آموزش زبان ترکی برای کسانی که با این زبان زندگی می کنند

آموزش زبان ترکی برای کسانی که با این زبان زندگی می کنند

27th آگوست, 2019

+2
Loading...

ترکیه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای جهان است که هر سال پذیرای تعداد زیادی از گردشگران و سیاحتگران در سر تا سر جهان می باشد. همین امر موجب شده است تا تعداد زیادی که در این زمینه به سرمایه گذاری پرداخته یا قصد دارند این کشور را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند به یادگیری و آموزش زبان ترکی روی بیاورند.

 

وجود جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی و نیز اقلیم های متفاوت آب و هوا و جغرافیایی موجب شده است تا این کشور به عنوان یک کشور توریستی دارای قابلیت های سرمایه گذاری در این زمینه و نیز مناسب برای مهاجرت بر شمرده شود.

 

حتما تاکنون نام بازار بزرگ استانبول، امپراتوری عثمانی، تمدن بیزانس، محل نگهداری کتاب مقدس عدن و بسیاری از جاذبه های این کشور را شنیده اید. حتما می دانید که در این کشور هم می توانید در سواحل آن حمام آفتاب بگیرید و هم می توانید در کوهستان های آن کوهنوردی کنید شاید هم بهتر باشد بگوییم هم می توانید در ساحل دریا موج سواری کنید و همزمان ساعاتی بعد به اسکی روی برف بپردازید. کشوری که شما را مجذوب خود می کند.

 

اگر فکر می کنید در جستجوی کشوری با سوابق تاریخی و فرهنگی درخشان هستید ما به شما کشور ترکیه را پیشنهاد می دهیم.  آموزش زبان ترکی به عنوان یکی از زیباترین زبان های جهان که از قدمت فراوانی برخوردار است فرصتی مناسب را برای تعامل شما با این جهان نو و بدیع مهیا می سازد. آموزش زبان ترکی به شما این امکان را می دهد تا با این زبان زیبا و محبوب زندگی کنید و بتوانید از زیبایی ها و شگفتیهایی که در این کشور می تواند شما را غافلگیر کند لذت ببرید.

 

آموزش زبان ترکی دروازه ای به اشتغال و درآمدزایی بیشتر

 

افرادی که در جستجوی شغل یا سرمایه گذاری در زمینه های سیاحتی و توریستی هستند و ترجیح می دهند تا در کشورهایی مشغول به کار شوند که بتوانند در فواصل کوتاه مدت در ایران نیز حضور داشته باشند می توانند با آموزش زبان ترکی به این هدف خودشان دست پیدا کنند.

 

کسانی که در این کشور زیبا به کارهای مختلفی می پردازند یا به تجارت و سرمایه گذاری می پردازند پس از آموزش زبان ترکی و یادگیری این زبان توانسته اند کارایی خود را به نحو مطلوبی به اثبات برسانند. ترکیه در واقع شاهراه ارتباطی یا شریان اصلی ارتباط غرب با شرق است.

 

شما از طریق این کشور می توانید با بسیاری از کشورهای آسیای شرقی و مرکزی دسترسی پیدا کنید. به عبارت دیگر آموزش زبان ترکی به شما این امکان را می دهد تا از فرصت های طلایی در این زمینه برخوردار شوید. به دلیل قرابت فرهنگی کشور ترکیه با کشورمان و نیز همسایگی این کشور یقینا افراد زیادی ترجیح می دهند تا در این کشور به داد و ستد پرداخته یا حتی ادامه تحصیل دهند و موقعیت آن را بر سایر کشورهای جهان ترجیح می دهند.

 

آموزش زبان ترکی همچنین می تواند زیباییهای این جهان بکر و بدیع را دیگر بار به شما یادآور شود و همچنین شما را به دریچه مشترکی پیوند دهد که با آن می توانید با یکی از صمیمی ترین و خونگرم ترین مردمان جهان یعنی مردم ترکیه ارتباط برقرار کنید.

 

رسم الخط دیرینه این کشورکه ریشه در رسم الخط رومی دارد شما را با فرهنگ و ادبیات بی نظیر ترکیه بیشتر آشنا می کند و در یک کلام شما با آموزش زبان ترکی قطعا دگرگون خواهید شد. برای نو شدن آموزش زبان ترکی را جدی بگیرید و از هم اکنون شروع کنید.

 

 

اگر قصد دارید درباره راه های یادگیری و آموزش زبان ترکی بیشتر بدانید

 

اگر می خواهید اطلاعات خودتان  را در زمینه آموزش زبان ترکی افزایش دهید. اگر می خواهید دلایل و راه های جدیدی  را برای اقامت و یا سفر به کشور ترکیه انتخاب کنید که می تواند آموزش زبان ترکی را بیشتر توجیه کند.

 

اگر قصد دارید به جمع افرادی بپیوندید که ترکیه را در صدر کشورهایی قرار داده اند که می توان استعدادها و پتانسیل های بالقوه در آن را کشف و به نحو مطلوبی از آن بهره برداری کرد. اگر به پیشرفت و افزایش شانس های موفقیت های تجاری می اندیشید بنابراین توصیه می کنیم آموزش زبان ترکی را جدی بگیرید و بدین منظور توصیه می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

 

دلایل فراوانی برای آموزش زبان ترکی و یادگیری آن  وجود دارد

 

اگر تاکنون نتوانسته اید مجاب شوید که به آموزش زبان ترکی بپردازید  باز هم دلایلی متعددی برای این کار وجود دارد. تجارب ارزشمندی که زبان شناسان و کسانی که در آموزش زبان ترکی تبحر و مهارت خاصی دارند برای علاقه مندان این زبان بر جای نهاده اند بیانگر این مطلب است که به طور کلی می توان دلایل یقینی و غیر قابل انکاری را بدین منظور ارائه کرد که می تواند محرک و انگیزه بسیار خوبی برای آموزش زبان ترکی به شمار آید. برخی از این دلایل عبارتند از:

 

۱-زبان ترکی زبان رسمی حدود ۸۰ میلیون نفر از جمعیت جهان است.

 

کشور ترکیه یک کشور پر جمعیت به شمار می رود که دارای اقوام مختلفی از قبیل ترک ها، کردها و ارمنی ها می باشد که غیر از زبان بومی خودشان با زبان ترکی نیز تکلم می کنند و این زبان به عنوان زبان نخست و زبان رسمی این کشور شناخته می شود.

 

تنوع فرهنگی و قومیت های ساکن در این کشور امکان تعامل گسترده و سازنده را با این کشور را نیز برای افرادی که قصد اقامت در آن کشور را دارند فراهم می سازد. بنابراین می توان آموزش زبان ترکی را به نوعی برقراری ارتباط با قومیت های مختلف موجود در این کشور نیز دانست.

 

به عبارت دیگر این کشور تصویری ارزشمند و بی بدیل از همزیستی  و همبستگی بین اقوام را به شما نشان می دهد. بدین معنی که شما می توانید در طول  ۸۰۰۰ کیلومتر از سواحل دریای سیاه در این کشور سفر کنید و هیچ تفاوت محسوسی به غیر از تنوع و گوناگونی گویش های این کشور مشاهده نکنید.

 

البته آموزش زبان ترکی می تواند برای شما در کشورهای دیگری مانند بلغارستان نیز راهگشا باشد که ترک ها حدود ۱۰ درصد از جمعیت این کشور را نیز به خود اختصاص داده اند. به طور کلی تعداد زیادی از افرادی که با زبان ترکی تکلم می کنند در خارج از مرزهای این کشور و سایر نقاط جهان وجود دارند که آموزش زبان ترکی می تواند شما را با بسیاری از این افراد پیوند دهد.

 

آموزش زبان ترکی حتی می تواند میزان موفقیت شما و حوزه ارتباطات و تعاملات اجتماعی شما را در کشورهایی مانند مقدونیه، آلمان، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی نیز افزایش دهد. همچنین اگر شما ساکن یکی از پایتخت این کشورها یا هر یک از کشورهای بزرگ جهان باشید این احتمال وجود دارد که یک شخص ترک زبان در نزدیکی شما یک رستوران که کباب ترک مشهور را در آن سرو می کنند وجود داشته باشد.

 

آیا تمام این دلایل برای یادگیری و آموزش زبان ترکی کافی نیست؟

 

 

 

 

۲- آموزش زبان ترکی دروازه ورود به بسیاری از زبان های دیگر جهان به شمار می رود.

 

هر چند زبان ترکی یک زبان مستقل به شمار می رود با این وجود شما می تواند ضمن آموزش زبان ترکی و یادگیری این زبان با زبان های دیگری نیز که ریشه های مشترکی با این زبان محبوب و پرطرفدار دارند آشنایی پیدا کنید. به بیانی دیگر آموزش زبان ترکی می تواند در بسیاری از کشورها نیز به یاری شما بشتابد.

 

هر چند در ظاهر زبان های آسیای صغیر متفاوت هستند ولی در واقع همانطور که اشاره شد در اصل از یک خاستگاه مشترک بوده و به همین دلیل  از طریق آموزش زبان ترکی به راحتی می توانید در این کشورها نیز نیازهای خودتان را رفع نمایید.

 

در واقع همانطور که شما می توانید در خیابان های استانبول ملیت های مختلفی از قبیل ترکمن ها، آذری ها یا افغانی ها و یا اویغورها را ببینید به همان ترتیب هم می توانید در کشورهای ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان، بخش هایی از ایران و همچنین با اویغورهای کشور چین نیز از طریق این زبان محبوب ارتباط برقرار کنید و دوستان زیادی را از این طریق بیابید.

آموزش زبان آلمانی

۳-ترکیه هر چیزی را که شما از یک کشور با ظرفیت های بالا انتظار دارید برای شما محقق می سازد.

 

 

 

یکی از دوستانی که به منظور تجارت در این کشور اقامت دارد آموزش زبان ترکی را درک بزرگی از همزیستی با این زبان بزرگ می داند. وی معتقد است هر چند در ابتدا به عنوان یک گردشگر وارد این کشور زیبا و دوست داشتنی شده است ولی به تدریج جاذبه های توریستی این کشور چنان وی را مجذوب خود کرده است که قادر نبوده است از آن دست بردارد.

 

وی می گوید به همین دلیل ترجیح داده است تا در همین کشور بماند و به ترویج صنعت گردشگری یاری برساند و در واقع به نوعی سرمایه و منابع مالی را که در اختیار داشته است در این حوزه متمرکز نماید. او که اکنون در این راه به موفقیت های قابل توجهی نیز دست پیدا کرده است اعتقاد دارد که آموزش زبان ترکی و یادگیری این زبان می تواند طوری شما را شیفته خود سازد که نمی توانید این کشور و جذابیت مثال زدنیش را نادیده بگیرید.

 

در واقع آموزش زبان ترکی می تواند شما را با مردم و کشوری آشنا سازد که می توانند تا دهه ها برای شما شگفتی خلق کنند و موجب پیشرفت شما در زمینه های مختلفی شوند. بهتر است برخی از این دلایل را با هم مرور کنیم تا از این طریق با اهمیت آموزش زبان ترکی بیشتر آشنا شوید.

 

 

 مهمترین دلایل و زمینه های گرایش بیشتر به آموزش زبان ترکی

 

تاریخ ترکیه:

 

در بیشتر برهه های تاریخی نام ترکیه به عنوان یکی از کشورهای با سابقه و دارای تاریخ و تمدن درخشانی ذکر شده است که از جمله مهمترین اشارات تاریخی می توان به محل نگهداری کتاب مقدس عدن در نزدیکی شهر وان کنونی ترکیه و نیز جنگ های صلیبی و گسترش فتوحات و قلمرو امپراتوری بزرگ عثمانی اشاره کرد.

 

در واقع با فراگیری و آموزش زبان ترکی شما در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با در نظر گرفتن جنبه های تاریخی به نمونه های بیشتری در این زمینه دسترسی پیدا کنید. فراموش نکنید تاریخ و آثار  و ابنیه تاریخی ترکیه منبع بسیار غنی و ارزشمندی که سفر شما را به این کشور و نیز بازدید از آثار تاریخی ترکیه را بیشتر توجیه می کند.

 

آموزش زبان ترکی می تواند شما را با این تاریخ غنی و فراز و نشیب های آن آشنا سازد. فهم و درک تاریخ یک کشور می تواند پیشرفت شما را در آموزش زبان ترکی به نوعی تضمین کند و در کشور ترکیه تاریخ و فرهنگ به شدت در هم تنیده اند و به نوعی از هم تفکیک ناپذیر به شمار می روند.

 

 

 

 

طبیعت و اقلیم های آب و هوایی متنوع:

 

از نظر توپولوژی و بافت جغرافیایی این کشور و نیز قرار گیری اقلیم های آب و هوایی متفاوت می توان ترکیه را به کلکسیونی از رنگ و چشم اندازی بی نظیر از عمق زیبایی و شگفتی طبیعت نامید. شما که طرفدار سواحل گرم و استفاده از آفتاب و امکانات تفریحی موجود در سواحل این کشور هستید آموزش زبان ترکی را جدی بگیرید چرا که به هدفتان نزدیک شده اید.

 

شما که در جستجوی جایی هستید که بتوانید در آنجا به کوهنوردی بپردازید و یا در جنگل های سرسبز و بارانی گردش کنید حتی اگر دوست دارید بر روی امواج دریای سیاه موج سواری کنید بنابراین آموزش زبان ترکی می تواند شما را با طبیعت این کشور و استفاده از این نعمت های خداوندی بیشتر آشنا سازد.

 

شاید تعجب کنید ولی آموزش زبان ترکی می تواند شما را با کشوری آشنا سازد که همزمان تمام این ویژگیهای طبیعی و خدادادی را به طور یکسان در اختیار داشته باشد. شما می توانید با آموزش زبان ترکی به این کشور سفر کنید و طبیعت را از نزدیک لمس کنید. این زیبایی ها و دیدن این مناظر و لذت بردن از طبیعت حق شماست. بنابراین توصیه می کنیم از هم اکنون آموزش زبان ترکی را با هیمار زبان شروع کنید.

 

 

 

هزینه های مناسب اقامت در ترکیه:

 

هر چند نوسانات ارزی اخیر به خصوص در تابستان سال ۲۰۱۸ ارزش لیر ترکیه را کمی دچار تغییر کرده است که می تواند بر سایر هزینه ها به نوعی سایه افکنده و آنها را نیز با افزایش نسبی مواجه سازد با این وجود اگر از ارزهای معتبری به منظور حضور در بازار تجاری ترکیه برخوردار هستید می توانید درنگ نکنید.

 

بازدید و سفر شما به کشور ترکیه می تواند زمینه های آموزش زبان ترکی را تا حدود زیادی افزایش دهد. از طرفی هزینه زندگی و اقامت در این کشور ارزان تر از چیزی است که فکرش را می کنید. از همین رو آموزش زبان ترکی یک امتیاز مثبت به منظور شناسایی اوضاع معیشتی و اقتصادی جامعه به شمار می رود.

 

۴-آموزش زبان ترکی شما را به دوست داشتنی ترین و مهربان ترین مردم جهان پیوند می دهد.

 

به همان نسبت که بازی کریکت برای مردم انگلیس به نوعی شناسه این مردم می باشد در کشور ترکیه نیز مهمان نوازی مردن آن زبانزد جهانیان است. آموزش زبان ترکی فرصتی را به منظور پیوند و برقراری ارتباط با استفاده از این زبان مشترک با یکی از دوست داشتنی ترین و خونگرم ترین مردم جهان برای شما ایجاد می کند.

 

شاید اگر بخواهید به منظر تکمیل فرایند یادگیری و آموزش زبان ترکی با این مردم وارد گفتگو شوید مدتی بعد آنها چنان با تواضع و از سر مهربانی با شما رفتار می کنند که سر از خانه آنها در می آورید. شاید به این دلیل که آموزش زبان ترکی و به طور کلی زبان ترکی نمی تواند زبان رسمی گردشگران بر شمرده شود.

 

چنین به نظر می رسد که ترک ها در قبال هر واژه ای که شما در جریان  آموزش زبان ترکی به دایره لغات خودتان اضافه می کنید از شما استقبال فراوانی به عمل می آورند. آنها شما را به شام دعوت می کنند و همچنین شما را با حدود ده نفر از آشنایان و اقوام خودشان هم آشنا می کنند که می تواند نشانه ای از مهمان نوازی و سادگی و صمیمیت این مردم به شمار آید که در نوع خود بی نظیر است.

 

آموزش زبان ترکی؛ ویژگی ها و مولفه های اصلی زبان ترکی

 

برای شما که در زمینه آموزش زبان ترکی مشغول فعالیت هستید شاید جالب باشد که بدانید این زبان با وجود این که در مجاورت زبان های دیگری که از نفوذ بیشتری برخوردار هستند مانند زبان عربی برخوردار است با این وجود همچنان رسم الخط رومی خود را حفظ کرده است.

 

هر چند در فرهنگ لغات ترکی واژه های عربی نیز تا حدودی دیده می شود ولی اصالت رسم الخط آن همچنان حفظ شده است. با این وجود وقتی شما به منظور آشنایی و آموزش زبان ترکی تاریخچه این زبان را مرور می کنید در می یابید که این نکته فقط یکی از جنبه های بیشمار و جذاب زبان ترکی به شمار می رود.

 

 

آشنایی با تاریخچه زبان ترکی

 

زبان ترکی کنونی به نوعی ویرایش شده و باقی مانده زبان ترکی به شمار می رود که طی اصلاحاتی در سال ۱۹۲۸ کاملا منسوخ شده و دوباره با حذف واژگان و پاکسازی الفاظ بیگانه زبان اصیل ترکی جایگزین آن شد و این زبان در واقع همان زبان ترکی بر شمرده می شود که معیار و منبع شما در آموزش زبان ترکی می باشد.

 

از نظر قواعد دستوری در آموزش زبان ترکی استثناهای اندکی در این زبان مشاهده می شوند و بر اساس تحقیقات انجام گرفته فقط ۱۳ فعل نامنظم در زبان ترکی وجود دارد. در هنگام آموزش زبان ترکی به این نکته توجه داشته باشید که زبان ترکی یک زبان آهنگین و به نوعی موزون است که از لحن و گیرایی خاصی برخوردار است.

 

در واقع هر چند در زبان انگلیسی واژه هایی وجود دارند که در هنگام تلفظ ممکن است به صورت متفاوتی تلفظ شوند با این وجود مواظب باشید تا در زبان ترکی اصطلاحات و یادگیری معانی آنها را فدای یادگیری صرف واژگان نکنید و صرفا به تلفظ و آواشناسی کلمات بسنده نکنید. از زمره قواعد دستوری که در آموزش زبان ترکی به آن پرداخته می شود استفاده از اصطلاح آگلوتیناتیو است. بدین معنی که در گرامر زبان ترکی پسوندها به تنه یا به نوعی ساقه فعل می چسبند تا معنای دستوری متفاوتی را از خود به نمایش بگذارند.

 

 

آشنایی با برخی قواعد دستوری در آموزش زبان ترکی

 

در واقع اضافه شدن پسوندها برای کسانی که به صورت مبتدی به آموزش زبان ترکی می پردازند به نوعی آزار دهنده باشد چرا که موجب تشکیل عبارات طولانی از قبیل Teşkilatlandırıldıklarından می باشد که در واقع به معنای ” به دلیل  سازماندهی آنها” می باشد. برای تشریح بیشتر این مطلب و تجزیه و تحلیل این عبارت که در آموزش زبان ترکی از اهمیت زیادی می تواند برخوردار باشد توصیه می کنیم به تجزیه و معانی مشتق شده از آن توجه کنید:

 

  • Teşkilat – ” به معنای سازمان”
  • Teşkilatlan – معادل اسم می باشد
  • Teşkilatlandır – “برای ایجاد سازمان”
  • Teşkilatlandırıl – “سازماندهی شود”
  • Teşkilatlandırıldıkları – “سازماندهی شده آنها”
  • Teşkilatlandırıldıklarından – به دلیل سازماندهی آنها”

 

البته برای علاقه مندان و زبان آموزانی که به آموزش زبان ترکی می پردازند این نکته را یادآور می شویم که قرار نیست حتما شما با این عبارات به طور همیشگی سر و کار داشته باشید با این وجود سعی کردیم تا از خلال این عبارت و آنالیز کلی آن در آموزش زبان ترکی به شما این نکته را تفهیم کنیم که می توانید با یادگیری پسوندها ترکیبات هر فعل یا عبارت را به درستی گرفته  و به کار بگیرید.

 

به مثال زیر دقت کنید که در آن پسوند ضمیر اول شخص    um چطور می تواند این عبارت را تغییر دهد.

Yapmak –  انجام    Yapıyorum –  معادل من انجام می دهم

Yemek –  خوردن  Yiyorum –  معادل من می خورم

Koşmak –  عمل کردن Koşuyorum –  معادل من عمل می کنم یا اجرا می کنم

 

برای آشنایی بیشتر شما که به آموزش زبان ترکی می پردازید باید یادآوری کنیم که هر چند ممکن است تغییرات واج ها یا واکه های مورد نظر در تلفظ این کلمات موجب تغییرات جزئی و ناچیزی شود با این وجود همین تغییرات جزئی  با فرم واژگان ترکی کاملا هماهنگی و مطابقت دارند در واقع این واج ها به حروف قبل از خود متصل می شوند تا از نظر نظم بخشیدن و ایجاد آهنگ مناسب و موزون ترکیب مناسبی را ایجاد کند.

 

 

فرانسوی ها و عرب زبان ها خوشحال باشند

 

شاید تنها زبانی که می توان گفت ردپای خود را در زبان ترکی برجا نهاده است زبان فرانسوی است. البته دوستان و علاقه مندانی که در زمینه آموزش زبان ترکی فعالیت دارند لازم است از تاثیرات تاریخی زبان فرانسوی بر این زیان اطلاع داشته باشند. این کلمات به طور روزمره در گویش مردمی که در مناطق غرب ترکیه هستند مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین برخی کلمات عربی از قبیل dünya به معنی جهان و kitap به معنای کتاب نیز از جمله واژگانی هستند که در زبان ترکی کاربرد زیادی دارند.

فرانسوی ها و عرب زبان ها خوشحال باشند

 

منابع آموزش زبان ترکی

 

در این بخش سعی می کنیم تا منابعی را که به منظور تسهیل روند آموزش زبان ترکی مورد استفاده قرار می گیرند و به نوعی مرجع های معتبری به شمار می روند به شما معرفی کنیم. برخی از مهمترین منابع آموزش زبان ترکی عبارتند از:

 

Hugo Learn یکی از خودآموز هایی که در زمینه آموزش زبان ترکی در مدت زمان کوتاهی در حدود سه ماه بسیار پرکاربرد بوده و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.  این خودآموز یکی از معروفترین خودآموزهای مربوط به آموزش زبان ترکی می باشد که برای علاقه مندان یادگیری این زبان کاربردهای فراوانی دارد.

 

Pimsleur  یکی از نرم افزارهای مربوط به آموزش زبان ترکی می باشد که در مقایسه با سایر نرم افزارها و اپلیکیشن های موجود گرانقیمت می باشد. در واقع کار را تا حدود زیادی برای شما آسان می کند. یعنی برای یادگیری و آموزش زبان ترکی فقط کافی است تا به دقت مراحل آن را دنبال کنید و سطوح مختلف آموزش زبان ترکی را با آن سپری نمایید.

 

از جمله مزیت های این برنامه را می توان در آموزش زبان ترکی به آشنایی با انواع گویش ها و لهجه های موجود این زبان می باشد. افراد زیادی روزانه به جمع دوستداران این برنامه آموزش زبان ترکی می پیوندند و توانسته اند به سرعت در این زمینه پیشرفت کنند و حتی زودتر از سایر روش های آموزشی مرسوم موفق شوند تا مراحل آموزش زبان ترکی را طی کنند و این زبان را زودتر از بقیه یاد بگیرند.

 

اپلیکیشن Duolingo و Memrise از جمله برنامه ها و نرم افزارهای معتبری هستند که از طریق بازی های سرگرم کننده به اموزش انواع زبان های خارجی از جمله آموزش زبان ترکی می پردازند. در واقع سطح کیفی آموزش های ارائه شده در این دو نوع برنامه به قدری هوشمندانه و دقیق طراحی شده است که می تواند در قالب برنامه های مفرح به آموزش زبان ترکی بپردازد و زبان آموزان از این نظر پیشرفت های محسوسی  داشته باشند.

 

این دو برنامه در واقع از طریق این بازی ها دایره لغات و دستور زبان ترکی را هم می توانید تا  حدودی حفظ کرده و یا بهبود ببخشید. هر دو برنامه مورد نظر دارای تنظیمات خاصی هستند که می توانید از این طریق  سرعت تدریس و آموزش زبان ترکی را با توجه به نیازها و مدت زمان یادگیری تعیین و تنظیم نمایید. همچنین می توانید در صورت لزوم آموخته هایتان را در زمینه آموزش زبان ترکی مرور کنید و به تدریج وارد سطوح پیشرفته این زبان محبوب و پرکاربرد شوید.

 

 

اپلیکیشن Duolingo و Memrise

 

اپلیکیشن Learn Turkish v3.4.0 یکی دیگر از نرم افزارهایی است که می تواند در آموزش زبان ترکی به شما کمک کند. در واقع این نرم افزار پر طرفدار می تواند شما را برای مسافرت به کشور ترکیه به نوعی تجهیز و آماده نماید. این نرم افزار محبوب حدود ۸۰۰ کلمه کاربردی و کلیدی برای یادگیری مکالمات و واژگان زبان ترکی در اختیار شما قرار می دهد و می تواند آموزش زبان ترکی را از طریق تقویت مکالمه و مهارت زبان آموزی شما افزایش دهد.

 

آیتم های موجود در این اپلیکیشن کاربردی کار شما را برای آموزش زبان ترکی از طریق معادل یابی واژه ها برای زبان انگلیسی آسان کرده و می توان به جرات این برنامه را یکی از بهترین برنامه های موجود در بین سایر نرم افزارها و افزون ههای اندروید به شمار آورد. قابلیت تلفظ و تکرار کلمات می تواند شما را بیشتر با آهنگ کلمات و ادای صحیح واژگان زبان ترکی آشنا سازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اپلیکیشن Learn Turkish v3.4.0

Omniglot.com  نیز یکی از وب سایت های آموزشی معتبر در زمینه آموزش زبان ترکی به شمار می رود. این وب سایت غیر از زبان های معتبر بین المللی در زمینه  آموزش زبان ترکی نیز می تواند مهارت های شما را ارتقا دهد. از همین رو کارشناسان و اساتید آموزش زبان ترکی و سایر زبان های خارجی توصیه می کنند که حتما به منظور آشنایی با این زبان ها  از وب سایت Omniglot.com نیز بازدید نموده و از خدمات مربوط به حوزه آموزش زبان های خارجی مختلف بهره مند گردید.

وب سایت italki نیز بدون تردید یکی از بهترین وب سایت های آموزش زبان های خارجی از جمله آموزش زبان ترکی به شمار می رود. این وب سایت همچنین می تواند جلسات منظم و برنامه ریزی شده ای را به منظور یادگیری این زبان با استفاده از اساتید بومی برای شما ترتیب دهد هر چند در این زمینه متحمل برخی هزینه هایی نیز خواهید شد ولی به طور کلی این وب سایت که در واقع نوعی آموزشگاه معتبر در این زمینه محسوب می شود توانسته است کارایی و بازدهی آموزشی خود را در این زمینه به اثبات برساند. دوره های آنلاین و بهره گیری از روش های چت تصویری با اساتید می تواند از جمله مواردی باشد که می تواند منجر به تقویت مهارت زبان آموزی شما شود.

 Turkeytravelplanner.com  نیز یک وب سایت معروف و پربازدید در زمینه آشنایی با کشور ترکیه و نقاط دیدنی این کشور می باشد. شما در واقع ضمن آشنایی با این کشور از مطالب آموزشی متعددی در این دائره المعارف ارزشمند زبان ترکی بهره مند خواهید شد.

 

منابع آموزش زبان ترکی

 

البته نباید در کنار روش های ذکر شده از نقش پادکست های صوتی نیز بدین منظور غافل شد که قطعا تاثیر انکارناپذیری در این زمینه ایفا می کنند.

 

آیا باز هم برای یادگیری این زبان محبوب مردد هستید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که تردید را کنار بگذارید و در اولین فرصت به وب سایت آموزشی همیار زبان مراجعه کنید تا از مراحل مختلف و مطالب متنوع در زمینه آموزش زبان ترکی برخوردار شوید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازخورد و سوالات(3 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *