معرفی ۱۰ آموزشگاه برتر زبان انگلیسی  در ایران

معرفی ۱۰ آموزشگاه برتر زبان انگلیسی  در ایران

۱ام فروردین, ۱۳۹۸

+3
Loading...

با توجه به گسترش و رشد بی رویه انواع آموزشگاه زبان و موسسات آموزش زبان انگلیسی در سطح کشور که گاه دیده می شود خروجی های مناسبی نداشته و منطبق با معیارها و استانداردهای آموزشی در این زمینه نمی باشد.

 

از همین رو شناخت آموزشگاه زبان و موسساتی که در این زمینه بتوانند کیفیت آموزشی لازم را ارائه دهند یکی از نکاتی است که متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی لازم است تا در ان زمینه اطلاعات جامع و مناسبی داشته باشند.

 

در بسیاری موارد عدم شناخت موسسات مربوطه که تحت عناوین مختلف ایجاد شده و در این زمینه فعالیت دارند مشکلاتی را برای زبان آموزان به وجود آورده است. در این مطلب سعی ما بر این بوده است تا بتوانیم آموزشگاه های برجسته را در این زمینه به شما معرفی کرده و انتخاب را به شما واگذار کنیم.

 

از همین رو و به منظور آشنایی بیشتر شما با آموزشگاه هایی که به طور اختصاصی در خصوص آموزش زبان انگلیسی فعالیت دارند سعی کرده ایم تا مطالب جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. پیشنهاد می کنیم در صورتی که تمایل دارید تا در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید در ادامه این مطلب نیز ما را همراهی بفرمایید.

 

معیارهای تعیین آموزشگاه زبان معتبر

 

آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های برجسته جهان اهمیت خاصی در سطح بین المللی دارد و امروزه غیر از کشور ما ایران سایر نقاط جهان نیز از این نوع آموزش به روش های مختلفی استفاده می کنند.

 

هر چند متدها و شیوه های آموزش زبان انگلیسی از یک کشور تا کشور دیگر با توجه به نوع محتوا و نیز مبانی و منابع آموزشی می تواند متفاوت باشد با این همه هر یک از آنها در یک نقطه اشتراک دارند و آن رعایت نظام مندی و استانداردهای کیفی آموزش زبان انگلیسی می باشد.

 

آموزش به زبان مدرنیته

 

در ایران نیز همپای سایر کشورهای جهان مراکز و آموزشگاه های مختلفی به آموزش و تدریس زبان انگلیسی و سایر زبان ها می پردازند که در مقایسه با یکدیگر در رده های کیفی متفاوتی قرار می گیرند.

 

برای انتخاب آموزشگاه زبان معتبری که قادر باشد از یک سو پاسخگوی نیازهای شما باشد و از طرف دیگر با معیارهای جهانی مطابقت داشته باشد به بررسی ۱۰ آموزشگاه زبان معتبر در سطح کشور می پردازیم. لازم به ذکر است هر یک از این آموزشگاه ها که در آنها به شیوه های مختلفی به آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های معتبر می پردازند.

 

در بسیاری از این آموزشگاه ها ضمن بهره گیری از متدهای پیشرفته آموزش زبان از منابع معتبری در این زمینه استفاده می شود.

 

روش های لابراتواری یا شیوه های مدرن؟

 

در گذشته یکی از روش های مورد استفاده  در هر موسسه یا آموزشگاه زبان استفاده از  روش لابراتواری بود. بدین معنی که زبان آموز به صورت حضوری پشت یک میز و بدون دسترسی به سایر حاضرین در دوره در کلاس شرکت می کرد و با استفاده از گوشی و یک رایانه در دوره های زبان شرکت می کرد.

 

این روش هم شیوه روش های  آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه ها بود که با معایب مختلفی از جمله صرف زمان و حضور مرتب در این دوره ها همراه بود.

 

هر چند از این روش هنوز هم در برخی از آموزشگاه ها هم در مکالمه و هم در سطوح مختلف دیگر از آن بهره می گیرند ولی به تدریج شیوه های دیگری از قبیل آموزش مجازی و یا کنفرانس های اینترنتی به شکل ویدئو کنفرانس جایگزین این روش شده است که می تواند  بازدهی و تاثیر بیشتری از هر نظر بر زبان آموز داشته باشد.

 

بر طبق تعاریف و کاربردهای جدیدی که برای آموزشگاه های زبان انگلیسی و نوع آموزش زبان آموز تعریف شده است زبان آموز می تواند ضمن آشنایی با لهجه های مختلف زبان انگلیسی همچنین در انتخاب نوع و شیوه های تدریس و فراگیری زبان انگلیسی نیز با محدودیتی مواجه نبوده و می تواند از بین روش های مختلفی که به منظور آموزش زبان انگلیسی به کار می روند هر کدام را که تمایل داشته باشد برگزیند.

 

 

آشنایی با آموزشگاه های معتبر ایران در زمینه آموزش زبان انگلیسی

 

به طور کلی معیارها و ملاک هایی که موجب می شود تا این آموزشگاه ها به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزش زبان انگلیسی در سطح کشور یا جهان شناخته شوند استفاده از تجارب اساتید برجسته و خوشنام در این زمینه می باشد.

 

همچنین هر یک از این آموزشگاه ها به نوعی پشتیبانی زبان آموز را از همان مراحل مقدماتی تا پایان دوره های پیشرفته به روش های مختلفی انجام می دهند. این روش ها شامل پیگیری های تلفنی یا اینترنتی و نظارت بر روند آموزش زبان انگلیسی و پیشرفت های زبان آموز در این زمینه می باشد.

 

برخی از معتبرترین آموزشگاه های موجود در کشور که در این خصوص از روش های متنوع و پربازدهی استفاده می کنند و لازم است تا زبان آموز با نحوه فعالیت آنها آشنا شود تا با اطلاعات مناسبی نسبت به انتخاب این مراکز آموزشی اقدام کند.

 

زبان آموز باید به خاطر داشته باشد که رویکردهای هریک از این مراکز در مقایسه با سایر آموزشگاه ها ممکن است متفاوت باشد ولی در نهایت هدف هریک از آنها ارائه بهترین متدها و تکنیک های آموزش زبان انگلیسی می باشد. معتبرترین موسسات و آموزشگاه های موجود که در این زمینه فعالیت های درخشانی از خود بر جا گذاشته اند عبارتند از:

 

 

۱-آموزشگاه زبان گات

 

مرکز زبان گات، بهترین و معتبر ترین موسسه زبان در تهران و شهرستان ها می باشد که علاوه بر آموزش زبان انگلیسی، برگزاری دوره های آیلتس، کلاس های T.T.C ، زبان فرانسه، زبان آلمانی، زبان ترکی استانبولی و … زبان های نادر مانند چینی، نروژی، سوئدی، روسی، هلندی، ارمنی، اوکراینی، پرتغالی و … در آن تدریس می شود.

 

آموزشگاه زبان گات از سال ۸۸ فعالیت خود را در زمینه ی آموزش زبان های خارجی و برگزاری کلاس های آمادگی آزمون آغاز کرده است که امروزه با موفقیت های روز افزون دارای چندین شعبه در سطح تهران و شهرستان ها می باشد.

 

این مجموعه به همراه تیم خود طی این سال ها، توفیق خدمتگذاری به زبان آموزان را داشته است و هدف اصلی از افزایش شعب تنها دسترسی آسان تمامی مردم ساکن تهران و شهرستان ها می باشد و به هیچ عنوان جنبه ی مادی نداشته است زیرا مدیر تمامی شعب تنها یک نفر بوده و سطح کیفیت آموزشی و اساتید یکسان بوده است.

 

از افتخارات آموزشگاه زبان گات می توان به حضور آقای نم سوک رئیس شرکت هانول در کره جنوبی و بازدید معاون سفیر سوئد و رئیس بخش فرهنگی سفارت سوئد اشاره کرد.

 

 

 

۲-آموزشگاه زبان نگار

 

این آموزشگاه نیز یکی از قدیمی ترین و مجرب ترین آموزشگاه های ارائه دهنده دوره های مختلف آموزش زبان انگلیسی و نیز ارائه کننده دوره های آموزش مجازی می باشد.

 

این آموزشگاه فعالیت خود را از حدود ۱۷ سال قبل شروع کرده و با برگزاری دوره های مختلف تافل، جی آر آی و نیز دوره های تافل کودکان و نوجوانان به موفقیت های شایان توجهی در کشور دست پیدا کرده است که یک دستاورد مهم برای این موسسه به شمار می رود.

 

همچنین آموزشگاه زبان نگار در زمینه برگزاری دوره های تخصصی زبان های معتبر جهانی از سوابق درخشانی بهره مند می باشد.

 

۳-موسسه گاما یا آموزشگاه زبان گاما

 

آموزشگاه زبان گاما ادعا دارد که می توان در ظرف مدت زمان بسیار اندکی در حدود ۶ تا ۹ ماه شرایط قبولی و اخذ نمره آزمون آیلتس را برای فرد فراهم سازد.

 

بنابراین می توان گفت که تمرکز عمده این موسسه بر برگزاری دوره ها و آزمون های مرتبط با آزمون آیلتس می باشد که فعالیت های گسترده دیگری نیز در زمینه آموزش زبان انگلیسی  و تدریس زبان های معتبر جهان دارد. این موسسه آزمون آیلتس را با بهره گیری از توان اساتید داخلی که در این زمینه از تجارب بالایی برخوردار هستند انجام می دهد.

 

شعبات این موسسه در شهرهای تهران و شیراز واقع شده اند. موسسه گاما در خصوص برگزاری کلاس های کنکور و  پذیرش دانشجویان در خارج از کشور نیز فعالیت هایی دارد. موسسه گاما سابقه ای حدود ده سال در این زمینه دارد.

 

۴- آموزشگاه زبان ایران اروپا

 

 

این موسسه ضمن بهره گیری از اساتید مجرب و با سابقه در زمینه آموزش زبان انگلیسی دوره های مختلفی را نیز برای افراد مختلف با حوزه های شغلی و تحصیلی مختلف برگزار می کند. این موسسه از اعتبار زیادی در بین سایر موسسات آموزش زبان انگلیسی برخوردار است.

 

اعطای گواهینامه های معتبر آموزشی در این زمینه و همچنین بهره گیری از متدهای نوین آموزشی از جمله امکانات مناسب این موسسه به منظور بهره مندی بیشتر زبان آموزان می باشد. موسسه زبان ایران اروپا همچنین دارای سابقه ای در حدود یک دهه در زمینه آموزش زبان انگلیسی می باشد.

 

در این موسسه بر مکالمه هدفمند و تکنیک های کاربردی آن بیشتر از سایر شیوه ها استفاده می شود. همچنین در این موسسه تدریس خصوص نیز توسط اساتید یا هزینه های مناسب صورت می گیرد.

 

آموزشگاه ایران اروپا

 

۵-آموزشگاه زبان ایران کمبریج

 

از جمله مراکز آموزشی دیگری که در زمینه آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های بین المللی فعالیت دارند آموزشگاه زبان ایران کمبریج می باشد. این آموزشگاه با بهره مندی از تکنیک های مدرن روز در ارائه مطالب و منابع آموزشی توانسته است به یکی از بهترین آموزشگاه های کشور در این زمینه تبدیل شود.

 

تمرکز اصلی این آموزشگاه نیز بر برگزاری دوره های تخصصی به منظور قبولی در آزمون های تافل، آیلتس، پی تی ای، تجاری و سایر آزمون های مربوطه می باشد. روش های آموزش زبان انگلیسی در این آموزشگاه زبان انگلیسی به شیوه فشرده بوده و زبان آموز به منظور کسب نتایج لازم باید در محل حضور مستمر داشته باشد.

 

آموزشگاه ایران کمبریج

۶-موسسه یا آموزشگاه زبان آفرینش

 

این موسسه نیز از جمله موسساتی به شمار می رود که با بهره گیری از تجربیات اساتید برجسته ای که در زمینه آموزش زبان انگلیسی فعالیت دارند توانسته است جایگاه مناسبی را در بین سایر موسسات پیدا کند. برگزاری آزمون های دوره ای و منظم در زمینه آیلتس توانسته است نام این موسسه را بر سر زبان ها بیندازد.

 

البته اعتبار این موسسه صرفا در زمینه دوره های مرتبط با این آزمون ها نبوده بلکه با بهره گیری از خدمات آموزشی در زمینه آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های زنده دنیا توسط دو شعبه در شهر تهران توانسته است کارایی مناسبی را از خود نشان دهد.

 

از جمله فعالیت های دیگر این آموزشگاه برگزاری دوره های مبتدی و پیشرفته آموزش زبان انگلیسی به صورت کاملا حرفه ای می باشد. این موسسه همچنین در خصوص تحصیلات تکمیلی نیز فعالیت دارد.

 

۷-کانون زبان ایران

 

یکی دیگر از موسساتی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته فعالیت در خور توجهی را از خود نشان داده است کانون زبان ایران می باشد. این موسسه نیز مانند اغلب موسسات آموزش زبان انگلیسی از قدیم ترین کانون ها و آموزشگاه های مرتبط با فراگیری و آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان ها می باشد.

 

برگزاری دوره های تقویتی و نیز سطوح مختلف آموزشی از مکالمه تا گرامر و قواعد دستوری به همراه ارائه مستندات آموزشی و منابع صوتی و تصویری یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی در این آموزشگاه می باشد.

 

کانون زبان ایران به عنوان یکی از گزینه های قابل توجه زبان آموزان به شمار می رود که از پشتیبانی مناسبی در محیط مجازی و سایت معتبر اینترنتی بهره مند است.

 

نحوه ارائه دوره ها و نیز در اختیار نهادن منابع  از طریق اینترنت و حتی پرداخت شهریه نیز به صورت آنلاین از طریق درگاه های موجود در سایت این کانون انجام می گیرد که به مکانیزه کردن آموزش در این موسسه یاری رسانده است.

 

کانون زبان ایران

۸-موسسه زبان آفاق

 

آموزشگاه زبان آفاق نیز فعالیت خود را در حدود ۱۲ سال قبل شروع کرده و تاکنون فعالیت های قابل توجهی را در زمینه آموزش زبان انگلیسی و برگزاری دوره های مختلف به انجام رسانده است.

 

این موسسه دارای ۱۶ شعبه در شهر تهران فعالیت داشته و دوره های متعددی را به منظور قبولی در آزمون های تافل، آیلتس و آزمون های معتبر و بین المللی کمبریج برگزار می نماید.

 

این موسسه در مقایسه با سایر آموزشگاه ها و موسسات آموزش زبان انگلیسی تمرکز بیشتری بر یادگیری و روش های هدفمند ارائه مطالب در این زمینه داشته و از سایت معتبر و جامعی نیز به منظور پشتیبانی برخوردار است که می تواند اطلاعات مناسبی را در زمینه این موسسه و فعالیت های ان در اختیار شما قرار دهد.

 

یکی از جنبه هایی که سایر آموزشگاه ها کمتر به آن می پردازند آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می باشد که در موسسه آموزشی آفاق این کار به نحو مطلوب انجام می گیرد و از کارنامه درخشانی در این زمینه برخوردار است.

 

 

موسسه سخن برتر

 

این موسسه که از پشتیبانی قوی و کارآمدی نیز بهره مند است اهداف کلی خود را بر فراگیری و پایه ریزی دوره های مختلف آموزش زبان انگلیسی به شیوه های مدرن تعریف کرده است. این موسسه با شعار شهریه پس از فراگیری زبان انگلیسی وارد این عرصه شده است و توانسته است به موفقیت های زیادی نیز در این زمینه دست پیدا کند.

 

دوره های برگزار شده در این موسسه مختص اصناف مختلف یا علاقمندان و نیز دانشجویان می باشد. این موسسه در زمینه آموزش مترجمان نیز گام های بلند و موثری برداشته و توانسته است بخشی از نیازهای سازمان ها و ادارات مختلف را به مترجمان زبده و مجرب تامین نماید.

 

موسسه سخن برتر در زمینه برگزاری دوره های مختلف و معتبری چون آیلتس نیز فعالیت های مناسبی دارد. تدریس خصوص زبان های معتبر جهان نیز از جمله فعالیت های دیگر این موسسه به شمار می رود.

 

 

۱۰-آموزشگاه سفیر گفتمان

 

این آموزشگاه از زمره آموزشگاه های دارای شعبات مختلف در سطح جهانی به شمار می رود که فعالیت های حائز اهمیتی در زمینه آموزش مقدماتی و پیشرفته زبان های مختلف داشته و از نظارت و پشتیبانی مناسبی به منظور حفظ و ارتقا سطح آموزشی و بهبود روند آموزش زبان انگلیسی برخوردار است.

 

بهره مندی از گواهینامه های کیفی ISO 9001 و  ISO 9002 از ویژگیهای این آموزشگاه و سایر موسسات و آموزشگاه های زبان انگلیسی در سطح کشور می باشد.

 

 

ولی چرا همیار زبان؟!

 

 

شما تا اینجا با فعالیت های بزرگترین آموزشگاه های ارائه دهنده دوره ای تخصصی و نیز آموزش های مدرن و سنتی برای زبان آموزان آشنا شدید. با این همه هنوز امکانات بیشماری وجود دارند که فقط توسط موسسات روزآمد که از امکانات روز به منظور تقویت توان آموزشی زبان آموزان بهره می گیرند.

 

موسسه همیار زبان یک موسسه منحصر به فرد و استثنایی به شمار می رود که  تفاوت های زیادی با سایر موسسات و آموزشگاه های معتبر شهر دارد. مهم ترین تفاوت های این موسسه با سایر موسسات آموزش زبان انگلیسی عبارتند از:

 

 • قیمت پایین دوره های آموزشی
 • پشتیبانی تمام وقت
 • نظارت مستمر بر روند آموزش
 • سهولت دسترسی به منابع و مستندات
 • برگزاری دوره های مجازی
 • بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و متدهای آموزشی جهان
 • تدریس خصوصی با بهترین قیمت و کیفیت
 • برگزاری آزمون های تخصصی با بهره گیری از اساتید حرفه ای
 • برگزاری دوره های مبتدی تا پیشرفته
 • آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف

 

تمام این ویژگیها و دلایل متعدد دیگری موجب شده است تا ما به شما موسسه همیار زبان را معرفی کنیم. این موسسه کاملا منطبق با استانداردهای کیفی آموزشی ایجاد شده و تاکنون توانسته است مشتاقان زبان انگلیسی را از گوشه و کنار کشور عزیزمان ایران به سمت خود جذب کند.

 

شما که یکی از علاقمندان فراگیری زبان انگلیسی می باشد. شما که به فکر مهاجرت یا اقامت در کشورهای اروپایی هستید.

 

شما که می خواهید ریز و درشت زبان انگلیسی مسلط شوید. هم اکنون به موسسه همیار زبان بپیوندید و تفاوت را در کیفیت و نحوه آموزش احساس کنید. باور کنید فاصله زیادی با شما ندارد فقط با یک کلیک بر سایت همیار زبان می توانید به این خانواده بزرگ بپیوندید و از خدمات آن بهره مند شوید. همیار زبان در کنار شما و با شما می ماند. از این رو که همیار شما خواهد بود.

 

با تعیین سطح در همیارزبان شروع به یادگیری کنید .

 

 

شما هم اگر تجربه ای در آموزشگاه های زبان  دارید که دوس دارید با ما اشتراک بزارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بزارید 🙂 

 

 

 

 

 

 

 

عضو همیارنامه شوید

با عضویت در همیارنامه زبان را به صورتی ایمیلی آموزش ببینید

بازخورد و سوالات(11 دیدگاه)

 1. سلام. به نظرن این موسسه خیلی بی نظم و شلوغ. هر بار تو کلاس یه تعدادی دانشجو اضافه میشه و ممکن تعدداد به ۴۰-۵۰ نفر هم برسه. نسبت به بقیه جاها تقریبا گرونتر و کیفیت هم آنچنانی نیست.اساتید هم بیزنس من هستند مخصوصا برادران سیدیان که خیلی بازار گرمی برای کلاس های دیگر میکنند. من کلای ووکب و پیری ایلتس رو رفتم و پشیمون شدم. و برای خود آیلتس چون پیش ثبت نام کردم و میخواستم پولمو پس بگیرم خیلی به دردسر افتادم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *