یادگیری سریع زبان انگلیسی

یادگیری سریع زبان انگلیسی

۱۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۸

+1
Loading...

یادگیری زبان انگلیسی این روزها یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های والدین و افراد مختلف است. تسلط به زبان انگلیسی به شما کمک می کند شغل مناسب خود را راحت تر به دست آورید، اگر دانشجو هستید به شما کمک می کند متون و کتاب های مختلف درسی به زبان انگلیسی را راحت تر بخوانید و بفهمید،

 

کمک می کند بروشورهای وسایل مختلف خارجی را راحت تر بخوانید و با طرز کار آن ها آشنا شوید و صدها مزیت دیگری که یادگیری سریع زبان انگلیسی در اختیار شما قرار می دهد.

 

همه ما قطعا در برهه ای از زمان دنبال یادگیری زبان انگلیسی بوده ایم. کلاس های مختلف با هزینه های نسبتا بالا را گذرانده ایم و یا ساعت ها وقت صرف حفظ کردن لغات کرده ایم. اما به محض یک فاصله کوتاه از زبان، هرآنچه را که یاد گرفته ایم فراموش می کنیم. یادگیری سریع زبان انگلیسی دغدغه افراد بسیاری است که می خواهند در زمان کوتاهی انگلیسی خود را تقویت کنند.

 

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی می توانید از قوانین ساده اما کاربردی پیروی کنید تا زبان خود را در زمان کوتاهی تقویت کنید.

در زیر روش های برای یادگیری هرچی سریع تری زبان انگلیسی گفته شده است :

 

از کدگذاری استفاده کنید:

 

یکی از جدیدترین و مناسب ترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی استفاده از کدهای مختلف برای معانی کلمات و یا حتی گرامر است. با کمک کد گذاری برای کلمه های مختلف ذهن شما راحت تر واژه را در ذهن خود جای می دهد.

 

برای مثال فکر کنید که می خواهید کلمه warden به معنای نگهبان را حفظ کنید. تکرار مداوم این کلمه ممکن است در زمان کوتاهی در ذهن شما باقی بماند اما تصور کنید که یک نگهبان با یک وردنه!! در حال نگهبانی از یک مغازه است! این کد گذاری وردنه و نگهبان برای warden باعث می شود حتی سال ها بعد نیز معنی کلمه را سریع به خاطر آورید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

از حالت شعری و داستان استفاده کنید:

 

شاید برای شما جالب باشد که چطور آهنگ مورد علاقه تان را که ده سال پیش شنیده اید، هنوز در ذهن دارید و وقتی که آن را می شنوید بدون کم ترین زحمتی به ذهن خود آن را لب خوانی می کنید؟ تحقیقات روانشناسی نشان می دهد که مطالبی که به شکل موسیقی،شعری و داستان حفظ می کنید بیشتر از مطالب پر تکرار در حافظه بلند مدت جا می گیرند.

 

لازم نیست حتما با کلمات شعر و یا داستان معنی داری بگویید، همین که با کلمات و معانی آن ها رابطه ی جذاب و متفاوتی برقرار کنید می توانید کلمات را به خوبی در ذهن بسپارید. استفاده از شعر و داستان یکی از بهترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی است.

 

فیلم زبان اصلی زیاد ببیند:

 

یکی دیگر از روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی دیدن فیلم هایی به زبان انگلیسی است. این روش به شما کمک می کند با یک تیر دو نشان بزنید. هم از وقت خود برای دیدن فیلم استفاده کنید و هم با شنیدن مکالمات انگلیسی دایره لغات، گرامر و تلفظ خود را تقویت کنید. بسیاری از مشاوران و مدرسان زبان انگلیسی یادگیری سریع زبان انگلیسی به وسیله تماشای فیلم را از بهترین روش های یادگیری می دانند.

 

به طور مداوم با خودتان یا شخص دیگری انگلیسی صحبت کنید:

 

از دیگر تکنیک های یادگیری سریع زبان انگلیسی آن است که به طور مداوم در خانه و یا هر مکان دیگری با خودتان انگلیسی صحبت کنید. با یکی از اعضای خانواده یادگیری سریع زبان انگلیسی را شروع کنید و جملات ساده روزانه مثل صبح بخیر، ساعت چنده، ناهار چی داریم و تمام مکالمات روزانه تان را سعی کنید انگلیسی انجام دهید. این روش باعث می شود ذهن شما به واژه ها و گرامر عادت کرده و به مرور در صحبت کردن روان شوید.

 

از حفظ کردن لغات تنها خودداری کنید:

 

مطالبی که در دوران مدرسه به شکل طوطی وار حفظ می کردیم شاید تنها چند روز در ذهن باقی می ماند و بعد از مدتی کاملا فراموش می شد. حفظ کردن لغات به تنهایی هم مانند حفظ طوطی وار مطالب درسی است. سعی کنید برای یادگیری سریع زبان انگلیسی لغات را به شکل اصطلاحات مختلف و جذاب و در متن بیاموزید. این روش باعث می شود تا مدت ها معنی لغت در ذهنتان باقی بماند.

حفظ لغات با متد همیار لغات در سریع ترین زمان ممکن لغات رو حفظ کنید

 

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی با زمان افعال آشنا شوید:

 

تنها دانستن حجم زیادی از لغات برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کافی نیست، بلکه گرامر و شیوه به کاربردن افعال نیز یکی از مهم ترین نکات است. می توانید به هر کدام از روش های بالا با نوع، زمان و کاربرد افعال آشنا شوید تا بتوانید زبان انگلیسی را به شیوه کاملا درست و اصولی استفاده کنید.

آموزش سریع زبان انگلیسی

 

سعی کنید مطالب کوتاه بنویسید:

 

شاید با خواندن مطالب انگلیسی، دیدن فیلم و یا گوش دادن به فایل های آموزشی بتوانید زبان خود را تقویت کنید اما تمرین برای نوشتن مطالب مختلف و کوتاه به زبان انگلیسی در یادگیری سریع زبان انگلیسی، باعث می شود هم شیوه نگارش و املا صحیح کلمات در ذهن بماند و هم آنکه با توجه و در نظر گرفتن نقش کلمات به عنوان فعل، فاعل، مفعول، صفت و غیره با گرامر به شکل عملی آشنا شوید.

 

پشتکار داشته باشید:

 

ممکن است بعد از گذشت چند هفته که یادگیری سریع زبان انگلیسی خود را آغاز کرده اید، از ادامه دادن آن دلسرد شوید و با خودتان بگویید شما نمی توانید زبان بیاموزید! خیلی از افراد تنها بعد از چند روز از یادگیری زبان دلسرد می شوند. اما بدانید پشتکار کلید موفقیت در هر کاری است. بنابراین دست از تلاش برندارید.

 

از کلاس های آنلاین و یا حضوری استفاده کنید:

 

در هر مرحله از یادگیری سریع زبان انگلیسی که احساس کردید نیاز دارید که از تدریس معلم استفاده کنید حتما از دوره های حضوری و آنلاین مختلفی که برگزار می شود استفاده کنید. بسیاری از دوره های آنلاین آموزش سریع زبان انگلیسی حتی بیشتر از کلاس های حضوری می تواند برای شما مفید باشد.

میتونید با تعیین سطح رایگان در همیار زبان از همین الان شروع کنید به یادگیری زبان.

 

از فلش کارت استفاده کنید:

 

یکی دیگر از کاربردی ترین و موثرترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی استفاده از فلش کارت است. یادگیری سریع زبان انگلیسی با فلش کارت برای ذهن درست مانند یک بازی است که باعث می شود راحت تر و سریع تر مطالب مورد نظرتان را به ذهن بسپارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
عضو همیارنامه شوید

با عضویت در همیارنامه زبان را به صورتی ایمیلی آموزش ببینید

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *