معرفی ۱۱ رمان انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی

معرفی ۱۱ رمان انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی

13th می, 2019

+3
Loading...

رمان انگلیسی و سایر منابع معتبر به عنوان یکی  از اساسی ترین نیازهای کنونی در جهان به شمار می رود. از همین رو موسسات و آموزشگاه های مختلفی نیز بدین منظور مشغول فعالیت می باشند. امروزه روش های حضوری و حضور در کلاس به دلایلی از جمله مشغله زیاد و مشکلات روزمره برای بسیاری از افراد میسر نیست.

 

به همین دلیل استفاده از روش های جایگزین تا حدود زیادی توانسته است جوابگوی نیازهای زبان آموزان باشد. روش هایی از قبیل آموزش زبان انگلیسی در منزل، آموزش از طریق فیلم و سریال، آموزش زبان در خواب و آموزش از طریق پادکست از جمله روش های مورد استفاده و پرکاربرد در این زمینه می باشند.

 

در این مطلب سعی کرده ایم تا به یکی از کاملترین و کاربردی ترین روش ها ی آموزش زبان یعنی آموزش زبان انگلیسی با استفاده از رمان  انگلیسی بپردازیم. توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید در این زمینه به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید  این مطلب را از دست ندهید و در ادامه نیز با ما همراه باشید.

 

چرا رمان انگلیسی را باید انتخاب کنیم؟

 

رمان یکی از زیباترین و جذابترین راه های جلب خواننده  محسوب می شود. اغلب رمان های بزرگ جهان بر اساس اندیشه ها و یا شرح وقایع خاصی در مقاطع خاص تاریخی و اجتماعی شکل گرفته است. اهمیت ادبیات داستانی و به خصوص رمان به دلیل استفاده از زبان فاخر در نوع نوشتار و نیز روش های تامل برانگیز جذب و جلب مخاطب انکارناپذیر است.

 

سایت همیار زبان  نیز به فراخور حال شما علاقه مندان و زبان آموزان گرامی سعی کرده است تا به منظور بهره گیری بیشتر زبان آموزان مجموعه ای از بهترین رمان های درخشان ادبی مشتمل بر ۱۱ رمان انگلیسی را به شما معرفی کند. این رمان ها کاملا منطبق با استانداردهای آموزشی مورد نظر گزینش شده و از بازدهی مطلوبی  برخوردار هستند.

 

رمان انگلیسی؛ پنجره ای رو به جهان ادبیات

 

فرقی نمی کند شما برای آموزش زبان با رمان انگلیسی از کدام یک از رمان ها شروع کنید یعنی شما همانطور که می توانید کتابهای چارلز دیکنز را دوره کنید سری هم به رمان های مدرن از قبیل رمان های همینگوی یا ریچارد براتیگان بزنید.

 

شاید فکر کنید که این کار بسیار دشواری است ولی در واقع  مطالعه رمان انگلیسی  بسیار جذاب و آموزنده می باشد که نتایج آن نیز به اثبات رسیده است. هر چند زمانبندی و برنامه ریزی دقیق می تواند در زمینه بهره گیری بیشتر از رمان انگلیسی  به شما کمک کند تا مهارت های خودتان را به بهترین وجهی توسعه و ارتقا ببخشید.

 

با این وجود از هر کجا که شروع کنید باز هم می توانید به موفقیت هایی در این زمینه دست پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید از کمک مشاوران در زمینه انتخاب رمان انگلیسی و اساتید مجرب همیار زبان نیز استفاده کنید.

 

معرفی ۱۱ رمان انگلیسی درخشان

 

شما بعد از خواندن مجموعه بی نظیری که مشتمل بر ۱۱ رمان انگلیسی کلاسیک و متاخر یا به اصطلاح مدرن می باشد یاد می گیرید که درک درستی از واژگان و نوشتار زبان انگلیسی داشته باشید. آشنایی با ظرافت های کلامی به کار رفته در آثار رمان نویسان برجسته جهان می تواند به شما در یادگیری واژگان موثر و صحیح یاری برساند. رمان های شاخص در این زمینه عبارتند از:

۱-موش ها و آدم ها

۲-مزرعه حیوانات

۳-تصویر دوریان گری

۴-همه چیز فرو می پاشد

۵-خورشید همچنان می دمد

۶-سالار مگس ها

۷-سگ شکاری باسکرویل

۸-قلب تاریکی

۹-کشتن مرغ مینا

۱۰- الیور تویست

۱۱-هری پاتر

در ادامه به بررسی  شاخص ترین جلوه های رمان انگلیسی می پردازیم که امیدواریم مورد استفاده و توجه شما قرار گیرد.

 

۱-موش ها و آدم ها

 

این رمان بی نظیر  به قلم جان اشتاین بک نوشته شده و مختص افرادی است که در حال یادگیری زبان انگلیسی  هستند. این کتاب با زبانی شیوا و فصیح و کاربرد زاویه دید مستقیم توانسته است روایت های روشن و ملموسی را از وقایع رقم بزند. حوادث این رمان مربوط به حوادث دوران رکود اقتصادی بزرگ آمریکا در سال ۱۹۳۷ می باشد.

  آموزش زبان انگلیسی با موسیقی – با موسیقی زبان را یاد بگیرید

 

این رمان از مکالمات مختلفی استفاده شده است و لهجه آن می تواند شما را ترغیب کند تا با زیر و بم تلفظ این کلمات در زبان محاوره بیشتر آشنا شوید. این کتاب را به شدت برای مطالعه دوستداران رمان انگلیسی توصیه می کنیم.

 

 

۲- مزرعه حیوانات

 

مزرعه حیوانات  اثر جورج اورول یکی دیگر از رمان هایی به شمار می رود  که لازم است تا کسانی که می خواهند از مزایای آموزش با رمان انگلیسی بهره مند شوند حتما مطالعه این کتاب ارزشمند را در دستور کار خودشان قرار دهند.

 

در واقع مزرعه حیوانات که یک رمان تمثیلی به شمار می رود توانسته است نظر بسیاری از اهل کتاب را نیز به خود جلب کند. زبان شیوا و دو پهلوی این رمان همزمان با استفاده از اصطلاحات کنایی  و شگردها یا تکنیک های نویسنده می تواند شما را بیشتر به فهم و درک لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی رهنمون سازد.

 

البته این رمان بیشتر برای خوانندگان رمان های مدرن خوشایند است با این همه از کارکردهای زبان شناختی آن به عنوان یکی از وجوه آموزش زبان از طریق رمان

انگلیسی به هیچ وجه نباید غافل شوید.

 

 

۳- تصویر دوریان گری

 

این رمان نوشته اسکار وایلد نویسنده معروف اسکاتلندی است. هر چند تصویر دوریان گری در ردیف آثار کلاسیک قرار می گیرد ولی زبان هنرمندانه و جادو گونه ای دارد که خواننده را به سرعت شیفته خود می کند. در واقع زمانی شما از خواندن آن لذت خواهید برد که کتاب را به پایان رسانده باشید. در فهرست پیشنهادی انواع رمان انگلیسی این کتاب ارزشمند قطعا جزو اولویت های مطالعه و یادداشت برداری از اصطلاحات و واژگان آن می باشد.

 

 

۴-همه چیز فرو می پاشد

 

رمان هم همه چیز فرو می پاشد نوشته چینو آچه بی نویسنده نیجریه ای تبار بوده که از آن به عنوان رمان نو آفریقایی نیز یاد می شود. این رمان را اگر بر اساس اولویت بندی پس از رمان اسکار وایلد مطالعه کنید قطعا لذت مطالعه ای مضاعف را تجربه می کنید.

 

رمان انگلیسی مدرن نیز در نوع خود جالب بوده و می تواند تجارب زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. جملات این رمان ساده و بی تکلف هستند و به همین دلیل می توانند در رمان انگلیسی به طور کلی به شما یاری برساند و مفید واقع شود. این رمان انگلیسی جزو کتاب های پرفروش بوده و بیش از ۸ میلیون نسخه از آن تاکنون به فروش رسیده است.

 

۵-خورشید همچنان می دمد

 

کمتر کسی دیده می شود که به ادبیات داستانی علاقمند باشد و رمان های ارنست همینگوی را نخوانده باشد. یکی از رمان های معروف او همین رمان است. وی زبانی بسیار غنی و نیز روایتی روشن و مستقیم را در پیش می گیرد. همچنین نوع کلمات به کار رفته در این رمان برای افرادی که به تازگی به  خواندن رمان انگلیسی روی آورده اند نیز قابل درک بوده و چندان پیچیده نیست.

 

نکته: یکی از اصول مطالعه رمان انگلیسی این است که سعی کنید روی کلمات تمرکز کنید و توجهی به صفحات کتاب نداشته باشید. در این صورت با پیام داستان که نویسنده قصد القای آن را به شما دارد بیشتر آشنا می شوید و همزمان می توانید با این کار قدرت نقد و بررسی خودتان را نیز افزایش دهید.

 

۶-سالار مگس ها

 

ویلیام گلدینگ برنده جایزه نوبل است و این کتاب یکی از درخشان ترین رمان های این نویسنده بریتانیایی به شمار می رود. لحن این رمان جوان پسند بوده و واژگان به کار رفته از بسیاری رمان های دیگری که در این فهرست به آنها اشاره شده است ساده  و قابل فهم تر به نظر می رسد.

  آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

 

هر چند در برخی مواقع ممکن است زبان به شکلی ساختگی و نمایشی جلوه کند یا بسیار توصیفی به نظر برسد با این همه هرگز غیر قابل فهم و سخت خوان نخواهد بود. توصیه می کنیم اگر قصد دارید از خواندن رمان انگلیسی بهره کافی را ببرید این رمان را حتما به لیست انتخابی خودتان اضافه کنید.

 

 

۷-سگ شکاری باسکرویل

 

یکی دیگر از رمان های معروفی که به عنوان منبعی برای آموزش زبان انگلیسی از طریق رمان انگلیسی معرفی می شود داستان سگ شکاری باسکرویل از مجموعه داستان های شرلوک هلمز است. کتاب های شرلوک هلمز در دوره خود یکی از بهترین رمان ها به شمار می آمدند که به قلم سر آرتور کانن دویل نوشته شده است.

 

زبان در این رمان یا بهتر است بگوییم مجموعه ای از داستان های پلیسی آنقدر ساده و قابل فهم است که خوانندگان به راحتی می توانند با کلمات و اصطلاحات داستانی ارتباط برقرار کرده و آنها را درک کنند.

 

 

۸-قلب تاریکی

 

به مجموعه یا کلکسیون کتاب های ارزشمندی که برای مطالعه رمان انگلیسی تدارک دیده اید باید رمان قلب تاریکی جوزف کنراد را هم اضافه کنید. این ناولر یا داستان نه چندان بلند چنان لذتی به شما می بخشد که پس از پایان یافتن آن مشتاقانه برای دوستانتان در مورد این داستان سخن می گویید. خلاصه شما با خواندن قلب تاریکی به خودتان و این اثر ادبی برجسته و بی همتا افتخار می کنید.

 

نکته: پس از پایان یافتن این کتاب می توانید فیلم را که با اقتباس از آن تولید شده است را نیز ببینید و مقایسه ای بین کتاب و فیلم داشته باشید. شما با بحث و گفتگو در این زمینه با دوستانتان متوجه خواهید شد که دیدگاه های مشابهی نسبت به این اثر دارید.

 

۹-کشتن مرغ مقلد

این رمان که به عنوان نهمین منبع این مجموعه برای آشنایی و آموزش زبان با رمان انگلیسی برشمرده می شود نوشته هارپر لی می باشد. اهمیت این داستان در بی پیرایه بودن لحن و سادگی آن است که در عین پیچیدگی فضا که از زبان دختر ۸ ساله ای به عنوان راوی داستان بیان می شود می تواند بیانگر نکات روشنی در مورد واژگان و اصطلاحات زبان انگلیسی باشد.

 

۱۰- الیور تویست

 

بدون شک نباید از تاثیر گذاری چارلز دیکنز و الیور تویست وی در فهم و درک واژگان ادبی فاخر غافل بود. بنابراین پیشنهاد ما به منظور استفاده بیشتر از جنبه های آموزش با رمان انگلیسی مطالعه کتاب های این نویسنده مشهور و به خصوص رمان الیور تویست وی می باشد. بر اساس این رمان فیلم درخشانی نیز تولید شده که می توانید پس از پایان یافتن رمان آن را نیز مشاهده کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

 

۱۱-رمان هری پاتر

 

یکی دیگر از کتاب های درخشان و پرطرفداری که حتما باید بخوانید مجموعه مهیج هری پاتر نوشته خانم نویسنده جی کی رولینگ است که در گروه کتاب های تخیلی قرار می گیرد. مهارت در رویا پردازی و تصورات خلاقیت آمیز و زبان مستحکم و جذاب موجب شده است تا این کتاب نیز در ردیف کتاب ها و منابع آموزشی برای تقویت مهارت زبان آموزی با رمان انگلیسی قرار گیرد.

 

با اقتباس از این مجموعه کتاب نیز مانند اغلب آثار درخشان ادبی  فیلم های زیبایی تهیه و تولید شده است که دیدن آنها پس از مطالعه این کتاب ها خالی از لطف نیست.

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi