قوانین و شرایط استفاده از اپلیکیشن همیارزبان

در این مطلب سعی داریم تا شما را با قوانین و شرایط استفاده از اپلیکیشن همیارزبان آشنا سازیم. بدون اغراق باید بگوییم که اپلیکیشن همیارزبان یکی از تخصصی ترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی در بین سایر برنامه ها و نرم افزارهای آموزشی به شمار می رود در واقع قصد داریم تا  شما از شرایط و قوانین استفاده از محتوای  این اپلیکیشن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

قوانین مربوط به انتشار و بهره برداری کاربر از محتوای اپلیکیشن همیارزبان

هر گونه برنامه یا محتوای موجود در این اپلیکیشن صرفا متعلق به این برنامه است. در صورت احراز تخلف یا کپی برداری از آن و هر نوع بهره برداری مالی و تجاری از آن متخلفین تحت پیگرد حقوقی قرار خواهند گرفت. مواردی که در صورت عدول از  قوانین آن می تواند در زمره تخلف از قوانین نشر این اپلیکیشن محسوب می شود عبارتند از:

تبصره ۱: خرید هر نوع لایسنس یا حق استفاده پیشرفته از این اپلیکیشن و برنامه های موجود در آن  به معنای حق مالکیت بر محتوای برنامه نیست، بلکه صرفا خریدار مجاز است تا از محتوا و امکانات داخلی برنامه استفاده کند.

تبصره ۲:  کپی‌برداری از محتوای برنامه در صورتی که به صورت عمومی انتشار پیدا نکند و به نیت بهره برداری شخصی و  کسب منافع اقتصادی  صورت نگیرد صرفا برای فرد استفاده کننده بدون اشکال خواهد بود.

 

 

قوانین مبتنی بر محتوای حساس فرهنگی و سیاسی در اپلیکیشن همیارزبان

 

محتوای ارائه شده در اپلیکیشن همیارزبان با توجه به قوانین و محدودیت های فرهنگی و سیاسی در نظر گرفته شده است. با این وجود با توجه به مفهوم آموزش زبان و ارائه بی کم و کاست آن از یک سو و رعایت جنبه های دینی، سیاسی و فرهنگی که ممکن است برخی معانی با حساسیت هایی همراه باشد سعی شده است تا معادل و جایگزین های مناسبی از نظر لغوی و مطالب در حین ترجمه در نظر گرفته شوند. در هر صورت ارائه معادل های واژگان مربوطه به معنی تایید مفاهیم مربوطه نمی باشد.

 

سلب مسئولیت

 

اپلیکیشن همیارزبان هیچ گونه مسئولیتی را در قبال صحت و درستی مطالب و محتوای این برنامه نمی پذیرد. هر چند در تولید هر نوع محتوای موجود در اپلیکیشن همیارزبان دقت و ظرافت خاصی در نظر گرفته شده است ولی استفاده از محتوای آن به منظور ارائه در محاکم قضائی و اثبات هر نوع ادعایی در این زمینه فاقد سندیت لازم خواهد بود.

 

شرایط استفاده از خدمات پشتیبانی اپلیکیشن همیارزبان

 

استفاده از اپلیکیشن همیارزبان مستلزم شرایط و قوانین خاصی است. بدین معنی که سلب مسئولیت سازندگان این برنامه لزوما به معنی عدم ارائه خدمات پشتیبانی نمی باشد و تمام دست اندرکاران ساخت این اپلیکیشن نهایت تلاش خود را برای ارائه پشتیبانی لازم در این زمینه به مشتریان به انجام میرساند. با این وجود در صورت تداوم مشکلات کاربران و عدم رفع آن این مجموعه هیچ گونه مسئولیتی در قبال رفع آن نداشته و در صورت وجود صف کاربران به منظور بهره گیری از خدمات مربوطه مشتریانی در اولویت قرار می گیرند که شرایط استفاده از این خدمات را دارند. بدین معنی که افرادی که قصد استفاده از خدمات غیر مرتبط را دارند از صف پشتیبانی و خدمات حذف می شوند.

 

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی اپلیکیشن همیارزبان

 

برای استفاده از پشتیبانی برنامه لازم است تا با صفحه تلگرامی مربوط به بخش پشتیبانی این برنامه ارتباط برقرار کنید. راه های ارتباط با واحد پشتیبانی این برنامه در داخل برنامه و در بخش‌های مختلف آن در دسترس است. در صورت عدم دسترسی به تلگرام، کاربران می‌توانند  مشکلات و سوالات خود را در این زمینه به ایمیل مربوط به واحد پشتیبانی مطرح کنند.

 

اطلاعات مربوط به سیستم‌عامل یا پلتفرم مربوطه

 

برنامه همیارزبان صرفا برای استفاده در پلتفرم اندروید طراحی شده است. تیم پشتیبانی این برنامه  هیچ گونه مسئولیتی در قبال استفاده از برنامه با بهره گیری از شبیه‌سازهای مختلف در سیستم‌عامل‌های دیگر را برعهده نمی گیرد.

 

شرایط استفاده از لایسنس

 

هر  گونه “لایسنس” یا “گواهی استفاده از محصول درون‌برنامه‌ای” در اپلیکیشن همیارزبان صرفا برای استفاده یک نفر از برنامه طراحی شده است. در صورت تخطی از این قوانین، تیم پشتیبانی مسئولیتی در قبال ارائه خدمات به کاربر نخواهد داشت. همچنین لازم به ذکر است تخطی از این شرایط ممکن است به سلب حق استفاده از برنامه منجر شود.

 

سلب مسئولیت از نسخه‌های غیر رسمی اپلیکیشن همیارزبان

 

تیم پشتیبانی این نرم‌افزار، صرفا در قبال کاربرانی که برنامه را از طریق مارکت‌ها و استورهای تایید شده داخلی (بازار، مایکت، ایران‌اپس) و یا گوگل‌پلی‌استور دریافت کرده‌اند، مسئولیت دارد. کاربرانی که برنامه را از طریق روش‌های از قبیل  دانلود مستقیم در شبکه‌های اجتماعی یا انتقال از طریق برنامه های اشتراکی و … دریافت می‌کنند حتی در صورتی که محصول درون‌برنامه‌ای را از این طریق خریداری کرده باشند از خدمات گارانتی نمی توانند بهره مند شوند.

 

همچنین با توجه به امکان تغییر دادن برنامه در نسخه‌های غیر رسمی توسط سوء استفاده‌کنندگان، تیم فنی و پشتیبانی همیارزبان هر گونه مسئولیتی را در قبال آسیب یا سرقت اطلاعات کاربرانی که برنامه را از طریق روش‌های غیررسمی دریافت می‌کننداز خود سلب می کند.

 

شرایط انتقال خرید بین حساب‌های کاربری در اپلیکیشن همیارزبان

 

خریدهای انجام شده توسط کاربران، در حساب کاربری آنها در برنامه ذخیره می‌شود. این حساب‌ها از طریق شماره تلفن یا ایمیل کاربر قابل دسترس خواهند بود. واحد پشتیبانی برنامه، مسئولیتی در قبال عدم دسترسی کاربر به این حساب بر عهده نداشته و در شرایطی مانند تغییر شماره تلفن یا عدم دسترسی به ایمیل، مسئولیتی در قبال انتقال اطلاعات خرید کاربر به حساب جدید ندارد.

 

اطلاعات ثبت شده کاربر در اپلیکیشن همیارزبان

 

تیم سازنده و طراحان اپلیکیشن همیارزبان تمام تلاش خود را برای حفظ اطلاعات کاربر در برنامه به انجام میرساند. با این وجود سازندگان اپلیکیشن همیارزبان  مسئولیتی در قبال خساراتی که ممکن است از طریق حذف و ازبین رفتن اطلاعات کاربر در برنامه به کاربر وارد شود، را برعهده نمی‌گیرد.

 

مرجوع کردن محصول

 

اپلیکیشن همیارزبان متعهد است که در صورت رفع نشدن مشکل کاربر در استفاده از برنامه، به شرطی که بیش از ده روز از خرید برنامه نگذشته باشد، مبلغ پرداخت شده بابت خرید را عودت دهد. در صورت خرید محصول از طریق مارکت‌های داخلی (بازار، مایکت، ایران‌اپس) روند مرجوع کردن محصول باید از طریق پشتیبانی این مارکت‌ها پیگیری شود و تابع قوانین این مارکت‌هاست.

 

مشکلات خارج از برنامه و مرتبط با اپلیکیشن همیارزبان

 

تیم پشتیبانی اپلیکیشن همیارزبان تنها موظف به ارائه خدمات پشتیبانی در رابطه با مشکلاتی است که در محیط داخلی برنامه اتفاق می‌افتد. واحد پشتیبانی این برنامه مسئولیتی در قبال حل مشکلاتی که به علل مختلف در بخش‌های خارج از برنامه هر چند مرتبط با برنامه باشند را بر عهده نمی گیرد. عدم امکان دسترسی کاربر به درگاه‌های بانکی، خطا در دریافت اطلاعات از درگاه بانکی و … در زمره این مشکلات قرار می گیرند.

 

انتشار به‌روزرسانی اپلیکیشن همیارزبان

 

پس از شناسایی مشکلات گزارش شده در برنامه، تیم فنی و سازندگان اپلیکیشن همیارزبان خود را  از هر نظر نسبت به ارائه به‌روزرسانی به منظور رفع مشکلات  موجود متعهد می‌داند. با این حال با توجه به این نکته که زمان مورد نیاز برای رفع مشکلات را نمی توان تخمین زد از همین رو مجموعه اپلیکیشن همیارزبان هیچ‌گونه تعهدی نسبت به زمان ارائه این به‌روزرسانی‌ها نخواهد داشت.

 

لغو و حذف سوابق خرید یا اطلاعات کاربری از اپلیکیشن همیارزبان

 

اپلیکیشن همیارزبان در شرایط زیر  می تواند اقدام به حذف حساب کاربری یا لغو خرید کاربران اقدام کند:

مرجوعی بودن محصول: در صورت مرجوع کردن محصول درون‌برنامه‌ای، سوابق خرید درون‌برنامه‌ای مربوط به  خرید نیز به طور خودکار از سرورهای اپلیکیشن همیارزبان حذف می‌شود.

عدم رعایت اصول اخلاقی و قانونی در استفاده از برنامه: در شرایطی که کاربر در طول استفاده از برنامه یا دریافت خدمات پشتیبانی اصول اخلاقی و قانونی را رعایت نکند تیم سازنده و پشتیبانی اپلیکیشن همیارزبان حق حذف کامل حساب کاربری و سوابق خرید کاربر را برای خود محفوظ می‌داند. در این صورت اپلیکیشن همیارزبان  ادعا و مسئولیتی در قبال ضرر و زیان یا هرگونه خسارات وارد شده به کاربر را برعهده نخواهد گرفت.

عدول از قوانین و شرایط استفاده منصفانه از برنامه: توجه داشته باشید که هر لایسنس خریداری شده از برنامه، صرفا برای استفاده یک کاربر در سیستم‌عامل اندروید طراحی شده و تخطی از این شرایط یعنی استفاده چند نفر از یک لایسنس

 

 

شرایط فروش برنامه و دسترسی به اپلیکیشن همیارزبان

 

خریداران این اپلیکیشن  همچنین با خرید محصول درون‌برنامه‌ای در برنامه “همیارزبان” امکان استفاده از بخش‌های مشخص و دسترسی به آنها را برای مدتی محدود (مطابق اطلاعات موجود در صفحه خرید) پیدا خواهند کرد. بر این اساس کاربر می‌تواند طبق توضیحات داده شده در زمان خرید با پرداخت مبلغی معین، امکان دسترسی به بخش‌های مشخص شده در زمان خرید را برای مدتی محدود زمانی داشته باشند.

 

جزئیات مربوط به این خرید در حساب کاربری (که از طریق شماره یا ایمیل توسط خود کاربر ساخته می‌شود) ثبت می‌شود و تنها از همین طریق  نیز دسترسی به آن امکان پذیر خواهد بود.لازم به ذکر است که این خرید، به هیچ وجه قابل انتقال به غیر نبوده و صرفا توسط خریدار امکان استفاده از برنامه میسر خواهد بود. در ضمن هرگونه انتقال اطلاعات خرید یا انتقال حق استفاده از این  برنامه به دیگری، تخطی از قوانین استفاده از برنامه به شمار می‌رود و می‌تواند منجر به ابطال خرید کاربر شود.

 

ارتقاء و گسترش برنامه

 

تیم فنی و سازنده اپلیکیشن همیارزبان خود را موظف به ارائه به‌روزرسانی‌های مداوم و زمان بندی شده و نیز توسعه این برنامه می‌داند. در واقع کاربر با خرید برنامه، امکان استفاده از این اپلیکیشن را با در نظر گرفتن شرایط ارائه شده در زمان خرید، به دست می‌آورد؛ به همین دلیل ممکن است بخش‌هایی در به‌روزرسانی‌های آتی به صورت  یک محصول جدید و مرتبط به برنامه افزوده شده و به صورت جداگانه به فروش برسد.

 

حفاظت و امنیت اطلاعات بانکی و پرداخت

 

اپلیکیشن همیارزبان به هیچ عنوان به اطلاعات حساب بانکی کاربران دسترسی نداشته و هیچ اطلاعاتی را در این زمینه غیر از سوابق پرداخت کاربران در برنامه ذخیره نمی‌کند. همچنین روند خرید برنامه در همه موارد از طریق مجموعه‌های ثانویه‌ای که این گروه با آنها همکاری می‌کنیم، انجام می‌شود.

 

این مجموعه‌های ثانویه شامل شرکت‌های پرداخت بانکی از قبیل زرین‌پال یا مارکت‌های داخلی مانند کافه بازار، مایکت و ایران‌اپس می‌شود. به همین دلیل این برنامه هیچ مسئولیتی در قبال امنیت اطلاعات بانکی یا پرداخت کاربران را متقبل نمی شود.

سلب مسئولیت

 

تیم های پشتیبانی فنی و خدمت رسانی اپلیکیشن همیارزبان در زمان تا زمانی که این مجموعه  امکان ادامه فعالیت دارد خود را موظف به ارائه خدمات به کاربران می‌داند. در صورت انحلال  یا توقف فعالیت های این مجموعه، تیم سازنده و پشتیبانی اپلیکیشن همیارزبان خود را ملزم و متعهد نیم داند تا نسبت به ارائه خدمات مرتبط اقدام کند.

 

قوانین گواهی اپلیکیشن همیارزبان

 

گواهی صادر شده صرفاً به معنی گواهی گذراندن سطوح اپلیکیشن آموزشی همیارزبان است و فاقد هر گونه ارزش و اعتبار حقوقی دیگری ندارد.

در صورت کشف سوءاستفاده از این گواهی هرگونه مسئولیت و تبعات آن بر عهده شخص است و همیارزبان هر گونه مسئولیت در رابطه با گواهی را از خودش سلب میکند.

مسئولیت اطلاعات وارد شده در فرم درخواست گواهی همیارزبان با کاربری است که اشتراک ویژه با آن شماره همراه تهیه کرده است. در صورت کشف مغایرت اطلاعات وارد شده با اطلاعات واقعی گواهی لغو و تبعات آن بر عهده فرد متخطی است.

در صورت هر گونه تخلف و مغایرت ، تیم اپلیکیشن همیارزبان مختار است اشتراک شخص متخطی را تعلیق،لغو و یا مورد پیگیرد قانونی قرار دهد.