آموزش زبان هلندی و تاثیرات موثر در استفاده از آن

آموزش زبان هلندی و تاثیرات موثر در استفاده از آن

29th می, 2019

+12
Loading...

اکثریت مردی که در آمستردام هلند زندگی می کنند به زبان انگلیسی صحبت کرده و لهجه ی انگلیسی دارند. برای این که نکات لازم در مورد آموزش زبان هلندی را بدانید ما را در این مقاله همراهی نمایید.

 

مردم هلند برای این که با گردشگران ارتباط برقرار کنند معمولا از زبان هلندی استفاده نمی کنند به همین منظور کسانی که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند بهتر است به زبان هلندی مسلط شده و یا حداقل آشنایی پیدا کنند. زمانی که به زبان محلی مردم یکی کشور صحبت کنید، برای آنها گویای این مطلب است که شما از مهمان نوازی آنها قدردانی کرده اید.

 

ریشه زبان هلندی در میان مردم هلند به نام قدیمی نیدرلندی شناخته می شود. این نام از ریشه ی ژرمن گرفته شده و هم خانواده ای از زبانهای هند و اروپایی می باشد. دومین زبان رسمی مردم بلژیک نیدرلندی می باشد که به عنوان زبان اصلی مردم هلند نیز شناخته می شود.

 

زبان هلندی ترکیبی از زبان مردم قوم فرانک و راین-ورز بوده که در سده های چهارم و پنجم وارد کشور هلند شده اند. در طی سالهایی که این زبان دستخوش هجوم های سیاسی و نظامی شده است، برخی تغییرات در این زبان ایجاد شد. همچون زبان فرانسه و اسپانیا که تغییرات بسیاری پس از حملات نظامی و سیاسی به این کشور ها رخ داد. حدود ۲۰۰ سال قبل که کشور های هلند و بلژیک با یکدیگر متحد شدند این مسئله منجر شد، این دو کشور زبان خود را حفظ کرده و به عنوان زبان رسمی خودشان اعلامش کنند.

 

علاوه بر کشورهای بلژیک و هلند کشورهای دیگری از جمله آرویا، سنت مارین، سورینام و کشورهای دیگری نیز از زبان هلندی استفاده می کنند. به نوعی می توانیم بگوییم که زبان هلندی زبان مادری بیش از ۲۵ میلیون نفر در جهان است. این زبان به عنوان یکی از زبان های رسمی در اتحادیه ی اروپا پذیرفته شده و در ۴۰ کشور دنیا زبان هلندی تدریس می شود. به همین دلیل آموزش زبان هلندی بسیار مهم و ضروری می باشد.

 

آموزش زبان هلندی و ویژگی های خاص ان

 

همانطور که گفته شد زبان هلندی از ریشه ی زبان های ژرمنی غربی گرفته شده است. این زبان از نظر ساختاری فرقی با زبان انگلیسی ندارد و حتی می توانیم بگوییم شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. البته زبان هلندی علاوه بر شباهت های بسیار با زبان انگلیسی، با زبان ژرمنی نیز شباهت های زیادی دارند.

 

 

 

از طرف دیگر برخی لغات از زبان فرانسوی نیز وارد زبان هلندی شده است که تا حدودی می تواند توجه افراد را به خود جلب نماید. چنان زبان هلندی با زبان های دیگر تلفیق شده است که بخشی از زبان آلمانی را نیز در خود جای داده است. تعداد حروفی که در زبان هلندی وجود دارد به ۲۷ عدد می رسد. زبان هلندی ویژگی هایی دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 

  • لغات و کلماتی که در زبان هلندی استفاده می شوند جنسیت محور هستند یعنی اسم یا لغت به تنهایی می تواند مونث، مذکر و یا خنثی باشد.
  • در زبان هلندی ترکیب کلمات حائز اهمیت نیست و همانند زبان روسی می توان از هر ترکیبی برای بوجود آوردن یک جمله استفاده نمود.
  • بین زبان لاتین و زبان هلندی لغات مشترک بسیاری وجود دارد.
  • در زبان هلندی افعال به کار رفته دارای دو وجه می باشند
  • درصد بالایی از کلماتی که در زبان هلندی مورد استفاده می شود به همان صورت که نوشته می شوند تلفظ می گردند.
  • در تمام زبان های دنیا حرف تعریف وجود دارد ولی زبان هلندی جزء معدود زبان هایی می باشد که فاقد حروف تعریف هستند.
  • زبان هلندی فقط ۵ زمان گرامری داشته و همین مزیت باعث می شود آموزش زبان هلندی نسبت به دیگر زبان ها آسان تر باشد.
  • زبان هلندی ترتیب واژه ای V2 دارد به این صورت که فعل در مکان دوم جمله ی اصلی قرار دارد.
  • در زبان هلندی صفات قبل از اسم می آیند و اسم را توصیف می کنند.

 

یادگیری زبان هلندی و کاربرد های آن

 

بیشتر افراد دلایل گوناگونی برای خود دارند که بخواهند زبان دوم و یا زبان سومی را فرا بگیرند. شما میتوانید با یادگیری هر زبان جدید به مزایا و کاربرد های فراوانی از این زبان جدید دست یابید. زبان هلندی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مسلما یادگیری ان بی فایده نخواهد بود و می تواند کاربردهایی برای شما داشته باشد. آموزش زبان هلندی تاثیرات فراوانی در مسائل گوناگون نیز داشته است که به برخی از این تاثیرات خواهیم پرداخت.

 

تاثیر زبان هلندی در تجارت و مشاغل تجاری: هلند به عنوان یکی از بزرگترین کشور های صنعتی به شمار می رود و می تواند از نظر تجارتی یک کشور بسیار مهم برای تاجرین باشد. پس اگر دوره آموزش زبان هلندی را سپری کرده باشید می توانید از این موقعیت استفاده نموده و برای خود یک آینده ی شغلی و تحصیلی عالی فراهم نمایید.

 

تاثیر زبان هلندی برای ادامه تحصیل و مهاجرت: هدف دیگری که شما می توانید از آموزش زبان هلندی داشته باشید مهاجرت و ادامه ی تحصیل در کشورهایی همچون هلند و بلژیک است. هردوی این کشورها را می توانیم جزء کشورهای صنعتی و مرفه بدانیم. این کشور ها محل مناسبی هم برای تحصیل و هم برای زندگی هستند.

 

 گردشگری و یادگیری زبان هلندی: برخی افراد هستند که به شدت به گردشگری علاقه مند می باشند. این افراد دوست دارند کشورهای مختلفی را از نزدیک ببیند و با فرهنگ های این کشور ها آشنا شوند. از آنجایی که کشورهای گردشگری بسیاری به زبان هلندی صحبت می کنند، آموزش زبان هلندی می تواند برای این افراد لازم بوده و کمک بسیاری نماید.

 

همانطور که در آغاز سخن نیز بیان کردیم زبان هلندی تلفیقی از زبان های گوناگون جهان می باشد. از این رو با یادگیری این زبان راهی برای نزدیک شده با دیگر زبان ها نیز خواهید یافت. به نوعی آموزش زبان هلندی می تواند به شما این امتیاز را بدهد که زبان های دیگر را نیز آسان تر فرا گیرید. از جمله زبان دانمارکی، زبان نروژی، زبان انگلیسی و دیگر زبان ها.

 

آموزش زبان هنلدی

 

تفاوت زبان هلندی با زبان بلژیکی در چیست؟

 

با این که زبان هلندی و زبان بلژیکی از نظر ریشه ای شباهت های بسیاری با یک دیگر دارند اما باز هم بین این دو زبان تفاوت های وجود دارد. به دلیل همین تفاوت ها زبان هلندی را Dutch می نامند و زبان بلژیکی را Flemish یا همان فلاندری.اما همانطور که میدانید بلژیک تنها کشوری نیست که از زبان هلندی به عنوان زبان رسمی خود استفاده می کند. بلکه برخی بخشهای مرزی کشور بلژیک که به فرانسه متصل هستند و همچنین زبان آنتیل و سورینام نیز هلندی(Dutch) می باشد.

 

البته زبان دیگری به نام زبان آفریکانس نیز از زبان هلندی به وجود آمده است، که این زبان مردم ملی جمهوری آفریقای جنوبی می باشد. تمام این تحولاتی که در زبان هلندی و ایجاد زبان های دیگر به وجود آمده است، به دلیل مستعمراتی می باشد که در طی سال ها کشور هلند و بلژیک را تحت تاثیر قرار داده است.

 

یکی از تفاوت های زبان بلژیکی با هلندی در نوع گفتار این زبان ها می باشد. این مسئله در حالی است که آموزش زبان هلندی و بلژیکی از نظر رسم الخطی کاملا شبیه یکدیگر هستند. اما امروزه در کشور بلژیک و هلند، زبان هلندی به عنوان معیار شناخته می شود. این زبان در تمام ادارات، مراکز آموزشی، دانشگاه، مدرسه و … مورد استفاده قرار می گیرد. البته این مسئله جدای از گویش ها و لهجه های مردم می باشد زیرا هلند ایالت های مختلفی داشته و همین موضوع باعث ایجاد تفاوت های گویشی و فرهنگی بسیاری در این کشور می شود.

 

تدریس زبان هلندی به صورت خصوصی

 

برای آموزش زبان هلندی یکی از راه ها تدریس خصوصی می باشد. این روش به شما کیفیت بهتری از آموزش را ارائه می دهد. هرچند از نظر هزینه بالاتر از کلاس های آموزشگاهی می باشد. اما می توانیم به عنوان یک راه حل مفید تر برای آموزش زبان هلندی به آن اشاره نماییم. در کشور ما آموزشگاه های خصوصی بسیاری وجود دارد که به شما در این زمینه کمک شایانی می کند.

 

مهمترین ویژگی که آموزشگاه های زبان در کشور ما دارند این است که شهریه را برای شما قسط بندی نموده و آزمون تعیین سطح برای اخذ مدرک زبان هلندی از شما می گیرند. این آموزشگاه ها برای شما جدیدترین و به روزترین روش های آموزشی را ارائه نموده و این امکان را برای شما فراهم می کند تا از اساتید برجسته و مجربی جهت آموزش زبان بهره مند شوید. در آموزشگاه های خصوصی تدریس زبان شما یک برنامه ی آموزشی جامع ریافت میکنید که به سرعت یادگیری شما کمک بسیاری خواهد نمود.

 

تاریخچه ای از ریشه زبان هلندی

 

همانطور که پیش از این نیز اشاره نمودیم، زبان هلندی از زبان ژرمنی گرفته شده است و یکی از شاخه های زبان هندو اروپایی می باشد. این زبان از نظر قدمتی به سال ۱۰۷ میلادی باز می گردد. در این خصوص مدارک و آثار کتبی بسیاری در دست است. تاریخ آموزش زبان هلندی را می توانیم به سه دوره ی باستانی، میانه و مدرن یا امروزی تقسیم کنیم. زبان هلندی باستان در سال های ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ میلادی متداول بوده است. از این رو این زبان از زبان آلمانی و انگلیسی تاثیرات بسیاری پذیرفته است.

 

زبان هلندی میانه بین سالهای ۱۱۰۰ تا ۱۷۰۰ میلادی متداول گشته است. در این دوره زبان هلندی از زبان کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و انگلیس تاثیرات بیشتری به خود گرفته و دستور زبان و فرهنگ لغات آن شکل گرفته است. دوره ی مدرن یا امروزی که از سال ۱۷۰۰ میلادی تا کنون مورد استفاده بیشتر مردم کشورهای هلند و بلژیک قرار گرفته است، تغییرات چندانی را شاهد نبوده و به صورت پابرجا در این کشورها مورد استفاده قرار گرفته است.

 

هرچند می توانیم بگوییم این زبان  تغییرات سالانه ای بسیاری داشته و از زبان های دیگر لغات گوناگونی را به خود جذب می نماید. البته نباید این مسئله را نیز فراموش کنیم که به همان میزان که زبان کشورهای دیگر در زبان هلندی تاثیر گذار بوده است، زبان هلندی نیز در قرون اخیر تاثیراتی را بر روی زبان کشورهایی نظیر انگلیس و آلمان گذاشته است. آن هم به دلیل مهاجرت های بسیار زیادی که در این چند دهه رخ داده است.

 

زبان هند واروپایی ریشه ی بسیاری از زبان ها دنیا از جمله ایران نیز بوده است. می توانیم بگوییم که حدود ۴۴۶ زبان در دنیا در حال حاضر وجود دارد که از ریشه ی زبان هند و اروپایی گرفته شده اند. در قرن ۱۸ نظریه ای بیان شد که زبان یونانی، سانسکریت و لاتین و را از یکی ریشه ی زبانی تشخیص دادند و بیان کردند که زبان های روسی، آلمانی و ایرانی از این سه زبان به وجود آمده اند. زمانی که این زبان ها در سراسر جهان گسترش یافت به آن هندو اروپایی گفتند. زیرا نقشه ی زبان شناسی در جهان نشان می داد که پهنه ی زبان های یاد شده از هند تا اروپا را در بر می گیرد.

 

زمانی که زبان آلمانی در مرکز اروپا و زبان روسی در شمال شرق اروپا رونق گرفت. زبان دیگر کشورها را نیز دستخوش تغییراتی نمود. پس از آن نیز توسط این زبان ها هم خانواده هایی به وجود آمدند که در میان سایر کشورها رونق یافتند. در طی سالها تغییر و گسترش در این زبان ها، موجب شد که دستورالعمل ها و لغات، همچنین رسم الخط این زبان ها دچار تغییراتی شده و شکل جدیدی به خود بگیرند.

 

امروزه شاهد هستیم که در بسیاری از کشورهای جهان زبان هند و اروپایی رواج داشته و مردم بدان صحبت می کنند. حتی در کشورهایی که ریشه ی زبان هند و اروپایی جایی نداشته، پس از مستعمرات فراوان باعث شده است که این زبان به عنوان یکی از زبان های رسمی این کشور های نیز اعلام شود. به صراحت می توانیم بگوییم که بیش از سه میلیارد و دویست میلیون نفر در حال حاضر در جهان، به یکی از این زبان ها مسلط هستند.

یادگیری زبان هلندی

 

مدت زمان یادگیری زبان هلندی و میزان سختی آن

 

با تمام توضیحاتی که در مورد زبان هلندی بیان شد دریافتیم که آموزش زبان هلندی آسان است. زیرا این زبان با زبان انگلیسی شباهت های بسیاری دارد. البته طبق برآورد انجام شده در زبان هلندی بیش از ۶۰ میلیون واژه وجود دارد به علاوه ی حروف اضافه و صرف شده و دیگر کلمات موجود در این زبان.

 

زبان هلندی از آنجایی که تعدا زمان گرامری کمی دارد زمان یادگیری کمی نیز خواهد داشت. البته این مسئله به فاکتورهای دیگری نیز مرتبط است. از جمله فاکتورهایی چون: میزان نزدیکی زبان مادری فرد آموزنده به زبان هلندی، آشنایی قبلی فرد نسبت به زبان هلندی، روش هایی آموزشی که مورد استفاده قرار می دهد، میزان تمرین روزانه زبان هلندی، منابعی که برای یادگیری این زبان استفاده می نماید و در انتها مدت زمانی که برای آموزش زبان هلندی صرف می کند. همه ی این عوامل در مدت زمان یادگیری زبان موثر هستند و می توانند در زمان صرفه جویی نمایند.

 

ریشه ی زبان هلندی و مزایای یادگیری این زبان

 

زبان هلندی از ریشه ی زبان آلمانی گرفته شده است. به همین دلیل این زبان با زبان آلمانی لغات مشترک بسیاری داشته و مردم بسیاری از کشور ها به این زبان صحبت می کنند. زبان هلندی با زبان کشور هایی همچون اتریش نیز هم خانواده بوده است. از طرف دیگر چون هلند با فرانسه همسایه است، باعث شده که برخی لغات چهره ی خود را تغییر داده و کمی شبیه به زبان فرانسه شوند. تعداد کمی از لغات فرانسوی نیز وارد زبان هلندی شده است.

 

شما حتی اگر نتوانید دوره های آموزش زبان هلندی را بگذرانید مهم نیست و نگران نباشید. زیرا مردم هلند علاقه ی بسیاری دارند که به زبان های دیگری از جمله آلمانی، فرانسوی، انگلیسی و… صحبت کنند. برای همین اگر قصد سفر به این کشور را دارید دیگر نگران زبان خود نباشید. کافیست یکی از این زبان ها را یاد گرفته و به آن مسلط باشید. آن وقت می توانید به راحتی با مردم کشور هلند ارتباط برقرار کنید.

 

علاقه ی مردم هلند به استفاده از زبان های دیگر به قدری است که حدود ۹۲ درصد مرد هلند به زبان انگلیسی مسلط بوده و حدود ۷۱ درصد از مردم این کشور به زبان آلمانی تسلط دارند. همین مسئله باعث شده است که دانشجویان و مهاجرانی که وارد این کشور می شوند، نسبت به دیگر کشورها راحت تر ارتباط برقرار نموده و دچار مشکل نشوند. از طرف دیگر نیز اکثر دانشگاه های کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

 

 آسان ترین روش آموزش زبان هلندی

 

زبان هلندی که از نظر ریشه ای شبیه ترین زبان به زبان انگلیسی می باشد،  کمک می کند تا شما با یادگیری این زبان دریابید که چرا برخی کلمات در زبان انگلیسی نوشته می شوند ولی خوانده نمی شوند. از جمله حروفی چون K , GH این ها حروفی هستند که در زبان انگلیسی نوشته می شوند ولی در اکثر مواقع خوانده نمی شوند.

 

زبان هلندی را می توانیم از نظر دیکته و تلفظ شبیه ترین زبان به زبان سوئدی بدانیم، اما از نظر گرامری از زبان سوئدی سخت تر است. اگر شما بتوانید یکی از زبان های اروپایی را فرا بگیرید این مسئله می تواند به شما کمک کند تا زبان های دیگر را نیز با سرعت و راحتی بیشتر یاد بگیرید.

 

آموزش زبان هلندی با زبان ایرانی تفاوت های بسیار زیادی دارد از این رو معمولا در کشور ما تعداد کمی علاقه به یادگیری زبان هلندی از خود نشان می دهند. شاید هم یکی از دلایل این بی تمایلی نبودن آموزشگاه های یادگیری عالی در این مورد است. البته برخی سایت ها هستند که با تدریس زبان هلندی به صورت مجازی این مشکل را برای علاقه مندان حل کرده اند.

 

این سایت ها به شما کمک می کنند تا زبان های مختلفی از جمله انگلیسی، آلمانی، هلندی، ترکی، روسی، عربی، ایتالیایی و.. را به صورت مجازی فرا گرفته و در چهار مهارت گفتاری، شنیداری، گرامر و لغت به سطح بالایی دست یابید. ما در این مقاله تلاش کرده ایم تا به شما در سطح ابتدایی آموزش های لازم از زبان هلندی را بیان کنیم. به گونه ای که تا حدودی آشنایی اولیه از این زبان را بدست آورید.

 

زبان هلندی

 

آموزش لغات خوش آمد گویی در زبان هلندی

 

مردم هلند علاقه ی بسیاری به سلام و احوالپرسی با یکدیگر دارند. اگر به این کشور سفر کنید شاهد این موضوع خواهید بود. از این رو لازم است بدانید برای سلام و خوش آمدگویی از چه کلماتی استفاده می کنند. کلمه ی سلام در تمام جهان مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل اگر قصد دارید به دوستان صمیمی خود سلام کنید بهتر از از واژه Hoi استفاده کنید.

 

هلندی ها عادت دارند از کلمه ی صبح بخیر در مکان هایی چون رستوران ها، هتل ها، مغازه ها، موزه ها و دیگر مکان های خود استفاده کنند. این کلمه یک حالت رسمی برای شما ایجاد می کند. پس بهتر است از این کلمه زمانی استفاده نمایید که مخاطب خود را نمی شناسید.

 

کلمه ی عصر بخیر در میان مردم هلند معمولا برای زمان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این کلمه را به صورت کوتاه شده نیز استفاده می کنند. اما بهتر است از کلمه ی عصر بخیر به صورت کامل استفاده نمایید و خلاصه شده ی آن را به کار نبرید.

 

سلام در دوره های آموزش زبان هلندی هالو( Hallo) تلفظ می شود. زمانی که قصد دارید به افراد آشنا سلام دهید از  هوی( Hoi) استفاده نمایید. صبح بخیر در زبان هلندی خو دو مور خه(Goedemorgen) تلفظ می شود. عصر بخیر نیز به صورت خودون اُهفونت(Goedenavond) استفاده می گردد.

 

این کلمات را می توانیم جزئی از کلمات روزمره به شمار آوریم که روزانه به تعداد بی شماری از آنها استفاده خواهید نمود.

 

مردم هلند زمانی که از فروشگاه و یا کافه خارج می شوند از کلماتی نظیر: Dag، Tot ziens، Doei، و doeg استفاده می کنند. تمام این کلمات به معنی خداحافظ می باشد. همانطور که می بینید مردم کشور هلند نیز همچون مردم سراسر دنیا با یکدیگر تعامل برقرار می کنند و از کلماتی که بین آنها ایجاد صمیمیت خواهد کرد استفاده می نمایند. پس برای کسی که قصد آموزش زبان هلندی را دارد یادگیری این کلمات بسیار ضروری می باشد.

 

جملات پر کاربرد دیگری نیز در این زبان وجود دارد که پس از گذراندن دوران آموزش زبان هلندی می توانید به وفور از انی کلمات پر کاربرد استفاده نموده و با آنها آشنا شوید. زیرا برای کسانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند ویا دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور مراجعه می کنند، این قبیل کلمات بسیار لازم بوده و باید آنها را بیاموزند.

 

آموزش زبان هلندی برای توریست ها و سفرهای توریستی

 

پس از این که شما اصول کلی آموزش زبان هلندی را آموختید، باید به این مسئله توجه نمایید که قصد سفر کردن شما به کشور هلند یا بلژیک چیست و به دنبال چه هدفی هستید. زیرا تعیین هدف به شما کمک می کند تا میزان نیازتان به زبان هلندی را تخمین بزنید و بر حسب همان نیاز به تلاش مبادرت ورزید.

 

مسلما برای کسانی که قصد دارند به کشور هلند مهاجرت نمایند و یا در این کشور به ادامه ی تحصیل بپردازند، لازم است که آموزش زبان هلندی را در سطح بالا و با مهارت کامل طی کرده و در این زمینه به درجه ی استادی رسیده باشند. وگرنه ممکن است در این کشور به مشکل بربخورند.

 

اما افرادی چون توریست ها برای شروع یادگیری نیاز به چندان مهارت خاصی ندارند. برای توریست ها و یا کسانی که قصد سفر های توریستی دارند فقط یادگیری جملات پرکاربرد کفایت می کند.  نیازی نیست زبان هلندی را در سطح عالی فرا بگیرند. مگر این که در این سفر توریستی قصد داشته باشند به ملاقات کاری بروند.

 

در این صورت باید علاوه بر فرا گرفتن بخشی از زبان هلندی برای برقراری ارتباط با مخاطب، برخی لغات تخصصی درمورد شغل خود را نیز فرا بگیرید تا بتواند در ملاقات کاری منظور خود را بهتر بیان نمایید. برای دریافت مشاوره در این زمینه می توانید به اساتید مجرب در سایت همیار مراجعه کنید. در غیر این صورت برای سفرهای توریستی نیازی نیست زبان هلندی را در سطح عالی فرا بگیرید. صرفا استفاده از جملات پر کاربرد و لغات متداول را بیاموزید برای شما کافی خواهد بود.

آموزش زبان هلندی در سفر

 

تحصیل در هلند و بلژیک با آموزش زبان هلندی

 

کسانی که قصد دارند در کشور هلند و یا بلژیک به تحصیل خود ادامه دهند لازم است مدرک زبان هلندی را دریافت نمایند تا بتوانند بورسیه تحصیلی در این کشورها را بدست آورند. برای کسب مدرک آموزش زبان هلندی باید در آزمون های استانداردی که برگزار می شود شرکت نمایید.

 

در این آزمون ها سطح علمی شما سنجیده می شود و مدرکی دال بر این که چقدر به زبان هلندی مهارت دارید، برای شما صادر می گردد. سطح اول در آموزش زبان هلندی b1 می باشد. شما پس از شرکت در آزمون می توانید میزان سطح خود را دریابید. اگر تا سطح اول رسیده باشید، نشان دهنده ی این است که شما قدرت استدلال و فهم مطالب را در زبان هلندی دارا هستید.

 

پس از آن باید برای ارتقا سطح زبان خودتان به مکالمات روزمره از طریق اینترنت و یا مطالعات جانبی و یا شرکت در کلاس های حضوری اقدام کنید و در این زمینه به مهارت لازم دست یابید.

 

 

در کشور ما ایران معمولا شروع به آموزش زبان هلندی با چالش هایی روبرو بوده است. یکی از بزرگترین چالش های ما ایرانی ها برای یادگیری هر نوع زبانی، قرار نگرفتن در محیطی است که به این زبان صحبت می کنند. این مسئله خود می تواند کمک شایانی به افراد کنید.

 

زیرا داشتن تقابل با مردمی که به زبان دیگری صحبت می کنند ناخواسته منجر می شود که شما در آن زبان پیشرفت بسزایی داشته باشید. از این رو اکثر کارآموزان آموزش زبان هلندی مجبور هستند از اپلیکیشن های صوتی و یا پادکست ها استفاده نمایند تا خود را در محیط کشور هلند تصور نموده و به این طریق زبان هلندی را بهتر بیاموزند.

 

سایت همیار زبان در این خصوص به شما پادکست های ارائه نموده که می تواند در یادگیری زبان به شما کمک شایانی نماید. البته هر یک از این پادکست ها در سطوح متفاوتی طبقه بندی شده اند، و شما باید برحسب موقعیتی که قرار دارید از این پادکست ها استفاده نموده و به آموزش زبان هلندی بپردازید.

 

درست است که زبان هلندی برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور ها را دارند مهم است اما از طرفی باید این یادگیری به شیوه ای آسان باشد. تا فرد را از آموزش زبان هلندی خسته نکند. از این رو سایت همیار زبان دروس را در قالب سطوح مختلف دسته بندی نموده و این امکان را به شما داده است تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و با سرعت بالا به آموزش زبان هلندی بپردازید.

 

آموزش زبان هلندی و اهمیت آن برای مهاجران

 

یکی دیگر از دلایلی که اشخاص به آموزش زبان هلندی روی می آورند مهاجرت است. در این مورد افراد با سنین مختلفی اقدام به آموزش زبان می کنند. افرادی که دارای تمرکز و حضور ذهن متفاوتی هستند. که این مسئله خود به تنهایی کمک می کند زمان یادگیری در افراد متغیر شود.

 

در این روش یادگیری زبان ما نمی توانیم آموزش را مرزبندی کنیم. زیرا لازم است که افراد تمام لغات و مهارت های لازم برای زندگی در کشور هلند را فرا گیرند. پس برای این کار بهتر است از آموزش کلمات پرکاربرد هلندی شروع کنیم. پس از ان با استفاده از لغت نامه های تصویری و یا کد گذاری شده، دایره ی لغات آموزش زبان هلندی خود را گسترش دهیم. در این مرحله شما می توانید از اپلیکیشن های موبایل نیز بهره مند شوید.

 

هر قدر که شما بتوانید کلمات را در زندگی روزمره خود تکرار نمایید، به همان میزان نیز موفقیت بیشتری در آموزش زبان هلندی کسب خواهید نمود. به این منظور شما باید از روش های یادگیری زبان که به صورت های مختلفی همچون، جعبه لایتنر، استفاده از تصویر پردازی، کدینگ واژه و… موجود هستند بهره مند شوید. برای این که بفهمید کدام یک از این روش ها کمک بیشتری به شما می کند تا آموزش زبان هلندی را بهتر دریابید باید مدتی را صرف آزمون و خطا کنید.

 

منابع آموزش زبان هلندی

 

در زیر لیستی از منابعی که در یادگیری زبان هلندی به شما کمک خواهند کرد رو تهیه کردیم.

dutchpod101 : این دوره صوتی یکی از بهترین  ترین دوره های  صوتی آموزشی زبان هلندی هست که خیلی از دوره های صوتی که دیدم هست .

 

Glossika Glossika – یادگیری از طریق ا تکرار. Glossika با استفاده از روش “حکم جرم” همراه با یک سیستم تکرار پیشرفته فاصله به شما هلندی را در زمینه تدریس می کند. بهترین برای مبتدیان و زبان آموزان متوسط.

 

Italki – شما با اساتید  هلندی برای تمرین گفتاری در اسکایپ متصل می شوید. شما می توانید یک معلم هلندی را برای درس های ویدئویی یک به یک (مقرون به صرفه) پرداخت کنید یا یک شریک مبادله ی رایگان را پیدا کنید! این لینک شما را به آموزگاران هلندی در سایت می برد.

 

 

متدهای عالی برای شروع آموزش زبان

 

اولین مرحله در آموزش زبان هلندی فراگرفتن آوا ها است. پس از آن وارد مبحث دایره لغات و گرامر می شوید. پس از آن در ابتدا باید از لغات پیش پا افتاده و روزمره استفاده نمایید و سپس به سراغ لغات تخصصی تر و مشکل تر بروید. برای این که این مرحله را بهتر بیاموزید بهتر است به تماشای فیلم های هلندی مبادرت ورزید. این راه حل به شما کمک شایانی می کند تا بهتر لغات و نحوه ی استفاده از ان ها را فراگیرید. از طرف دیگر قدرت شنوایی خودتان را ارتقا بخشیده و در خود این امادگی را ایجاد می کنید که آموزش زبان هلندی را بهتر دریابید.

 

در انتها باید یاد آور شویم که آموزش زبان هلندی نیز همچون هر زبان دیگری نیاز به تمرین و صبر داشته و نباید انتظار داشته باشید در کوتاه ترین زمان ممکن به زبان دومی مسلط شوید. بلکه لازم است در این راه زمان صرف نموده تمرین مداوم داشته باشید.

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(48 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi