بونجور، فرانسه؛ راه هایی برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری و آموزش زبان فرانسه

بونجور، فرانسه؛ راه هایی برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری و آموزش زبان فرانسه

28th آگوست, 2019

+8
Loading...

 آیا شما هم فکر می کنید وقتش فرا رسیده است که به یادگیری یک زبان پرطرفدار و محبوب بپردازید؟ از این کار چه هدفی دارید؟ آیا قصد دارید تا به کشورهای خارجی مهاجرت کنید و ادامه تحصیل دهید؟ آیا می خواهید در کشورهای خارجی سرمایه گذاری کنید یا قصد تجارت و ورود به بازارهای بین المللی را دارید؟ آیا دوست دارید در کنار یادگیری زبان انگلیسی در دوره های آموزشی زبان دیگری مانند آموزش زبان فرانسه شرکت کنید؟ آیا برای آموزش زبان فرانسه هنوز مردد هستید؟ آیا گمان می کنید یادگیری و آموزش زبان فرانسه  بیشتر به یک رویای دست نیافتنی شبیه است؟ آیا شما هم وقتی عکس دوستتان را کنار برج ایفل میبینید فکر می کنید باید فرانسه را از نزدیک ببینید و با زیباییهای این کشور از نزدیک آشنا شوید؟ آیا به سینما، هنر و ادبیات این کشور علاقه مند هستید ولی به دلیل عدم شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه  قادر نبوده اید تا بر این زبان تسلط پیدا کنید؟  توصیه می کنیم برای دست یافتن به جواب تمام سوالاتی که در زمینه آموزش زبان فرانسه در ذهن دارید حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

تاریخچه زبان فرانسه  و نقش آن در آموزش زبان فرانسه

 

شاید تعجب کنید ولی بر خلاف تلفظ و لهجه های متفاوتی که دو زبان فرانسوی و انگلیسی دارند در واقع هر دو زبان ریشه مشترکی دارند. زبان فرانسوی نیز مانند زبان انگلیسی ریشه لاتینی داشته و از قرابت و قدمتی طولانی به درازی تاریخ پر فراز و نشیب بشری برخوردار است.

 

یکی از مواردی که باید قبل از آموزش زبان فرانسه به آن توجه کنید قرابت و همسانی واژگان این زبان و رسم الخط مشترک زبان فرانسه با سایر زبان های همجوار از جمله زبان انگلیسی می باشد که بسیاری از کلمات از قبیل موزه و رستوران تلفظ مشابهی دارند. یعنی زمانی که شما به آموزش زبان فرانسه به تنهایی می پردازید در واقع انگیزه و محرک مطلوبی را برای آموزش زبان دیگری مانند زبان انگلیسی نیز پیدا می کنید.

 

وجود واژگان همسان و نیز اصطلاحات درهم تنیده ای که نشانه ای از قرابت و پیوستگی این دو زبان با همدیگر است می تواند دلیلی برای اصالت زبان فرانسه باشد. شاید تاریخچه این زبان به نوعی شما را تشویق کند تا به جمع علاقه مندان آموزش زبان فرانسه بپیوندید.

 

آموزش زبان فرانسه به شما یاد می دهد که برخلاف تصور عامه با این زبان دوست داشتنی و شیرین به راحتی مأنوس شوید و از دریچه این زبان اصیل با زیباییها و شگفتیهای بیشتری در جهان آشنا شوید و معلوماتتان را در زمینه های مختلف ارتقا دهید.

 

تخته گاز با آموزش زبان فرانسه

 

وقتش رسیده است. یعنی حالا دیگر باید فکری کنید و از رخوت و سستی بیرون بیایید. اگر فکر می کنید شنیدن نام هایی مانند پاریس و کاخ ورسای یا بروکسل بلژیک، لیون ساحلی و زیبا شما را وسوسه کرده است به شما پیشنهاد می کنیم که خونسرد باشید. فعلا عجله نکنید.

 

شاید بهتر باشد آموزش زبان فرانسه را به بعد از خواندن این مطلب موکول کنید. حتی اگر می خواهید به عنوان یک توریست یا سیاحتگر به فرانسه و یا سایر کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید بهتر است ابتدا این مطلب را مطالعه کنید.

 

اگر فکر می کنید بالاخره می توانید رویای خودتان را در زمینه ادامه تحصیل و فارغ التحصیل شده از بهترین دانشگاه های جهان  محقق کنید و یک روز خودتان را در لباس فارغ التحصیلی و با کلاه کتابی ببینید بنابراین آموزش زبان فرانسه  را در اولویت قرار دهید. اگر می اندیشید می توانید صنعت و کسب و کارتان را رونق بخشید آموزش زبان فرانسه را فراموش نکنید.

 

اگر دغدغه پیدا کردن یک شغل پردرآمد و ماندگار را دارید آموزش زبان فرانسه چاره کار شما است.  ما به شما کمک می کنیم تا با خیال راحت به سراغ آموزش زبان فرانسه بروید و البته پیشنهاد ما تخصصی ترین سایت در زمینه منابع و میز مطالب مرتبط با این زبان بزرگ بین المللی یعنی سایت همیار زبان می باشد. خلاصه بگوییم که آموزش زبان فرانسه را با همیار زبان شروع کنید.

 

 

آموزش زبان فرانسه را جدی بگیرید

 

اگر نتوانید به یک اروپایی با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید حتما سعی کنید بتوانید چند کلمه ای زبان فرانسه بلد باشید تا کارتان لنگ نماند. این را دوستی که تجربه سفر به کشورهای اروپایی را داشت در قالب یک توصیه و در واقع از روی تجربیات خود که حاصل اقامت و سفرهای زیادی بود که به این کشورها داشت برای من بیان می کرد.

 

در واقع او وقتی متوجه این قضیه شده بود که بر خلاف تصوری که ما از زبان انگلیسی داریم وقتی گذرتان به برخی کشورهای اروپایی مثل بلژیک یا لوکزامبورگ بیفتد شاید معنی این حرف را بیشتر بفهمید که بهتر بود در کنار یادگیری زبان انگلیسی فکری هم برای آموزش زبان فرانسه می کردید

 

ولی خوب به هر جهت هنوز هم دیر نشده است این را دیگر دوستمان نمی گفت این را ما به شما میگوییم که برای جلوگیری از برخی مشکلات و حتی اگر از روی کنجکاوی و علاقه میخواهید زبان دیگری را انتخاب کنید حتما آموزش زبان فرانسه را در اولویت قرار دهید. اگر باز هم بپرسید چرا سعی می کنیم تا در ادامه این موضوع را هم برای شما بیشتر بررسی و تشریح کنیم.

 

 

آموزش زبان فرانسه و فرصت های اشتغال

 

یکی از دلایل یادگیری و آموزش زبان فرانسه توجه به این نکته اساسی و مهم می باشد که اصولا شما به هر تعداد یا مقداری که زبان بلد باشید یعنی چشم انداز گسترده ای را برای درک و تعامل جهان هستی و پیرامون خودتان در اختیار دارید.

 

آموزش زبان فرانسه به شما این فرصت را می دهد تا ضمن ایجاد زمینه های اشتغال بتوانید استقلال شغلی خودتان را در بهترین کشورهای اروپایی فراهم نمایید. شما در هر صنعت و یا حرفه ای که تبحر داشته باشید لازم است ابتدا زبان کشوری را که به منظور اشتغال به ان مهاجرت کرده اید بدانید.

 

فراموش نکنید آموزش زبان فرانسه یعنی آموزش و یادگیری یکی از باشکوه ترین و پرطرفدارترین زبان های جهان که حدود ۲۷۰ میلیون نفر از ساکنان کره زمین با این زبان تکلم می کنند. یعنی شما می توانید غیر از کشورهای اروپایی که به آنها اشاره کردیم در سایر نقاط جهان به عنوان مثال بخشی از آمریکا از جمله کشور کانادا نیز به کاریابی بپردازید و به شما این وعده را می دهیم که می توانید از آموزش زبان فرانسه در مقام پلی برای اشتغال یابی استفاده کنید و شغل مورد علاقه تان را  پیدا کنید.

 

البته صرفا آموزش زبان فرانسه کافی نیست بلکه متخصصین فنی در این زمینه اولویت دارند بنابراین در صورتی که قصد دارید تا به کشورهای فرانسوی زبان مهاجرت کنید ابتدا تواناییهای فنی خودتان را با ارائه گواهینامه و مدارک معتبر ارتقا دهید.

 

آموزش زبان فرانسه و سرمایه گذاری در کشورهای فرانسوی زبان

 

در اغلب موارد تجار  و بازرگانان یا سرمایه گذاران که قصد ورود به بازارهای جهانی را دارند ترجیح می دهند تا در کشورهایی به تجارت و سرمایه گذاری بپردازند که از ریسک کمتر و سود آوری بیشتری برخوردار باشد و طبیعتا این کار ابتدا از طریق شناخت و کسب اطلاعات و داده های مشخص در زمینه این کشورها صورت می گیرد. گستره جغرافیایی زبان فرانسه صرفا محدود به اروپا نبوده و بلکه شما می توانید در بخش هایی از آفریقا از قبیل الجزایر،  ساحل عاج و تونس نیز سرمایه گذاری کنید.

 

آموزش زبان فرانسه به شما یاری می رساند تا تعامل بهینه ای  با جهان اطراف خود برقرار سازید. فرانسه به طور کلی کشور ثروتمند و دارای ذخایر طبیعی و ارزی فراوانی می باشد که در اغلب نقاط جهان کمپانی ها و شرکت های تجاری فرانسوی مشغول فعالیت می باشند.

 

حتی در زمینه صنعت نفت و پتروشیمی نیز این کشور یکی از سردمداران این صنایع می باشد. از همین رو اگر قصد دارید تا در صنایع خاصی به سرمایه گذاری بپردازید کشور فرانسه را به خاطر داشته باشید. در ضمن به این نکته توجه داشته باشید که آموزش زبان فرانسه به شما امکان تسلط و مدیریت سرمایه هایتان را به نحو احسن در این کشور و سایر کشورهای فرانسوی زبان می دهد.

 

فراموش نکنید به همان نسبت که سرمایه گذاری در یک کشور از حساسیت های ویژه ای برخوردار است یادگیری زبان آن کشور می تواند به این مشکلات پایان دهد. بنابراین با آموزش زبان فرانسه به استقبال فرصت های طلایی در جهان تجارت بشتابید.

 

 

آموزش زبان فرانسه و تحصیلات دانشگاهی

 

اصولا زبان فرانسه یکی از قدیمی ترین زبان های اروپایی به شمار می رود که وجه علمی و هنری آن بر سایر زبان های این قاره کوچک غالب است. وجود دانشگاه های معتبری از قبیل دانشگاه سوربن که بسیاری از اندیشمندان جهانی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند می تواند نشانه ای باشد از اهمیت سطح علمی دانشگاه های این کشور که توانسته است در جذب و آموزش دانشجویان در رشته های مختلف نقشی اساسی را ایفا نماید.

 

آموزش زبان فرانسه شما را قادر می سازد تا در بهترین دانشگاه های اروپا ادامه تحصیل دهید. فرصت کسب مهارت ها و افزایش مطالعات را با زبان فرانسه فقط از طریق آموزش زبان فرانسه مهیا می شود ضمن این که شما می توانید در سایر کشورهای فرانسوی زبان نیز به ادامه تحصیلات بپردازید.

 

موسسات و آموزشگاه های حضوری و نیز وب سایت های متعدد آموزشی در زمینه آموزش زبان فرانسه فعالیت دارند. به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید تا بدین منظور همیار زبان را انتخاب کنید. این وب سایت و آموزشگاه مجازی فعال میتواند شما را با جدیدترین دستاوردها در زمینه آموزش زبان های مختلف از جمله آموزش زبان فرانسه و خدمات آموزشی دیگر آشنا سازد. بنابراین تردید نداشته باشید و در اولین فرصت در این وب سایت ثبت نام کنید.

 

 آموزش زبان فرانسه و نقش آن در جهان هنر و ادبیات

 

اگر نام شاعرانی از قبیل رمبو و فیلسوفانی مانند فوکو و بودریار یا اندیشمندانی چون ژان ژاک روسو و نویسندگان برجسته ای مانند بالزاک یا ویکتور هوگو را شنیده باشید در می یابید که به اندازه کافی دلیل درست و حسابی دارید تا به آموزش زبان فرانسه بپردازید.

 

پایا فکر می کنید اگر عاشق فیلم های رنوار هستید و یا به فیلم های کلاسیک و حتی موج نو فیلم های ملودرام و تاریخی فرانسه علاقه دارید آموزش زبان فرانسه و یادگیری این زبان جادویی می تواند شما را به این جهان سرشار از فانتزی و زیبایی پیوند دهد. شاهکارهایی مانند بینوایان اثر ویکتور هوگو  یا سرخ و سیاه اثر استاندال از جمله آثار داستانی هستند که با این زبان به رشته تحریر درآمده اند.

 

لذت مطالعه این آثار و دیدن فیلم ها به زبان اصلی زمانی می تواند نصیب شما شود که به آموزش زبان فرانسه بپردازید و بتوانید با این زبان تکلم کنید و بیندیشید. اگر هم به موسیقی علاقه دارید و یا از آهنگ های فرانسوی لذت میبرید اکنون دیگر با آموزش زبان فرانسه می توانید با خیال راحت به موسیقی های زیبای فرانسوی گوش دهید.

 

 

آموزش زبان فرانسه شما را به زیباییهای فرانسه پیوند می دهد

 

شاید هم دلیل این که شما به آموزش زبان فرانسه می پردازید فراتر از این ها باشد. مثلا دیدن و لذت بردن از مناطق زیبا و طبیعت بکر و مناظر بدیع این کشور. کشوری که هم از دریا بهره مند است و هم به کوهستان های پربرف و زیبا راه دارد.

 

کشوری با مردمانی از ملیت های گوناگون و اقوام مختلف که توانسته است طیف های زبانی تعددی را در خود جای دهد هر چند در نهایت تمام این افراد با زبان فرانسه تکلم می کنند. آموزش زبان فرانسه شما را به دیدن تاکستانهای زیبا و کوهستانهای این کشور بی نظیر می کشاند. چرا شما باید از دیدن این زیباییها محروم باشید. آموزش زبان فرانسه یعنی کشف جهانی از رنگ و زیبایی و لذت تنفس در هوایی دیگر، لذت آشنایی با مردمی خونگرم که با زبان زیبای فرانسوی با شما صحبت می کنند.

 

 

منابع آموزش زبان فرانسه

 

برای یادگیری و آموزش زبان فرانسه مانند هر زبان دیگری لازم است تا از منبع ها و کتاب های مرجع مختلفی استفاده شود. برخی از مهمترین منابع به منظور یادگیری این زبان مشتمل بر دایره المعارف ها و نیز لغت نامه های معتبری می باشد که هم در کتابفروشی ها و هم در کتابخانه های عمومی موجود می باشند.

 

برخی دیگر از این منابع نیز مشتمل بر نرم افزارها و نیز دیکشنری های چند زبانه می باشد که میتواند شما را از هر نظر موجب پیشرفت شما در زمینه آموزش زبان فرانسه شود. هر چند توصیه می شود به منظور بهره مندی از این منابع حتما از خدمات مشاوره اساتید مجرب در این زمینه استفاده نمایید.

 

اساتید آموزش زبان فرانسه به شما مجموعه ای بی نظیر از کتاب های مرجع و نیز منبع های مختلفی را پیشنهاد می کنند که می توانید با استفاده از آنها شاهد پیشرفت های محسوسی در این زمینه باشید.

 

آشنایی با برخی از تکنیک های عمومی یادگیری و تقویت حافظه در آموزش زبان فرانسه

 

باید به عنوان افراد بزرگسال این واقعیت را بپذیریم که دیگر ذهن ما کشش و توانایی دوران نوجوانی و کودکی را برای یادگیری مفاهیم و مطالب مختلف ندارد. بنابراین با پذیرش این واقعیت می توانیم راه هایی پیدا کنیم که از آن طریق ضمن تقویت حافظه و یادگیری بهتر بسیاری از مراحل و متدهای آموزش زبان فرانسه را نیز از این طریق سرعت بخشیده و یا هموار سازیم.

 

از این نکته غافل نشوید که اصولا یادگیری دو یا چند زبان مختلف می تواند ذهن شما را پویا و بسیار خلاق تر از دورانی کند که هنوز وارد سیکل یادگیری و آموزش زبان های مختلف از جمله آموزش زبان فرانسه نشده بودید.

 

در واقع آموزش زبان فرانسه و یادگیری این زبان مانند یادگیری هر زبان دیگری اتصالات و شبکه جدیدی از نورونها را در سلسله اعصاب شما ایجاد می کند. به تعبیری دیگر پیشرفت در زمینه آموزش زبان فرانسه مانند یادگیری هر زبان دیگری حاصل افزایش نورونهای شبکه پیام رسان عصبی شما می باشد.

 

از این راه همچنین حافظه و نیز روش های تجزیه و تحلیل مسائل نیز برای شما تقویت شده و می توانید در زمینه آموزش زبان فرانسه به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنید. در واقع شما با استفاده از روش های تقویت حافظه و تکنیک های آموزشی در می یابید که دیگر حافظه و ذهنیات شما همان چیزی نیست که تا پیش از روند آموزش زبان فرانسه از آن بهره مند بودید.

 

البته باید این نکته را نیز به شما یادآوری کنیم که آموزش زبان فرانسه مانند هر زبان دیگری مستلزم تلاش به منظور حفظ و یادگیری لغات و نیز فراگیری گرامر این زبان می باشد و اینطور نیست که صرفا با تکیه بر این تکنیک ها بتوانید به خودی خود در این زمینه ها به موفقیت دست پیدا کنید.

 

 

۱-از سبک و شیوه خاصی در آموزش زبان فرانسه بهره بگیرید

 

این جمله یا توصیه ای که می گوییم بدین معنا نیست که شما صرفا با تکیه بر یک شیوه مثلا استفاده از پادکست های صوتی آموزش زبان فرانسه را ادامه دهید.

 

در واقع هدف این است که شما به طور برجسته و بارزتری از یکی از شیوه ها و متدهای آموزش زبان فرانسه استفاده نمایید در صورتی که احساس کردید غیر از این روش می توانید همزمان از سایر روش های آموزشی نیز استفاده کنید این روش ها را هم امتحان کنید.

 

هدف این است تا شما با آموزش زبان فرانسه بتوانید ظرافت های موجود در این زبان را کشف کرده و به کار بگیرید. شاید بتوانید هم از روش های حضوری یا روش های آنلاین استفاده کنید و هم از منابع صوتی و نوشتاری بهره بگیرید. در واقع انتخاب با خودتان است. هر چند در صورتی که نمی توانید در این زمینه تصمیم بگیرید می توانید از مشاوره اساتید این رشته نیز بهره مند شوید.

 

۲-به منظور بهره مندی بیشتر از آموزش زبان فرانسه میزان مطالعه مفید تان را افزایش دهید

 

افزایش مطالعات کمک بزرگی برای کسانی است که در مسیر آموزش زبان فرانسه گام نهاده اند. در واقع میزان مهارت شما با استفاده از مطالعه در زمینه های مختلف صیقل خورده و در نتیجه روند آموزش زبان فرانسه نیز متحول می شود.

 

هر چند نباید از این توصیه اینطور استنباط کرد که باید هر چیزی را مطالعه کنیم. تجربیات هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است بنابراین نباید انتظار داشت که تجربه فردی که با استفاده از مطالعه به موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کرده است  با شما یکسان باشد. شاید لازم باشد که شما در کنار آموزش زبان فرانسه و حضور در دوره های مختلف از روش های موازی و همزمان آموزشی نیز به منظور تقویت روند یادگیری و آموزش زبان فرانسه استفاده کنید.

 

۳-با زبان فرانسه بیندیشید و تصویر سازی کنید.

 

یکی از راه هایی که موفقیت شما را تا حدود زیادی در آموزش زبان فرانسه تقویت می کند اندیشیدن به زبان فرانسوی است. شاید از نظر شما عجیب باشد که باید به این زبان بیندیشید ولی بهتر است عادت کنید تا تصاویر و گفتگوهای تان را به سمت استفاده از واژگان و اصطلاحات این زبان جهت دهید.

 

بدین معنی که اگر قرار است تصویر خاصی  را برای یک شی یا منظر در نظر داشته باشید آن تصویر را غیر از زبان مادریتان به زبان فرانسه نیز به حافظه بسپارید. مثلا هر گاه به کلمه میز می اندیشید معادل فرانسوی آن یعنی Bureau را بی درنگ به خاطر بسپارید این نوع تصویر سازی با استفاده از واژگان زبان فرانسه می تواند به قولی عصای دست شما در یادگیری این زبان محبوب باشد.

 

همچنین می توانید ذهنیت فرانسوی را برای درک واژگان این زبان گسترده تر کنید. یعنی اینطور تصور کنید که شما دیگر ابزاری برای بیان این مفاهیم در اختیار ندارید و دیگر یک میز جای خودش را به طور کامل به یک Bureau داده است در این شرایط اگر مفهوم سازی و معادل سازی به شیوه ای درگیرانه و بدون استرس و هیجانات دوران یادگیری انجام گیرد قطعا می تواند از هر نظر ثمربخش باشد.

 

۴-برای مطالعه زبان فرانسه اولویت بندی و برنامه ریزی خاصی داشته باشید

 

اگر قرار است در ساعات معینی از شبانه روز یک یا دو صفحه از مطالب درسی را مطالعه کنید یا به حفظ واژگان فرانسوی بپردازید حتما این برنامه را تا به انتها رعایت کنید. برنامه ریزی و داشتن هدف در مطالعات روزانه می تواند تمرکز شما را برای یادگیری این زبان و از طرفی تقویت آن افزایش دهد.

 

اصولاً برنامه ریزی بدون اسلوب خاص و قاعده مند نمیتواند چندان برای زبان آموزان در این زمینه موثر باشد. از همین رو توصیه می شود تا حتما بدین منظور از برنامه منظمی پیروی کنید. در صورتی که در این زمینه نمی توانید به تنهایی تصمیم بگیرید حتما از خدمات مشاوره اساتید زبان فرانسوی و کارشناسان حوزه آموزش زبان های خارجی کمک بگیرید تا بتوانید از مطالعات تان در این زمینه نتیجه مطلوب را کسب نمایید.

 

۵-برای کسب نتیجه بیشتر و بهتر در آموزش زبان فرانسه  بهتر است واقع بین باشید

 

مانند هر زبان دیگری زبان فرانسه نیز دارای ساختار منسجم و قاعده مندی می باشد. آموزش زبان فرانسه قصد دارد تا شما را با این ساختار بیشتر آشنا سازد. هرگز واژگان این زبان را با سایر زبان ها از قبیل انگلیسی مقایسه نکنید چرا که در موارد متعددی این دو نوع زبان کاملا از همدیگر متمایز هستند و به طور مستقل مورد بررسی قرار می گیرند هر چند از نظر نوع و شیوه آموزش از ابزارها و راه های مشترکی استفاده می کنند.

 

۶-باصدای بلند واژگان فرانسوی را تکرار کنید و یا آواز بخوانید

 

یکی از تکنیک های یادگیری زبان فرانسه تکرار کلمات فرانسوی با صدای بلند می باشد. شما تحت هر شرایطی وقتی طنین و آهنگ صدای خودتان را می شنوید تا حدود زیادی می توانید با این واژه ها ارتباط برقرار کنید و از همین رو کارشناسان ان حوزه توصیه می کنند تا زبان آموزان  از این تکنیک به منظور بهبود تلفظ و آواشناسی کلمات و نیز حفظ آن استفاده نمایند.

 

شاید برایتان جالب باشد ولی شما می توانید حتی آموزش زبان فرانسه را از طریق آواز خواندن هم پی بگیریید. یعنی شما به کلمات وزن و آهنگ خاصی بدهید و اشعاری برای آنها بسازید و در آهنگهایتان از آنها بهره بگیرید.

 

۷-تکرار و تکرار؛ همین

 

برای آموزش زبان فرانسه یک نکته کلیدی را فراموش نکنید. این نکته کلیدی صرفا مربوط به این زبان نبوده و شما باید در یادگیری هر زبانی آن را به کار بگیرید و آن تکرار و تمرین مداوم است. تنها در این صورت است که می توانید بر یک زبان اشراف لازم را پیدا کنید.

 

۸-وارد مکالمه گروهی شوید

 

توصیه می کنیم در صورتی که می توانید به جاهایی بروید که گردشگران فرانسوی در آن حضور پیدا می کنند. حضور در کلاس های بحث و گفتگو به زبان فرانسوی نیز در این زمینه می تواند به شما یاری برساند.

 

در واقع اگر در بین آشنایان کسی را سراغ دارید که می تواند اشتباهات شما را به شما گوشزد کند و با این زبان آشنایی کامل داشته باشد می توانید امیدوار باشید که در این زمینه به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست پیدا کنید در غیر اینصورت بهتر است از فروم ها و انجمن های مرتبط و روش های ذکر شده استفاده نمایید.

 

شما میتوانید به زبان فرانسوی سوالات کوتاه و به اصطلاح مختصری را بپرسید و خودتان هم جواب آن رابدهید یا از فردی که به این زبان آشنایی دارد بخواهید که در این زمینه به شما کمک کند تا تلفظ صحیح و جواب های صحیح را یاد بگیرید.

 

 

۹- آموزش زبان فرانسه بدون گرامر ممکن نیست

 

سعی کنید در کنار یادگیری کلمات و وسعت بخشیدن به دایره واژگان زبان فرانسه حتما گرامر را هم یاد بگیرید. برای این کار استفاده از منابع معتبر و نیز حضور همزمان در دوره های آموزش زبان فرانسه می تواند پیشنهاد خوبی باشد که نمی توان از آن صرف نظر کرد. قواعد دستوری بخشی تفکیک ناپذیر از آموزش زبان فرانسه می باشند که یادگیری آنها الزامی می باشد. در واقع گرامر و جمله بندی مکمل یکدیگر هستند و بدون یادگیری یکی از آنها عملا روند آموزش مختل خواهد شد.

 

پیشنهاداتی برای یادگیری بهتر و آموزش زبان فرانسه

 

در این بخش از مطلب ما سعی می کنیم تا مجموعه ای از روش ها و راه هایی را که به منظور آموزش زبان فرانسه ارائه شده اند در اختیار شما قرار دهیم. قطعا پس از پایان یافتن این مطلب میتوانید جزو افرادی باشید که به منظور کسب مهارت های زبان آموزی و آموزش زبان فرانسه دست به کار می شوید.

 

لازم به ذکر است که به منظور آموزش زبان فرانسه راه ها و متدهای متعددی وجود دارد ولی ما سعی کرده ایم تا از بین متدهای مذکور مهمترین راه هایی را که موجب سرعت بخشیدن به روند یادگیری این زبان و فرایند آموزش زبان فرانسه می شوند را به شما معرفی نماییم. مهمترین متدهای آموزش زبان فرانسه عبارتند از:

 

۱-استفاده از معلم خصوصی به منظور آموزش زبان فرانسه

۲- استفاده از دوره های حضوری

۳- استفاده از دوره های آنلاین

۴- استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های آموزشی

 

در ادامه به بررسی و تشریح هر یک از روش های آموزش زبان فرانسه می پردازیم و شما می توانید از هریک از این روش ها یا به صورت همزمان از برخی راه های آموزش زبان فرانسه استفاده کنید. هدف ما این است تا بتوانید ضمن شناخت این روش ها به شناخت مناسبی نیز در این زمینه دست پیدا کنید.

 

 

 

 

۱-استفاده از معلم خصوصی به منظور آموزش زبان فرانسه

 

این روش که از جمله روش های سنتی برای آموزش زبان های خارجی می باشد تمرکز و توانایی شما را در یادگیری این زبان افزایش دهد. هر چند ممکن است هزینه هایی را نیز برای شما در پی داشته باشد.

 

۲- استفاده از دوره های حضوری

 

حضور در دوره ها و کلاس های مختلف نیز یکی از روش های متداول برای آموزش این زبان به شمار می رود. با این وجود مشکلاتی از قبیل اتلاف وقت و انرژی، هزینه های ایاب و ذهاب زبان آموز و نیز هزینه های این دوره ها که متغیر است از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است بعضی از افراد را از حضور در این دوره ها منصرف سازد.

 

۳- استفاده از دوره های آنلاین

 

این نوع آموزش که آموزش آنلاین می شود راه مناسبی برای بهره گیری از خدمات آموزشی در این زمینه می باشد. شما می توانید با استفاده از پیام رسان های معروف از قبیل اسکایپ یا سایر روش های ارتباطی به صورت آنلاین با اساتید این رشته در ارتباط باشید و در دوره های مذکور شرکت نمایید.

 

۴- آموزش زبان فرانسه با استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های آموزشی

 

همچنین برخی اپلیکیشن ها و برنام های خاصی به منظور استفاده در پلتفرم های اندروید یا ios  طراحی شده اند که می توانید ضمن سرگرم کننده بودن از طریق بازی های مختلفی یا از طریق جمله سازی با پر کردن جای خالی کلمات به روند آموزش زبان فرانسه شتاب بیشتری بدهید. برخی از معروف ترین اپلیکیشن ها و افزونه های موجود که می توان ضمن نصب آنها از خدمات مذکور استفاده کرد عبارتند از: Busuu، SpeakEasy ، Duolingo و . Memrise

 

 

 

منابع:

https://www.babbel.com/learn-french-

بازخورد و سوالات(6 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *