آموزش گرامر زبان اسپانیایی : قسمت ۱ (زمان ها )

آموزش گرامر زبان اسپانیایی : قسمت ۱ (زمان ها )

17th ژوئن, 2019

+6
Loading...

بدون شک یکی از دشوارترین مراحل یادگیری یک زبان که از نظر ما بسیار ناخوشایند است گرامر یا دستور زبان آن می باشد. البته این فقط یک تصور است و در صورتی که با آن آشنا شویم در می یابیم که اتفاقا گرامر یک زبان دوست داشتنی ترین بخش آن زبان در کنار یادگیری واژگان جدید به شمار می رود.

 

در این بین زبان اسپانیایی به دلیل قاعده مند بودن و انسجام خاصی که دارد از قواعد دستوری معینی نیز برخوردار می باشد که زبان آموزان ضمن فراگیری این قواعد می توانند در زمینه شناخت بهتر و کاربرد اصولی این زبان نیز به موفقیت های شایان توجهی دست پیدا کنند.

 

پیروی از قواعد دستوری زبان های مختلف یعنی رعایت دستورالعمل ها و اصولی که با زبان مادری ما تفاوت های اساسی دارند. نباید اینطور تصور کنید که یادگیری زبان اسپانیایی و نیز درک گرامر زبان اسپانیایی چیز وحشتناکی است که هرگز آن را یاد نمی گیرید.

 

در این مطلب سعی می کنیم تا شما را با جزئیات و ظرایف این زبان و همچنین دستور زبان اسپانیایی آشنا سازیم. در واقع ما ساده ترین روش ها و نیز تمرینات مختلف را انتخاب کرده ایم تا شما بتوانید از این طریق شناخت بیشتری نسبت به  گرامر زبان اسپانیایی و کاربردهای آن پیدا کنید.

 

شما می توانید از این طریق دانش و مهارت های خودتان را در زمینه یادگیری زبان اسپانیایی افزایش دهید. در واقع ما در این مطلب به نوعی گرامر زبان اسپانیایی را برای شما واکاوی می کنیم تا به پیشرفت های مناسبی در این  زمینه دست پیدا کنید.

 

باید تغییر کنید

 

وقتی می گوییم شما برای یادگیری گرامر زبان اسپانیایی باید دچار تحول بنیادی شوید بدین معنی نیست که کاملا آدم دیگری شوید. نه، اشتباه برداشت نکنید. در واقع برای دست یافتن به این هدف فقط کافیست تا دیدگاهتان را عوض کنید.

 

به تبلیغات یا حرف های دیگران که مدعی هستند بدون یادگیری گرامر زبان اسپانیایی و از همان کودکی زبان اسپانیایی را بدون عیب و نقص یاد گرفته اند و اکنون نیازی به آن ندارند اصلا نباید توجه نکنید. در واقع این افراد به نوعی تواناییهای ذهنی افراد بزرگسال را در یادگیری زبان اسپانیایی یا سایر زبانها نادیده می گیرند.

آموزش زبان اسپانیایی

برای یادگیری  زبان اسپانیایی لازم است تا همزمان در هر دو زمینه گرامر و مکالمه به زبان اسپانیایی آموزش ببینید. در واقع شناخت گرامر مکمل یادگیری مکالمه زبان اسپانیایی به شمار می رود و می تواند در زمینه زبان آموزی نیز شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

اگر هدف شما یادگیری زبان اسپانیایی به طور کامل است به شما پیشنهاد می کنیم که حتما در دوره های  گرامر زبان اسپانیایی  شرکت کنید. در صورتی که  در این دوره ها به طور کامل شرکت کنید و با موفقیت آنها را به پایان برسانید قطعا در یادگیری زبان اسپانیایی گام بلندی برداشته اید و فاصله چندانی با هدفتان ندارید.

  گرامر زبان اسپانیایی قسمت سوم

 

توصیه می کنیم برای شناخت بیشتر گرامر زبان اسپانیایی و آشنایی با قواعد دستوری این زبان این مطلب را تا به انتها بخوانید و از دستورالعمل های موجود پیروی کنید تا به نتیجه مطلوبی در این زمینه دست پیدا کنید.

 

زمان ها

 

در بیشتر موارد بین زمان هایی که در گرامر زبان اسپانیایی به کار می بریم با زمان هایی که در دستور زبان انگلیسی متداول است تفاوت چندانی مشاهده نمی شود. یکی از بارزترین وجوه متمایز کننده زمان در گرامر زبان اسپانیایی که با سایر زبان های معتبر از جمله دستور زبان انگلیسی دارد تغییر زمان افعال با توجه به ضمایر می باشد.

 

در واقع این افعال به نوعی در زمان های مختلف با توجه به ضمایر مختلف صرف می شوند. زمان افعال در گرامر زبان اسپانیایی در هر سه زمان حال، گذشته و آینده توسط پسوندهای ir، er و ar ساخته می شوند.  در واقع صرف افعال از این راه می تواند متناسب با زمان مورد نظر صورت گیرد.

 

زمان حال ساده

 

از زمان حال ساده برای صحبت در مورد زمان حال و آینده مورد استفاده قرار می گیرد.

مثال:

Hablo من صحبت می کنم

Aprendo من یاد می گیرم

Vivo من زندگی می کنم

 

زمان حال استمراری

 

در گرامر زبان اسپانیایی از ترکیب فعل های معروف استار در زبان اسپانیایی و اسم مصدر حاصل می شود. زمان حال استمراری بدین معنی است که افعال موجود در حال انجام می باشند که ادامه دار بوده و یا موقتی می باشد.

به مثال های زیر در این زمینه توجه کنید:

estoy hablando من صحبت می کنم

estoy aprendiendo من یاد می گیرم

estoy viviendo من زندگی می کنم

 

زمان حال کامل

 

زمان حال کامل به منظور انجام اعمالی که هنوز به اتمام نرسیده و ناقص است مورد استفاده قرار می گیرد. از قبیل:

he hablado من گفته ام

he aprendido من آموخته ام

he vivido من زندگی کرده ام

 

گذشته استمراری یا ناقص

 

زمان گذشته استمراری عمل نیمه تمامی را که در گذشته انجام گرفته است بدون هیچ آغاز یا پایانی در گذشته رها کرده است. از قبیل:

Hablaba من صحبت کردم

Aprendía من یاد گرفتم

Vivía من زندگی کردم

 

گذشته ساده

 

برای اعمال و افعالی که در گذشته انجام می گیرد و اعمال قبل از خود را خنثی می کنند به کار می رود. مانند:

Hablé صحبت کردم

Aprendí یاد گرفتم

Viví زندگی کردم

 

گذشته کامل

 

در گرامر زبان اسپانیایی برای توصیف اعمال و افعالی است که در گذشته انجام گرفته و به پایان رسیده باشند.

مثال:

había hablado من صحبت کرده بودم

había aprendido من آموخته بودم

había vivido من زندگی کرده بودم

 

نوع دیگری نیز از گذشته کامل در گرامر زبان اسپانیایی وجود دارد که به ندرت از آن استفاده می شود. بیشتر جنبه نگارشی داشته و در متون گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت زمان افعال به زمان کوتاهی قبل ارجاع داده می شود از قبیل:

  راهنمای اصلی معرفی اعضای بدن به زبان اسپانیایی

 

hube hablado من صحبت کرده بودم

hube aprendido من آموخته بودم

hube vivido من زندگی کرده بودم

 

زمان آینده

 

از ترکیب ir  با شکل آینده افعال شکل می گیرد. اغلب از این زمان به جای آینده ساده در گرامر زبان اسپانیایی نیز استفاده می شود. مانند:

voy a hablar من دارم صحبت می کنم

voy a aprender من دارم یاد می گیرم

voy a vivir من دارم زندگی می کنم

 

زمان آینده ساده

 

در گرامر زبان اسپانیایی این زمان به طور کلی در خصوص آینده یا قصد انجام کاری در آینده صحبت می کند.

مثال:

Hablaréمن صحبت خواهم کرد

Aprenderé من یاد خواهم گرفت

Viviré من زندگی خواهم کرد

 

آینده کامل

 

آینده کامل در گرامر زبان اسپانیایی بیان کننده عمل یا اعمالی است که از لحظه کنونی شروع شده و در آینده تکمیل خواهد شد.

مثال:

habré hablado من صحبت خواهم کرد

habré aprendido من خواهم آموخت

habré vivido من زندگی خواهم کرد

 

زمان شرطی

 

همانطور که از نام این زمان مشخص است زمان شرطی در گرامر زبان اسپانیایی انجام کارهایی را یادآوری می کند که ممکن است انجام گرفته یا نگیرد. همچنین از جملات شرطی اغلب به منظور بیان خواسته ها و نیز درخواست های مودبانه و رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. مثال:

 

Hablaría من صحبت می کنم

Aprendería من یاد می گیرم

Viviría من زندگی می کنم

 

زمان شرطی کامل

 

زمان شرطی کامل در گرامر زبان اسپانیایی به طور مشروط مورد استفاده قرار می گیرد که در آن طبیعتا ادات شرطی نیز نقش موثری ایفا می کنند.

مثل:

habría hablado من گفتم

habría aprendido من یاد گرفتم

habría vivid من زندگی کردم

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(یک دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس : 3740 2842 021

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi