آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

16th می, 2019

+14
Loading...

زبان انگلیسی را می توان به روش های گوناگون فرا گرفت. اما برای یادگیری باید ملاک هایی در نظر داشت. از جمله سن افراد، میزان آشنایی آن ها با زبان خارجی، هدف آن ها از یادگیری و… . از این رو در میان متد های مختلفی که برای همه ی افراد از جمله کودکان در نظر گرفته می شود .

 

یکی از بهترین روش ها برای تقویت زبان انگلیسی دیدن انیمشین است، ر این روش افراد با دنیایی کودکانه این فیلم ها ارتباط برقرار کرده و تک تک لغات را در ذهن خود ثبت می نمایند. این روش مخصوصا برای کودکانی که هنوز رسم الخط انگلیسی را آموزش ندیده اند و یا بازیگوش می باشند، بسیار مناسب است.

 

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن باید همراه با آموزش های دیگر صورت گیرد. آموزشی هایی که به کودکان نشان دهد، هدف و مفهوم این انیمیشن چیست. همچنین باید عنوان کرد که یادگیری این متد باید زیر نظر اساتید مجربی صورت گیرد.

 

هرگونه اشتباه در این زمینه، نه تنها به دلزدگی کودکان منجر می گردد، بلکه باعث کج فهمی در آن ها نیز می شود.  در این نوع آموزش نیاز به یک استاد  است . این کار در ماه های اولیه آموزش بسیار ضروری است. علاوه بر این، تکرار جملات و کلمات موجود در انمیشین ، به شکل بازی و سرگرمی، به یادگیری کودکان، بسیار کمک می کند.

 

آزمایشات زبان شناسان نشان داده است، کودکانی که با فیلم و موزیک به یادگیری زبان دوم می پردازند، می توانند به صورت بلند مدت، لغات و اصطلاحات را در ذهن نگه دارند و سریعتر از هم سالان خود، به تکرار جملات و یا ساختن آن ها بپردازند. در حقیقت این تاثیر این روش  است که باعث می گردد نه تنها کودکان، بلکه اشخاص بالغ نیز برای شروع یادگیری از این متد استفاده کنند.

 

آموزش زبان انگلیسی با انمیشین

 

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

کودکان از جمله پر مخاطب ترین قشر برای یادگیری زبان انگلیسی می باشند. از این جهت از کتاب های موشن گرافیک بسیاری برای جلب نظر آن ها استفاده شده است. کتاب هایی پر از عکس ها و داستان های زیبا. اما با این حال بسیاری از کودکان از نشستن بر سرکلاس های خشک و بی روح خسته شده و بعد از چند ترم، از یادگیری سرباز می زنند.

 

در صورتی که اگر این یادگیری همراه با تنوع و بازی کردن همراه باشد، نه تنها برای آن ها بسیار جذاب است، بلکه آن ها را برای یادگیری بیشتر نیز تشویق می کند. از این رو معمولا در کنار یادگیری همراه با کتاب و کلاس، از آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن نیز استفاده می گردد. انیمیشن هایی که برای کودکان بسیار جذاب بوده و مخصوص آموزش طراحی شده اند.

 

معمولا یادگیری با فیلم ها را چند ترم پس از شروع یادگیری انجام می دهند. برای این کار از فیلم های کوتاه و محتوا محور استفاده شده و کم کم به موضوعات جدی می پردازند. در این سبک از آموزش، با هر بار دیدن یک انیمیشن، کودکان با دایره لغات جدید تری آشنا می شوند و مفاهیم کلی را فرا می گیرند. این روند در دراز مدت سبب تقویت شنیداری، دایره لغات و گفتاری در کودکان می شود.

 

علاوه بر این، چون آموزش زبان با انیمیشن بسیار جذاب است، افراد با میل باطنی و نه از روی اجبار به یادگیری زبان خارجه می پردازند. در حقیقت راز پرطرفدار بودن این آموزش در همین است، که افراد را از رو میل به یادگیری دعوت می کند و نه از روی وظیفه و اجبار.

  آموزش زبان انگلیسی با موسیقی – با موسیقی زبان را یاد بگیرید

 

همچنین یک مقاله بسیار عالی در زمینه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در همیارزبان  نوشته شده است که خوندنش خالی از لطف نیست .

 

چرا آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن دارای بازدهی بالایی است؟

 

در حقیقت برای پاسخ به این سوال باید ابتدا از خود بپرسید، انیمیشن ها چه تاثیری بر روحیات و افکار انسان ها دارند؟ فرق آن ها با فیلم ها چیست؟ و برای چه سنی مناسب هستند؟

 

بسیاری گمان می کنند که انیمیشن ها تنها مخصوص کودکان بوده و دارای موضوعاتی پیش و پا افتاده می باشد و به همین دلیل از دیدن آن ها سرباز می زنند. در حالی که در برخی از انیمیشن ها، لغات بسیار پایه ای قرار دارد، که در کمتر کتابی قابل پیدا کردن است.

 

علاوه بر این، انیمیشن ها دارای موضوعات بسیار گسترده ای هستند که می تواند در هر دسته ای جای گیرند. برخی از آن ها از زبان حیوانات نقل می شوند و برخی دیگر از زبان گیاهان، به همین سبب هیچ حد و مرزی برای خیالپردازی در مورد آن ها وجود ندارد. همین امر مهمترین عامل جذاب بودن انیمیشن ها می باشند.

 

علاوه بر این، انیمیشن ها دارای گروه های سنی متفاوتی بوده و می توانند از کودکان  سال۲ تا جوانان ۲۰ سال را تحت پوشش خود قرار دهد. همچنین جذابیت های رنگ آمیزی و گرافیت بسیار زیبای آن ها، موجب جذابیت و خواستنی تر شدن آن ها می شود.

 

از همین رو بسیاری از افراد، آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن را بر روش های دیگر ترجیح می دهند. علاوه بر موارد ذکر شده، در این فیلم های زیبا، معمولا از اصطلاحات و لغات ساده با لهجه ای قابل درک و فهم استفاده می گردد.

 

به همین سبب برای بسیاری از افراد جذاب است، که یادگیری را با انیمیشن شروع کرده و کم کم به سراغ فیلم های پیچیده بروند. همچنین سرعت بیان لغات در این فیلم ها بسیار آهسته است و آن ها را برای یادگیری در سطح مبتدی مناسب می کند.

 

انگلیسی با انمیشین

 

بهترین انیمیشن ها برای آموزش زبان انگلیسی کدامند؟

 

دنیایی انیمیشن، دنیایی پر از رنگ و نور می باشد. شاید به توان به جدیدت عنوان کرد، که سالانه هزاران انیمیشن با موضوعات مختلف در سراسر دنیا تولید می شوند. اما در میان این سیل عظیم از فیلم ها، کدامیک برای یادگیری مناسب است؟ و یا چگونه می توان به کلکسیونی از بهترین فیلم ها دسترسی پیدا کرد؟

 

بهترین نوع انیمیشن ها، دارای دایره لغت هایی بسیار ساده بوده و کاراکترهای آن، با لهجه ی آمریکایی و یا انگلیسی صحبت می کنند. آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن ها بسیار ساده بوده و بازده یادگیری را افزایش می دهد.

 

علاوه بر این، شما می تواند بعد از یادگیری در سطح مقدماتی، به صورت آزاد به دانلود فیلم هایی با زیرنویس انگلیسی و یا زبان اصلی پرداخته و کم کم مهارت درک مطلب و قوه شنیداری خود را تقویت کنید. این روش در طولانی مدت بسیار موثر بوده و ذهن انسان دیگر نیازی به انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند را ندارد. زیرا که تماشای فیلم، به صورت مستقیم بر ذهن و روحیات افراد تاثیر گذار است.

 

تاثیر آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن بر ذهن

 

تحقیقات نشان داده است که یادگیری از طریق تصویر بسیار سریع تر و کارآمدتر از کتاب خواندن است. زیرا گاهی تنها یک تصویر چند ثانیه ای، مفهومی به اندازه ده ها صفحه کتاب را به همراه خود دارد. از این رو برای تاثیری گذاری بیشتر در ذهن افراد، تبلیغات مهم را در میان فیلم ها قرار می دهند، تا ماندگاری بیشتری در ذهن داشته باشد.

  آموزش زبان انگلیسی با سریال

 

ذهن انسان به گونه ای طراحی شده است، که به سوی لذت به پیش رود. از این رو تمرکز کردن بر روی کتاب ها در هنگام خستگی بسیار سخت است. اما اگر بتوان روشی را استفاده کرد، که در عین خستگی بتواند مغز را به یادگیری و چالش وادار کند، می توان از آن به عنوان روشی برتر در زمینه یادگیری استفاده کرد.

 

در این خصوص، سایت همیار زبان، آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن را به شما پیشنهاد می دهد. روشی که در آن می توان بی هیچ حد و مرزی با شخصیت های داستان همزاد پنداری کنید و مانند آن ها انگلیسی فکر کرده و انگلیسی صحبت نمایید.

 

لذت آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن، از آنجایی آغاز می گردد، که برای اولین بار بتوانید بدون کمک از استاد خود یک جمله انگلیسی را متوجه شوید و یا آن را به کار گیرید. در این حالت شوق شما برای یادگیری چند برابر خواهد شد و بعد از آن به دیدن فیلم ها و انیمیشن های بیشتری می پردازید.

 

آموزش زبان با انیمشین

 

۱۰ انیمیشن برتر برای اموزش زبان انگلیسی:

 

۱٫ انیمیشن Despicable Me

 

انیمیشن Despicable Me یا همان من نفرت انگیز یکی از برترین انیمیشن های تاریخ است که دارای سه سری می باشد. سبک این انیمیشن کمدی است و برای یادگیری زبان و لذت بردن شدیدا پیشنهاد می شود.

 

۲٫ انیمیشن Spider Man Into The Spider Verse

 

 

Spider Man همان مرد عنکبوتی دوست داشتنی، مرد عنکبوتی که این بار پا به عرصه انیمیشن گذاشته این سوپر هیرو در یک دنیای فانتزی در حالت علمی تخیلی ایفای نقش می کند که برای تقویت زبان شما در علوم تاثییر دارد.

 

۳٫ انیمیشن Frozen

 

 

انیمیشنی عاشقانه در عین حال کمدی که توسط شرکت دیزنی منتشر شد. این انیمیشن جزء برترینن انیمیشن های دنیا است که برای یادگیری زبان توصیه می شود.

 

۴٫انیمیشن Monster Factory

 

 

شاید کمتر کسی باشد که اسم کارخانه هیولا هارو نشنیده باشد. این مجموعه دو قسمتی که توسط دیزنی و پیکسار بصورت مشترک منتشر شده، یجورایی قدیمی ترین و دوست داشتنی ترین انیمیشن انگلیسی دنیا می باشد.

 

۵٫ انیمیشن Rio

 

 

Rio کیه که از دنیای زیبای پرندگان خوشش نیاد؟ این انیمیشن که دارای دو قسمت است، به زندگی گروهی از پرندگان که در شهر ریو برزیل زندگی می کنند اشاره می کند که دارای داستانی جالب در عین حال اموزنده مخصوصا برای اشنایی با گویش های مختلف انگلیسی می باشد.

 

۶٫ انیمیشن Wrek It Ralph

 

 

دنیایی از کلمات و اصطلاحات کامپیوتری و اینترنتی در غالب انیمیشن که شما را به دنیای جذاب زندگی کارکتر های انیمیشنی می برد.

 

۷٫ انیمیشن coco

 

 

با این انیمیشن موزیکال پا به دنیای مردگان می گذارید و با انگلیسی دنیای مردگان اشنا می شید 🙂

 

۸٫ انیمیشن Tangled

 

 

راپونزل داستان دختری با موهای جادویی را به نمایش می کشد ایده ای خلاقانه و عاشقانه دارد و برای کسانی که علاقه به یادگیری تلفظ دارند بسیار پیشنهاد می شود.

 

۹٫ Angry Birds

 

 

یک انیمیشن جالب و خنده دار که از بازی معروف با همین نام ساخته شده است به شدت برای یادگیری کلمات مختلف و عامیانه صحبت کردن پیشنهاد می شود.

 

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(12 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi