شرایط و قوانین

استفاده از خدمات

همیارزبان

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی همیارزبان به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت همیارزبان هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری همیارزبان و سایر خدمات ارائه شده توسط ما به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

 • این سند مطابق با آخرین تغییرات قوانین و مقررات موضوعه کشور تدوین شده و مبیّن کلیه حقوق کاربر زبان‌آموز بر اساس قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲، قانون دسترسی و انتشار آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ و اسناد بین‌المللی ذی ربط است. این سند ممکن است دستخوش تغییرات و تجدیدنظر شود. لذا توصیه می‌شود که به منظور اطلاع از تغییرات این سند، برای هر بار استفاده از همیارزبان این سند را مطالعه نمایید. کلیه به روزرسانی ها از طریق شماره موبایل معرفی شده ی کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.
 • همیارزبان: شرکت آرمان مبتکر ایده رایکا به شناسه ملی 53101 که نسبت به ارائه خدمات نرم افزاری برروی سایت اقدام می‌کند و مالک سایت همیارزبان است.
 • کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از استاد و زبان‌آموز که از راه اینترنت به وب سایت متصل شده و از خدمات همیارزبان بهره مند می‌شود.
 • کاربر زبان‌آموز: شخصی حقیقی یا حقوقی است که به وبسایت همیارزبان به منظور ارسال درخواست خدمت متصل شده است.
 • کاربر استاد: شخصی حقیقی یا حقوقی است که به منظور ارسال پیشنهاد ارائه خدمت در سایت همیارزبان ثبت نام کرده است.
 • اعتبار: مبلغی است که کاربران همیارزبان به منظور استفاده از خدمات سایت همیارزبان در حساب کاربری (کیف پول اعتباری) خود برروی سایت دارند.

 • هر فرد حقیقی با داشتن حداقل 18 سال کامل می‌تواند در همیارزبان حساب کاربری ایجاد نماید. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خود از خدمات همیارزبان استفاده نمایند.
 • ساخت حساب کاربری در سایت همیارزبان کاملا رایگان است. تمامی کاربران با ثبت نام در همیارزبان و همچنین با هر بار استفاده از خدمات همیارزبان، می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری همیارزبان را به صورت کامل مطالعه کرده‌ و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از وب سایت همیارزبان به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است. با این حال قوانین و مقررات جدید پس از هربار به روزرسانی از طریق تلفن کاربر که در حساب کاربری وی درج شده است به اطلاع وی می رسد.
 • کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در وب سایت همیارزبان وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، همیارزبان مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.
 • هر شخص حقیقی یا حقوقی با توجه به مدارک هویتی می‌تواند تنها یک حساب کاربری به عنوان کاربر استاد یا کاربر زبان‌آموز دارا باشد. در صورتی که همیارزبان اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور در همیارزبان اقدام نماید.
 • مسئولیت حقوقی و کیفری همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب سایت همیارزبان انجام می‌شود بنا به مورد به عهدۀ کاربران است. همیارزبان در صورت مشاهده ی هرگونه فعالیت غیرقانونی و شرعی، حق دارد بلافاصله محتوای مذکور را از وبسایت خود حذف نماید.
 • کاربران همیارزبان حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات همیارزبان متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
 • توجه داشته باشید که شماره ----- تنها شماره‌ایست است که همیارزبان از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه همیارزبان را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های کاربر زبان‌آموز از طریق آن وجود ندارد.

 • با استفاده از خدمات همیارزبان کاربران آگاه هستند که هیچ نوع رابطۀ کارگر و کارفرمایی بین همیارزبان و استادان وجود ندارد و همیارزبان به هیچ وجه کارفرمای کاربر استاد نیست و نخواهد بود. لذا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی متوجه همیارزبان نیست. همیارزبان به عنوان ارائه‌کننده خدمات آنلاین، در نقش تسهیل گر ارتباط بین کاربرانش، سعی می‌کند تا با استفاده از فناوری روز کیفیت این ارتباط را ارتقاء بخشد و همواره در این راستا تلاش می‌کند. اما در عین حال هیچ نقشی در توافق صورت گرفته بین کاربران برای انجام خدمتی خاص ندارد و کلیه توافقات، مذاکرات، قیمت‌گذاری‌ها و قراردادهای احتمالی در ارتباط مستقیم کاربر زبان‌آموز و استاد است که انجام می‌شود؛ لذا تمامی مسئولیت ناشی از پذیرش پیشنهاد کاربر استاد بر عهده زبان‌آموز بوده و همیارزبان هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات احتمالی مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم مدنی و کیفری، ناشى از توافقات صورت گرفته ندارد.
 • کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات همیارزبان به صورتی که به همیارزبان صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات همیارزبان در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع همیارزبان اقدام نمایند، همیارزبان ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
 • کاربران می‌پذیرند که همیارزبان ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن‌ها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
 • کاربر همیارزبان می پذیرد که اعتبار حساب او، چه به صورت اعتبار هدیه ایجاد شده باشد و چه با پرداخت از طریق سامانۀ بانکی، کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا درگاه پرداخت سایت ‌همیارزبان، فقط برای استفاده از خدمات سایت همیارزبان قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه به هیچ صورت دیگری وجود ندارد و فقط در تعهداتی که همیارزبان نسبت به برگشت وجه ارائه داده قابل بازگشت می‌باشد. کاربران موظف هستند از مبالغ اعتباری مذکور برای استفاده از خدمات همیارزبان استفاده کنند.
 • در مواردی که جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربر زبان‌آموز مطابق با قانون یا به منظور ارائه خدمات توسط همیارزبان الزامی باشد، در صورت عدم ارائه اطلاعات مذکور، همیارزبان قادر نخواهد بود خدمات مورد درخواست را ارائه نماید و ممکن است راساً نسبت به حذف درخواست کاربر زبان‌آموز و متعاقباً اطلاع‌رسانی به کاربر زبان‌آموز اقدام نماید.

 • تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد همیارزبان محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قانونی . بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، همیارزبان مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
 • مسئولیت همیارزبان در حدود مقرر در این شرایط و قوانین، فقط در فرضی است که ارسال درخواست خدمت یا ارسال پیشنهاد انجام خدمت، در همیارزبان و برروی سایت انجام شده است. اگر به هر نحوی توافق کاربر استاد و زبان‌آموز که در همیارزبان ثبت نام کرده اند برای انجام کار در خارج از همیارزبان انجام شود، هیچگونه مسئولیتی را متوجه همیارزبان نمی‌کند. بدیهی است که این امر به معنی مجوز کاربر استاد و زبان‌آموز در توافق خارج از پلتفرم‌های همیارزبان نخواهد بود، در صورت تخلف کاربر استاد و کاربر زبان آموز از این امر، مشمول ضمانت اجراهای مندرج در این سند خواهند بود این ضمانت اجرا حسب صلاحدید همیارزبان، یکی یا بیشتر از این موارد است : قطع دسترسی به خدمات، حذف اکانت، ضبط کلیه مبالغ کیف پول حساب کاربری هردو کاربر استاد و زبان‌آموز و دریافت خسارت از ایشان است.
 • کاربران می‌پذیرند که همیارزبان ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن‌ها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
 • همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از سایت همیارزبان، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر و موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط همیارزبان جزئی از اموال شرکت آرمان مبتکر ایده رایکا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار همیارزبان است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای همیارزبان محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط اسکریپت‌ها و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار همیارزبان است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست خدمات، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات همیارزبان یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت همیارزبان محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات همیارزبان، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز ورود خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.
 • سایت همیارزبان ممکن است دارای لینک‏‌هایی به سایت‌های دیگر باشد. این سایت‏‌ها تحت کنترل همیارزبان نیستند و همیارزبان هیچ مسوولیتی در قبال محتویات این سایت‏‌ها شامل (و نه محدود به) لینک‏‌های دیگری که ممکن است در این سایت‏‌ها باشد ندارد همیارزبان این لینک‏ها را برای سهولت کاربر زبان‌آموز فراهم کرده است و وجود هر یک از این لینک‏ها به معنی تائید یا هر نوع ارتباط ما با اداره کنندگان آنها نیست. سایت‏هایى که در آگهی‏‌های سایت همیارزبان لینک می‏‌شوند را افرادی خارج از همیارزبان اداره می‌کنند، بنابراین همیارزبان نمی‌‏تواند در مورد آنها ضمانتى داشته باشد. کاربر زبان‌آموز توافق می‏‌کنید مسئولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی وارده را از طرﻳﻖ وﻳﺮوس یا فایل‏‌های مخرب دیگر که می تواند ناشی از درﻳﺎفت و استفاده از داده‌‏ها و فایل‏‌های متعلق به سایت‏‌های لینک شده در همیارزبان باشد، خود برعهده خواهید داشت.
 • کاربر، مسئول حفظ و نگهداری تمام تلفن‌ها، سخت‌افزار کامپیوتر و سایر ابزار ضروری برای دسترسی و استفاده از همیارزبان و تمام هزینه‌های مرتبط به آن است و همیارزبان مسئول صدمات ناشی از ابزار کاربر نمی‌باشد.
 • همیارزبان مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس ‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.
 • همیارزبان در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.
 • همیارزبان همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین اقدام نماید.
 • اگر سایت همیارزبان به هر دلیلی از دسترس خارج شود همیارزبان مسولیتی نسبت به برگزاری کلاس ندارد و تمام هزینه ها به کاربران برگشت میخورد.

 • همیارزبان به حریم خصوصی کاربران خود احترام می‌گذارد و متعهد به حفاظت از اطلاعات شخصی است که کاربر زبان‌آموز یا کاربر استاد در اختیار آن می‌گذارد. از آنجا که جمع‌آوری و پردازش اطلاعات شخصی بخش غیرقابل اجتنابی در فرآیندهای مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت است لذا به منظور آگاهی کامل از سیاست و عملکرد همیارزبان در این زمینه، مطالعه این سند تحت عنوان «سیاست‌نامه حریم خصوصی» و هر گونه پیام دیگری که در خصوص جمع‌آوری و پردازش اطلاعات توسط همیارزبان به حساب کاربری کاربر زبان‌آموز یا استاد ارسال می‌شود، ضروری است.
 • کدام اطلاعات شخصی توسط همیارزبان جمع آوری می‌شوند
 • مطابق با قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۳۸۲ منظور از داده پیام شخصی (اطلاعات شخصی)، داده پیام‌های مربوط به یک شخص حقیقی مشخص و معین است.اطلاعات مربوط به استفاده از خدمات همیارزبان و اطلاعات دستگاهی که نرم‌افزار همیارزبان بر روی آن نصب شده‌است همزمان با نصب نرم‌افزار بر روی دستگاه کاربر زبان‌آموز یا کاربر استاد (بدون ثبت آگهی) جمع‌آوری می‌شوند. برخی از این اطلاعات عبارتند از:
  • - نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه کاربر زبان‌آموز یا استاد،
  • - اطلاعاتی که کاربر زبان‌آموز یا استاد با استفاده از نرم‌افزار مشاهده کرده است،
  • - جست‌وجوهای انجام شده و نتایج انتخاب‌شده،
  • - مدت و باز‌ه‌های استفاده کاربر زبان‌آموز یا استاد از خدمات همیارزبان،
  • - اطلاعات فنی و گزارش‌های سرورشامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، نوع شبکه، نوع و نسخه مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها،خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ،
  • - شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید ویژه دستگاه کاربر زبان‌آموز یا استاد،
 • شناسه تبلیغاتی اندروید صرفاً به منظور تحلیل رفتار کاربر و نمایش تبلیغات یا پیشنهادات به صورت شخصی‌سازی‌شده، بدون اینکه به‌طور مستقیم به شخص حقیقی معین و مشخص مرتبط باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت تغییر شناسه تبلیغاتی توسط کاربر، شناسه تبلیغاتی جدید به شناسه تبلیغاتی قبلی و اطلاعات مرتبط به آن، متصل نخواهد شد.
 • همیارزبان ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های کاربر زبان‌آموز یا استاد و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. به عنوان مثال ما با استفاده از کوکی می‌توانیم محتوایی را به کاربر زبان‌آموز یا استاد پیشنهاد بدهیم که متناسب با علاقه‌ها و ترجیحات کاربر باشد. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه کنید. (برای مثال، Internet Explorer، Google Chrome، Mozilla Firefox و Apple Safari)
 • این اطلاعات به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.
 • اطلاعات شخصی که توسط همیارزبان جمع‌آوری می شوند شامل موارد ذیل است:
  • 1- اطلاعاتی که برای انجام خدمات آموزش در همیارزبان ضروری است شامل اطلاعات مربوط به هویت نظیر نام، نام خانوادگی، شماره ملی و ا طلاعات مربوط به روش های ارتباط با کاربران شامل نشانی پستی، کد پستی، شماره تماس (اعم از ثابت و موبایل) و غیره که کاربران در اختیار همیارزبان قرار می‌دهند؛
  • 2- سوابق کلیه خریدها و آگهی‌ها در بستر همیارزبان؛
  • 3- نظراتی که در همیارزبان ثبت می شود و فهرستی از آگهی های ثبت شده؛
  • 4- اطلاعات مربوط به مبادلات مالی نظیر کلیه پرداخت های موفق و ناموفق بابت عضویت در همیارزبان؛
  • 5- صدا و مکاتبات کاربر زبان‌آموز در تماس با تیم پشتیبانی ضبط می‌شود
  • 6- مکاتبات کاربر زبان‌آموز و سایر کاربران (در قالب چت) از طریق بستر همیارزبان
 • همیارزبان از اطلاعات شخصی چه استفاده‌ای می کند
 • استفاده از اطلاعات شخصی به منظور اجرای قرارداد فعلی یا آتی بین همیارزبان و کاربران یا در مواردی که برای استیفای حقوق قانونی همیارزبان ضروری باشد. به عبارت دیگر، از آنجا که همیارزبان برای ارائه بهترین خدمات، با بیشترین امنیت برای کاربر و همچنین بهبود خدمات نیاز به استفاده از برخی اطلاعات دارد، با استفاده از اطلاعات کاربران ممکن است اقدامات ذیل را انجام دهد:
  • 1- ارزیابی عملکرد سایت همیارزبان و رفع اشکالات آن‌ها در نسخه‌های آتی،
  • 2- افزایش امنیت و صحت عملکرد سایت ،
  • 3- بهبود تجربۀ کاربری از طریق انطباق سایت همیارزبان با نیازها و شرایط کاربر و سیستم‌عامل‌های مورد استفاده در دستگاه‌های متنوع کاربران،
  • 4- تحلیل رفتار کاربران در استفاده از سایت از جمله در مواجهه با نتایج جستجو و در نتیجه بهبود نتایج جست‌وجو با توجه به کلیدواژه‌های جستجو شده در میان کاربران،
  • 5- ارائه خدمات به نحوی که کاربر بتواند به نحوی کارآمد و منحصر به فرد، از کلیه امکانات موجود در سایت و برنامه استفاده کند به عنوان مثال بهبود نتایج جستجو و ارائه پیشنهاد‌های اختصاصی به کاربر،
  • 6- نمایش تاریخچه جستجوهای مشابه به کاربر در هنگام جستجو،
  • 7- اطلاع‌رسانی رخدادهای مهم مانند به‌روزرسانی‌های خدمات و محصولات (برنامه‌های نصب شده)، تغییرات مهم در شرایط استفاده از همیارزبان یا سیاست‌نامه حریم خصوصی،
  • 8- پیشنهاد خدمات بر اساس موقعیت مکانی تقریبی کاربر، جست و جوهای کاربر و اولویت‌هایی که به همیارزبان اعلام کرده است،
  • 9- آموزش تیم پشتیبانی برای پاسخگویی به کاربران و نظارت بر عملکرد آن‌ها،
  • 10- استفاده از اطلاعات برای طرح دعوا توسط همیارزبان، دفاع و پاسخگویی در برابر دعاوی مطروحه علیه همیارزبان و هرگونه اقدام قضایی یا اداری مرتبط به منظور دفاع از حقوق و اموال همیارزبان یا کاربران،
  • 11- حسب مورد استفاده از اطلاعات برای بازپرداخت وجوه به کاربران،
  • 12- انجام مکاتبات و تماس با کاربران توسط تیم پشتیبانی،
  • 13- توسعه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر توسط همیارزبان یا مجموعه همیارزبان‌های همکار و وابسته به همیارزبان،
 • همیارزبان اطلاعات کاربران را برای ارائه‌ی گزارش‌های آماری از صنعت و کاربران، بدون اینکه به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط باشد، استفاده می‌کند.

 • آگاه باشید اگر بخواهید به عنوان کاربر استاد برروی سایت همیارزبان فعالیت کنید بایستی این شرایط و قوانین را مطالعه کرده و به مفاد آن ملزم باشید.
 • پس از ثبت نام و ارائه‌ی مدارک و اطلاعات مورد درخواست به همیارزبان، حساب کاربری شما ظرف مدت مشخصی تایید می‌گردد. بعد از تایید حساب کاربری خود به عنوان کاربر استاد می‌توانید از کلیه خدمات همیارزبان استفاده کنید و به فعالیت بپردازید
 • همیارزبان با استفاده از انجام نظرسنجی از کاربران زبان‌آموز در پایان انجام خدمت تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به آنان ارائه دهد. همیارزبان با استفاده از نظرسنجی‌های انجام شده از کاربران زبان‌آموز، می تواند نوع و کیفیت ارائه ی خدمات به کاربران همیارزبان را تغییر دهد، محدود کند و یا به طور کلی ارتباط و دسترسی کاربری که در نظرسنجی ها امتیاز مطلوبی را به دست نیاورده است، حذف نماید.
 • کاربر استاد با پرداخت کاربر زبان‌آموز، متعهد است مطابق توضیحات خدمت آموزش، کلیه خدمات لازم را به کاربر زبان‌آموز ارائه دهد.
 • میزان کمیسیون همیارزبان از هر مبلغ فاکتور در حساب کاربری کاربر استاد به وی ابلاغ می‌گردد. این مبلغ برای اساتید مختلف با توجه به تعداد کلاس های برگذار شده آن ها متفاوت است. این کمیسیون پس از کسر کسورات قانونی، مستقیما توسط همیارزبان برداشت می‌شود و الباقی مطابق این مقررات و دستورالعمل ابلاغی برروی حساب کاربری به حساب کاربر استاد واریز می‌گردد.
 • کاربر استاد حق ندارد خارج از پلتفرم همیارزبان، با کاربر زبان‌آموز ارتباط برقرار کرده و هرگونه مبلغی را با دور زدن پلتفرم دریافت کند. در غیر اینصورت ضمن ایجاد حق قطع دسترسی کاربر استاد به سایت همیارزبان، کاربر استاد بایستی پنج برابر مبلغ مذکور را به عنوان خسارت به همیارزبان بپردازد. این مبلغ از کیف پول اعتباری کاربر استاد مربوطه قابل کسر است ( یعنی از مطالبات وی کسر گذاشته می شود).
 • به عنوان کاربر استاد می‌پذیرید و آگاه هستید که همیارزبان در هر زمانی می‌تواند مطابق صلاحدید خود، یک درخواست از سوی کاربر زبان‌آموز را رد کند و حسب صلاحدید خود مبالغ پرداختی را مسترد کند. کاربر استاد حق هرگونه ادعایی از جمله دعوای مدنی در خصوص جبران خسارت را در این خصوص از خود ساقط می نماید.
 • در هنگام ارائه توضیحات در بخش مخصوص حساب کاربری خود رعایت نکات ذیل ضروری است:
  • 1- هیچگونه پلتفرم، خدمات، اپلیکیشن یا سایت دیگری را جهت ارائه خدمات آموزش زبان یا خدمات مشابه تبلیغ ننمایید.
  • 2- هیچگونه اطلاعات تماس شامل و نه محدود به ایمیل، تلفن، مشخصات اکانت شبکه های اجتماعی و غیره را در اختیار نگذارید و ارائه ندهید. رعایت این الزام در تمامی مراحل فعالیت از ابتدا و حتی در کلاس‌ها الزامی است.
 • به عنوان کاربر استاد ملزم هستید تمامی نکات ذیل را رعایت کنید:
  • 1- به برنامه زمانی آموزش مربوطه پایبند باشید. ارائه خدمت برابر درخواستی که توسط کاربر زبان‌آموز پرداخت شده است، به تعهد شما تبدیل می شود. تنها در زمانی که ناچار هستید و حتما با هماهنگی قبلی با پشتیبان همیار زبان و همچنین با اطلاع کاربر زبان‌آموز، برنامه زمانی را تغییر دهید. اگر برای مدت زمان خاصی قادر به پاسخگویی به کاربر زبان‌آموز نمی‌باشید حتما در این خصوص به طور کامل به کاربر زبان‌آموز اطلاع داده و این امر را روی حساب کاربری خود در بخش مخصوصی که تعبیه شده است به اطلاع همه برسانید.
  • 2- همه چیز را ثبت کنید: کاربر استاد موظف است ساعات، تاریخ، محتوای خدمات ارائه شده ، تماس ها ، مکاتبات و به طور کلی همه چیز را در خصوص کاربر زبان‌آموز در بخش سوابق مربوط به هر درخواست از طریق حساب کاربری خود ضبط کند. این سوابق در زمان ایجاد اختلاف بین کاربر استاد و زبان‌آموز مفید هستند
  • 3- کلاس بایستی با اقدام کاربر استاد آغاز شود و هر کلاسی بایستی سر موقع آغاز گردد.
  • 4- ارتباط با زبان آموز بایستی تنها از طریق پلتفرم‌هایی که همیارزبان معرفی می کند انجام گیرد.
  • 5- کلاس را به موقع تمام کنید. بایستی زبان‌آموز را با نهایت ادب از پایان کلاس مطلع نمایید و به وی یادآور شوید که لازم است برای کلاس بعدی آماده شوید.
  • 6- از هرگونه پرسش در خصوص اطلاعات شخصی زبان‌آموز همچون شماره تلفن، ایمیل، آدرس منزل یا محل کار، شماره ملی و موارد مشابه جدا بپرهیزید در غیر اینصورت، حساب کاربری شما بلافاصله مسدود و حذف شده و کلیه مبالغ کیف پول شما ضبط می‌گردد.
  • 7- مراقب اطلاعات شخصی خود همچون اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود باشید.
  • 8- در خصوص جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و تقلب و همچنین حل اختلاف با کاربران زبان‌آموز بایستی نهایت همکاری را داشته باشید.
  • 9- در صورت مشاهده‌ی هرگونه رفتار خلاف قانون یا خلاف شرایط و قوانین همیارزبان، بلافاصله همیارزبان را بایستی مطلع کنید.
  • 10- به ارزش‌ها و اعتقادات زبان‌آموز احترام بگذارید، در خصوص مسائل شخصی همچون وضعیت تاهل یا تجرد، در خصوص مسائل سیاسی همچون طرفداری از حزب یا فرقه‌ای خاص یا هرگونه سوال دیگری در این خصوص اجتناب کنید
  • 11- از پرسش در خصوص مسائل مذهبی و اعتقادی جدا پرهیز کنید.
  • 12- از سرزنش کردن زبان‌آموز، فریاد کشیدن، جیغ زدن، توهین کردن و سایر گفتار خشونت‌آمیز و نامناسب خودداری کنید. از تمسخر و توهین نسبت به هوش و توانمندی زبان‌آموز و سطح زبان وی خودداری کنید.
  • 13- با کاربر زبان‌آموز به صورت مودبانه و حرفه‌ای برخورد کنید.
  • 14- اگر از اداره کردن شخصی ناتوان هستید امکان جلوگیری از رفتار آزاردهنده‌ی وی را ندارید، موضوع را به پشتیبانی همیارزبان گزارش کنید تا در خصوص حل موضوع مذکور تصمیم‌گیری شود.
  • 15- کلیه جلسات آموزش از ابتدا تا انتها ضبط خواهد شد، کاربر استاد موظف است در ابتدای هر جلسه اعلام کند که این جلسه ضبط می‌شود.
  • 16- کاربر استاد و زبان آموز موظف هستند هنگام حضور در جلسات شئونات اسلامی و عرف جامعه را در ظاهر و رفتار و گفتار خود، رعایت نمایند.
  • 17- پشتیبان همیارزبان، در هر زمانی حق دارد وارد کلاس شود و رعایت قوانین توسط استاد و زبان‌آموز را بررسی نماید. هیچ کدام از استاد و زبان آموز حق ممانعت یا اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
  • قوانین کلاس های خصوصی:
   • 1- میزان کمیسیون همیارزبان از هر مبلغ فاکتور در حساب کاربری کاربر استاد به وی ابلاغ می‌گردد. این مبلغ برای اساتید مختلف با توجه به تعداد کلاس های برگذار شده آن ها متفاوت است. این کمیسیون پس از کسر کسورات قانونی، مستقیما توسط همیارزبان برداشت می‌شود و الباقی مطابق این مقررات و دستورالعمل ابلاغی برروی حساب کاربری به حساب کاربر استاد واریز می‌گردد.
   • 2- برای زبان‌آموزی که در جلسه تاخیر دارد بایستی منتظر بمانید. بایستی حداقل تا بیست دقیقه از زمان آغاز کلاس برای چنین زبان‌آموزی منتظر بمانید. اما متعهد به جبران دقایق تاخیر زبان آموز و افزایش مدت کلاس نخواهید بود.
   • 3- کاربر استاد فقط می تواند تا سه ساعت قبل از شروع کلاس برای لغو کردن کلاس اقدام کند.
   • 4- امکان لغو کردن کلاس پس از شروع آن توسط استاد فراهم نیست. اما در صورت محرز شدن وجود اشکال در سیستم و یا موارد خاص فقط با تشخیص پشتیبان های همیارزبان این امکان فراهم می باشد.
   • 5- کاربر استاد موظف است نسبت به برنامه‌ی زمانی که در پلتفرم همیارزبان تعریف کرده، آگاه و متعهد باشد.
   • 6- استاد همواره باید پروفایل کاربری خود را بررسی کند تا نسبت به کلاس های رزرو شده مطلع شود و در برگزاری به موقع کلاس اقدام کند.
   • 7- در صورت وجود بی نظمی در برگزار کردن کلاس ها (کنسلی بیش از حد متعارف و جا‌به‌جایی متعدد کلاس ها) در مرحله اول یکبار تذکر داده می شود. اما در صورت تکرار این مسئله پروفایل استاد به حالت تعلیق در می آید.
  • قوانین کلاس های گروهی:
   • 1- جابجایی: برخلاف کلاس های خصوصی، امکان جابجایی جلسات در کلاس های گروهی وجود ندارد و اساتید باید مطابق قوانین کنسل کردن کلاس اقدام کنند.
   • 2- لغو دوره: درصورتیکه انتخاب نهایی استاد برای یک دوره ی مشخص پس از هماهنگی سوپروایزر با ایشان اتفاق بیوفتد، استاد حق لغو کردن دوره را ندارد و این اقدام درصورت ایجاد خسارت، مشمول جریمه می‌باشد.
   • 3- برنامه ی درسی: استاد موظف است به برنامه ی درسی که از طرف همیارزبان ارسال می‌شود پایبند باشد و دروس ذکر شده را در جلسات مربوطه تدریس کند اما روش تدریس باتوجه به خلاقیت و شیوه های مدنظر استاد می‌توانند متفاوت باشد و با تشخیص ایشان انتخاب شود.
   • 4- بررسی تجهیزات: استاد موظف است نسبت به اتصال اینترنت و سالم بودن تجهیزات خود مطمئن شود.
   • 5- ارتباط با زبان‌آموز خارج از بستر همیارزبان یا تبلیغات غیرمرتبط: به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی اعم از شماره تماس، آیدی شبکه‌های مجازی و هرگونه راه ارتباطی و تبلیغ کسب و کارهای دیگر و دریافت هرگونه وجه از زبان آموزان به صورت مستقیم و بدون نظارت همیارزبان خلاف قوانین ما بوده و باتوجه به تصمیم تیم مدیریت برخورد خواهد شد.

 • قوانین عمومی
  • آگاه باشید اگر بخواهید به عنوان کاربر زبان‌آموز برروی سایت همیارزبان فعالیت کنید بایستی این شرایط و قوانین را مطالعه کرده و به مفاد آن ملزم باشید.
  • کاربر استاد و زبان آموز می‌پذیرند و آگاهند که تصویر و صدای هر جلسه آموزشی به طور کامل ضبط می‌گردد.
  • ممکن است از کاربر زبان‌آموز در خصوص کیفیت ارائه‌ی خدمات کاربر استاد در خواست ارائه‌ی بازخورد و ثبت امتیاز گردد. کاربر زبان‌آموز در ارائه‌ی بازخوردهای خود بایستی نهایت دقت را به عمل آورد و آن را جدی بگیرد. هرگونه اظهارنظر نبایستی متضمن عبارات یا مفاهیم تهدیدآمیز یا توهین‌آمیز باشد.
  • با استفاده از خدمات همیارزبان کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از همیارزبان برای انجام هیچ فعالیت مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.
  • کاربر استاد و زبان آموز موظف هستند هنگام حضور در جلسات شئونات اسلامی و عرف جامعه را در ظاهر و رفتار و گفتار خود، رعایت نمایند.
  • مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی و قوانین مدنی باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و همیارزبان هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و همیارزبان می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی همیارزبان به عمل آورد
  • درصورتیکه اقدامی از سوی کاربر استاد یا زبان‌آموز که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های همیارزبان شود، همیارزبان این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر همیارزبان را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
  • کاربر زبان آموز حق ندارد خارج از چارچوب پلتفرم همیارزبان با استاد ارتباط برقرار کند در غیر اینصورت علاوه بر لغو تمامی کلاس ها و عدم استرداد مبالغ شهریه، حساب کاربری وی مسدود خواهد شد.
  • زبان آموز موظف است نسبت به اتصال اینترنت و سالم بودن تجهیزات خود مطمئن شود و هیچگونه مسئولیتی جهت عدم برگزاری کلاس بر عهده همیارزبان نمی باشد.
 • قوانین کلاس های خصوصی:
  • زبان آموز موظف است تا ده دقیقه از ساعت مقرر برای شروع کلاس، منتظر استاد بماند، در صورت عدم حضور استاد پس از ده دقیقه، مبلغ مربوط به آن جلسه به کاربر زبان آموز مسترد خواهد شد.
  • در صورت لغو کلاس توسط استاد، کل مبلغ شهریه به زبان آموز مسترد خواهد شد و در صورت لغو کلاس توسط زبان آموز، تنها 85 درصد مبلغ شهریه به زبان آموز مسترد خواهد شد.
  • پشتیبان همیارزبان، در هر زمانی حق دارد وارد کلاس شود و رعایت قوانین توسط استاد و زبان‌آموز را بررسی نماید. هیچ کدام از استاد و زبان آموز حق ممانعت یا اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
  • کاربر زبان‌آموز می تواند تا 12 ساعت مانده به شروع کلاس نسبت به جا به جایی کلاس اقدام کند.
  • تنها تا 3 ساعت مانده به شروع کلاس زبان‌آموز می تواند کلاسش را کنسل کند و برگزاری دوباره کلاس کنسل شده توسط زبان‌آموز امکان پذیر نیست.
 • قوانین کلاس های گروهی:
  • زبان آموز می تواند تا 7 روز مانده به شروع، دوره ترمیک خود را جا به جا کند.
  • استرداد کل وجه فقط تا 7 روز مانده به شروع کلاس امکان پذیر می باشد. حضور به موقع در کلاس آنلاین راس ساعت مقرر الزاميست.
  • امکان غیبت تا 2 جلسه مجاز است و در صورتی که تعداد غیبت ها بیشتر باشد با توجه به نظر استاد برخورد میشود.
  • امتحانات جهت احراز نمره قبولی و ارتقاء زبان آموزان به ترم بعدی در پایان هر ترم بصورت کتبی و شفاهی (آنلاین) برگزار می گردد.
  • استرداد وجه فقط تا 7 روز مانده به شروع کلاس امکان پذیر است و کل مبلغ پرداخت شده در این بازه بازگشت داده می شود.
  • زبان آموز می تواند تا 72 ساعت مانده به شروع دوره ثبت نام کند. و ما تلاش می کنیم همه روزه تعیین سطح داشته باشیم.
  • 60 درصد نمره پایانی از فعالیت های کلاسی می باشد که استاد به زبان آموز می دهد و مابقی نمره (40 درصد) از آزمون فاینال می باشد. نکته: نمره کویز ها جز نمرات کلاس گروهی می باشد.
  • زبان آموز موظف نسبت به اتصال اینترنت و سالم بودن تجهیزات خود مطمعن شود و هیچگونه مسولیتی جهت عدم برگزاری کلاس بر عهده همیارزبان نیست و طبق قوانین استرداد وجه برخورد می شود.

 • بعد از پرداخت فاکتور توسط کاربر زبان‌آموز، کاربر استاد ملزم می‌گردد که خدمات آموزشی مندرج در قسمت توضیحات خدمت را ارائه دهد. کاربر زبان‌آموز و کاربر استاد، هردو آگاه هستند و می‌پذیرند که شهرت و اعتبار همیارزبان، وابسته به عملکرد صحیح و با حسن نیت هر دو طرف است، بنابراین همیارزبان درراستای حفظ اعتبار و حسن شهرت خود، حق هرگونه اقدامی بدون محدودیت مانند توقف، خاتمه، شکایت حقوقی و کیفری و غیره را در خصوص قرارداد و روابط قراردادی طرفین دارا است.
 • همچنین کاربر زبان‌آموز مختار است پس از رزرو کلاس با استاد و مشخص شدن استاد ( مشروط بر اینکه خدمات استاد به هیچ وجه ارایه نشده باشد) خدمت را گرفته یا انصراف دهد. بدیهی است پس از آغاز و سپری شدن حتی یک دقیقه از آغاز کار استاد، امکان انصراف وعودت وجه وجود نخواهد داشت.
 • هر کاربر زبان‌آموز برروی حساب کاربری خود یک کیف پول اعتباری دارد که در صورت شارژ آن توسط زبان‌آموز، امکان پرداخت فاکتورها از آن طریق برای وی وجود دارد. در صورت وجود شارژ برروی کیف پول اعتباری کاربر زبان‌آموز، با زدن تیک مربوطه ، کاربر زبان‌آموز به همیارزبان اذن می‌دهد تا مبلغ فاکتور را از کیف پول اعتباری کاربر زبان‌آموز کسر نماید.
 • بعد از پرداخت مبالغ با استفاده از کیف پول اعتباری خود یا پرداخت فاکتور خود از طرق دیگر، کاربر زبان‌آموز آگاه است و می‌پذیرد که این مبلغ به کاربر زبان‌آموز مسترد نخواهد شد و در صورت وجود هرگونه مشکل، کاربر زبان‌آموز تنها می‌تواند از سایر خدمات همیارزبان استفاده کند.
 • قبل از استفاده از درگاه های پرداخت بانکی و پرداخت یارها برروی سایت همیارزبان، حتما از شرایط و قوانین آن ها آگاهی حاصل نمایید. فراهم کردن استفاده از آن‌ها به معنی پذیرش هرگونه مشکل در پرداخت، سوءاستفاده، بلاک شدن حساب، هک و غیره از سوی همیارزبان نیست. همیارزبان تنها از خدمات این ابزارها استفاده می‌نماید. کاربران هرگونه مشکل و یا اختلالی را بایستی از طرق ارتباطی مشخص شده برروی هریک از این ابزارها با خود آن‌ها در میان بگذارند و حل مشکل را جویا شوند.
 • به طور متقابل برای کاربر استاد نیز کیف پول اعتباری برروی حساب کاربری وی تعبیه شده است، کلیه پرداخت‌های کاربران زبان‌آموز به همان میزان با موجب افزایش اعتبار این کیف پول می‌شود.
 • در صورت لغو کلاس توسط استاد، کل مبلغ شهریه به زبان آموز مسترد خواهد شد و در صورت لغو کلاس توسط زبان آموز، تنها 85 درصد مبلغ شهریه به زبان آموز مسترد خواهد شد.
 • در صورت تخلف استاد از هر یک از مقررات و دستور العمل ها وسایر تذکراتی که به طور خصوصی ازطریق پیامک یا ایمیل به وی ابلاغ می‌گردد، همیارزبان می‌تواند به ازای هررروز ده درصد کل مبلغ کیف پول کاربر استاد را به عنوان تنبیه برداشت نماید.
 • در صورتیکه کاربر استاد به صلاحدید همیارزبان، دارای عملکرد مطلوبی باشد، همیارزبان با صلاحدید خود، اقدامات تشویقی را اعمال خواهد نمود.
 • هرگونه تراکنش مالی و ارائه اطلاعات بانکی خارج از پلتفرم همیارزبان خلاف قوانین می باشد و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده همیارزبان نیست. در صورت اثبات، زبان آموز و استاد متخلف، جریمه و از پلتفرم همیارزبان حذف خواهند شد.