آموزش زبان انگلیسی در سفر

آموزش زبان انگلیسی در سفر

9th می, 2019

+7
Loading...

راه هایی برای آموزش زبان انگلیسی در سفر

 

زبان انگلیسی به عنوان یک زبان مشترک در اغلب کشورهای جهان شناخته شده است. می توان گفت زمانی که شما به یک کشور خارجی سفر می کنید اگر با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشید ممکن است دچار مشکلات متعددی در این زمینه شوید.

 

آموزش زبان انگلیسی در سفر یکی از راه هایی است که می تواند به شما در این زمینه یاری برساند. تاثیر این نوع آموزش به مراتب بیشتر از سایر روش های زبان آموزی می باشد.

 

در واقع آموزش زبان انگلیسی در سفر به دلیل ارتباط نزدیک و رویارویی شما با افراد و محاورات مختلف می تواند به تقویت زبان آموزی شما یاری برساند. در ادامه سعی می کنیم چند تجربه متفاوت را در زمینه آموزش زبان انگلیسی در سفر را برای شما بیان نماییم.

 

وقتی آقای همسایه به سفر می رود

 

آقای همسایه برای ما تعریف می کرد که همیشه آرزو داشت تا به یکی از کشورهای اروپایی سفر کند. بنابراین  همین که  بازنشسته شد تصمیم گرفت تا به رویایش جامه عمل بپوشاند.

 

به فاصله چند روز پس از بازنشستگیش یک روز  با عجله ساکش را بست و سوار هواپیما شد. هر چند قوم و خویش و دوستان به او گفته بودند که بهتر است قبل از سفر کمی انگلیسی یاد بگیرد ولی او پایش را کرده بود توی یک کفش که حتما باید برود.

 

آن روزها او فکر می کرد که مشکل زبان را یک جوری حل می کند. حتی وقتی بعضی از مسافرها را می دید که توی هواپیما با هدفون مشغول یادگیری و آموزش زبان انگلیسی در سفر هستند خنده اش می گرفت. با خودش فکر می کرد من به جنوب و بندر عباس رفتم مشکلم را حل کردم. به تبریز رفتم باز هم مشکلم را حل کردم. اروپا رفتن و چند روز سیر و سیاحت که زبان یاد گرفتن نمی خواهد.

 

آقای درد سر

 

ولی همین که پایش به فرودگاه رسید و خواست به راننده تاکسی آدرس بدهد احساس کرد مجبور است از زبان بدن استفاده کند. آن هم نه به صورت حرفه ای. مثلا وقتی می خواست بگوید که قصد دارد به هتل برود باید با انگشتانش هر طوری بود هتل را به راننده نشان می داد.

 

راننده ها هم که نمی توانستند معطل بمانند اغلب به راه خودشان می رفتند. این مشکل تمام آن روز ادامه داشت و او مجبور بود برای این کار دست به کارهای خنده دار و خجالت آوری بزند تا به بقیه بفهماند که مثلا دستشویی کجاست یا فلان آدرس کجاست.

 

خدا رحم کرد و یک ایرانی که اتفاقا او هم برای مسافرت به آنجا آمده بود به دادش رسید. آقای دردسر یا همان آقای همسایه با دیدن هموطن عزیزش انگار که چندین سال است از خانه و کاشانه اش دور مانده گل از گلش شکفت و گریه اش گرفت.

 

آموزش زبان انگلیسی در سفر یا دیدن با چشم سوم

 

آقای همسایه می گفت همان روز از او کتابی می گیرد که می تواند از طریق آن که یک نوع راهنما یا آموزش زبان انگلیسی در سفر است بعضی از کلمات را یاد بگیرد. حتی جسته و گریخته با مردم حرف بزند و سوالاتش را مطرح کند.

 

حالا هم با وجود آن که سالها از آن روز می گذرد هر وقت به ما می رسد و خاطره مسافرت به اروپا را برای ما بازگو می کند می گوید فهمیدن و صحبت کردن با زبان انگلیسی مثل چشم سوم آدم می ماند. او معتقد است از طریق آموزش زبان انگلیسی در سفر بیشتر می توان دنیا را دید و با دیگران ارتباط برقرار کرد.

 

آموزش زبان انگلیسی در سفر به سادگی آب خوردن

 

لزوما آموزش زبان انگلیسی در سفر به این معنی نیست که شما خودتان را با فراگیری بعضی کلمات و حجم انبوهی از اصطلاحات تخصصی خسته کنید. شما می توانید بدین منظور از یک گوشی ساده یک کتاب جامع و به همراه داشتن نسخه جیبی یا اپلیکیشن های مختلف نیز استفاده کنید. هر چند این هم تمام کار نیست…

 

این تمام کار نیست…

 

شما می توانید به منظور بهره مندی بیشتر از آموزش زبان انگلیسی در سفر با یکی از تورهای گردشگری یا جهانگردی به مسافرت بروید. شاید در این شرایط تمرکز بیشتری برای یادگیری دارید. اغلب کسانی که دچار مشکلاتی در زمینه برقراری ارتباط با دیگران هستند و زبان نمی دانند کسانی هستند که تصمیم می گیرند به تنهایی مسافرت کنند و خودشان را توی دردسر بیندازند.

 

یک فرد غیر ایرانی که زبان انگلیسی بداند و شما بلد نباشید انگلیسی حرف بزنید…

 

آن وقت ممکن است هزاران اتفاق ناخواسته را برای شما رقم بزند. حتما هم لازم نیست  به اروپا یا آمریکا بروید تا به  آموزش زبان انگلیسی در سفر بپردازید. بلکه شما در اندونزی، هندوستان، کویت و اتیوپی هم به این زبان نیاز دارید.

 

حتما نباید که مثل آقای همسایه  اسباب خنده و تفریح دیگران شوید. کمترین اتفاق ممکن این است که جنسی یا کالایی را گرانتر از بقیه خریداری کنید یا به شما با قیمت گزافی قابل کنند چرا که می دانند شما  نیستید با زبان انگلیسی حرف بزنید.

 

توریست باشید ولی آموزش زبان انگلیسی در سفر را هم فراموش نکنید

 

با استفاده از آموزش زبان انگلیسی در سفر و تمرکز بر واژه هایی که در مسافرت با آنها برخورد خواهید کرد و البته فهم صحیح آنها می توانید سفر خوبی داشته باشید. شما می توانید همچنان که از فراز ابرها در پرواز هستید یا در قطار به کتاب یا  پادکست های صوتی گوش می دهید می توانید از دیدن مناظر لذت ببرید و به آموزش زبان انگلیسی در سفر نیز بپردازید.

 

حتی می توانید همانطور که  توی یک کالسکه قدیمی نشسته اید و از دیدن مناظر اطراف لذت می برید انگلیسی یاد بگیرید. تمرکز شما در این شرایط به دلیل فضای خاصی که تجربه می کنید و همچنین برخورد و مواجه به افرادی که کاملا بر این زبان تسلط دارند تا حدود زیادی افزایش پیدا می کند.

  آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

اما شاید چاره کار به تنهایی این نباشد

 

اگر فکر می کنید یک اپلیکیشن گوشی شما می تواند لهجه های متعدد و گویش های زبان انگلیسی را کاملا تشخیص دهد  شاید دیگر نیازی نداشته  باشید که اقدامی در این زمینه انجام دهید.

 

ولی باید بگوییم هیچ کسی و هیچ وسیله و یا نرم افزاری جامع تر و کاملتر از یادگیری شما نبوده و این فقط خود شما هستید که می توانید به خودتان در این زمینه کمک کنید.

 

همانطور که اشاره کردیم در اغلب کشورهای جهان زبان انگلیسی به رسمیت شناخته شده است و به همین دلیل بخشی از آموزش زبان انگلیسی در سفر که شما می توانید از آن استفاده کنید در مواجهه با همسفران و یا سایر گردشگران و شهروندان کشورهای مختلف می باشد.

 

یادتان باشد اگر شما آموزش زبان انگلیسی در سفر را جدی بگیرید

 

به راحتی می توانید به بیشتر کشورهای جهان بدون مشکل خاصی سفر کنید. شما می توانید با آموزش زبان انگلیسی در سفر مهارت زبان آموزی خودتان را تا حدی افزایش دهید که با سایر افراد و شهروندان کشورهای مختلف ارتباط مناسبی برقرار کرده و بر تجربیات خودتان در این زمینه بیفزایید.

 

ه طور کلی آموزش زبان انگلیسی در سفر که در آن از منابع مختلفی غالبا به شکل فایل های شنیداری یا کتاب و به اصطلاح راهنما بهره می گیرد به شرطی که منابع از استانداردهای لازم در این حوزه برخوردار باشند  می تواند در نوع خود بسیار ارزشمند و متنوع باشد.

 

به طور کلی آموزش زبان انگلیسی در سفر یا استفاده ارز منابع مختلف بدین منظور از مزایای متعددی برخوردار است که در ادامه سعی می کنیم شما را با مهم ترین مزایای آن آشنا سازیم. شما می توانید با استفاده از این مزایا به عنوان یک توریست یا جهانگرد مسلط به زبان انگلیسی ظاهر شوید. این مزایا عبارتند از:

 

۱-سهولت بیان:

 

در حقیقت زمانی که خودتان از طریق آموزش زبان انگلیسی در سفر وارد عمل می شوید و با دیگران صحبت می کنید می توانید بعضی چیزها را بپرسید و یا توضیحاتی در مورد خودتان و خواسته هایتان بیان کنید.

 

مثلا می توانید به راحتی غذای مورد علاقه تان را در رستوران سفارش دهید و یا اتاقی را که از نظر شما چشم انداز زیباتری دارد در هتل انتخاب کنید.آموزش زبان انگلیسی در سفر به شنا یاد می دهد که مواظب باشید سرتان کلاه نرود و پولتان را به دلیل عدم تسلط بر زبان انگلیسی بیهوده خرج نکنید.

 

خلاصه شما با آموزش زبان انگلیسی در سفر می توانید هر چیزی را که می خواهید  و تمایل دارید خودتان به دست بیاورید یا اگر ابهاماتی در مورد سفر شما در فرودگاه پیش بیاید به راحتی جوابگو باشید. حتی می توانید برای دیگران در مورد دیدنی ها و زیبایی های شهر و کشور خودتان بگویید و از این طریق  برای کشورتان توریست جذب کنید.

 

پیدا کردن دوستان جدید:

 

زمانی که شما قادر هستید تا به زبان دیگری صحبت کنید یعنی می توانید از این طریق  با افراد دیگری آشنا شوید که در این زمینه با شما اشتراکاتی دارند. مثلا شاید در جریان سفر خود با خانواده های مختلفی آشنا شوید و اطلاعات  بیشتری در مورد زندگی آنها کسب کنید.

 

این افراد می توانند تبدیل به دوستان دائمی شما شوند که می توانید با هم حتی رفت و آمد داشته باشید و این تجربه لذت بخشی است.  پس آموزش زبان انگلیسی در سفر این مزایا را هم برای شما در پی دارد.

 

افزایش اعتماد به نفس:

 

یکی دیگر از مزایایی که آموزش زبان انگلیسی در سفر به شما می دهد خودباوری و اعتماد به نفس است. زمانی که شما به راحتی  می توانید خواسته ها و عقاید خودتان را بیان کنید و حتی دوستان جدیدی پیدا کنید و در طول سفر می توانید بفهمید که مردم در مورد چه چیزهایی صحبت می کنند به طور طبیعی درک جدیدی از محیط پیرامون خودتان به دست می آورید که در افزایش اعتماد به نفس شما بسیار موثر است.

 

تجربیات سازنده:

 

آموزش زبان انگلیسی در سفر و مواجه با افراد مختلفی که به نحوی از این زبان به عنوان ابزار ارتباطی با شما استفاده می کنند تجربیات  لذت بخشی را به شما می بخشد. این کار همچنین شما را با کلمات و جملات کلیدی که در مسافرت به آن نیاز پیدا می کنید آشنا می سازد.

 

تمام افراد و محیط اطراف شما می تواند به عنوان یک کتاب جامع مکالمه و گرامر برای شما باشد که به بهترین نحوی این کار را انجام می دهد. هیچ کس در ابتدا کامل نیست و آموزش زبان انگلیسی در سفر راهی برای کامل شدن شما در این مسیر به شمار می رود.

 

یادتان باشد مردمی که شما با آنها روبرو می شوید حتی اگر بلد نباشند انگلیسی را به خوبی صحبت کنند ولی می توانند کمک بزرگی برای شما باشند تا آموزش زبان انگلیسی در سفر را کامل کنید.

 

استقلال فردی:

 

یکی دیگر از مزایایی که آموزش زبان انگلیسی در سفر به شما می بخشد مستقل بودن شما در این کار است. حضور شما در تورهای مختلف بدین معنی نیست که می توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

 

منظور از استقلال شما و رابطه آن با آموزش زبان انگلیسی در سفر این است که لازم نباشد حتما وارد تورهای گردشگری شوید تا از این راه به تقویت زبان آموزی خودتان بپردازید.

 

اصولا کار اغلب تورهای سیاحتی از روی عجله و شتاب زدگی انجام می گیرد و لزومی ندارد تا صرفا از طریق راهنماهایی که در این تورها فعالیت دارند بعضی چیزها یا مقدمات مکالمه را یاد بگیرید. توصیه می کنیم خودتان دست به کار شوید و اگر لازم باشد بدین منظور به تنهایی یا همراه فردی که در این زمینه تبحر کافی داشته باشد به سفر بروید.

  آموزش اصطلاحات زبان انگلیسی

 

یک مقاله کامل آموزش اظلاحات زبان انگلیسی نوشته شده است که خوندنش به شما کمک میکند که

 

زبان انگلیسی؛ یک زبان جهانی

 

همانطور که اشاره کردیم زبان انگلیسی در اغلب مناطق گردشگری جهان مورد استفاده قرار می گیرد. شما در این مناطق حتی بدون حضور راهنمای تور نیز می توانید مسافرت کنید و از جاذبه های گردشگری موجود در محل لذت ببرید.

 

آموزش زبان انگلیسی در سفر حتی می تواند یک کار ابتکاری باشد و شما کار را از نشانه ها و علائم موجود در اماکن گردشگری شروع کنید. البته این گفته بدین معنا نیست که اصلا از مقدمات و مبانی زبان انگلیسی و مکالمه چیزی بلد نباشید.

 

در این مناطق  علائم و تابلوهایی وجود دارند که شما را به سمت اماکنی که  می خواهید هدایت می کنند. از طرفی راهنمای تور ممکن است برای شما هزینه بردار باشد و این کار موجب می شود تا در این زمینه صرفه جویی کنید و یا هزینه ای را که به این کار اختصاص می دهید صرف چیزهای دیگری کنید.

 

شما در سفرهایتان یاد می گیرید که بر سر قیمت مبالغ چانه زنی کنید و  با آداب و رسوم ملل مختلف و سایر کشورهای جهان آشنا شوید. باز هم  به تقویت زبان آموزی خودتان کمک کنید. برای این کار باید حتما جرات و جسارت به خرج دهید. شما می توانید  لحظه که  اراده کنید آموزش زبان انگلیسی در سفر را آغاز کنید.

 

 

 

 

بیایید با هم به یک سفر برویم!

 

برای این که با روش آموزش انگلیسی در سفر ما بیشتر آشنا شوید، شما را مهمان می‌کنیم! بله قرار است که به اتفاق همدیگر به یک مسافرت هیجان انگیز برویم و هم کلی لذت ببریم و در کنارش اصطلاحات و جملات پرکاربرد انگلیسی در سفر را یاد بگیریم. آماده‌اید؟

 

فرض کنید که می‌خواهیم به قصد trip (مسافرت)، به یک کشور انگلیسی زبان برویم. چه کارهایی باید انجام بدهیم؟ به نظر من اول باید country (کشور) مقصدمان را مشخص کنیم و ببینیم که برای دریافت visa (ویزا) و passport (پاسپورت) برای ورود به این کشور چه کارهایی را باید انجام بدهیم.

 

بعد از این که این کارها را انجام دادیم، باید ticket (بلیط) خودمان را تهیه کنیم. اگر تا الان به خارج از کشور سفر کرده باشید احتمالا دیده‌اید که برای بعضی پروازها لازم است که چند روز قبل از پرواز، بلیط خودتان را confirm (تایید) بکنید. به نظر شما اگر بخواهید این کار را به تنهایی انجام بدهید، چقدر انگلیسی لازم دارید؟ اگر به خواندن ادامه بدهید خواهید دید که سوالاتی که ممکن است در این زمینه از شما پرسیده شوند را به همراه پاسخ و ترجمه فارسی برای شما آماده کرده‌ایم.

 

حالا تلفن را برمی‌داریم و به فرودگاه زنگ میزنیم تا بگوییم که:

Hello! Im calling to confirm my flight!

یعنی “سلام! من زنگ زدم که پروازم را تایید کنم!”

 

جوابی که ممکن است بشنوید این است:

 

Oh, yes! Can you tell me your ticket number please?

یعنی “بله! میتوانید شماره بلیطتتان را به من بگویید؟”

 

حالا اینجا شماره‌ای که روی بلیط دارید را برایش می‌خوانید. ولی قضیه اینجا تمام نمی‌شود چون مسئول پرواز باید اطلاعات را تایید کند. به این منظور ممکن است که بگوید:

 

Your plane takes off on 22nd of July at 5 p.m., right?

یعنی “هواپیمای شما در ۲۲ ژولیه ساعت ۵ بعد از ظهر پرواز می‌کند، درست است؟”

 

اگر این اطلاعات correct (صحیح) باشند، شما هم جواب مثبت می‌دهید. ولی داستان همچنان ادامه دارد! بهتر است آماده شنیدن این سوال هم باشید:

 

Will you be travelling alone or with someone else?

یعنی “آیا شما تنها سفر خواهید کرد یا با کس دیگری؟”

 

حالا فرض می‌کنیم که شما قصد دارید تنها سفر کنید. چگونه می‌توانید این پیام را برسانید؟ می‌توانید از عبارت‌های زیر استفاده کنید:

 

Its just me.

یعنی “فقط خودم هستم”

یا می‌توانید بگویید که:

No, I will be travelling on my own.

یعنی “نه، من تنها سفر خواهم کرد”.

 

اگر توانستید پرواز خودتان را با موفقیت تایید کنید، شخصی که با آن صحبت می‌کنید این تاییدیه را به شما خواهد داد که:

 

You have successfully confirmed your ticket. Please be present at the airport 3 hours before your plane takes off. Thanks!

یعنی” شما با موفقیت بلیط خودتان را تایید کردید. لطفا سه ساعت قبل از اینکه هواپیما پرواز کند، در فرودگاه حضور داشته باشید. متشکرم!”

و اینگونه می‌شود که شما بلیط خودتان را تایید می‌کنید!

واژه نامه این درس

در طی این مکالمات، کلمات یا عباراتی استفاده شده است که ممکن است شما معنی آن‌ها را از قبل ندانید. به همین دلیل این عبارات و کلمات را در واژه نامه به صورت جداگانه هم برای شما آماده کرده‌ایم:

 

Im calling to

این ساختار زمانی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید دلیل تماس خودتان را به شخص مقابل بگویید. چند مثال با این ساختار برای شما آورده‌ایم تا بهتر متوجه شوید:

I’m calling to tell you about my day.

برای این زنگ میزنم که در مورد روزم بهت بگم.

 

I’m calling to answer your question.

برای این زنگ میزنم که سوالت را جواب دهم.

 

I’m calling to book a reservation at your restaurant.

برای رزرو در رستوران شما زنگ میزنم.

 

Confirm: تایید کردن

Flight: پرواز

Take off: پرواز کردن هواپیما

Travel: مسافرت رفتن

Alone: تنها

On my own: به تنهایی

Be present: حاضر باشید

Airport: فرودگاه

منتظر بخش‌های بعدی سفرمان باشید چون قرار است که کلی اصطلاحات و جملات پرکاربرد باهم یاد بگیریم و دیگر در حین سفر، خودمان مترجم خودمان باشیم!

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi