آموزش زبان انگلیسی با سریال

آموزش زبان انگلیسی با سریال

27th آوریل, 2019

+1
Loading...

در روش های کلاسیک و سنتی زبان آموز مجبور بود ساعتها در یک محیط بماند و موضوعات درسی جذابیت لازم را برای او از دست می دادند. در واقع روش استاد محوری در صورتی که با ترفندها و ریزه کاری هایی از جانب استاد همراه نباشد همواره می تواند موجب خستگی زبان آموز شود.

 

محققان حوزه یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از روش های بدیع و ابتکاری از قبیل آموزش زبان انگلیسی با سریال توانسته اند کلاس های درس را به منزل شما بیاورند.

 

همچنین با بهره گیری از روش های متنوعی از طریق اپلیکیشن های مختلف یا روش های آموزش آنلاین زبان انگلیسی و با استفاده از مضامین جذاب و فضاهای بصری مختلف در اختیار زبان آموزان و علاقه مندان زبان انگلیسی قرار داده اند.

 

غیر از آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم که به صورت زیرنویس و با تداوم و تکرار بدون زیر نویس می تواند نتایج حیرت انگیزی را در پی داشته باشد آموزش زبان انگلیسی با سریال نیز یکی دیگر از روش های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود که می تواند به تقویت زبان آموزی و روش مکالمه و گفتار شما از هر نظر یاری برساند.

 

حظ بصری با آموزش زبان انگلیسی با سریال

 

یکی از دلایلی که شما را مشتاق می کند تا فیلم ها و سریال های مهیج را دنبال کنید استفاده از جنبه های جذاب بصری می باشد. طبیعتا برقراری ارتباط از این طریق بسیار  آسان تر از سایر روش ها می باشد. آموزش زبان انگلیسی با سریال یکی از راه هایی است که شما می توانید ضمن لذت بردن از هر قسمت از سریال های محبوب بتوانید به زبان آموزی در این زمینه نیز بپردازید.

 

در سایر فرمت های رایج به منظور آموزش زبان انگلیسی از قبیل سی دی های آموزشی یا افکت های تصویری ثابت شما حرکت لبها و نوع حرکات فرد را نمی بینید.  یکی از جنبه های ارزشمند و مهم آموزش زبان انگلیسی با سریال مشاهده نوع ادای کلمات از زبان شخصیت فیلم می باشد.

 

در واقع با استفاده از آموزش زبان انگلیسی با سریال این شرایط تصویر سازی ذهنی و ایجاد یک پیش زمینه در خصوص تلفظ و آواشناسی کلمات و لغات زبان انگلیسی می تواند به پیشرفت شما در این زمینه منجر شود. از طرفی به دلیل زمینه سازی و همذات پنداری در موقعیت مکانی و زمانی می توان نتایج بیشتر و موثرتری را در این زمینه به دست آورد.

 

فراموش نکنید

 

سریال های مشهور جهان همواره از عنصر تعلیق و انتظار به بهترین نحو ممکن استفاده کرده اند تا بتوانند بر مخاطب تاثیر بگذارند. قرارگیری بیننده در موقعیت های خیالی و فانتزی یا واقعی می تواند توان زبان آوری و پذیرش لفظ و معنی واژه را بیشتر تقویت کند.

 

حتی عبارت هایی که به صورت مونولوگ یا درون گویی و به اصطلاح تک گویی نیز ادا می شوند می توانند به شما یاری برسانند. زبان انگلیسی یکی از زیباترین و کاربردی ترین زبان های جهان شناخته می شود که باید بتوانید با استفاده از دوره های آموزش زبان انگلیسی با سریال بر تلفظ واقعی و نوع هجا بندی و لهجه های مختلف آن از قبیل بریتانیایی یا آمریکایی تسلط پیدا کنید.

 

بنابراین یکی از این موارد که ملزم به رعایت آن هستید استفاده از سریال ها و فیلم هایی می باشد که در هر دو کشور انگلستان و آمریکا تولید شده اند. فرقی نمی کند شما کدام نوع و یا ژانر خاص را انتخاب کنید.

  آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب؛ معرفی 15 کانال یوتیوب

 

مثلا می توانید یک سریال تاریخی را هدف بگیرید یا به یک سریال ملودرام اجتماعی علاقه نشان دهید. در هر شرایطی این نکته را به خاطر بسپارید که  شاید بعضی از این سریال ها نتوانند  اهداف شما را در این زمینه تامین کنند بنابراین می توانید این کار را به اساتید فن و مشاوران این رشته بسپارید.

 

برنامه ریزی کنید و بعد ببینید

 

برای آموزش زبان انگلیسی با سریال لازم است ابتدا برنامه ریزی مناسبی  داشته باشید. بدین منظور لیستی از بهترین سریال های قدیمی یا جدید را که می توان به عنوان منابع زبان آموزی مورد استفاده قرار داد تهیه نموده و آنها را مشاهده نمایید.

 

برای برخورداری از مهارت های بیشتر در زمینه مکالمه و آشنایی با تلفظ واژگان زبان انگلیسی شما می توانید به صورت فردی یا به همراه سایر زبان آموزان و در زمان های مشخصی این سریال ها را ببینید. آموزش زبان انگلیسی با سریال یکی از بهترین متد شناخته شده کنونی به شمار می رود که علاقه مندان زیادی از آن استفاده می کنند.

 

آموزش زبان انگلیسی با سریال به صورت ترکیبی

 

همانطور که اشاره کردیم به منظور آشنایی بیشتر شما با لهجه ها و لغات مختلف لازم است تا سریال های بیشتری ببینید. پیشنهاد می کنیم به منظور بهره گیری بیشتر از آموزش زبان انگلیسی منابع و سریال هایی را که در کانال های معتبر انگلیسی تولید شده اند در اولویت قرار دهید.

 

این سریال ها نیز با توجه به محتوای مورد نظر دارای نقاط قوت و ضعف هایی هستند که می توانید با مراجعه به اینترنت یا کسب اطلاعات در خصوص تم و زمینه اصلی نوع گفتار به کار گرفته شده در این فیلمها را نیز کشف کنید.

 

آموزش زبان انگلیسی با سریال با تکیه بر سریال های تلویزیونی که با اقتباس از شاهکارهای ادبیات داستانی خلق شده اند می توانند در اولویت قرار بگیرند. شما می توانید سری به سریال های قدیمی از قبیل الیور تویست بزنید و همزمان از سریال های جدیدی مانند بازی تاج و تخت یا فرار از زندان نیز بدین منظور استفاده کنید.

 

 

می توانید سریال های کارتونی یا انیمیشنی هم ببینید

 

یک نمونه محبوب و دوست داشتنی برای آموزش زبان انگلیسی با سریال که برای رده سنی کودکان و نوجوانان در قالب انیمیشن عرضه شده است و البته بزرگترها هم بدشان نمی آید به این بهانه سری به دوران کودکیشان بزنند سریال محبوب سفرهای گالیور است.

 

این سریال قصه مردی را به تصویر می کشد که در جزیره کوتوله ها قدم می گذارد و ماجراها و اتفاقات مختلفی برای او به وقوع می پیوندد. این سریال بر اساس داستانی با همین نام از نویسنده ایرلندی به نام جاناتان سویفت تولید شده و از مکالمات جذاب و قابل توجهی برخوردار است.

 

با توجه به تعدد شخصیت ها و قهرمانان مختلفی که در این سریال کارتونی نقش ایفا می کنند می توان پیش بینی کرد که با مکالمات و گفتگوهای متنوعی روبرو هستیم.  بنابراین برای کودکان می توان آموزش زبان انگلیسی با سریال را حتی با استفاده از سریال های انیمیشنی هم به کار برد.

  آموزش زبان انگلیسی با پادکست صوتی

 

به هر حال یک مقاله کامل در مورد آموزش زبان انگلیسی با انیمشین هم تهیه کردیم  که خوندنش خالی از لطف نیست.

 

بازگویی و بازخوانی کنید

 

شما می توانید در هر مرحله از آموزش زبان انگلیسی با سریال از تکرار و تمرین لهجه های مختلف زبان انگلیسی استفاده کنید. هر چند باید به این نکته اذعان کرد که در کنار زبان انگلیسی رسمی که در انگلستان یا آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد  لهجه های دیگری نیز وجود دارند که از یک ایالت به ایالتی دیگر یا از یک منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت است.

 

کار شما به عنوان یک زبان آموز آشنایی با زبان انگلیسی به عنوان یک کلیت یکپارچه بوده و بنابراین ضرورت ندارد که به جزئیات سایر لهجه های زبان انگلیسی آشنا شوید.

 

 

آموزش زبان انگلیسی با سریال را جدی بگیرید

 

روال کار به این ترتیب است که ما ضمن مشاهده یک قسمت از سریال به صورت زیرنویس که معمولا تا ۲ بار نیز دیدن آن توصیه می شود سعی می کنید تا ضمن تفهیم مکالمات و گفتگوهای انجام گرفته به نوعی با کلمات و کاربردهایشان از نظر ذهنی ارتباط برقرار کنید. آموزش زبان انگلیسی با سریال باید به صورت منظم پی گیری و تداوم داشته باشد تا به نتایج حیرت آوری منتهی شود.

 

از مشاوره و راهنمایی کارشناسان مرتبط استفاده کنید

 

در صورتی که هنوز نمی دانید برای شروع دوره های آموزش زبان انگلیسی با سریال از کجا شروع کنید به شما توصیه می کنیم که از  خدمات مشاوران آموزش زبان انگلیسی در این زمینه  استفاده کنید. قطعا این مشاوران و نیز اساتید آموزش زبان انگلیسی لیست های مناسبی را بدین منظور می توانند در اختیار شما قرار دهند که ضمن بهره مندی از کیفیت لازم بتواند خواسته های شما را در این زمینه تامین کند.

 

خرید بسته های آموزش زبان انگلیسی با سریال

 

شما می توانید همچنین سریال های محبوب تلویزیونی جهان یا سریال هایی که هم اکنون نیز در فصول جدید تولید می شوند را از سایت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند تهیه نمایید. این بسته ها مشتمل بر جدیدترین و نیز موثرترین سریال های جهان می باشند که به زبان انگلیسی  تولید شده و به بازار عرضه شده اند.

 

همزمان با دیالوگ های این سریال ها همان متن در زیرنویس به صورت فارسی و متن اصلی زیر نویس می شوند. البته فراموش نکنید ممکن است بعضی از این سریال ها چندان جذاب باشند که ساعتها وقت شما را به خود اختصاص دهند بنابراین توصیه می کنیم که حتما و به منظور اثربخشی بیشتر با تمرکز و در فواصل معینی این سریال ها را ببینید.

 

کیفیت تصاویر این سریال ها بسیار عالی بوده و می توانید ضمن پیگیری روند آن به جمع علاقمندان یادگیری زبان انگلیسی بپیوندید که دوره های آموزش زبان انگلیسی با سریال را طی می کنند.

 

یکی از بهترین و معتبرترین سایت های ارائه دهنده این خدمات سایت همیار زبان می باشد که شما می توانید با بازدید از سایت از خدمات متنوع آن در زمینه آموزش زبان انگلیسی با سریال و فیلم  نیز سایر مطالب آن بهره مند شوید.

 

 

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi