دریچه ای رو به جهانی نو با یادگیری زبان انگلیسی

دریچه ای رو به جهانی نو با یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی شاید در نگاه اول سخت باشد اما وقتی با برنامه و حساب شده شروع به یادگیری کنید بسیار آسان و لذت بخش خواهد شد.

جدول محتوایی

 

زبان مشترک یعنی زبانی که می توان در بین قبایل ماندارین یا چینی ها و حتی در دورترین روستاهای پرو یا در هر جای دیگری از عالم حتی در کشور خودمان نیز بتوانیم دوستانی را پیدا کنیم و اطلس دانسته های خود را در جهان وسعت بیشتری بدهیم.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا در ارتباط و تعامل سازنده در جهانی نو سهیم باشید. یادگیری زبان انگلیسی شما را به یک زبان واحد که کمک می کند که از پیشرفت های عصر کنونی غافل نشوید. امروزه در کنار سایر متدهای سنتی که به منظور یادگیری زبان انگلیسی و آموزش این زبان محبوب در نظر گرفته  شده است از روش های نوین آموزشی نیز بدین منظور استفاده می شود.

 

 

این روش ها می تواند خلاقیت و نوآوری را در شما تقویت کرده و از این طریق اهدافی را که شما برای یادگیری زبان انگلیسی در ذهن می پرورانید محقق سازد.

 

 

گام های کوچکی که  برای یادگیری زبان انگلیسی باید بردارید

 

 

یادگیری زبان انگلیسی بدون طی کردن و پیمودن گام های نخستین و مقدماتی در این زمینه بیشتر شبیه این است که فکر کنید  راه رفتن شما از همان ابتدا و بدون آموزش بوده است و همین که پا به جهان نهاده اید راه افتاده اید تا سری به کوچه و خیابان شهر تان بزنید.

 

 

اینجا دیگر ما به شما باید بگوییم : متاسفیم.  واقعا اینطور نیست. هر رسیدنی یک روز از ایده و خیال و پرورش اندیشه در حول موضوع آن آغاز شده است. برای رسیدن باید تلاش کنید. البته هر هدفی زحمات و دشواری هایی نیز به دنبال دارد. شما که قصد ندارید یک شب راه صد ساله را بروید مگر این که یک نابغه باشید. بگذارید باز هم  سوال دیگری  را در این زمینه مطرح کنیم. فکر می کنید چقدر می توانید به گام های نخستین خودتان اعتماد داشته باشید؟. این گام ها همان ریشه ها و بنیاد کارتان است. به قولی پایه روند یادگیری زبان انگلیسی از این طریق  پایه ریزی می شود.

 

 

ما قصد داریم تا بخشی از مهم ترین و در عین حال ساده ترین راه های یادگیری زبان انگلیسی را که در اغلب موارد از دید شما پنهان مانده است به شما یادآوری کنیم.  هر یک از این متدها می تواند شما را یک گام به سرمنزل و مقصد نهایی تان نزدیک تر کند. بنابراین توصیه می کنیم که این متدها را کاملا جدی بگیرید.

 

 

این متد ها را برای یادگیری زبان انگلیسی کاملا جدی بگیرید

 

 

در اینجا قصد داریم تا شما را با برخی از مهمترین روش های یادگیری زبان انگلیسی آشنا سازیم. هر چند باید یادآوری کنیم که روش ها و اسلوب های آموزشی بسیار متعددی در این زمینه وجود دارد با این وجود ترجیح داده ایم تا از بین این روشها بهترین راه های موجود را به شما معرفی کنیم.

 

 

یقینا در صورتی که قصد داشته باشید تا حوزه دید و چشم انداز اندیشه تان را گسترده تر کنید می توانید با بهره گیری از این روش ها به موفقیت های قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کنید. بنابراین اگر قصد دارید تا با بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید می توانید تا پایان این مطلب نیز ما را همراهی کنید. مطمئنا پس از پایان یافتن این مطلب و پایبندی به راه هایی که به منظور آموزش و یادگیری زبان انگلیسی به شما پیشنهاد داده ایم به نتایج شگفت انگیزی در این زمینه دست پیدا خواهید کرد و می توانید این روش ها را به دیگران نیز معرفی نموده یا سعی کنید آنها را تشویق کنید تا این مطلب را مطالعه کنند.

 

 

همچنین پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید در این زمینه باز هم اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید به سایت همیار زبان که مرجع مناسبی برای و یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از متدهای نوین آموزشی می باشد مراجعه نمایید.

 

 

 

برای یادگیری زبان انگلیسی این قدم ها را با ما بردارید

 

 

در فهرست زیر برخی از مهمترین راه های یادگیری زبان انگلیسی مطرح شده است. پیشنهاد می کنیم در صورتی که نمی توانید یا به هر دلیلی قادر نیستید تا تمام این مراحل را طی کنید حتما هر یک از این مراحل را که در توان دارید انجام دهید تا در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کنید. مهمترین متدها و گام های طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی عبارتند از:

 

 

 

یادگیری راه های تقویت اراده

 

 

در صورتی که اعتماد به نفس و اراده کافی به منظور یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشید نمی توانید نه تنها در یادگیری زبان انگلیسی بلکه در سایر آموزش هایی که برای زبان های دیگر نیز در نظر گرفته می شود به موفقیت چندانی دست پیدا کنید.

 

 

بنابراین ابتدا اراده لازم به منظور یادگیری زبان انگلیسی را باید در خودتان پرورش داده و تقویت کنید. به خاطر داشته باشید اشتباه کردن یک امر عادی است و مردم تا زمانی که تواناییهای شما را در این زمینه نشنوند قادر نخواهند بود که به شما کمک کنند. بنابراین به بازتاب اعمال و حرکات تان در این زمینه بیندیشید.

 

 

وقتی در جمعی قرار می گیرید و مجبور هستید تا به زبان انگلیسی صحبت کنید آنها را به شکل آینه ای ببینید که می توانند عیب ها و اشتباهات شما را اصلاح کنند. البته در صورتی که همچنان قادر نیستید تا در این زمینه موفق شوید می توانید از توصیه های روانشناسان و مشاورین آموزشی در این زمینه بهره بگیرید.

 

 

 

داشتن برنامه ریزی جامع به منظور یادگیری زبان انگلیسی

 

 

برنامه مطالعات تان را برای یادگیری زبان انگلیسی طوری تنظیم کنید که در طول هفته بتوانید ساعت های مشخصی را به منظور مطالعه و تمرین بدین کار اختصاص دهید. البته در صورتی که این کار به صورت روزانه باشد طبیعتا نتایج بهتری را  در این زمینه کسب خواهید کرد. البته اگر این روند شما تداوم پیدا کند از نوعی نظم و برنامه ریزی منسجم برخوردار خواهید بود که در نهایت می تواند به نوعی در زندگی شما نهادینه شده و از ثمرات آن در این زمینه بهره مند شوید.

 

 

 

تقویت مهارت های چهارگانه به منظور یادگیری زبان انگلیسی

 

 

یکی از راه هایی که می توان در جریان یادگیری زبان انگلیسی به شما یاری برساند بهره گیری از روش های مختلفی است که به منظور تقویت و یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. باید سعی کنید هر یک از چهار مهارت را به نوعی در موازات هم یاد بگیرید.

 

 

معمولا برنامه های خاصی وجود دارد که می توانید بدین منظور از آنها استفاده کنید. یعنی شما برای هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گرامر و مکالمه می توانید از منابع کاملا مستقل به منظور بهینه سازی روند آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بهره بگیرید.

 

 

فراموش نکنید هر یک از مهارت های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی به نوعی روزآمد و ارتقا پیدا کرده است. به عبارت دیگر تحولات ایجاد شده در حوزه آموزش زبان انگلیسی در سالیان اخیر توانسته است تاثیر انکارناپذیری را از خود برجای بگذارد.  در زمینه تقویت هر یک از این مهارت ها روش ها و تکنیک های مشخصی وجود دارند که در ادامه سعی می کنیم تا شما را با این روش ها آشنا می سازیم.

 

 

 

نوشتن و مطالعه همزمان

 

 

آشنایی و یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب های مرجع مختلف زبان انگلیسی یک شیوه متداول در اغلب نقاط جهان است. این منبع ها و نیز کتاب های مورد نظر از سطح مبتدی تا پیشرفته به منظور آشنایی و تقویت مهارت خوانداری زبان آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

هر چند کارشناسان آموزش و یادگیری زبان انگلیسی توصیه می کنند برای هر رده سنی لازم است تا منابع آموزشی مناسب برای همان سنین در نظر گرفته شود تا بتواند کارایی بیشتری در این زمینه داشته باشد. هر چند این روش ها برای افراد مبتدی و یا کسانی که به طور تخصصی و پیشرفته روند یادگیری زبان انگلیسی را دنبال می کنند می تواند متفاوت باشد.

 

 

با این وجود توصیه می شود زبان آموز با نت برداری در مطالعه و نیز جمله سازی مداوم و تمرین بتواند مشکلات پیش رو یا ضعف های خود را در یادگیری زبان انگلیسی برطرف نماید. کتاب های ادبیات زبان انگلیسی یا رمان های مختلف از کلاسیک هایی مانند الیور تویست یا آرزوهای بزرگ گرفته تا آثار داستانی معروفی مانند هری پاتر می توانند هم به شما لذت مطالعه ببخشند و هم این جنبه از مهارت های یادگیری زبان انگلیسی را در شما بهبود بخشند.

 

 

روزنامه های مختلف و معتبری نیز در این زمینه وجود دارند که می توانند موجبات پیشرفت شما  در زمینه یادگیری زبان انگلیسی را فراهم سازند. زبان آموز می تواند با یادداشت برداری مرتب و دقت در زیرنویس فیلم های مختلفی که در این زمینه وجود دارند حتی انیمیشن ها، سریال ها و فیلم های کلاسیک یا جدید از متدهای نوین آموزش و یادگیری زبان انگلیسی نیز بهره مند شود.

 

 

یکی از ویژگیهای بارزی که جامعیت روش های نوین یادگیری زبان انگلیسی را بیشتر آشکار می سازد استفاده از این متدها در بهبود و افزایش مهارت زبان آموزی در هر چهار مورد می باشد. بدین معنی که شما می توانید همزمان از یک روش به منظور استفاده از سایر روش ها و مهارت ها نیز استفاده کنید.

 

 

 

تقویت گرامر و مکالمه

 

 

در واقع هدف این است تا ضمن آشنایی با کاربردهای جملات در زمان های مختلف به صورت تئوریک و بهره گیری از مطالعه در جریان مطالعه فشرده روند یادگیری زبان انگلیسی در این دو زمینه را هم به صورت همزمان  تقویت کرد. در نظر داشته باشید زمانی که شما از طریق کتاب و آشنایی به آثار بزرگان ادبیات زبان انگلیسی یا هر حوزه دیگری به مطالعه می پردازید می توانید گرامر و قواعد دستوری خودتان را هم در این زمینه محک بزنید. یادگیری زبان انگلیسی یک روند فراگیر است که از هریک از منابع مورد نظر می توان در زمینه افزایش مهارت های دیگر نیز بهره گرفت.

 

 

به عنوان مثال زمانی که شما مشغول مطالعه هستید همزمان با یادگیری واژگان جدید همچنین قادر خواهید بود تا با دقت در نوع ترکیب جملات یا کاربردهای واژه های مختلف و زمان ها یا نوع افعال به یادگیری زبان انگلیسی از طریق قواعد دستوری و گرامر نیز بپردازید.

 

 

مکالمه هم غیر در جریان یادگیری زبان انگلیسی غیر از روش های مکتوب از شیوه های مختلفی می تواند تقویت شود. شرکت در جلسات و دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، شرکت در دوره های بحث آزاد و گفتگو به صورت حضوری و یا آنلاین، عضویت در شبکه های اجتماعی و مکالمه با افراد مختلف در سایر نقاط جهان ضمن جلوگیری از هزینه های اضافی می تواند موجب تمرکز بیشتری در زمینه یادگیری زبان انگلیسی شود.

 

 

 

 

تقویت توان شنیداری

 

 

برای تقویت روش های شنیداری در یادگیری زبان انگلیسی نیز می توان پادکست های صوتی یا سایر فایل های شنیداری و فیلم ها را به عنوان منابع اصلی این مهارت در نظر گرفت. امکانات مورد نظر در زمینه فایل های شنیداری این توانایی را به شما می بخشد تا در هر زمان که بخواهید آنها را مورد بازبینی یا تکرار قرار دهید و به تلفظ واقعی کلمات بیشتر تسلط پیدا کنید.

 

 

سایت هایی مانند fluentu می توانند منبع مناسبی بدین منظور باشند. پادکست های موجود در این وب سایت ها غالبا ضمن تنوع می توانند روند آشنایی شما را با گویش های این زبان نیز آشنا کرده و در تقویت یادگیری زبان انگلیسی به شما یاری برسانند.

 

 

 

نکته:

 

 امروزه برای هر یک از مهارت های ذکر شده به منظور یادگیری زبان انگلیسی می توان از اپلیکیشن های متعددی بهره گرفت. این اپلیکیشن ها و نیز افزونه ها می توانند  ضمن ایجاد محیطی دلچسب و سرگرم کننده یادگیری زبان انگلیسی را نیز سرعت بخشیده و تسهیل سازند. کاربر یا زبان آموز می تواند ضمن بازی یا حل معماها و جدول های موجود در اپلیکیشن هایی که به منظور استفاده در پلتفرم هایی از قبیل ios یا اندروید نیز طراحی شده اند به یادگیری زبان انگلیسی نیز بپردازد.

 

 

 این نوع اپلیکیشن ها طوری طراحی شده اند که بتوانند سلیقه ها و ذائقه های افراد مختلف را در رده های سنی مختلف از کودک تا بزرگسال را به نحو مطلوبی پوشش دهد و از همین منظر می تواند به عنوان یک مکمل در  روند یادگیری زبان انگلیسی برشمرده شود. فیلم ها و ویدیو کلیپ های آموزشی کوتاه و همچنین آشنایی با جدیدترین مقالات و مطالب مرتبط با حوزه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی نیز از سایر روش های موجود به شمار می روند. در این زمینه سایت های معتبری از قبیل همیار زبان نیز می توانند به عنوان مرجع مناسبی برای زبان آموزان به شمار رود که با ارائه و انتشار فیلم های آموزشی و نیز مقالات مرتبط توانسته است گام های بلند و اساسی را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی به طور موثر بر دارد.

 

 

 

 

یادگیری زبان انگلیسی  از طریق فهم دقیق و اجرای تکنیک های مطالعه

 

 

یکی از مواردی که در یادگیری زبان انگلیسی باید به آن توجه کنید نوع مطالعه شما می باشد. در بسیاری از موارد فرد به دلیل عدم آشنایی با روش های مطالعه عملا در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت چندانی نمی کند.

 

 

همچنین ممکن است این شائبه یا سوء تفاهم نیز پیش بیاید که شاید در زمینه یادگیری زبان انگلیسی هیچ گونه استعدادی ندارد. ولی ما  به شما میگوییم که یقینا در این زمینه استعداد هیچ گونه دخالتی ندارد و همه چیز به میزان تمرکز و نیز مدت زمان مفیدی است که در جریان یادگیری زبان انگلیسی برای این کار می گذارید. فرد لازم است تا به منظور یادگیری زبان انگلیسی به شیوه ای اصولی و متمرکز قواعد مختلفی را رعایت کند. به عنوان مثال لازم است تا در این زمینه ساعت طبیعی بدن خودش را بشناسد و در اوقاتی که در اوج آمادگی جسمی و ذهنی به منظور پذیرش و درک بیشتر مطالب قرار دارد مطالعه کند.

 

 

شاید برخی از زبان آموزان ساعت طبیعی بدنشان به گونه ای تنظیم شده است که باید در اول روز یا صبح به مطالعه بپردازند و برای برخی دیگر بعد از ظهرها اوقات مناسب تری باشد به هر ترتیب زبان آموز باید بتواند به منظور بهره مندی بیشتر از مطالعه و اثربخشی آن در برنامه ریزی های خودش به این قضیه نیز توجه کند. یادداشت برداری مرتب از واژگان، مرور و تمرین مداوم مطالب، آشنایی با معانی کلمات، دقت در نوع نگارش کلمات و علائم موجود و خواندن متن با صدای بلند  و یا راه هایی از قبیل طوفان مغزی یا بداهه نویسی حتی به مدت چند دقیقه می تواند توان و تمرکز شما را در یادگیری زبان انگلیسی افزایش دهد.

 

 

 

 

یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت

 

 

یکی دیگر از منابع بسیار ارزشمند برای یادگیری زبان انگلیسی اینترنت می باشد. اینترنت یک شبکه گسترده و جهانی می باشد که فقط در ظرف چند ثانیه می توانید با جستجوی یک واژه به هزاران منبع و اطلاعات معتبر دسترسی پیدا کنید. برای کسی که می خواهد با جهان اطراف خود به دلایل مختلفی در ارتباط باشد بهره گیری از این وسیله ارتباطی و جهانی ضروری است.

 

 

در واقع شما از طریق اینترنت می توانید ضمن شرکت در دوره های مجازی مختلف و دستیابی به منابع و آزمون های متعدد مراحل آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را با شرایطی کاملا مقرون به صرفه از نظر هزینه ها  و موثر از نظر بار آموزشی سپری نمایید به همین دلیل امروزه به منظور یادگیری زبان انگلیسی داشتن سواد اینترنتی یا افزایش معلومات از این طریق یک مزیت برای کاربران و علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود. برخی از مزیت های یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت را می توان با روش های زیر بهینه سازی کرد.

 

 

 

آشنایی با روش کار جستجوگر های مختلف

 

 

بدون شک در بین سایر جستجوگرهای موجود گوگل و یاهو می توانند در زمینه یادگیری زبان انگلیسی گزینه های مناسبی را برای شما به نمایش درآورند. از همین رو یکی از جنبه هایی که در یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت می تواند سرعت دسترسی شما را به منابع متعدد و ارزشمند در این زمینه افزایش دهد آشنایی با روش جستجو در این جستجوگر ها می باشد.

 

 

هر چند در بین جستجوگر های متعددی که وجود دارند جستجوگر گوگل یک استثنا به شمار می رود. سرعت پیمایش و آنالیز جستجوگر گوگل و نیز امکانات مختلف جستجوی پیشرفته  به شما این امکان را می دهد تا در مدت زمان کمتری به انبوهی از اطلاعات جامع و بروز به منظور یادگیری زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنید.

 

 

 

آشنایی وب سایت های مرجع برای یادگیری زبان انگلیسی

 

 

شما می توانید با استفاده از همین جستجوگرها به فهرست طولانی از موسسات آموزشی و  وب سایت هایی دسترسی پیدا کنید که در زمینه یادگیری زبان انگلیسی فعالیت های چشمگیری داشته و در رتبه بندی این جستجوگر نیز در رده های بالاتری قرار دارند. یکی دیگر از منابعی که می توانند اطلاعاتی را در  زمینه وب سایت های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در اختیار شما قرار دهند دوستان و افرادی هستند که به نحوی در این دوره ها شرکت کرده یا تجارب مختلفی در  زمینه یادگیری زبان انگلیسی از این طریق دارند.

 

 

طبیعتا ثبت نام در هر یک از این وب سایت ها با هزینه بسیار مناسب در قبال دسترسی به اطلاعات مرتبط با حوزه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی از قبیل همیار زبان می تواند یکی از مهمترین جنبه های آن برشمرده شود. در این وب سایت ها غیر از مطالب، فیلم های آموزشی و مقالاتی که به صورت رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی  منطبق با استانداردهای جهانی در اختیار شما قرار می گیرند همچنین می توانید در دوره های مختلفی از قبیل آیلتس یا تافل نیز با اعطا مدارک معتبر از جانب موسسه آموزشی مربوطه و نیز سایر آزمون های آنلاین شرکت کنید.

 

 

 

داشتن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برای یادگیری زبان انگلیسی

 

 

سعی در کنار برنامه ریزی خاص و منظمی که به منظور یادگیری زبان انگلیسی دارید اهداف کوتاه مدت و  بلند مدتی را طرح ریزی نمایید.  پس از پایان یافتن و دسترسی به هر یک از اهداف کوتاه مدت می توانید به خودتان جایزه بدهید.

 

 

مثلا شما تصمیم گرفته اید تا در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و در صورتی که  قبول شوید می توانید یک ناهار مفصل یا یک مهمانی دوستانه ترتیب دهید و از این طریق  به خودتان مشوق های مختلفی بدهید به خاطر داشته باشید اهداف بلند مدت مورد نظر باید بتوانند ضمن پوشش دادن جنبه های مختلف یادگیری زبان انگلیسی قادر باشند که توجیه کننده نیازها و مقاصد شما در این حوزه باشند.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی نمی تواند یک هدف بلند مدت باشد چرا که برای این کار لازم است تا جوانب مختلف آن را بررسی کنید و برنامه ریزی مدون و دقیقی را برای آن در نظر بگیرید. طبیعتا در راه اجرای این اصول و دستورات مبتنی بر یادگیری زبان انگلیسی ممکن است نواقصی نیز به وجود بیاید از همین رو لازم است تا جوانب امر به درستی سنجیده شود.

 

 

طی کردن روند طبیعی یادگیری زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

 

 

همانطور که در مباحث قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم یادگیری زبان انگلیسی به صورت مطلوب زمانی بیشتر می تواند تاثیر لازم را در پی داشته باشد که تغییرات به صورت تدریجی صورت گیرد. یعنی در طول دوره یا بازه زمانی مشخصی که قرار است به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید هیچ وقت قرار نیست ما به صورت جهشی از دوره مبتدی ناگهان به دوره پیشرفته و تخصصی بروید.

 

 

روش گام به گام برای تکمیل پروسه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی هر چند در ابتدا به سرعت اتفاق می افتد ولی در ادامه شاید به کندی صورت گیرد که لازم نیست شما از پیشرفت های جزئی و کندی که در یادگیری زبان انگلیسی دارید احساس نگرانی کنید. مطمئن باشید این روش برای همه علاقه مندان و زبان آموزان یکسان است.

 

 

 

آشنایی با تکنیک های آرامش

 

 

ممکن است روند یادگیری زبان انگلیسی طوری باشد که متحمل فشارها یا استرس های مختلفی شوید. از همین رو باید بتوانید راه هایی را به منظور کنترل و رفع موانع یادگیری زبان انگلیسی به کار بگیرید  تا از این طریق با تمرکز بیشتری کار کنید. همانطور که در موارد قبلی اشاره کردیم  تمرکز یکی از اصول بی چون و چرا و به اثبات رسیده به منظور یادگیری زبان انگلیسی به روشی سودمند و مفید می باشد. آرامش فرد زبان آموز نیز یقینا از جمله مواردی است که می تواند موجب پیشبرد اهداف آموزشی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی شود.

 

 

به عنوان مثال زمانی که شما در موقعیت های تنش زا  قرار می گیرید بهتر است به منظور جلوگیری از این شرایط مخرب که در یادگیری زبان انگلیسی تاثیری مستقیم دارند قبل از هر چیزی تکنیک های آرامش را از قبیل تنفس عمیق را تمرین کنید. با این کار می توانید ضمن آرامش بیشتر همچنین با تمرکز بیشتری نیز جریان یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنید.

 

 

در صورتی که با این تکنیک ها آشنایی ندارید همچنین می توانید از راهنمایی های مشاوران آموزشی مربوطه و نیز مطالعه کتاب ها و منابع مختلف در زمینه تکنیک های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بهره مند شوید. همچنین می توانید در دوره ها و کلاس هایی که به منظور دستیابی به این تکنیک ها برگزار می شود شرکت نمایید.

 

 

کنار گذاشتن توجیهات غیر منطقی

 

 

فراموش نکنید یادگیری زبان انگلیسی هیچ ربطی به شن و سال شما ندارد. شما می توانید در هر شرایطی و هر سن و سالی که باشید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. لزوما این فرایند بدین معنی نیست که شما باید از همان دوران طفولیت شروع به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی کنید. در برخی از سیستم های آموزشی این روند با تاخیر صورت می گیرد و در نتیجه عملا شروع دوره آموزشی از دوران نوجوانی و سنین بالاتر موکول می شود. از همین رو لازم است در هر رده  سنی که باشید در صورتی که تمایل دارید تا این زبان را به طور کامل یاد بگیرید کار را شروع کنید.

 

 

 

مثال های متعددی وجود دارند که افراد مختلفی در سنین میانسالی و پیری شروع به یادگیری زبان انگلیسی نموده و توانسته اند به موفقیت های مناسبی نیز دست پیدا کنند. بنابراین به فرموده بزرگان هیچ وقت برای یاد گرفتن و کسب دانش که یادگیری زبان انگلیسی نیز جزئی از آن به شمار می رود دیر نیست. در صورتی که می خواهید به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید از هم اکنون این کار را شروع کنید. در این زمینه سایت های معتبری از قبیل همیار زبان می توانند در هر شرایط سنی و با هر سطح علمی که داشته باشید همیار واقعی شما باشند.

 

 

دارا بودن درک صحیح از یادگیری زبان انگلیسی

 

 

اگر قرار باشد تمام هم و غم شما بدین منظور باشد که با یادگیری زبان انگلیسی مثل طوطی حرف بزنید بنابراین لزومی ندارد این زبان را یاد بگیرید. اصلا بهتر است این زبان را  به یک طوطی آموزش دهید و خیال خودتان را راحت کنید. فراموش نکنید در شرایطی که شما درک درستی از آموزش و روند یادگیری زبان انگلیسی نداشته باشید نمی توانید این زبان را بیاموزید. طوطی وار صحبت کردن و ردیف کردن بعضی کلمات به صورت ناخودآگاه و غیر منطقی  در شرایطی که به جزئیات و ظرایف زبان پردازی و نیز گرامر و جمله سازی مناسب تسلط نداشته باشید می تواند روند یادگیری زبان انگلیسی شما را مختل سازد.

 

 

مثلا در صورتی که با قیود مکان و زمان آشنا نباشیم چطور می توانیم منظور و مقاصد خود را از طریق کلمات و جملات مرتبط به خواننده القا کنیم. درک صحیحی که ما از یک زبان و به خصوص زبان انگلیسی پیدا می کنیم به ما یاری می رساند تا بتوانیم ضمن رعایت قواعد دستوری هر جمله و هر کلمه را در موقعیت مناسب و به اصطلاح درست سر جای خودش مورد استفاده قرار دهیم. بهترین راه فکر کردن و اندیشیدن به این زبان است. زمانی که شما برای یک شی یا هر چیز دیگری شروع به واژه سازی و متعاقبا مفهوم سازی کردید آن وقت می توانید شناخت خودتان در این زمینه را هم بهبود دهید.

 

 

 

ایجاد یک وبلاگ اینترنتی

 

 

شاید تعجب کنید ولی یکی از راه هایی که موجب تکمیل و ارتقای سطح آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در شما می شود فعالیت شما در حوزه های مختلف مجازی می باشد. همانطور که برای یادگیری زبان انگلیسی لزوما نباید متکی به اطلاعات موجود در یک کتاب خاص باشید راه های رفته و منسوخ شده نمی تواند در این زمینه جوابگو باشد. بهتر است یک وبلاگ شخصی راه اندازی نمایید و تجربیات روزانه خودتان را در زمینه یادگیری زبان انگلیسی در این محیط منتشر کنید. پیشرفت های آموزشی خودتان را در این زمینه برای سایرین مطرح کنید و به بازخورد های مطالب نیز توجه داشته باشید.

 

 

 

از کدگذاری استفاده کنید:

 

 

یکی از جدیدترین و مناسب ترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی استفاده از کدهای مختلف برای معانی کلمات و یا حتی گرامر است. با کمک کد گذاری برای کلمه های مختلف ذهن شما راحت تر واژه را در ذهن خود جای می دهد.

 

برای مثال فکر کنید که می خواهید کلمه warden به معنای نگهبان را حفظ کنید. تکرار مداوم این کلمه ممکن است در زمان کوتاهی در ذهن شما باقی بماند اما تصور کنید که یک نگهبان با یک وردنه!! در حال نگهبانی از یک مغازه است! این کد گذاری وردنه و نگهبان برای warden باعث می شود حتی سال ها بعد نیز معنی کلمه را سریع به خاطر آورید.

 

 

یادگیری سریع زبان انگلیسی

 

 

از حالت شعری و داستان استفاده کنید:

 

 

شاید برای شما جالب باشد که چطور آهنگ مورد علاقه تان را که ده سال پیش شنیده اید، هنوز در ذهن دارید و وقتی که آن را می شنوید بدون کم ترین زحمتی به ذهن خود آن را لب خوانی می کنید؟ تحقیقات روانشناسی نشان می دهد که مطالبی که به شکل موسیقی،شعری و داستان حفظ می کنید بیشتر از مطالب پر تکرار در حافظه بلند مدت جا می گیرند.

 

لازم نیست حتما با کلمات شعر و یا داستان معنی داری بگویید، همین که با کلمات و معانی آن ها رابطه ی جذاب و متفاوتی برقرار کنید می توانید کلمات را به خوبی در ذهن بسپارید. استفاده از شعر و داستان یکی از بهترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی است.

 

 

 

فیلم زبان اصلی زیاد ببیند:

 

 

یکی دیگر از روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی دیدن فیلم هایی به زبان انگلیسی است. این روش به شما کمک می کند با یک تیر دو نشان بزنید. هم از وقت خود برای دیدن فیلم استفاده کنید و هم با شنیدن مکالمات انگلیسی دایره لغات، گرامر و تلفظ خود را تقویت کنید. بسیاری از مشاوران و مدرسان زبان انگلیسی یادگیری سریع زبان انگلیسی به وسیله تماشای فیلم را از بهترین روش های یادگیری می دانند.

 

 

 

به طور مداوم با خودتان یا شخص دیگری انگلیسی صحبت کنید:

 

 

از دیگر تکنیک های یادگیری سریع زبان انگلیسی آن است که به طور مداوم در خانه و یا هر مکان دیگری با خودتان انگلیسی صحبت کنید. با یکی از اعضای خانواده یادگیری سریع زبان انگلیسی را شروع کنید و جملات ساده روزانه مثل صبح بخیر، ساعت چنده، ناهار چی داریم و تمام مکالمات روزانه تان را سعی کنید انگلیسی انجام دهید. این روش باعث می شود ذهن شما به واژه ها و گرامر عادت کرده و به مرور در صحبت کردن روان شوید.

 

 

از حفظ کردن لغات تنها خودداری کنید:

 

 

مطالبی که در دوران مدرسه به شکل طوطی وار حفظ می کردیم شاید تنها چند روز در ذهن باقی می ماند و بعد از مدتی کاملا فراموش می شد. حفظ کردن لغات به تنهایی هم مانند حفظ طوطی وار مطالب درسی است. سعی کنید برای یادگیری سریع زبان انگلیسی لغات را به شکل اصطلاحات مختلف و جذاب و در متن بیاموزید. این روش باعث می شود تا مدت ها معنی لغت در ذهنتان باقی بماند.

 

 

 

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی با زمان افعال آشنا شوید:

 

 

تنها دانستن حجم زیادی از لغات برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کافی نیست، بلکه گرامر و شیوه به کاربردن افعال نیز یکی از مهم ترین نکات است. می توانید به هر کدام از روش های بالا با نوع، زمان و کاربرد افعال آشنا شوید تا بتوانید زبان انگلیسی را به شیوه کاملا درست و اصولی استفاده کنید.

 

آموزش سریع زبان انگلیسی

 

 

سعی کنید مطالب کوتاه بنویسید:

 

 

شاید با خواندن مطالب انگلیسی، دیدن فیلم و یا گوش دادن به فایل های آموزشی بتوانید زبان خود را تقویت کنید اما تمرین برای نوشتن مطالب مختلف و کوتاه به زبان انگلیسی در یادگیری سریع زبان انگلیسی، باعث می شود هم شیوه نگارش و املا صحیح کلمات در ذهن بماند و هم آنکه با توجه و در نظر گرفتن نقش کلمات به عنوان فعل، فاعل، مفعول، صفت و غیره با گرامر به شکل عملی آشنا شوید.

 

 

پشتکار داشته باشید:

 

 

ممکن است بعد از گذشت چند هفته که یادگیری سریع زبان انگلیسی خود را آغاز کرده اید، از ادامه دادن آن دلسرد شوید و با خودتان بگویید شما نمی توانید زبان بیاموزید! خیلی از افراد تنها بعد از چند روز از یادگیری زبان دلسرد می شوند. اما بدانید پشتکار کلید موفقیت در هر کاری است. بنابراین دست از تلاش برندارید.

 

 

 

از کلاس های آنلاین و یا حضوری استفاده کنید:

 

 

در هر مرحله از یادگیری سریع زبان انگلیسی که احساس کردید نیاز دارید که از تدریس معلم استفاده کنید حتما از دوره های حضوری و آنلاین مختلفی که برگزار می شود استفاده کنید. بسیاری از دوره های آنلاین آموزش سریع زبان انگلیسی حتی بیشتر از کلاس های حضوری می تواند برای شما مفید باشد.

 

میتونید با تعیین سطح رایگان در همیار زبان از همین الان شروع کنید به یادگیری زبان.

 

 

از فلش کارت استفاده کنید:

 

 

یکی دیگر از کاربردی ترین و موثرترین روش های یادگیری سریع زبان انگلیسی استفاده از فلش کارت است. یادگیری سریع زبان انگلیسی با فلش کارت برای ذهن درست مانند یک بازی است که باعث می شود راحت تر و سریع تر مطالب مورد نظرتان را به ذهن بسپارید.

 

 

جمع بندی

 

 

یادگیری زبان انگلیسی و یادگیری سریع زبان انگلیسی مباحثی هستند که در کامل ترین حالت ممکن با انواع روش های کار آمد به شما در این مقاله توضیح داده ایم تا شما با کمی تامل راه و روش دلخواه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی انخاب کنید و شک نداشته باشید با انتخاب یکی از این راه ها در یادگیری زبان انگلیسی  موفق خواهید بود.

 

 

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-28423740
برای یادگیری سریع زبان انگلیسی فقط باید فیلم و پادکست گوش بدهیم؟
تمرین برای نوشتن مطالب مختلف و کوتاه به زبان انگلیسی در یادگیری سریع زبان انگلیسی، باعث می شود هم شیوه نگارش و املا صحیح کلمات در ذهن بماند و هم آنکه با توجه و در نظر گرفتن نقش کلمات به عنوان فعل، فاعل، مفعول، صفت و غیره با گرامر به شکل عملی آشنا شوید.
یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت چگونه است؟
یکی از جنبه هایی که در یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت ،سرعت دسترسی شما را به منابع متعدد و ارزشمند می باشد.
برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی باید چگونه باشد؟
به شکلی که در طول هفته بتوانید ساعت های مشخصی را به منظور مطالعه و تمرین بدین کار اختصاص دهید. البته در صورتی که این کار به صورت روزانه باشد طبیعتا نتایج بهتری را  در این زمینه کسب خواهید کرد.
بهینه سازی روند آموزش و یادگیری زبان انگلیسی چیست؟
یعنی شما برای هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، گرامر و مکالمه می توانید از منابع کاملا مستقل به منظور بهره بگیرید.
یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان چگونه است؟
در یادگیری سریع زبان انگلیسی لغات را به شکل اصطلاحات مختلف و جذاب و در متن می آورید. این روش باعث می شود تا مدت ها معنی لغت در ذهنتان باقی بماند اما تنها دانستن حجم زیادی از لغات برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کافی نیست و ما در این باره کامل در این مقاله توضیح داده ایم.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد