آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی

آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی

یادگیری اصطلاحات انگلیسی بخش بزرگی از فرایند آموزش زبان انگلیسی است در این سفر هیجان انگیز و لذت بخش با ما همراه باشید تا با تمامی اضطلاحات پرکابرد انگالیسی آشنا بشوید

جدول محتوایی

دانش، قدرت است: چگونه با اصطلاح، قدرت گفته‌هایمان را چند برابر کنیم؟ اگر شما هم جزء افرادی هستید که اخیرا مشغول یادگیری زبان شده‌اید، حتما کم و بیش در مورد اصطلاحات انگلیسی (English Idioms) شنیده‌اید. آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی بخش بزرگی از فرایند آموزش زبان انگلیسی است و اگر می‌خواهید که در این سفر هیجان انگیز و لذت بخش، بهترین تجربه را داشته باشید باید اول از همه بدانید که اصلا این اصطلاحات چیستند و نیز نحوه صحیح یادگیری اصطلاحات انگلیسی چیست!

 

 

 

اصلا اصطاح یا همان idiom یعنی چه؟

 

 

بعضی‌ها در حین مکالمه و یا نوشتار انگلیسی، از اصطلاحات برای جذاب‌تر کردن و حرفه‌ای کردن گفته‌هایشان استفاده می‌کنند و این تکنیک معمولا نتیجه خوبی هم دارد، ولی سوال اصلی این است که اصطلاح چیست؟ اصطلاح همان جمله یا عبارتی است که دو معنی همزمان دارد:

 

 

معنی سطحی یا خارجی:

 

 این معنی همان ترجمه کلمه به کلمه و تحت اللفظی جمله است که معمولا مفهوم چندانی ندارد. در زبان انگلیسی به این معنی Literal meaning هم می‌گوییم.

 

 

معنی عمقی یا درونی:

 

 این جا همان بخشی از اصطلاح است که پیام اصلی در آن نهفته است. اگر جایی دیدید که از این بخش به عنوان Figurative meaning یاد می‌شود، تعجب نکنید چون همان معنی را می‌دهد!

 

 

اصلا بگذارید راحت‌تر بگویم برایتان: اصطلاحات در انگلیسی تقریبا چیزی مثل ضرب المثل در زبان فارسی است! جالب است که ما در طول برنامه‌های روزمره‌مان تعداد زیادی اصطلاح می‌شنویم: مثلا در مکالمات روزمره مردم و یا در تلویزیون و سایر شبکه‌های اجتماعی.

 

 

مثلا اگر به رادیو انگلیسی گوش بدهید ممکن است از دهن گوینده چنین جمله‌ای بشنوید:

 

 !Don’t take all morning to get ready or you will run late 

 

حالا بیاید ببینیم معنی سطحی و عمقی این اصطلاح دقیقا چیست (اصطلاح با هایلات مشخص شده است). اگر این اصطلح را به صورت کلمه به کلمه (یا همان تحت اللفظی) ترجمه کنیم اینگونه میشود: همه صبح را نگیر! آیا این جمله به نظر شما معنی و مفهوم خاصی دارد؟ طبیعتا نه!

 

 

حالا بیاید به معنی عمقی آن نگاه بندازیم: خیلی وقت صرف نکن! بله درست خواندید! معنی سطحی و معنی عمقی در این حد ممکن است از بکدیگر دور باشند! حالا به نظر من خودتان هم متوجه شده‌اید که این اصطلاح چه زمانی به کار می‌رود. در ضمن جمله انگلیسی که در بالا نوشتیم را به صورت روان ترجمه کنیم، می‌توانیم بگوییم: خیلی وقت صرف آماده شدن نکن وگرنه دیرت میشه!

 

 

 

 

اصطلاحات به چه دردی می‌خورند؟

 

 

ممکن است این برای شما هم سوال باشد که خب ما که انگلیسی صحبت کردن را یاد گرفتیم و یا داریم یاد می‌گیریم. پس چه کاری است که اصلا خودمان را درگیر این قضیه بکنیم؟ ولی اصلا اینطور فکر نکنید! تا زمانی که شما نتوانید زبان استعاری و عمقی یک زبان را (از جمله شوخی‌های زبانی) به خوبی درک کنید، در حقیقت آن زبان را به خوبی یاد نگرفته‌اید (البته این صرفا یک نظر شخصی برخاسته از تجربه است و هیچ سند و شواهد علمی برای این ادعا نیست!).

 

 

main image

زبان انگلیسی دریچه ای به جهانی تازه

یادگیری آنلاین زبان با اساتید حرفه ای
شروع کنید
2,350
دانش آموخته راضی

 

 

در این بخش بیاید با همدیگر برخی از فواید یادگیری اصطلاحات انگلیسی را مرور کنیم: اصطلاحات به ما کمک می‌کنند که “خارج از جعبه فکر کنیم!”

 

 

استفاده از اصطلاحات در گفتار و نوشتار باعث می‌شود که خلاقیت و جذابیت کارتان بیشتر شود. مثلا به تیتر همین بخش دقت کنید! این عبارت یک ترجمه مستقیم از اصطلاح think outside the box است که به عبارت دیگر، همان معنی سطحی این اصطلاح است.

 

 

ولی معنی استعاری و عمقی آن این است که شما بتوانید خارج از چارچوبی که برایتان تعریف شده فکر کنید و خلاقیت داشته باشید. اصطلاحات نوشتار یا گفتار شما را بامزه‌تر می‌کنند! یکی دیگر از کاربردهای اصلاحات انگلیسی این است که یک جنبه fun (شادی و بامزگی) به شما داده و آن را از حالت خشک و رسمی درمی‌آورند.

 

 

دلیل این که این مورد حائز اهمیت است این است که در همه زمینه‌ها، مخصوصا در زمینه یادگیری، اگر حوصله شما سر برود دیگر بازدهتان کاهش پیدا خواهد کرد و یادگیری آنطور که باید، اتفاق نخواهد افتاد. مثلا فرض کنید می‌خواهید در مورد کسی حرف بزنید که آدم چندان باهوشی نیست.

 

 

 

انگلیسی در منزل

 

 

 

اگر خیلی ساده بخواهید حرف بزنید می‌توانید بگویید که He is not smart یعنی اون باهوش نیست.

 

 

ولی این جمله دیگر بیش از حد ساده و حتی حوصله سر بر است! به جای این جمله می‌توانید از اصطلاح the lights are on but nobody’s home استفاده کنید. بیاید حالا این اصطلاح را کالبد شکافی کنیم. اگر ترجمه کلمه به کلمه آن را دربیاوریم، می‌شود “چراغ‌ها روشن هستند ولی کسی خانه نیست!” شوخی این اصطلاح را متوجه شدید؟

 

 

 

 

 

 

اما معنی عمقی چه؟ این اصطلاح دقیقا زمانی استفاده می‌شود که شما بخواهید به صورت محترمانه و حتی با ذره‌ای خنده و شوخی، این پیام را برسانید که شخصی که در موردش حرف میزنید “بالاخانه را کرایه داده است!”معطل نکنید…!

 

 

جمع بندی

 

 

همانطور که دیدید آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین و در عین حال هیجان انگیزترین بخش‌های یادگیری زبان انگلیسی است! حتی تعداد بسیار زیادی اصطلاحات وجود دارند که داستان‌ها جالبی پشتشان است! به مرور زمان این اصطلاحات را به شما یاد خواهیم داد ولی شما هم منتظر نمانید و کارتان را شروع کنید!

 

 

معنی عمقی به چه معناست؟
بخشی از اصطلاح است که پیام اصلی در آن نهفته است.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد