بررسی قیمت آزمون آیلتس در ایران

بررسی قیمت آزمون آیلتس در ایران

1st آگوست, 2019

+1
Loading...

آزمون آیلتس یکی از آزمون های مهارتی و بین المللی می باشد که در بیش از ۱۱۰ کشور جهان از جمله کشور ما ایران نیز برگزار می شود. اهمیت این آزمون که از معتبرترین مدارک آموزشی در سطح جهان می باشد به منظور پذیرش و اقامت در کشورهای اروپایی و یا مهاجرت به منظور کاریابی از هر نظر غیر قابل انکار است.

 

قیمت آزمون آیلتس یکی از موارد موثر در گرایش بیشتر علاقه مندان و زبان آموزان در حوزه های مهارت آموزی زبان انگلیسی می باشد. بر اساس آمارهای منتشر شده قیمت آزمون آیلتس در ایران در طی هشت سال اخیر یعنی از سال ۱۳۹۰ تا کنون رشد چشمگیری پیدا کرده و از ۷۰۰۰۰۰ تومان هزینه ثبت نام در سال ۱۳۹۰ به ۳۰۵۰۰۰۰ تومان در تیرماه سال ۱۳۹۸ رسیده است.

یعنی قیمت آزمون آیلتس در طول ۸ سال اخیر با افزایش ۴٫۵ برابری مواجه شده است. طبیعتا یکی از مواردی که در قیمت آزمون آیلتس تاثیر مستقیمی دارد نوسانات ارزی در طی یکی دو سال اخیر می باشد. فراموش نکنید که افزایش قیمت ارزهای داخلی در افزایش قیمت آزمون آیلتس نیز موثر است.

 

آشنایی با مرجع رسمی تعیین کننده  قیمت آزمون آیلتس در ایران

 

سازمان سنجش آموزش کشور نخستین و معتبرترین نهادی است که تعیین کننده قیمت آزمون آیلتس در کشور ما می باشد. این سازمان با تعیین این قیمت موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس را مکلف کرده است که پس از مصوب کردن نرخ نهایی ثبت نام در آزمون آیلتس مبلغ مازاد دریافتی را به ثبت نام کنندگان و متقاضیان شرکت در این آزمون مسترد نماید.

 

بدین معنی که شرکت کنندگان در این آزمون  بر اساس قیمت اعلامی از جانب این موسسات مبلغی را در زمان ثبت نام به صورت علی الحساب به حساب این موسسات واریز می کنند و پس از تثبیت قیمت آزمون آیلتس در سال جدید این موسسات باید مبلغ مانده را به شرکت کننده عودت دهند.

 

 

چرا آیلتس؟

اول از همه مقاله آیلتس چیست مارو بخوانید

آیلتس همانطور که در مطالب پیشین نیز به آن اشاره کردیم یکی از معتبرترین آزمونهای زبان انگلیسی است که در چهار سطح  زیر برگزار می شود:

۱-  listening

۲- reading

۳- writing

۴- speaking

معادل این آزمونها در زبان فارسی به ترتیب آزمونهای شنیداری، گرامر، نوشتاری و گفتاری می باشند. نخستین آزمون آیلتس حدود ۳۰ سال قبل برگزار گردید و دانشگاه کمبریج و idp  استرالیا از حامیان و برگزار کنندگان این آزمون به شمار می روند.

 

شما با در دست داشتن مدرک آیلتس می توانید در اغلب کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به ادامه تحصیل یا اشتغال بپردازید. نمرات این آزمون از ۹ نمره محاسبه می شود و اگر شرکت کننده قادر باشد نمره ۶٫۵ را حداقل کسب کند قادر خواهد بود تا در برخی کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهد و اقامت آن کشور را به دست بیاورد ولی در این زمینه نیز بعضی از شرکت ها سختگیرتر هستند و مثلا نمره کمتر از ۷ را برای پذیرش دانشجو قبول نمی کنند.

  آشنایی با 10 آموزشگاه زبان فرانسه در ایران

 

در واقع شما می توانید با کسب نمره ۷ و بیشتر در دانشگاه های معتبری از قبیل کمبریج یا دانشگاه آکسفورد پذیرفته شوید. بنابراین با توجه به امکاناتی که در صورت اخذ مدرک آیلتس به شما تعلق خواهد گرفت قیمت آزمون آیلتس چندان هم غیر منطقی نبوده و می تواند توجیه پذیر باشد. سطح سوالات آزمون آیلتس به صورت ترکیبی از پرسش های دشوار و نیز ساده می باشد که می تواند تواناییهای شرکت کننده را از هر نظر محک بزند.

 

تفاوت آیلتس و تافل؟

موسسات و سازمان های ذینفع در برگزاری آزمون آیلتس در ایران

 

برخی از مهمترین سازمان ها و موسسات که از برگزاری آزمون آیلتس منتفع می شوند و به تبع آن می توانند مستقیما در در تعیین قیمت آزمون آیلتس تاثیر  بگذارند عبارتند از:

 

  • موسسه طراح و تهیه کننده سوالات: یکی از مواردی که مستقیما در قیمت آزمون آیلتس دخیل می باشد موسسه idp استرالیا می باشد که در واقع بخشی از هزینه های ثبت نام از جانب شرکت کنندگان در این آزمون به این موسسه به عنوان برگزار کننده اصلی این آزمون تعلق می گیرد.

 

  • مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس: نیز از جمله ذی نفعان در آزمون آیلتس می باشند که البته این هزینه ها را صرف موارد آموزش از قبیل اساتید و مراقبین در محل آزمون می کنند و از این نظر بخشی از درآمدهای حاصل از ثبت نام آزمون و قیمت آزمون آیلتس به این موسسات تعلق می گیرد.

 

  • سازمان سنجش آموزش کشور: تنها مرجع قانونی و معتبر در کشور که بانی و تعیین کننده قیمت آزمون آیلتس می باشد سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که بخشی از درآمدهای حاصل از ثبت نام آزمون آیلتس نیز به حساب این سازمان واریز می شود.

 

نکته:

لازم به ذکر است به منظور آشنایی با روند آزمون آیلتس می توانید به موسسات و آموزشگاه های برگزار کننده دوره های مختلف به منظور تقویت زبان آموزان و علاقه مندان زبان انگلیسی برای شرکت در این آزمون مراجعه نمایند. بهره گیری از مشاوره اساتید مجرب در زمینه این آزمون و نیز شرکت در دوره های حضوری و آنلاین که توسط موسسات معتبری در کشور انجام می شود راه مناسبی برای تقویت مهارت های فردی در زمینه زبان آموزی به شمار می رود. بنابراین توصیه می کنیم قبل از آمادگی به منظور حضور در آزمون از نظر قیمت آزمون آیلتس نگران نباشید.

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس : 3740 2842 021

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi