آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

28th می, 2019

+3
Loading...

چرا آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان اهمیت دارد؟ این یک سوال با ارزش است که شاید اگر بتوانید جواب منطقی و جامعی برای آن پیدا کنید بسیاری از فرصت هایی را که در آینده برای موفقیت های طلایی در انتظار شما هستند را نیز محقق کرده اید.

 

البته دامنه سوالاتی در این زمینه به همین جا ختم نمی شود مثلا یکی دیگر از سوال های اساسی که با آن مواجه هستید این است که چرا باید کودکان در یادگیری زبان های خارجی به طور کلی و زبان انگلیسی به طور خاص ۱۰۰ درصد موفق باشند ولی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان بیش از ۹۵ درصد به شکست منجر می شود؟ اصلا چرا بزرگسالان قادر نیستند مانند کودکان توانایی زبان آموزی داشته باشند؟ گره کار کجاست و باید برای تقویت آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان به چه راهکارهایی متوسل شویم؟

 

سعی کرده ایم تا در این مطلب ضمن ارائه راهکارهایی مناسب در این زمینه شما را با انواع روش هایی که می توانند جذابی یادگیری را در بزرگسالان افزایش دهند نیز آشنا سازیم. بنابراین به شما توصیه می کنیم که در ادامه این مطلب نیز ما را همراهی کنید.

 

تمام چیزهایی که شما باید در مورد آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان بدانید

 

زمانی که یک کودک شروع به یادگیری یک زبان خارجی می کند در این شرایط تعابیر و مفاهیم زودتر از حد معمول در بستر ذهن وی نقش می بندد. به عبارت دیگر کودک برای هریک از این مفاهیم برچسب هایی  را به طور ذهنی آماده می کند که موجب آشنایی و ثبت آن به طور جداگانه در مغز می شود.

 

همانطور که در مورد برچسب گذاری زبان اشاره کردیم این کار یعنی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان به مراتب با دشواریهای بیشتری مواجه است. از این رو که در بزرگسالان زبان مادری به نحوی بر مغز سایه انداخته و از اقتدار زیادی برخوردار است که اجازه ورود هر گونه تعابیر جدید را به سختی صادر می کند.

 

از طرفی بزرگسالان برای این برچسب گذاریهای با دوگانگی عجیبی از نظر زبانی و ذهنی مواجه هستند. به عبارت دیگر فرموله کردن تعابیر برای کودکان به مراتب آسانتر از آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان بدین روش می باشد.


روش های جدید آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

در صورتی که آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را جدی بگیریم و به راهکارهای عملی در این زمینه بپردازیم قطعا بسیاری از فرضیات و مجهولات  را در این زمینه پشت سر خواهیم نهاد. ما با استفاده از این راهکارها می توانیم به استبداد زبان نخست بر مغز و ذهن و مخیله مان پایان دهیم.

 

در واقع بزرگسالانی که در روش ها و متدهای نوین آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان موفق به ایجاد یک پیوند یا ارتباط بین زبان خارجی و مفاهیم یا نمادهای می شوند که توصیفی به نظر می رسند می توانند با آسودگی خاطر روند یادگیری یک زبان خاص را به پایان برسانند.

 

این کار موجب تشکیل یک مرکز کنترل و فرماندهی گفتار جدید در مغز می شود. هر چند این کار نیاز به ممارست و تمرینات مختلفی با استفاده از روش های گوناگون آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان دارد و از طرفی مستلزم شرکت در دوره های مختلفی است که می تواند نتایج درخشانی را از خود برجا بگذارد.

  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

البته فراموش نکنید که حتی کودکان نیز روند یادگیری زبان انگلیسی را می توانند تا ۱۲ سالگی به طور فعال ادامه دهند.

 

L1     و L2  در آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

محققان و پژوهشگران حوزه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان از الگوی L1 برای زبان اصلی یادگیرنده و از الگوی L2 برای زبان دوم  او  استفاده می کنند. آنها معتقد هستند که حفظ کردن مطالب به زبان دوم یا  L2 بسیار دشوار است. ولی این بدین معنی نیست که ما باید از یادگیری زبان دوم L2 اجتناب کنیم بلکه لازم است تا در این زمینه روش های جدیدی ایجاد شده و مورد استفاده قرار گیرد.

 

اصولا یادگیری زبان دوم به منزله تلفظ کلمات با صدای بلند و حفظ کردن کلمات از این طریق نمی باشد بلکه لازم است تا ابتدا رویه ای را که برای ساختن زیربنای مناسب به منظور آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان در پیش گرفته ایم تقویت کرده و به سرانجام برسانیم و سپس نسبت به خلق یک تصویر بصری زیبا و پر کشش از این روند کمک کنیم تا ذهن زبان آموز یک نوع پیش زمینه لازم را برای ورود به این حوزه داشته باشد. سپس تمام تلاشهایمان را در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان که همان حوزه L2  را در بر می گیرد معطوف می کنیم.

 

یادآوری

 باید بپذیریم که تفاوت های اساسی بین زبان مادری و زبانی که شما در پی یادگیری آن هستید وجود دارد و از همین رو طبیعی است که مغز در مقابل محیط جدید یا وزن واژگان جدید آموزشی از خود مقاومت هایی را بروز دهد. بزرگسالانی که در ایجاد این مرکز ذهنی برای زبان آموزی به موفقیت می رسند می توانند به راحتی و با تمرکز بر فرایند تبدیل کلمات در زبان مادری به زبان دوم می توانند افکار و احساسات خود را در این زمینه به نحو مطلوبی ارائه دهند. به تعبیری دیگر ۹۵ درصد از بزرگسالانی که در روند یادگیری و آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان دچار مشکلات و نواقصی هستند باید با تمرکز بیشتری بر زبان دوم یا L2 توانایی های خود را در این زمینه بروز دهند.

 

نقش تمرین و تکرار در هر یک از مراحل آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان اصولا بر اساس سه گانه های معروف یادگیری زبان انگلیسی استوار است. این سه مولفه که از اجزای آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان به شمار می روند به ترتیب عبارتند از:

 

  • مرحله خواندن
  • مرحله شنیداری
  • مرحله گفتاری

 

در هر سه روش فوق لازم است تا زبان آموزان در صورتی که قصد دارند تا با موفقیت بتوانند به زبان آموزان موفقی تبدیل شوند این سه مرحله را با تکرار و تمرین پشت سر بگذارند. یعنی یک زبان آموز لازم است تا همزمان هر سه روش مذکور را با هم  به اجرا دربیاورد تا نتایج و  بازخوردهای مناسبی را از روند آموزش دریافت نماید.

 

در واقع به همان شکل که ما کلمات را در زبان مادری یاد می گیریم از طریق تکرار و تمرین نیز می توانیم ظرفیت مغزمان را افزایش دهیم تا به همان تلفظ و یادآوری غیرارادی کلمات و جایگزین کردن آنها با کلمات زبان مادری از طریق هر یک از متدهای آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان نیز ایجاد شود.

  زبان‌های برتر دنیا کدامند؟

 

در واقع تکرار و تمرین همزمان می تواند تجسم و توانایی ایجاد یک رابطه متقابل و مستقیم را بین نمادها و الگوها یا سایر موارد ایجاد کند بدین معنی که کلمات زبان انگلیسی بدون این که حالت ترجمه ای از زبان نخست ما یا یادگیرنده باشند به نوعی در ذهن فرد نهادینه می شوند. بدین ترتیب می توان به آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان از این طریق با خوشبینی بیشتری نگاه کرد.

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

انواع گرامر

 

در مباحث مربوط به آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان با دو نوع گرامر مواجه هستیم:

  • گرامر یا دستور زبان بصری
  • گرامر یا دستور زبان رسمی

دستور زبان بصری در آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان تصاویر و الگوهایی است که به صورت ناخودآگاه در ذهن ما حک می شود و از شنیدن هر کلمه تصاویر مرتبط با ان بلافاصله تصویر آن برای ما تداعی می شود.

 

دستور زبان رسمی یا گرامر رسمی در آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان نیز همان قواعدی است که به منظور نظم بخشیدن به زبان و یادگیری آن لازم دارید.

 

در واقع تفاوت گرامر بصری با دستور زبان انگلیسی به صورت رسمی این است که هر چه بیشتر در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان به تجارب بیشتری دست پیدا کنید مغز نیز از آن پیروی می کند و می تواند در کانالیزه کردن واژگان به زبان دستوری نیز یاری برساند.

برای یادگیری کامل گرامر به بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی وبسایت همیارزبان مراجعه کنید

آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان به صورت تخصصی

 

یکی از ضعف های اساسی در آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان این است که همواره سعی شده است تا از روش های آموزشی کلاسیک و مختص کودکان برای بزرگسالان نیز استفاده شود که البته  نمی توان امیدوار بود که بازدهی چندان مطلوبی را در پی داشته باشد.

 

فراموش نکنید در متدهای جدید آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان از این روش ها به عنوان یادگیری فعال زبان انگلیسی یاد می شود که با مهارت های مختلفی از قبیل آموزش آنلاین زبان انگلیسی، آموزش از طریق فیلم و موسیقی یا پادکست های گوناگون و بسیاری از روش های دیگر  این متدها در هم آمیخته شده و در اختیار علاقمندان و زبان آموزان قرار می گیرد.

 

تقویت مهارت های مختلف آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

توصیه ما برای تقویت همه جانبه آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می توانید با مراجعه به سایت های معتبر در این زمینه مراجعه کنید. پیشنهاد ویژه  ما در این زمینه البته مراجعه به سایت همیار زبان یکی از تخصصی ترین سایت های مرجع به منظور آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد.

 

شما در این سایت می توانید ضمن بهره مندی از جدیدترین مطالب آموزشی در خصوص آموزش زبان انگلیسی  و سایر زبان های خارجی همچنین می توانید از روش ها و دوره های مختلفی که به منظور تقویت مهارت های زبان آموزی و آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان تهیه و تدارک دیده شده است بهره مند شوید.

 

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(8 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi