آموزش زبان انگلیسی با اخبار؛ یک روش هدفمند

آموزش زبان انگلیسی با اخبار؛ یک روش هدفمند

آموزش زبان انگلیسی با اخبار گزینه جدید و در عین حال جدی ما برای شما علاقمندان این زبان جامع و پرطرفدار محسوب می شود که در این مطلب سعی داریم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

جدول محتوایی

در آموزش زبان انگلیسی با اخبار ، اخبار یک منبع روزآمد و بسیار پر کشش است که می تواند مشتمل بر مطالب متعددی در زمینه های مختلف باشد. در واقع شما هر روز گزارشات خبری گوناگون از سراسر جهان در تلویزیون یا از طریق رادیو می بینید یا می شنوید و  یا توسط  روزنامه ها و سایت های معتبر آن ها را مطالعه می کنید.

 

 

حتی امروزه پادکست های خبری در مقاطع خاصی از شبانه روز نیز توسط خبرگزاری های معتبر بین المللی به کمک شما آمده اند تا شما بتوانید اطلاعات خودتان را در این زمینه کامل تر کنید. اهمیت اخبار و آموزش زبان انگلیسی با اخبار در تازگی مطالب و همچنین برقراری نوعی سمپاتی و ارتباطی است که شما با آن برقرار می کنید.

 

 

در گزارشات خبری می توانید با اصطلاحات  و واژگان روز که مصطلح شده اند یا مردم در مکالماتشان از آنها استفاده می کنند آشنا شوید. آموزش زبان انگلیسی با اخبار همزمان که اطلاعات جدیدی در مورد حوادث و اتفاقاتی که در جهان روی می دهد در اختیار شما قرار می دهد همچنین به شما ساختار درست و کاربرد کلمات و عبارت ها را با لهجه و لحن خاص خودشان به شما آموزش می دهد.

 

 

ما در این مطلب سعی کرده ایم تا ضمن معرفی منابع معتبری که می توانید از طریق آنها به آموزش زبان انگلیسی با اخبار بپردازید همچنین با برخی از رسانه های معتبری نیز که به زبان انگلیسی اخبار و مقالات تحلیلی در این زمینه را منتشر می کنند نیز آشنا شوید.

 

 

ضرورت آموزش زبان انگلیسی با اخبار

 

 

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که قبل از معرفی منابع مرتبط بهتر است ضرورت آموزش زبان انگلیسی با اخبار و اهمیت  آن را بررسی کنیم. در واقع بهتر است این مسئله را از طریق این سوال مطرح کنیم که اصلا چه لزومی دارد شما زبان انگلیسی را از طریق اخبار یادبگیرید؟

 

 

اصولا زبان انگلیسی با حوزه واقعیات جاری در زندگی روزمره مردم مرتبط است. به عبارت دیگر اخباری که به صورت زنده و یا توسط گزارشات مختلف در کانال ها و رسانه های خبری جهان منتشر می شود سرشار از واژگان و اصطلاحات ناب است که ضمن درک متقابلی که از شرایط سیاسی و اجتماعی نقاط مختلف جهان به شما می دهد در زمینه زبان آموزی نیز تا حدود زیادی شما را متبحر می سازد.

 

 

مثلا شما در حوزه تحولات اجتماعی با اصطلاحاتی از قبیل فمینیسم آشنا می شوید که ضمن القای فهم و درک مناسبی از موضوع شما را به یادگیری تحولات این جنبش و چالش های پیش روی آن نیز آشنا می سازد. یکی از کارکردهای آموزش زبان انگلیسی با اخبار بهبود مهارت های شنیداری و خوانداری زبان آموز می باشد. این کار از طریق شنیدن یا دیدن اخبار در رادیو و تلویزیون یا از طریق پادکست های صوتی و خواندن اخبار در نشریات و روزنامه های مختلف امکان پذیر است. در تحلیل ها و نقد و بررسی اخبار و یا مطالب موجود در روزنامه ها همواره ازعبارات و واژگان واضح و استاندارد استفاده  می شود که می تواند مهارت های زبان آموزی شما را بیشتر از همیشه تقویت کند.

 

 

به عبارت دیگر شما هر زمان که اراده کنید می توانید از این روش استفاده کنید. به عنوان مثال برای تفهیم مطلب می توانید به هواشناسی مراجعه کنید و آب و هوای امروز را در نظر بگیرید. جالب این است اگر شما بیرون بروید و بعد ناگهان باران بگیرد و شما متوجه شوید که چترتان را با خودتان نیاورده اید بیشتر به فهم کلمه باران نزدیک می شوید.

 

 

منابع رایگان برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار

 

 

هر چند بسیاری از نشریات معتبر که زمینه تخصصی آنها اخبار مرتبط با حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی،  اقتصادی و … می باشد رایگان نیستند و لازم است تا فرد در ازای پرداخت مبلغی به صورت اشتراک ماهیانه به اصطلاح  آبونه این نشریات را به دست بیاورد با این وجود سایت های معتبری وجود دارند که شما می توانید از طریق آنها به اخبار روز جهان دسترسی داشته  و روند آموزش زبان انگلیسی با اخبار را تکمیل کنید.

 

 

این سایت ها مطالب را به صورت رایگان و حتی از طریق ایمیل نیز می توانند هر روز  برای شما ارسال کنند. البته شما همزمان می توانید از نشریات و یا مجلات رایگان نیز بهره مند شوید و به تقویت مهارت های خودتان در این زمینه بپردازید.

 

 

چطور و از کجا آموزش زبان انگلیسی با اخبار را شروع کنید؟

 

 

ما این کار را برای شما راحت کرده ایم و راهنمای مورد نظر را به چهار بخش تقسیم کرده ایم که می تواند به شما در پیدا کردن و آموزش زبان انگلیسی با اخبار انگلیسی  کمک کند تا حداکثر بازدهی آموزشی لازم در این زمینه  کسب شود.

 

 

۱_منابع آموزش زبان انگلیسی با اخبار را متناسب با سطح خودتان انتخاب کنید

 

اگر حتی یک مبتدی باشید لزومی ندارد تا در این مورد نگران باشید. شما می توانید اخبار را تماشا کنید و یا مطالب خبری را در وب سایت های مختلف مطالعه کنید تا مهارت زبان آموزی شما تقویت شود. سپس انتخاب هایتان را در این مرحله تغییر دهید و به سراغ گزینه های جدی تر و دشوارتری بروید. می توانید کار را با منابع زیر شروع کنید:

 

 

 

 

E-News

 

 

این سایت یکی از سایت های اختصاصی آموزش زبان انگلیسی با اخبار است که اخبار جهان را به صورت هفتگی و طی یک بولتن خبری متنوع ارائه می کند. سایت خبری-آموزشی E-News برای سطوح آموزشی مبتدی تا پیشرفته مناسب  می باشد. زبان آموزان فهرستی از کلمات کلیدی به کار رفته در مقالات این وب سایت را به همراه معانی آنها مشاهده می کنند.

 

 

اخبار ارائه شده دارای نسخه های صوتی به منظور سرعت بخشیدن به روند یادگیری می باشد که در نوع خود می تواند موثر و کاربردی باشد. این اخبار در دسته های مختلفی از قبیل سیاست، علم، فناوری، سیر و سفر و فرهنگ طبقه بندی شده اند. شما در این سایت می توانید از جستجوی کلمات یا عبارت استفاده کنید و هر کلمه ای را که تمایل دارید دوباره پیدا کنید و با آن بیشتر آشنا شوید. هنگام استفاده از وب سایت E-News نگران این نباشید که از سطح خودتان فراتر بروید.

 

 

 

 

The Times

 

 

در صفحه نخست تایمز به این نکته اشاره شده است که نوشتن ساده و واضح می تواند یادگیری زبان انگلیسی را ارتقا بدهد و از همین رو آموزش زبان انگلیسی با اخبار را برای خوانندگان در سراسر جهان آسانتر می کند.

 

 

به عبارتی دیگر کسانی که در سطح مبتدی هستند می توانند هر روز بدون مراجعه به دیکشنری حداقل ۵ کلمه را یاد بگیرند. این سایت مقالات و مطالب خبری را از روزنامه های معتبری مانند نیویورک تایمز نیز منتشر می کند. شما می توانید در خبرنامه این سایت عضو شوید و از جدیدترین اخبار جهان که به ایمیل شما ارسال می شود اطلاع پیدا کنید. موضوعات ارائه شده در این وب سایت عبارتند از: : بهداشت، آموزش و پرورش، قانون، مهاجرت، سرمایه و کار.

 

 

 

 

مقالات و مطالب نیویورک تایمز ESL

 

 

ESL  یک ستون هفتگی در شبکه آموزشی نیویورک تایمز می باشد که برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار بسیار مناسب است. ویژگی این ستون داستان ها و اتفاقاتی است که چندان پیچیده نیستند و به راحتی می توان این مطالب را درک کرد. پس از مطالعه این مطالب همچنین شما می توانید خودتان را تست کرده و کلمات مناسب را با توجه به متن پیشنهاد دهید. دستیابی به تمام این امکانات رایگان بوده و می توانید به راحتی به این مطالب دسترسی پیدا کنید.

 

 

اگر هم دوست دارید که مقالاتی راجع به روش های مختلف زبان انگلیسی بخوانید حتما وبلاگ مارو دنبال کنید

 

 

 

۲-با منابع معتبر و با کیفیتی را که می توانند در زمینه آموزش زبان انگلیسی با اخبار به شما کمک کند آشنا شوید.

 

بسیاری از محتوا ها و مطالب ارائه شده در اخبار بسیار متنوع و در نوع خود بکر و بی نظیر است. در واقع آموزش زبان انگلیسی با اخبار مستلزم پیگیری شما و کیفیت منابعی است که انتخاب می کنید. جملات کوتاه می توانند تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند. برخی از این منابع عبارتند از:

 

 

 

 

روزنامه گاردین

 

 

روزنامه گاردین یکی از منابع عالی و بی نظیر به منظور آموزش زبان انگلیسی با اخبار به شمار می رود. شما با کلیک بر روی هر یک از تب های موجود می توانید به اتفاقات و اخبار بیشتری و نیز واژگان انگلیسی بیشتری متناسب با زبان های انگلیسی بریتانیایی، آمریکایی یا استرالیایی دست پیدا کنید.

 

 

مقالات و مطالب منتشر شده در وب سایت گاردین مجموعه ای بزرگ از دیدگاه های مختلف در خصوص سیاست، فرهنگ، کسب و کار، شیوه زندگی، سیر و سفر و سایر موارد می باشد. در این وب سایت گزارش های خبری و عناوین برجسته ای که دارای کیفیت بالا و ارزش زیادی برای یادگیری هستند مطرح می شوند. این مطالب متناسب با سطوح متوسط تا پیشرفته ارائه شده اند. متون طولانی گاردین همچنین موارد هیجان انگیز و قابل تاملی را به منظور بهبود مهارت های خواندن و گوش دادن فراهم می سازد. در نوع نوشتار گاردین نیز می توان به صراحت و وضوح آن پی برد که از مزایای آن به شمار می رود.

 

 

THE NEW YORK TIMES MINUTE

 

 

بخشی از خبرگزاری نیویورک تایمز به تولید و پخش فیلمهای خبری جدید اختصاص داده شده است. این فیلم ها که فقط دو دقیقه زمان دارند مشتمل بر تفسیرها و تحلیل های خبری مفسرین و خبرنگاران زبده در امر گزارشگری و اخبار می باشد.

 

 

این فیلم ها به منظور تقویت و بهبود مهارت های شنیداری شما تهیه شده اند چرا که برخی از کارشناسان حوزه زبان آموزی معتقد هستند که برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار برش های کوتاه می تواند تاثیر به مراتب بیشتری از سایر فیلم های ویدیویی که مدت زمان بیشتری دارند برجا بگذارند. محتوای تحلیلی و آموزشی این فیلم ها توسط یک فایل نوشتاری و مقاله مرتبط نیز به زبان آموز ارائه می گردد که می تواند همزمان با تقویت جنبه های شنیداری شما از نظر خواندن نیز شما را محک بزند. یعنی شما می توانید به یک تمرین جانانه برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار بپردازید.

 

 

برای این که نتیجه بهتری بگیرید توصیه می کنیم ابتدا مقاله را بخوانید و سپس سعی کنید تا از روش تندخوانی بدین منظور استفاده کنید. در مرحله بعد مطالب را براساس چیزی که خوانده اید خلاصه کنید سعی کنید خلاصه ای که از مطلب خبری ارائه می دهید به صورت شفاهی باشد و برای این کار مدت زمانی در حدود دو دقیقه را برای خودتان در نظر بگیرید و بهتر است یک ضبط صوت همراهتان باشد تا هر آن چه را که در این مورد به ذهنتان می رسد بلافاصله ضبط کنید.

 

 

اکنون خلاصه  خودتان را با ویدیویی که دیده اید مقایسه کنید. هدف از این تمرین این نیست که نشان بدهد کدام یک نتیجه بهتری را در پی دارد بلکه این روش مبتنی بر تبدیل وقایع و داستان ها از فرم کتبی به فرم گفتاری و شفاهی می باشد.

 

 

 

مشترک شوید:

 

در صورتی که دوست دارید تا از اخبار منتشر شده توسط نیویورک تایمز اطلاع پیدا کنید می توانید فرم اشتراک این روزنامه معتبر را پر کنید و از مطالب یکی از مشهورترین روزنامه های جهان برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار استفاده کنید.

 

 

 

 

TheSkimm

 

 

TheSkimmیک روزنامه الکترونیک است که هر روز صبح سر تیتر مشهورترین اخبار جهان و خلاصه ای از وقایع را به همراه تصاویر آنها منتشر می سازد. مزیت استفاده از این روزنامه الکترونیکی استفاده از مطالب خبری کوتاه و گاه نه چندان مهمی است که به لطف توانایی نویسندگان این روزنامه به مطالب جذاب و سرگرم کننده تبدیل می شوند.

 

شما همچنین می توانید به جای بازدید طولانی و خسته کننده از سایت های مختلف می توانید تمام اخبار منتشر شده را به صورت یکجا مطالعه بفرمایید و وقتتان را برای مطالعه مطالب طولانی تر بیهوده هدر ندهید.  ناگفته نماند در ارائه مطالب این روزنامه الکترونیکی طنز نیز نقش اساسی ایفا می کند که بر جذابیت آموزش زبان انگلیسی با اخبار افزوده است.

 

 

 

۳-برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار دیدن و خواندن نشریات یا وب سایت های مختلف را مطابق میل و سلیقه خودتان انجام دهید

 

شما به خبرهای سیاسی علاقه ای ندارید؟ بسیار خوب می توانید چیز دیگری را انتخاب کنید. مثلا می توانید بدین منظور به سایت های زیر مراجعه کنید:

 

 

 

 ESPN  فوتبال

 

 

شما که عشق فوتبال هستید می توانید با مراجعه به این سایت بازی های مختلف و معتبر جهانی یا باشگاهی را ببینید و با لهجه و نوع گزارش فوتبال توسط گزارشگران خبره آشنا شوید. شما می توانید با زیر و بم های کلامی و آهنگی و حتی فریاد کشیدن هایشان در اوج هیجان نیز آشنا خواهید شد. همچنین قادر خواهید بود  روی تلفظ کلمات گزارشگران کار کنید و با تمرین و تکرار به نتیجه برسید.

 

 

سایت Midfield Dynamo

 

 

این سایت اخبار موجود را در ده لیست برتر تقسیم بندی می کند. این سایت سرشار از  اصطلاحات و کلمات طنز است. بنابراین می تواند منبع بسیار مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار محسوب شود.  البته سایت Real Clear Sports نیز به نوعی این اخبار را در ۱۰ دسته طبقه بندی می کند و می تواند شما را در یادگیری زبان انگلیسی به نحو موثری یاری دهد.

 

 

به عنوان مثال شما می توانید از برترین تیم های حاضر در مسابقات لیگ دسته اول بسکتبال قهرمانی مردان یا NCAA  و بزرگترین بازیکن لیگ مربوطه در طول تاریخ مسابقات اطلاعاتی کسب کنید.

 

 

 

 

KIDS NEW SITES

 

 

این سایت نیز که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است می تواند منبع مناسبی برای کسانی باشد که  قصد آموزش زبان انگلیسی با اخبار را دارند. اطلاعاتی که این سایت و سایر سایت هایی که برای جوانان و یا نوجوانان طراحی شده اند در نوع خود شگفت انگیز و جذاب هستند.

 

به عنوان مثال علاقمندان سیر و سیاحت و گردشگری که به هنر عکاسی نیز علاقه دارند شیفته کودکان با رنگ پوست های مختلف و چهره های متفاوتی هستند که به اقلیم های خاصی تعلق دارند و یا قصد دارند در آینده به آنجا سفر کنند و از این طریق می توانند اطلاعات خاصی در خصوص سرزمین این کودکان به دست بیاورند. همچنین ورزش هایی که در این سایت به ان پرداخته می شود و فیلم های ویدیویی از این نوع ورزش ها می تواند اطلاعات مناسبی به والدین ارائه دهد.

 

 

 

 

InStyle Magazine

 

 

وقتی داستان ها و ایده ها  با تمام جزئیات شان می توانند به شما انگیزه های مناسبی بدهند قطعا می توانند به عنوان منابع حیرت آور و مفیدی مطرح شوند که را ههای دستیابی به اهداف و آرزوهایتان را به شما نشان می دهند. در واقع در مجله InStyle در همه موارد به شما ایده هایی برای تناسب اندام و رازهای زیبایی و جذابیت ماندگار را برای شما تشریح می کند.

 

 

به قول خودمانی ها از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می توان در این سایت منحصر به فرد پیدا کرد. از انتخاب رژ لب تا مدلینگ و انتخاب انواع لباس هایی که برازنده شما باشند. نوع فونت به کار رفته در وب سایت InStyle Magazine دقیقا همان چیزی است که شما از یک وب سایت جامع و ارزشمند انتظار دارید. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار این وب سایت را نیز به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید.

 

 

 

 

Runners World

 

 

Runners World  نیز در مورد تناسب اندام و جزئیات این قضیه اخبار و مطالبی را منتشر می سازد. البته قضیه یه همینجا ختم نمی شود و این وب سایت جامع به عنوان مثال به شما می گوید که چه کفشی برای یک دونده ماراتن مناسب است و اطلاعات و فیلم های مختلفی را در این زمینه در اختیار زبان آموز  قرار می دهد. بازدیدکننده همانطور که لیست ها را مرور می کند می تواند به مطالب متنوعی دست پیدا کند که به نحو مناسبی کنار هم قرار گرفته اند و از چیدمان بسیار مناسبی با هم برخوردار هستند.

 

 

ساختار موجود در این وب سایت به شما کمک می کند تا ضمن دستیابی به اطلاعات و اخبار موثق در خصوص طرح و الگوهایی که در این سایت به آن اشاره شده است همچنین اطلاعات با هم مرتبط و به اصطلاح زنجیره وار به هم مرتبط هستند. این وب سایت را هم برای دوستداران آموزش زبان انگلیسی با اخبار که می خواهند سایت های متفاوتی را در این زمینه تجربه کنند پیشنهاد می کنیم.

 

 

 

 

This American Life

 

 

آیا شما تمایل دارید که در مورد فرهنگ و چالش های زندگی مردم در ایالات متحده آمریکا اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ پادکست صوتی معروف این زندگی آمریکایی در مورد همه چیز سخن می گوید از داستان های خصوصی و شرح حال افراد مختلف گرفته تا گزارش های تحقیقی و مستدل در آن به وفور یافت می شود. برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار این پادکست های جامع و آرشیو بزرگ آن می تواند منبع مناسب و بسیار ارزشمندی برای زبان آموزان باشد.

 

 

نکته:

 

البته موارد دیگری از قبیل ستون دوست داشتنی و پرطرفدار روزنامه نیویورک تایمز به نام Love Modern  که داستان هایی را درباره وقایعی که بر اشخاص واقعی رفته است بازگو می کند و از عشقها، شکست ها و رستگاری سخن می گوید نیز از جمله مواردی است که در این زمینه می تواند به شما کمک کند.

 

 

۴-اخبار را با صدای بلند بخوانید و خودکارتان را در دستتان بگیرید

 

توصیه می کنیم کلمات را بلند بلند بخوانید البته به شرطی که همسایه ها از دستتان شاکی نشوند. مزیتی که این کار می تواند برای شما داشته باشد این است که به جای خواندن کلمات شما معانی آنها را نیز در ذهنتان ردیف می کنید یا به اصطلاح مرتب می کنید. این نوع نظم دهی به معانی واژگان زبان انگلیسی در آموزش زبان انگلیسی با اخبار می تواند به شما کمک کند تا انگلیسی را در مدت زمان کمتری یاد بگیرید. برای خواندن مطالب خبری می توانید  از یک دیکشنری مناسب نیز بهره بگیرید هرگاه معانی کلمات را درک نکردید دور کلمه را با مدادتان خط بکشید و سپس به ابتدای پاراگراف مورد نظر برگردید و این بار همان بخش خبری را با صدای بلند مجددا بخوانید و تکرار کنید.

 

 

این روش می تواند یکی از بهترین شیوه ها و متدهای آموزش زبان انگلیسی با اخبار باشد که  می تواند مهارت و تواناییهای شما را در این زمینه به نحو مطلوبی افزایش دهد. اگر حتی در فیلم های ویدیویی موفق نیم شید تا برخی از معانی واژگان را درک کنید توصیه می کنیم تا از دکمه مکث ریموت کنترل استفاده کنید و در زمان مورد نظر روی کلمه مشخص مکث کنید تا بتوانید معنی آن را از بین سایر عبارت و کلماتی که در بخش خبری مربوطه مطرح می شود به خاطر بسپارید. در ادامه و پس از رسیدن به نتیجه دلخواه می توانید صدای خبر را قطع کنید و همزمان با مجری یا گزارشگر مطلب را همخوانی کنید.

 

 

جمع بندی

 

آموزش زبان انگلیسی با اخبار یکی از راه های خاص یادگیری زبان انگلیسی می باشد که با توجه به تنوع شبکه ها و موضوع های اخبار ها می تواند یک روش بسیار کاربردی برای افزایش سطح زبان انگلیسی شما باشد و با یک بررسی کوتاه درباره شبکه ها و سایت هایی که در این مقاله معرفی کردیم می توانید یک انتخاب درست داشته باشید.

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار نیویورک تایمز چگونه است؟
ESL یک ستون هفتگی در شبکه آموزشی نیویورک تایمز می باشد که برای آموزش زبان انگلیسی با اخبار بسیار مناسب است. ویژگی این ستون داستان ها و اتفاقاتی است که چندان پیچیده نیستند و به راحتی می توان این مطالب را درک کرد و دستیابی به تمام این امکانات رایگان بوده و می توانید به راحتی به این مطالب دسترسی پیدا کنید.
بهترین کانال یا روزنامه اخبار انگلیسی کدام است؟
روزنامه گاردین یکی از منابع عالی و بی نظیر به منظور آموزش زبان انگلیسی با اخبار به شمار می رود. شما با کلیک بر روی هر یک از تب های موجود می توانید به اتفاقات و اخبار بیشتری و نیز واژگان انگلیسی بیشتری متناسب با زبان های انگلیسی بریتانیایی، آمریکایی یا استرالیایی دست پیدا کنید.
چرا آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار مهم است؟
اخباری که به صورت زنده و یا توسط گزارشات مختلف در کانال ها و رسانه های خبری جهان منتشر می شود سرشار از واژگان و اصطلاحات ناب است که ضمن درک متقابلی که از شرایط سیاسی و اجتماعی نقاط مختلف جهان به شما می دهد در زمینه زبان آموزی نیز تا حدود زیادی شما را متبحر می سازد.
تماشای فوتبال با گزارش انگلیسی تاثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟
بله دارد چرا که شما می توانید بازی های مختلف و معتبر جهانی یا باشگاهی را ببینید و با لهجه و نوع گزارش فوتبال توسط گزارشگران خبره آشنا شوید. شما می توانید با زیر و بم های کلامی و آهنگی و همچنین قادر خواهید بود روی تلفظ کلمات گزارشگران کار کنید و با تمرین و تکرار به نتیجه برسید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد