آموزش زبان انگلیسی با فیلم – لذت دیدن فیلم همراه با آموزش

آموزش زبان انگلیسی با فیلم – لذت دیدن فیلم همراه با آموزش

7th آوریل, 2019

+1
Loading...

یکی از جنبه های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی استفاده از روش های هدفمند و متنوع در این زمینه می باشد.

 

به عنوان مثال شما با بهره گیری از متدهای جدید فراگیری زبان انگلیسی از قبیل آموزش زبان انگلیسی در خواب آموزش زبان انگلیسی از طریق اینترنت و دوره های مجازی یا آموزش زبان انگلیسی با فیلم می توانید از بسیاری جهات خودتان را با استانداردهای جهانی منطبق سازید.

 

به عبارتی دیگر برای روزآمد شده با روند یادگیری در سایر کشورهای جهان شرط نخست پذیرش تحولات بنیادین در این زمینه است. هریک از روش ها و اسلوب های یادگیری البته با مزایا و محاسنی نیز روبرو هستند.

 

مثلا شما شاید فراموش کنید که هر شب قبل از خواب هدفونتان را در گوشتان بگذارید یا احساس کنید که برای این کارها کمی پیر شده اید و حال و حوصله درست و حسابی ندارید.

 

ولی ما قصد نداریم به شما بگوییم که راه درستی را انتخاب کرده اید و در صورت ادامه این مسیر قطعا ختم به نتیجه مطلوبی برای شما خواهد شد. اتفاقا غرض از نگارش این مطلب این است که برای شما یکی از بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسی را معرفی کنیم که در نوع خود منحصر به فرد و استثنایی می باشد.

 

ما قصد تبلیغ برای این  روش را نداریم بلکه بیشتر قصد داریم تا در خصوص آموزش زبان انگلیسی با فیلم اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

می خواهیم به شما ثابت کنیم که می توانید با سپری کردن دوره های آموزش زبان انگلیسی با فیلم همزمان با سایر  متدهای یادگیری این زبان برجسته در هر سن و سالی که باشید می توانید زبان انگلیسی را در کاملترین نوع خود یاد بگیرید.

 

اگر هم تمایل دارید می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر سری هم به سایت معتبر همیار زبان بزنید که در این زمینه برای شما برنامه های کامل و مفصلی دارد.

 

با لهجه ها مشکل دارید؟

 

شما شاید بگویید چرا جان وین هنرپیشه فیلمهای وسترن بهتر از یک بازیگر هندی صحبت می کند. اصلا چرا لهجه راسل کرو با بازیگر فیلم مستر بین متفاوت است. آیا لهجه رابرت دنیرو بیشتر به دل می نشیند یا راسل کرو؟ اصولا چرا وقتی بعضی بازیگرهای غیر انگلیسی سعی می کنند مثل خود انگلیسی ها صحبت کنند تلفظ و نوع ادای جملاتشان چندان چنگی به دل نمی زند؟

 

آموزش انگلیسی با فیلم

شعبده باز نیستیم

 

یعنی به طور کلی اعتقاد داریم که اینجور کارها باید قاعده مند باشد. یعنی نمی توان برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم نسخه پیچید و بعد هم ادعا کرد که این روش علمی و استدلالی است که در واقع اینطور نیست. چون ما اینطور خواسته ایم.

 

اگر از شنیدن برخی آواها و لهجه های مختلف زبان انگلیسی که در نوع خود بر زیبایی و ظرافت این زبان می افزایند شگفت زده می شوید و دوست دارید آنها را به طور کامل فرا بگیرید و بتوانید مانند اغلب شخصیت های مشهوری که در فیلم ها می بینید صحبت کنید و از مکالمات روز دنیا عقب نمایند حتما آموزش زبان انگلیسی با فیلم را امتحان کنید.

 

 

چرا آموزش زبان انگلیسی با فیلم را باید انتخاب کنید؟

 

جوابی که به شما می دهیم چندان پیچیده و دشوار نیست.  به طور کلی هدف آن است که شما بتوانید از طریق آموزش زبان انگلیسی با فیلم به جزئیات و ظرایف این زبان بی واسطه و بدون حضور مربی و مدرس این رشته پی ببرید. از دیدگاه بصری نیز زمانی که شما تصویر و یا فیلم یک موضوع را مشاهده می کنید راحت تر می توانید با آن ارتباط برقرار کنید.

 

از همین رو محققان و کارشناسان این رشته توصیه می کنند که به منظور احاطه بیشتر بر زبان انگلیسی و فهم دقیق کلمات و ذهنی کردن مطالب بهتر است  از روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم استفاده کنید. در واقع این روش به نوعی سمت و سوی فراگیری زبان انگلیسی در شما را کانالیزه می کند و با معیارهای آموزشی بیشتر منطبق می سازد.

 

 

حتی یک جیغ هم با زبان اصلی بهتر است!

 

نه، تعجب نکنید این فقط نحوه تلفظ و به اصطلاح هارمونی و آهنگ کلمات نیست که یک زبان آموز می تواند از طریق آموزش زبان انگلیسی با فیلم می تواند یاد بگیرد بلکه آموزش گیرنده به راحتی می تواند با این زبان ارتباط برقرار کند و ریزه کاریها یا به قول قدیمی ترها چم و خم کار را یاد بگیرد.

 

باور کنید کوچکترین کلمات اگر با زبان اصلی ادا شوند تاثیر

 

شگفت انگیزی در شنونده ایجاد می کنند که در شرایط دیگر چنین وضعیتی به هیچ وجه اتفاق نمی افتد. مهم نیست شما با لهجه یا گویش بریتانیک صحبت کنید یا با گویش آمریکایی بلکه آنچه مهم است تسلط شما بر زبان انگلیسی است.

 

آموزش زبان انگلیسی با فیلم این توانایی را به شما می بخشد که بتوانید در مدت زمان بسیار اندکی و از طریق تکرار و تمرین زبان اصلی به کار رفته در فیلم گام های بلندی به سمت تحقق اهداف و رویای فراگیری کامل زبان انگلیسی بردارید. از این رو آموزش زبان انگلیسی با فیلم را به شما توصیه می کنیم.

 

پی گیر و مشتاق خواهید شد

 

در واقع شما با آموزش زبان انگلیسی با فیلم به نوعی اشتیاق پیدا خواهید کرد تا از طریق تعقیب فیلم های روز دنیا و نیز سریال های متنوع و پر مخاطب با فضای فیلم که ارتباط عمده با آن از طریق کلمات و تصاویر ایجاد می شود ارتباط مناسبی برقرار کنید.

 

در واقع همانطور که برای یادگیری و آموزش زبان انگلیسی با فیلم لازم است تا تمرکز مناسب برای پی گیری و یادگیری این زبان را داشته باشید همچنین لازم است تا یکی از شروط اصلی در این زمینه را هم فراموش نکنید. این شرط اساسی چیزی نیست جز تکرار و تمرین.

 

بازهم قدیمی ترها می گفتند:

 

چاقو یا هر جسم نوک تیز را برای برندگی و استفاده از خاصیت واقعی آن حتما سوهان زد تا بتواند برش لازم را ایجاد کند. شما برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم نیز لازم است به منظور احاطه بر گویش ها و به نوعی ظرافت های نهفته در هزار توی کلمات این زبان زنده و پرکاربرد جهانی بارها کلماتی را که در نظر دارید تکرار کنید و به نوع ادا و تلفظ آن دقت کنید.

 

در خلال تماشای فیلم ها ترغیب می شوید تا بیشتر به عمق بار آوایی این واژگان فرو بروید و این یک مزیت بی نظیر در آموزش زبان انگلیسی با فیلم به شمار می رود.

 

 

 

عجله نکنید

 

اگر بخواهیم کمی خودمانی تر و بی تعارف با شما در این خصوص صحبت کنیم منظورمان این است که راه چند ساله را فقط با سپری نمودن دوره های آموزش زبان انگلیسی با فیلم در ظرف یک شب می توانید طی کنید. فکر نکنید همین که یاد گرفتید مثل بازیگرهای حرفه ای فیلمها صحبت کنید تمام راه را رفته اید.

 

برای درک بیشتر موضوع بهتر است یک مثال بیاوریم که شما هم بتوانید بهتر قضیه را درک کنید.

 

مقلد صرف نباشید

 

دقت کنید حتی بچه ها و بسیاری از افراد هستند که می توانند ادای بعضی بازیگرها را در بیاورند و به طرز ماهرانه ای حتی مثل آنها حرف بزنند. ولی حرف زدن بدون درک مفاهیم و موضوعات فاقد هرگونه ارزش و اعتباری است. حتی طوطی ها و مرغ مینای سخنگو هم می توانند عین همین کلمات را تکرار کنند.

 

ادا کردن و تلفظ کلمات در کنار درک مفاهیم است که می تواند اعتبار زبان سنجی شما را افزایش دهد.  آموزش زبان انگلیسی با فیلم  صرفا به یادگیری لهجه های مختلف منتهی نمی شود بلکه لازم است تا همزمان و به موازات یادگیری از این طریق دایره واژگان خودتان را نیز بالا ببرید و از سایر روش های یادگیری زبان انگلیسی نیز استفاده کنید.

 

به طور کلی غیر از آموزش زبان انگلیسی لازم است تا تلاشی همه جانبه را صرف یادگیری این زبان کنید و در غیر این صورت یادگیری شما ناقص و بی نتیجه خواهد بود.

  آموزش زبان انگلیسی با پادکست صوتی

 

ریتم و لحن را بشناسید

 

زمانی که از طریق تکرار و تمرین الفاظ و آواهای به کار رفته در فیلم های مختلفی که در آموزش زبان انگلیسی با فیلم به نتایج مطلوبی دست پیدا کردید همین رویه را ادامه دهید تا بتوانید قدرت و ظرفیت زبان آموزی و حفظ کلمات جدید را افزایش دهید. سعی کنید در شروع آموزش زبان انگلیسی با فیلم کلمات و لحن آنها را با دقت و شمرده شمرده گوش داده و تکرار کنید.

 

در این کار شتابزده عمل نکنید و حتما بر روی هریک از جملات یا کلمات چند بار با تکرار و همچنین در نظر گرفتن معانی از طریق زیر نویس اقدام کنید. در مراتب بعدی بدون توجه به زیرنویس و صرفا از طریق فهم خودتان از فیلم و دیالوگ های موجود سعی کنید تا نسبت به فراگیری آن اقدام کنید.

 

آموزش زبان انگلیسی با فیلم باید در کنار سایر روش های دیگر به کار گرفته شود تا موثر واقع شود و به تنهایی نمی تواند در این زمینه نقش چشمگیری داشته باشد. یعنی شما می توانید روزانه چند صفحه کتاب با زبان اصلی بخوانید و همچنین با توجه به زمان بندی خاصی که در نظر گرفته اید در خصوص قواعد دستوری و گرامر نیز کار کنید.

 

بهتر است برای خودتان دردسر درست نکنید و آموزش زبان انگلیسی با فیلم را با قدمهای کوچک آغاز کنید.  اتفاقا در یادگیری زبان انگلیسی شرط بر به قول شعرا آهسته و پیوسته رفتن است  و در این راه عجله کردن کار را خراب می کند. تاکید روی تلفظ صحیح کلمات و درک مفهوم آن بهتر می تواند شما را در آموزش زبان انگلیسی با فیلم یاری دهد.

 

فیلم های مناسبی انتخاب کنید

 

برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم سعی کنید تا صرفا از فیلم هایی که خودتان دوست دارید ببینید استفاده نکنید بلکه ابتدا از فیلم هایی که محتوا و بار آموزش دارند شروع کنید تا نتیجه مناسبی را از این طریق به دست بیاورید.

 

در واقع فیلم های آموزشی که به منظور آموزش زبان انگلیسی با فیلم برای شما تهیه می شوند از هر نظر استاندارد بوده و منطبق بر معیارهای آموزشی در این زمینه تولید شده اند.

 

البته یک نکته را به خاطر داشته باشید و آن این است که سعی کنید اوقاتتان را طوری تنظیم کنید که در کنار دیدن فیلم های آموزشی مشاهده فیلم های روز دنیا و نیز فیلم های کلاسیک سینما را که در زبان آوری شما نقش مهمی ایفا می کنند را حتما در برنامه آموزش زبان انگلیسی با فیلم قرار دهید.

 

این کار می تواند در ترغیب و تشویق شما و سایر زبان آموزان به یادگیری  زبان انگلیسی تاثیر زیادی بر جا بگذارد. معمولا یک سری از فیلم ها هستند که به انتخاب اساتید به منظور آموزش زبان انگلیسی با فیلم در نظر گرفته شده اند و به عنوان یک بسته آموزشی یا پکیج فیلم های معتبر در فروشگاه ها یا مراکز آموزش زبان انگلیسی ارائه می شوند.

 

همچنین می توان از طریق دانلود قانونی این فیلمها و بسته های آموزش در اینترنت با قیمت بسیار مناسب این فیلم ها را دریافت نمایید.

 

 

آموزش انگلیسی با فیلم

تمرکز و تکرار، یک اصل است

 

هر روز و در هر زمانی که به محفوظات ذهنی خودتان مراجعه کنید باید سطح یادگیری واژگان زبان انگلیسی شما با دیروزتان تفاوت داشته باشد.

 

البته شرایط ناشی از خستگی و بیماری یا سایر مشکلات می تواند بر یادگیری شما تاثیر منفی بر جا بگذارد با این همه باید در زمان آموزش زبان انگلیسی با فیلم و در طی این دوره ها تمرکزتان بر فراگیری این زبان باشد و در زمان مشاهده فیلمها و زیرنویس هایشان از استرس و دغدغه های ذهنی دوری کنید.

 

آموزش زبان انگلیسی با فیلم یکی از راه هایی است که دریچه های نوینی را به سمت جهان می گشاید تا شما بتوانید از این منظر به راحتی بر یادگیری زبان انگلیسی استیلا پیدا کنید. در واقع بسیاری مواقع می توانید با استفاده از آموزش زبان انگلیسی با فیلم و از طریق تکرار به یک نوع نوآوری پرداخت و حتی خلاقیت خودتان را در این زمینه می توانید به چالش بکشید.

 

می توانید ابتدا فیلم را همانند مطالعه یک رمان لذت بخش فقط از سر تفنن و لذت ببینید البته اگر فیلم های آموزنده و معناگرا انتخاب کنید که به رشد ذهنیت مناسب خودتان نیز کمک کرده اید و در آموزش زبان انگلیسی با فیلم البته به این جنبه های آموزشی نیز توجه شده است.

 

اساتید حوزه آموزش زبان انگلیسی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با فیلم صاحب ایده ها و تکنیک های خاصی هستند توصیه می کنند که به تدریج و هر بار بخشی از فیلم را بدون زیرنویس ببینید و سرانجام این کار را آنقدر تکرار کنید که فیلم را بتوانید بدون زیرنویس هضم کنید.( البته لازم نیست آن را بخورید این خوراک ذهن شماست و معده در این مورد دخالتی ندارد).

 

 

 

برترین های سینما را ببینید

 

فکر می کنید فاصله تان با آموزش زبان انگلیسی با فیلم چقدر است؟ یک قدم، باور می کنید؟ باور کنید همین الان می توانید پشت کامپیوترتان بنشینید و بهترین فیلم های جهان را خریداری کنید یا پکیج های شاخص در زمینه آموزش زبان انگلیسی با فیلم را سفارش دهید.

 

برای این کار لیستی از بهترین های معرفی شده بدین منظور را تهیه کرده و به همراه داشت هباشید یعنی به طور خلاصه منظورمان این است که بدون منبع کار نکنید. البته یکی از شگردهای آموزش زبان انگلیسی با فیلم تقویت تحلیل و واکاوی زبان آموزی در شما می باشد.

 

شما می توانید به سراغ روایت مجدد داستان یا تحلیل آن با همان زبان فیلم نیز بروید. خلاصه می خواهیم به شما بگوییم که حرفه ای تر فیلم ببینید تا بتوانید نتایج و تاثیرات شگفت انگیز آن را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به وضوح مشاهده کنید.

 

البته پیش شرط این کار این است که به توانایی های و قابلیت های خودتان ایمان داشته باشید. آموزش زبان انگلیسی با فیلم فقط یک روش و تکنیک است ولی ازآن پس می توانید دریچه دیگری به سمت یادگیری این زبان شیرین و جهانی پیدا کنید.

 

جواب دهیِ عالی

 

البته مانند اغلب روش های یادگیری یا آموزش زبان های مختلف روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم نیز تنها مختص کشور ما نبوده و در اغلب نقاط جهان به عنوان یک روش استاندارد آموزشی پذیرفته شده و نتایج پر باری را به دنبال داشته است.

 

همچنان که این روش نیز به تنهایی و صرفا محدود به یادگیری زبان انگلیسی نیم باشد و می توان در زمینه یادگیری سایر زبان ها نیز از آن استفاده کرد. روش استفاده از ابزارهای شنیداری یا بصری  و به طور کلی آموزش زبان انگلیسی  در مقوله آموزش نقش انکار ناپذیری دارد.

 

همچنان که در سطوح مختلف زبان آموزی نیز از سی دی های آموزشی به همراه روش های حضوری و تدریس زبان انگلیسی بهره گرفته می شود. در واقع آموزش زبان انگلیسی با فیلم می تواند ضمن هویت بخشی به آموزش، جنبه های زیباشناسی و جاذبه های این روش را نیز در فرد تقویت کند.

 

 

واژه،  فقط واژه نیست

 

در گذشته معلمان زبان انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی از روش های مختلفی که بیشتر متکی بر کتاب بود استفاده می کردند. قبل از کشف و به کارگیری روش های جدید یادگیری زبان از قبیل آموزش زبان انگلیسی با فیلم هر واژه یک معنای بصری داشت که محدود به همان واژه یا تصویر مربوطه در کتاب می شد.

 

ولی امروزه با تکنیک های مختلف زبان آموزی و یا دیدن فیلم های آموزشی مناسب دیگر آن واژه فقط در کتاب به کار نمی رود بلکه به چند شکل مختلف از قبیل اصوات، تصاویر ثابت و تصاویر متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال درخت در کتاب یک واژه است با تصویر خود کلمه و تصویر  وانمایی شده آن که جلوه ای واقعی از یک درخت به ما نشان می دهد.

  آموزش زبان انگلیسی با سریال

 

در آموزش زبان انگلیسی با فیلم این درخت می تواند از قالب کلمه فراتر رفته و به نوعی جانبخشی در آن صورت بگیرد. درخت دیگر یک کلمه خشک و خالی نیست بلکه درختی است که در باد برگ و شاخه هایش تکان می خورد یا میوه میدهد و باغبان میوه هایش را می چیند یا پرندگان بر آن لانه می سازند.

 

در این شرایط فرد و یا آموزش گیرنده می تواند ارتباط صمیمی و تنگاتنگی با مفهوم برقرار سازد. او تصویر را می بیند که سرشار از رنگ و صدا است و به این ترتیب درخت را لمس می کند و با لهجه و تلفظ آن ارتباط عمیقی برقرار می کند که در سایر روش های معمولی و سنتی این کیفیت آموزش دیده نمی شود.

 

به خاطر داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی با فیلم فقط یک تکنیک نیست بلکه زندگی کردن و اندیشیدن با همین زبان است.

 

سایر منابع آموزش زبان انگلیسی با فیلم

 

غیر از فیلم ها، سریال و منابع دیگری که در جنبه های دیداری آموزش زبان انگلیسی با فیلم مورد نظر قرار می گیرد برخی فیلم های آموزشی نیز هستند که یک حالت تعاملی داشته و بیشتر به محاورات خارج از محدوده آموزشگاه یا گفتگوهای افراد در محیط خارجی مربوط می شود.

 

این نوع مکالمات تصویری ضمن تکرار و مرور زبان آموز او را قادر می سازد تا با یادداشت برداری به جزئیات و ظرایف زبانی و نیز نوع تلفظ کلمات نیز تسلط پیدا کند. معمولا این نوع فیلم ها در طی قسمت های متوالی و سریال گونه در ظرف چند دقیقه آماده شده و به منظور افزایش مهارت های محاوره ای فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

به طور کلی با ظهور اینترنت و گرایش معلمان و مدرسان در واقع آموزش زبان انگلیسی با فیلم از رنگ و رونق زیادی برخوردار بوده و حتی در مواردی از تیزرهای تبلیغی مناسب بدین منظور نیز استفاده می شود.

 

هر چند این نوع روش از آموزش زبان با انعطاف و تنوع زیادی مواجه است ولی لازم است تا انتخاب فیلم ها و منابع به عهده مدرس مربوطه گذاشته شود که می توانند بهترین منابع ممکن را بدین منظور در اختیار زبان آموزان قرار دهند. بنابراین توصیه می شود که حتما به منظور کسب نتایج عالی و پربار از مشاوران این حوزه یا مدرسان مجرب آموزش زبان انگلیسی بهره بگیرید.

 

learn english with film

 

جستجو کنید به نتیجه می رسید

 

زمانی که موفق شدید منابع خودتان را که با آموزش زبان انگلیسی با فیلم مرتبط هستند پیدا کنید سعی کنید به کیفیت های تصویری این منابع نیز دقت کنید و از منابع بدون کیفیت و فاقد اثربخشی یا تصاویر مبهم استفاده نکنید.

 

برای این کار می توانید از طریق فروشگاه های اینترنتی یا سایت های مرتبطی که بدین منظور منابع را با قیمت بسیار مناسب و در کیفیت بالا عرضه می نمایند این منابع را خریداری نموده یا دانلود نمایید.

 

همچنین میتونید از سایت imdb بزرگترین بانک اطلاعاتی فیلم ها و سریال ها استفاده کنید برای انتخاب و تماشای فیلم مورد نظرتان .

 

از تصاویر اشتراکی زبان آموزی غافل نشوید

 

در تالارهای گفتگو یا شبکه های اجتماعی نیز گاهی بعضی فیلمها و یا  قسمت هایی از این فیلم ها به اشتراک گذاشته می شوند که می توانید در صورت تشخیص و تحقیق در این زمینه از این منابع نیز استفاده کنید.

 

فراموش نکنید شما با استفاده از آموزش زبان انگلیسی با فیلم می توانید خیلی راحت هم زبان انگلیسی تان  را تقویت کنید و هم  زبان انگلیسی را صحبت کنید؛ حتی مثل تام کروز در بالاتر از خطر یا همفری بوگارت در کازابلانکا، فقط به راحتی ِ دیدن چند فیلم.

 

۱۰ تا از بهترین فیلم های دنیا برای تقویت زبان انگلیسی

 

۱. Jurassic Park (1993)

 

 

 

فواید آموزش زبان انگلیسی با موسیقی
خوب همه این فیلم رو دیدن اگر ندیدید که هیچ همین الان فیلم را دانلود کنید و شروع کنید به دیدنش , این یک فیلم عالی برای یاد گرفتن کلمات پیچیده و سخت علمی به زبان انگلیسی است . این فیلم مورد علاقه من هست .

 

 

۲٫ The Hunger Games (2012)

 

 

فواید آموزش زبان انگلیسی با موسیقی
به نظرتون لهجه آمریکایی آسون تره یا بریتیش  ؟ لهجه آمریکایی جنیفر لارنس جالب تره یا تام هاردی تو فیلم شوالیه تاریکی بر میخزد ؟ این یک فیلم فوق العاده علمی تخیلی هست متشکل از صحنه های عاشقانه و درگیری های جنگی و اتفاقات آخرزمانی ,  حتما این فیلم رو ببینید . 

۳٫ The King’s Speech (2010)

 

 

تمرکز این فیلم بر روی پادشاه انگلیس که مشکل لوکنت داره و نمیتوانید سخنرانی کند و این یک ضعف خیلی بزرگ برای پادشاه هست . او با استخدام یک فرد سعی بر این دارد این مشکل را حل کند . درس های خیلی خوبی از تلفظ زبان انگلیسی در این فیلم موجود هست که دیدنش رو به همه شما پیشنهاد میکنم .

۴-furrest gump

 

 

فارست گامپ (تام هنکس)، مرد ساده‌دلی است که در ایستگاه اتوبوسی منتظر نشسته‌است. با آمدن خانمی، خود را معرفی می‌کند و داستان زندگیش را تعریف می‌کند. فارست کودکی با بهرهٔ هوشی پایینتر از همسالانش است و تمام دنیایش مادرش (سالی فیلد) که حوادث اطرافش را با زبانی ساده برایش توصیف می‌کند.

 

۵-Cindrella man

 

 

فیلم Cinderella Man 2005، مردی به نام جیم جی برادوک با بازی (راسل کرو) که در دوران بحران اقتصادی نیویورک زندگی می کند. او به عنوان یک کارگر ساده در حال کار کردن است و سخت مشغول کار است بلکه بتواند مرخصی بگیرد و کنار همسرش باشد. او در این فکر است که مانند روزهای قدیم به بوکس برگردد تا پولی دست و پا کند و از این وضع نجات پیدا کند اما …

 

۶-A beautiful mind

 

 

ریاضی دان برجسته ( راسل کرو ) از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به سمت استادی برگزیده می شود.

 

او توانایی خارق العاده ای در کشف رابطه بین اشکال و اعداد به هم ریخته دارد. ازدواج با آلیشیا ( جنیفر کونلی ) به زندگی او رنگ و لعابی دیگر می دهد تا اینکه ظاهرا ویلیام پارچر ( اد هریس ) مامور سیا به سراغش می رود و از او می خواهد با توجه به استعداد بی نظیرش در زمینه فعالیتهای رمز شکنی به سیا کمک کند اما…

 

 

۷٫ The Prestige

 

 

 

آلفرد بوردن شعبده باز (کریستین بیل) به جرم قتل رابرت انجییر (هیو جکمن) محکوم می‌شود و در زندان تصمیم به خواندن خاطرات انجییر می‌کند.

 

فیلم به گذشته برمی‌گردد. زمانی که هردو دستیاران میلتون شعبده باز (ریکی جی) با مبتکرش جان کاتر (مایکل کین) بودند، که در نمایشی جولیا همسر انجییر (پایپر پرابو) هنگام انجام حقه فرار از مخزن آب در مقابل چشمان تماشاگران خفه می‌شود، و انجیر بوردن را مقصر می‌داند که او گره نامناسب بسته بوده‌است

 

۸-shutter island

 

 

در توضیح اینکه،داستان فیلم از موقعیت فرضیه (۱) برای ما روایت میشود و فیلم از زاویه دید ادوارد دنیلز پیش می رود.یعنی هر چقدر که ادوارد دنیلز می فهمد، بیننده همان مقدار متوجه داستان میشود.کسی که بعنوان مارشال ایالتی برای حل پرونده ای (گم شدن یک زن بیمار بنام ریچل سولاندو)عازم آشکلیف می شود و…

 

۹-The Shawshank Redemption

 

 

 

ندی دوفرین (تیم رابینز) بانکدار جوانی است که به جرم قتل همسر و معشوقه پنهانی‌اش به حبس ابد در زندان ایالتی شائوشنک محکوم می‌شود. وی تأکید می‌کند که این جرمی است که مرتکب نشده، ولی قاضی تشخیص می‌دهد که او گناهکار است. او سال‌های متعددی را در این زندان می‌گذراند در حالی که تنها سرگرمی‌اش دست‌وپنجه نرم کردن با افرادی از پایین‌ترین طبقهٔ جامعه است.

The Green Mile – 10

 

 

 

داستان فیلم در یک زندان در آمریکا می‌گذرد و دربارهٔ پل اجکام (تام هنکس) است که به علت کهولت سن در خانه سالمندان است و او پس از دیدن صحنه‌ای رقص از فیلمی به گریه می‌افتد و پس از این اتفاق او به بیان بخشی از خاطرات خود برای دوستش الین در زمان خدمت در پلیس می‌پردازد.

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(26 دیدگاه)

  1. از زحمات بسیار زیاد شما تشکر می کنم
    سایت فوق العاده ای هست که تا حالا ندیدم به این مطالب روان و از همه مهمتر مشخص بودن مسیر برای یادگیری ، کمک خیلی زیادی می کنه جهت سر درگمی و گمراهی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi