آیلتس چیست؟

آیلتس چیست؟

9th آوریل, 2019

+1
Loading...

آیا شما قدرت رویا پردازی را باور دارید؟ آیا  تاکنون رویای داشتن مدارک تحصیلی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های جهان را داشته اید؟ اصلا آیا تا کنون اسم آزمون آیلتس به گوشتان خورده است؟ آیا فکر می کنید مهاجرت یک پدیده  است که می تواند در نوع خودش ساده یا پیچیده باشد؟

 

آیا برای تحقق اهدافتان و گرفتن اقامت در کشورهای اروپایی به خیال پردازی صرف روی آورده اید یا هدف گذاری صحیحی هم در این زمینه داشته اید؟ آیا مهاجرت غیر قانونی و پناه بردن به شیوه های غیر متعارف برای خروج از کشور و اقامت در کشورهای خارجی را راه مناسبی برای دستیابی به اهدافتان تلقی می کنید؟

 

جواب تمام سوالات شما پیش ماست. از این رو که ما معتقدیم آزمون آیلتس رویاهایتان را محقق خواهد کرد و تنها جوابی است که می تواند به این سوال داده شود. در واقع این آزمون ضمن ساده کردن این روند به نوعی گره گشای مشکلات شما در این زمینه خواهد بود.

 

پیشنهاد می کنیم به جای تحمل دشواریها و به جان خریدن مخاطرات و مشکلاتی که در مواردی می تواند بهای سنگینی بابت آن بپردازید بر روی آمادگی به منظور شرکت در این آزمون تمرکز کنید.

 

البته اگر فکر می کنید دانش عمومی و توانایی مناسبی برای مکالمه و یا بر قواعد گرامری زبان انگلیسی  تسلط دارید می توان گفت نصف راه را رفته اید.

 

در واقع آیلتس  از زمره آزمون های معتبر در سطح بین المللی  است ه می تواند روند مهاجرت قانونی شما  را تسهیل کرده و به دغدغه های شما در این زمینه پایان بدهد.

 

وقتی از آیلتس سخن می گوییم در واقع  صحبت از یک آزمون صرف نیست بلکه از یک آزمون جهانی و فراگیر سخن می گوییم که می تواند نتایج درخشانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

IELTS یا TOEFL؟

 

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم یکی از دلایلی که شما را مجاب می کند تا در آزمون آیلتس شرکت کنید اقامت در کشورهای اروپایی به دلایل مختلفی از قبیل اشتغال و یا ادامه تحصیل می باشد.

 

از همین رو و به منظور سنجش و ارزیابی تواناییهای عمومی شما در برقراری ارتباط موسسات معتبری در سطح جهانی برگزاری این آزمون اقدام می نمایند. آیلتس در واقع یک نوع آزمون اختصاصی به شمار می رود که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان و موسسه idp استرالیا برگزار می شود.

 

این آزمون همچنین توسط شورای فرهنگ کشور انگلستان مورد تایید قرار گرفته و در اغلب نقاط جهان برگزار می گردد. آیلتس با آزمون تافل که ریشه آمریکایی داشته و با مقاصد و اهداف دیگری برگزار می شود از نظر فرم و نوع برگزاری آزمون تفاوت های بسیاری دارد.

 

در واقع این نوع آزمون خاستگاه بریتانیایی دارد. آزمون آیلتس با ارزیابی مهارت های کلامی و نوشتاری افراد توانسته است پل ارتباطی معتبری را بین کشورهای مختلف جهان ایجاد کند.

 

شما با قبولی در این آزمون ضمن این که می توانید تواناییهای خودتان را در این زمینه به اثبات برساند و خودتان را محک بزنید زمینه های مهاجرت قانونی و هدفمند خودتان را نیز فراهم نمایید. فقط کافیست هدف گیری درستی داشته باشید.

 

پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید تا در خارج از کشور به تحصیلات آکادمیک بپردازید حتما در دوره های مختلف این آزمون معتبر که در کشور ما نیز  برگزار می شود شرکت کنید.

 

یکی از این موسسات معتبر که در این زمینه می تواند به شما یاری برساند و راه را برای قبولی در این آزمون هموار سازد موسسه همیار زبان می باشد.

 

 

تاریخچه برگزاری آزمون IELTS

 

برای نخستین بار آزمون آیلتس که در ابتدا ELTS  نامیده می شد توسط موسسه ای به همین نام در سال ۱۹۸۹ برگزار گردید. در واقع از همین سال بود که این آزمون به عنوان یکی از معتبرترین آزمون های مهارتی در حوزه ارزیابی زبان انگلیسی معرفی شد.

  آیلتس یا تافل؟ مسئله این است.

 

IELTS مشتمل بر مجموعه ای از سوالات ساده و دشوار می باشد که سطح فرد را از هر نظر مورد ارزیابی قرار می دهد. حمایت و بهره گیری دانشگاه های معتبری از قبیل دانشگاه کمبریج و موسسه آیلتس یا  IDP استرالیا موجب رونق گرفتن و رشد تدریجی این آزمون و نیز اضافه شدن بخش های دیگری به آن شد که می توانست غیر از مهارت های کلامی و گرامری نوشتار و توان شنیداری فرد را نیز در بر بگیرد.

 

آیلتس امروزی به نوعی بازنمود و تداوم بخش همان مسیری است که در ابتدا پیموده و توانسته است با حفظ همان معیارها جایگزین بسیاری از آزمون های مورد قبول مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر از قبیل تافل شود که نشان از پیشرفت و اعتبار جهانی این آزمون دارد.

 

کشورهای هدف در آزمون آیلتس

 

شما می تواند بعد از قبولی در آزمون آیلتس در  اغلب کشورهای جهان که از رتبه های علمی بالایی نیز برخوردار هستند اقامت و پذیرش بگیرید. به عنوان مثال کشورهایی از قبیل کانادا، استرالیا یا انگلستان می توانند در لیست انتخاب های شما قرار بگیرند.

 

می دانیم که برای شما مهم است که در چه دانشگاهی درس بخوانید قطعا ترجیح می دهید تا در دانشگاه آکسفورد درس بخوانید تا این که در یک کالج بی نام و نشان و درجه چند کشور دیگری که نمی تواند از هر نظر حس خوبی به شما بدهد و در ضمن در بقیه مراحل تحصیل از قبیل طی مدارج بالاتر نیز مشکلاتی را در این زمینه خواهید داشت.

 

IELTS در بیش از ۱۱۰ کشور جهان به رسمیت شناخته شده و برگزار می شود. بنابراین اهداف مشترک از برگزاری آن مختص یک یا چند کشور نبوده بلکه به عنوان برترین آزمون جهانی توانسته است هر سال کشورهای مختلفی را از نظر شیوه برگزاری و نوع ارزیابی به خود جذب نماید.

 

البته در کشور ما نیز موسسات مختلفی در زمینه برگزاری آزمون آیلتس دارای تجارب ارزنده ای هستند.  پیشنهاد ما انتخاب بهترین موسسات در این زمینه می باشد. قطعا موسسه همیار زبان می تواند یاری گر شما در این زمینه باشد.  همیارزبان را به خاطر بسپارید.

 

 

 

 

 سیستم نمره گذاری آیلتس

 

این آزمون از ۰ تا ۹ نمره ا به خود اختصاص داده است. در برخی از کشورها و کالج های مختلف معمولا نمره ۶٫۵  می تواند به منزله قبولی و پذیرش فرد در آن دانشگاه باشد.

 

هر چند در کشورهایی از قبیل کانادا کمترین نمره ای که فرد می تواند با آن وارد دانشگاه شود و به پذیرش و اقامت او بینجامد نمره ۷ می باشد و همین امتیاز در دانشگاه های معتبری از قبیل دانشگاه آکسفورد یا کمبریج نیز مورد  تایید قرار گرفته و دانشجو می تواند با حداقل نمره ۷ از ۹ در دانشگاه های مذکور به ادامه تحصیل بپردازد.

 

با توجه به تعیین امتیازهای مختلف از بخش های ۴ گانه آزمون آیلتس این نمرات جمع بندی شده و میانگین هر ۴ بخش به عنوان نمره نهایی در کارنامه فرد لحاظ می شود.

 

یعنی شرکت کننده در هر بخش نمره مجزایی را کسب می نماید و در نهایت یک نمره کلی یا عمومی نیز برای او تعیین می شود که می تواند موجب قبولی یا عدم قبولی وی در آزمون مربوطه شود.

 

این آزمون از حساسیت زیادی برخوردار بوده و به همین دلیل سوالاتی که برای فرد در نظر گرفته می شود کاملا متناسب با معیارهای جهانی در زمینه برگزاری آزمون های معتبر بین المللی بوده و بنابراین ملاک خوبی برای تعیین مهارت فرد تلقی میشود.

 

 

بخش های مختلف آزمون آیلتس

 

در روز آزمون که از قبل به اطلاع شما می رسد لازم است تا شما مهارت های خودتان را در زمینه های مختلفی از قبیل آزمون شنیداری یا LISTENING، آزمون خواندن و تلفظ یا READING، آزمون نگارش یا WRITING و آزمون مکالمه یا SPEAKING  محک بزنید.

  آشنایی با 10 آموزشگاه زبان فرانسه در ایران

 

بنابراین شما با یک آزمون سطحی و تکراری مواجه نیستید. بلکه در واقع با یک آزمون مهیج و لذت بخش روبرو هستید.

 

سوالات و زمان بندی مراحل مختلف آزمون IELTS

 

برای آشنایی بیشتر شما با بخش های مختلف  این آزمون سعی کرده ایم تا هر ۴ بخش را برای شما تشریح کنیم.

 

 

بخش  LISTENING

 

این بخش در واقع شامل چهل سوال و موضوعات مختلفی در زمینه اجتماعی و یا در حوزه دانشگاهی می باشد. شما به عنوان شرکت کننده فقط نیم ساعت فرصت دارید تا خودتان را نشان دهید و پاسخ هایی  را  که از نظر خودتان صحیح هستند در ظرف ۱۰ دقیقه  به پاسخنامه مربوطه انتقال دهید.

 

بخشREADING

 

در این مرحله نیز یک ساعت فرصت دارید تا ۴۰ سوال این بخش را پاسخ دهید. سوالات نیز حول سه محور دانشگاهی، اجتماعی و مسائل عمومی طراحی و تدوین می شوند. سوالات دانشگاهی تخصصی و یک ساعت فرصت دارید تا به ۴۰ سوال در این زمینه پاسخ دهید.

 

بخش  WRITING

 

پرسش های WRITING  در واقع شامل دو بخش می باشد. در بخش اول  باید یک نامه رسمی ، شخصی، شکایتنامه یا یک نامه اداری بنویسید که حالت درخواست داشته باشد و تعداد کاراکترها یا کلمات آن کمتر از ۱۵۰ کلمه نباشد.

 

در صورتی که شما کمتر از این میزان بنویسید با نمره منفی مواجه خواهید شد. دقت داشته باشید که شما در این مرحله نیز فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا هر دو بخش این آزمون را پشت سر بگذارید.

 

نامه دوم باید در خصوص موضع گیری یا نقد شما در رابطه با موضوع خاصی باشد که لازم است حداقل ۲۵۰  کلمه را به آن اختصاص دهید در این مرحله نیز در صورتی که قادر نباشید خودتان را به این تعداد از کلمات برسانید با نمره منفی روبرو می شوید.

 

از همین رو لازم است تا زمان بندی دقیقی برای آن داشته باشید و با توجه به حساسیت هر یک از مراحل آزمون، زمان را به نحو مطلوبی کنترل و مدیریت کنید.

 

بخش  SPEAKING

 

هر چند به نظر می رسد آزمون مکالمه از بقیه بیشتر به طول می انجامد ولی در واقع طول این بخش در حدود ۴ تا ۵ روز است. البته شما به عنوان یکی از شرکت کننده های متعددی که در این آزمون حضور دارید فقط ۱۵ دقیقه فرصت دارید تا خودتان را در این زمینه نشان دهید.

 

شما باید در این مرحله آمادگی مکالمه رو در رو با اساتید مجرب را داشته باشید و طی سه مرحله به سوالات آنان در زمینه های مختلفی پاسخ دهید.

 

نکته

 

سوالات آزمون آیلتس با مداد پررنگ و نرم باید در پاسخنامه مربوطه علامت گذاری شوند و بنابراین در زمان برگزاری آزمون به همراه داشتن مداد و پاک کن برای هر شرکت کننده ضروری می باشد.

 

آموزش انگلیسی در منزل

 

آزمون آیلتس کامپیوتری یا آنلاین

 

امروزه با پیشرفت هایی که در عرصه فناوری های الکترونیکی به دست آمده است بسیاری از آزمون های معتبر جهانی از قبیل آزمون آیلتس نیز از طریق آنلاین نیز برگزار می شود. کشور استرالیا در برگزاری آزمون با این روش پیشتاز است.

 

اعلام نتایج آزمون آیلتس

 

نتایج آزمون آیلتس در حدود ۲ هفته پس از برگزاری آزمون مکالمه به شرکت کننده در این آزمون تحویل داده می شود و وی می تواند با توجه به نمرات کسب شده حائز قبولی و پذیرش شناخته شده و یا برعکس در این آزمون نمره قبولی دریافت نکند.

 

 

نکته

در طول این مدت هر گون کسب اطلاع از نمرات آزمون مربوطه برای شرکت کنندگان صرفا توسط موسسات و مراکزی که به منظور برگزاری این آزمون به رسمیت شناخته شده اند قابل دسترسی خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

بازخورد و سوالات(2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس : 3740 2842 021

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi