آموزش مکالمه زبان اسپانیایی

آموزش مکالمه زبان اسپانیایی

27th ژوئن, 2019

+3
Loading...

نکنه گربه زبونتو خورده؟ این سوالی است که وقتی با فرد دیگری که به نوعی بر شما تسلط دارد و به عبارتی قدرتمندتر به نظر می رسد از شما می پرسند. چون واقعا از ترس و یا به هر دلیل دیگری نمی توانید جوابی به او بدهید و بنابراین شروع به من و من یا بریده بریده حرف زدن می کنید. ما اینجا هستیم تا با معرفی ۱۶ گام برای رفع این ترس و دلهره و همچنین بهترین متدهای آموزش مکالمه زبان اسپانیایی به این دغدغه ها پایان بدهیم. شما با این روش ها می توانید به راحتی با دیگران یا همان اسپانیایی زبان ها ارتباط برقرار کنید.

 

آموزش مکالمه زبان اسپانیایی یعنی اراده کنید و شروع کنید

 

شاید خیلی وقتها از گفتن یک کلمه یا جواب ساده از قبیل Cómo estás در برابر اسپانیولی زبان ها احساس ناتوانی می کنید. حتی بعضی وقتها فکر می کنید که وقتی چند نفر با هم به زبان اسپانیایی صحبت می کنند انگار دارند برای شما توطئه می کنند یا تبانی کرده اند که سر شما بلایی بیاورند. اصلا چرا باید تا این اندازه ضعیف جلوه کنید و مرتب از این که راهی برای آموزش زبان اسپانیایی پیدا نمی کنید عصبانی باشید؟ چرا باید از شنیدن واژه های نا آشنای زبان اسپانیایی تا این اندازه احساس ناخوشایندی به سراغ شما بیاید؟. ما می دانیم که ناتوانی در فهم بعضی کلمات چقدر دشوار است. آموزش مکالمه اسپانیایی در واقع راه حلی برای غلبه بر این ضعف های شماست؟

 

اگر شنیدن آوازها یا اخبار اسپانیولی اذیتتان می کند

 

حالا دیگر نگران نباشید. ما کنار شما هستیم. شاید هم بهتر است این عبارت را به این صورت اصلاح کنیم که ما کنار شما هستیم تا از شنیدن واژگان خوش آهنگ اسپانیایی احساس زیبایی را تجربه کنید و ما را هم در این احساسات و عواطفتان شریک کنید. مطمئن باشید که شما تنها نیستید

 

شما تنها نیستید

 

ما اینجا هستیم تا از طریق آموزش مکالمه زبان اسپانیایی حباب ترس تان را از یادگیری این زبان زیبا فرو بپاشیم. یادتان باشد دانستن و یادگیری هر زبان خارجی به شما  توان و قدرتی می دهد تا زودتر در جامعه پذیرفته شوید و از یک  فرد تقریبا منزوی که به دلیل عدم تسلط به زبان بقیه قادر به برقراری ارتباط با آنها نیست خارج می شوید. برای این کار نباید احساس شرم داشته باشید. نباید اینطور فکر کنید که اشتباه می کنید یا کلمات را به نحو شایسته ای ادا نمی کنید.

 

نباید همه چیز را به فرصت های دیگری موکول کنید.  از شنیدن کلمات اسپانیایی و تلفظشان هراسی به دلتان راه ندهید. ما اینجا هستیم تا از طریق آموزش مکالمه زبان اسپانیایی کار را با هم شروع کنیم. برای آموزش مکالمه زبان اسپانیایی هم زبان آموز و هم آموزش دهنده باید تعامل مناسبی داشته باشند تا نتیجه مطلوبی که مورد نظر طرفین است حاصل شود بنابراین سعی کنید مطالبی را که به آن اشاره می کنیم کاملا جدی بگیرید و اجرا کنید. به زودی با آموزش مکالمه زبان اسپانیایی  و معرفی راه های تقویت و یادگیری این زبان در می یابید که هیچ چیز طوری نیست که تصور می کردید. بنابراین با ما همراه باشید تا از طریق منابع آموزش مکالمه زبان اسپانیایی به موفقیت سلام کنید.

 

۱-به کلاس های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی و یادگیری این زبان بروید

 

در این کلاس ها که به منظور تقویت و آموزش مکالمه زبان اسپانیایی ایجاد شده اند شما با مبانی اولیه زبان آموزی آشنا می شوید. در طول برگزاری این دوره ها سعی کنید با هیچ زبان دیگری غیر از زبان اسپانیایی صحبت نکنید. حتی اگر احساس می کنید که وسوسه می شوید تا با زبان مادری خودتان چیزی بپرسید از تکلم به زبان دیگری به شدت اجتناب کنید. شما می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین در این کلاس ها شرکت کنید.

  گرامر زبان اسپانیایی قسمت سوم

 

کلاس هایی که از طریق مجازی و اسکایپ راه اندازی می شوند و یا در شبکه های دیگر ایجاد شده اند می توانند گزینه مناسبی بدین منظور باشند. وب سایت VERBLING نیز می تواند از سایر منابع معتبر باشد که می توانید فیلم های ویدیویی مختلفی را در خصوص آموزش مکالمه زبان اسپانیایی در آن پیدا کنید.

 

۲-از دیدن فیلمها و سریال ها یا کلیپ های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی غافل نشوید

 

یکی دیگر از راه های تقویت زبان آموزی در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی  که اساتید  فن پیشنهاد می کنند استفاده از فیلم ها و نیز کلیپ ها و حتی روش های بصری دیگر از قبیل استفاده از تصاویر یا فلش کارت می باشد. شما می توانید این فیلم ها را با زیرنویس ببینید و به لهجه و نوع گویش و نیز ادا کردن وازه های مختلف دقت کنید تا به زیر و بم های کلمات اسپانیایی اشراف پیدا کنید. در ضمن وب سایت جامع FluentU نیز از جمله منابعی به شمار می رود که فیلم های معتبر جهان  و حتی تریلرها و تبلیغ های تصویری یا کلیپ های موسیقی را به زبان اسپانیایی ارائه می دهد  که می تواند برای زبان آموزان تجربه لذت بخشی را در پی داشته باشد.

 

۳- آموزش مکالمه زبان اسپانیایی از طریق موسیقی و اشعار

 

یکی دیگر از راه های که در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی استفاده از آن توصیه می شود گوش دادن به آهنگ ها و ترانه های اسپانیایی می باشد. محققان ثابت کرده اند که روند یادگیری زبان از طریق موسیقی بسیار ساده تر از سایر راه ها بوده و زبان آموز از این طریق زودتر به نتیجه می رسد بنابراین بهتر است همزمان با گوش دادن  آهنگ ها اشعار را به خاطر بسپارید و به اصطلاح بازخوانی کنید. وب سایت FluentU و یا PANDORA نیز در این زمینه گزینه های مناسبی هستند.

 

۴-آموزش مکالمه زبان اسپانیایی از طریق فکر کردن

 

به همین راحتی از طریق کنار گذاشتن افکار و دغدغه های ذهنیتان و اندیشیدن به زبان اسپانیایی می توانید زودتر فرایند یادگیری را به انجام برسانید. شاید در ابتدا این کار برایتان دشوار باشد ولی به تدریج جزئی از ذهنیت شما خواهد شد و این برای پیشرفت شما عالیست. توصیه می کنیم همزمان یک دفترچه یادداشت را هم برای نوشتن یادداشتهای روزانه تان را به زبان اسپانیایی تهیه کنید.

 

۵-آموزش مکالمه زبان اسپانیایی از طریق بلند خواندن کلمات

 

درست شنیدی سعی کنید مطالبی را از کتاب ها یا مجله و روزنامه ها با صدای بلند بخوانید. از این طریق می توانید کلمات را به نوعی ملکه ذهنی خودتان کنید و  سرعت روند یادگیری زبان اسپانیایی را  افزایش دهید. ال تامپو منبع  خبری مناسبی در این زمینه است.

 

۶-صدای خودتان را ضبط کنید

 

اصلا تعجب نکنید!. یکی دیگر از راه ها و ترفندهایی که در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی بر آن تاکید شده است ضبط صدای خودتان در زمان مکالمه و طی مراحل مختلف است که از پیشرفت خودتان مطمئن شوید.

 

۷-دوستان اسپانیولی زبان پیدا کنید

 

اگر امکان دسترسی به این دوستان وجود ندارد در شبکه های اجتماعی  و گروه های پیام رسان از قبیل ITALKI

سراغ این افراد بروید. این نکته در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی اهمیت زیادی دارد.

 

۸-در اصلاح اشتباهاتتان بکوشید

 

  آموزش گرامر زبان اسپانیایی : قسمت 1 (زمان ها )

یکی دیگر از شیوه های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی استفاده از روش تکرار و نیز یادگیری کلماتی است که در فهم و درک آنها مشکل دارید. می توانید به عنوان مثال کار را از تفاوت افعال و واژگانی  از قبیل POR  و PARA یا SER  و  E STAR  شروع کنید.

۹-هر روز  جدید با یک واژه جدید

 

گام دیگری که باید در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی آن را جدی بگیرید  این است که سعی کنید تحت هر شرایطی هر روز یک واژه جدید را به اندوخته های ذهنی خودتان اضافه کنید. این کار ضمن افزایش اعتماد به نفس دایره لغات شما را تا حدود زیادی نیز افزایش می دهد. می توانید بدین منظور کلمات ناآشنا و کلیدی را از روزنامه ها و یا کتاب ها انتخاب کنید. استفاده از فلش کارت نیز می تواند در یادگیری این کلمات به شما یاری برساند.

 

۱۰-ذهنیت مثبتی داشته باشید

 

اشتباهاتتان را بپذیرید. به تدریج در می یابید که برای یادگیری زبان اسپانیایی ذوق و شوق زیادی دارید. این یک نکته کلیدی در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی است. هیچ کس کامل نیست و همه اشتباه می کنند. اگر اینطور فکر می کنید که هرگز خطا نکرده اید پس راه را اشتباه رفته اید.

 

۱۱-در مکالمه از اصطلاحات و عبارات از پیش طراحی شده استفاده کنید

 

یعنی همواره چیزی در چنته داشته باشید که وقتی از شما سوالی می شود یا در زمان آموزش مکالمه زبان اسپانیایی شما باید در مورد مسئله ای اظهار نظر کنید بتوانید پاسخی مناسب بدهید. برای این کار می توانید از لغتنامه یا کتاب های مرجع آموزش مکالمه زبان اسپانیایی نیز استفاده کنید.

 

۱۲-با زبان مادری به واژه های اسپانیایی گوش کنید

 

این یک تکنیک صوتی در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی به شمار می رود. زبان مادری موقعیتی مناسب و ذهنیتی مساعد را به منظور یادگیری این زبان و جزئیات و ظرایف این زبان به شما می دهد که سایر زبان ها نمی توانند چنین حسی را به شما القا کنند. به خاطر داشته باشید نکنید هرچه بیشتر گوش کنید بیشتر می توانید مکالمه موفقی را تجربه کنید.

۱۳-نوشیدنی های آرام بخش بنوشید

 

یک فنجان چای یا قهوه می تواند شما را آرام کند. در واقع اگر در خلال آموزش مکالمه زبان اسپانیایی استاد حتی به شما یک فنجان قهوه با شیر و شکر به شما تعارف کرد اصلا درنگ نکنید. شما به آرامش نیاز دارید و این کار در روند یادگیری زبان اسپانیایی تاثیر خوبی دارد.

 

۱۴-فکر کنید هیچ راه چاره ای ندارید

 

خودتان را در موقعیتی قرار دهید که انگار هیچ راه گریزی برای خودتان باقی نگذاشته اید. در واقع شما مجبور هستید که در دوره های آموزش مکالمه زبان اسپانیایی شرکت کنید و این زبان را یاد بگیرید. از این طریق بهتر و بیشتر می توانید  با این زبان ارتباط برقرار کنید.

 

۱۵-تمرین، تمرین و دیگر هیچ!

 

در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی تاکید می شود که شما فقط از طریق تمرین و تکرار است که می توانید در فراگیری این زبان به موفقیت هایی دست پیدا کنید. تجربه کردن و ممارست در یادگیری زبان اسپانیایی می تواند دروازه های  جهانی تازه را به روی شما بگشاید.

 

۱۶-همین حالا شروع کنید!

 

تکنیک نهایی که در آموزش مکالمه زبان اسپانیایی اهمیت زیادی دارد این است که همین لحظه که کنار شما هستیم شما می توانید شروع به صحبت کردن با زبان شیرین اسپانیایی کنید. برای این کار با ترس هایتان مواجه شوید و از چیزی واهمه نداشته باشید خواهید دید که رویاهایتان به زودی محقق خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس : 3740 2842 021

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi