آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

بدون شک زبان اسپانیایی یکی از محبوب ترین زبان ها بعد از زبان انگلیسی به شمار می رود و می تواند در رتبه دوم زبان های ستایش برانگیز جای بگیرد. اتفاقا درست به همین دلیل است که آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان را به والدین گرامی توصیه می کنیم.

جدول محتوایی

 

مراحل مقدماتی آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان را می توانید از آوا شناسی این زبان شاخص و آهنگین شروع کنید. به دلیل تعدد منابع موجود برای آموزش این زبان زیبا و فاخر کودکان به راحتی می توانند با این زبان ارتباط برقرار کنند. از این منظر البته منابع آنلاین و اینترنتی متعددی نیز وجود دارد که به صورت رایگان یا در قبال پرداخت مبلغ ناچیزی می توانید این منابع را دریافت نمایید و مورد استفاده قرار دهید. در این مطلب سعی کرده ایم تا بهترین و معتبرترین منابع آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان را معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

 

 

موزیک و آهنگ های اسپانیایی

 

 

همانطور که اشاره کردیم اسپانیایی زبانی خوش آهنگ است که پیشینه درخشانی در زمینه موسیقی نیز دارد. بنابراین یکی از منابع یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان قطعات موزیکال و آهنگ های آموزشی می باشد که می تواند اثرات بی نظیری را در ذهن کودکان بر جای بگذارد. کودکان به آهنگ ها و موسیقی های مختلف زودتر واکنش نشان می دهند. از نظر علمی نیز این نکته به اثبات رسیده است که کودکان از همان دوره جنینی می توانند با موسیقی ارتباط برقرار نموده و از این طریق نسبت به اصوات و واژگان مختلف از خود واکنش نشان دهند.

 

 

منابع آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان از طریق اسپانیایی را از کجا می توانید پیدا کنید؟

 

 

پاندورا یکی از این برنامه های بی نظیر است که می تواند به تقویت مهارت های زبان آموزی در کودکان و آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان یاری برساند. فقط کافیست تا در این سایت و در فیلد جستجو به عنوان مثال عبارت canción de cuna  را وارد کنید تا به مجموعه بی نظیری از ده ها ترانه اسپانیایی و آهنگ های مختلف دست پیدا کنید. در صورتی که تمایل دارید تا از کلیه آهنگ های این لیست بهره مند شوید باید یک حساب کاربری برای خودتان در پاندورا ایجاد کنید.

 

 

AprenderEspanol.org  منبعی برای موزیک ویدئوهای کودکان

 

 

در سایت مذکور می توانید به ویدیوهای موزیکال در حدود ۴۰ کلیپ  به همراه اشعار متناسب با آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان دسترسی پیدا کنید. هر چند کودکان به سختی با اشعار و نیز فهم واژگان آن ارتباط برقرار می کنند ولی می توانند از طریق تصویر و کلیپ های تصویری موزیکال با موضوعات مختلف آشنا شوند. در واقع این فیلم ها برای کودکان همواره دارای جذابیت های بصری بی نظیری هستند.

 

 

وب سایت Rockalingua

 

 

در این وب سایت نیز مجموعه بی نظیری به منظور آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان و نوجوانان گردآوری شده است. هر یک از آهنگ ها به همراه تصاویر و اشعار  مربوطه در این وب سایت قرار گرفته است. تقریبا متناسب با نیازهای کودکان و نوجوانان آرشیو معتبری از  این آهنگ ها موجود می باشد. هر چند ویدیوها و بازی ها یا واژگان مختلفی به صورت تصویری در این وب سایت ارائه شده است. با این همه برای دسترسی به منابع بیشتر باید حساب کاربری در این وب سایت ایجاد کنید.

 

 

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان از طریق انیمیشن

 

 

تماشای تلویزیون یکی از بهترین راه های آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان می باشد. در واقع کودکان از طریق همزاد پنداری با شخصیت های کارتونی مهارت های خودشان را ارتقا می دهند و می توانند از این طریق  به بهترین شکل ممکن از آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان بهره مند شوند. انیمیشن ها اصولا زبان ساده ای دارند و کودکان به راحتی می توانند مفاهیم موجود را درک کرده و یا قادر به حفظ لغات مذکور باشند. به قول قدیمیها آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان از طریق فیلم های کارتونی هم فال است و هم تماشا.

 

 

برای آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان کدام انیمیشن ها مناسب هستند؟

 

 

کارتون های زیبای Fisher Price Vídeos Para Bebés می تواند یکی از مناسب ترین منابع برای آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان و به خصوص نونهالان و خردسالان باشد. هر یک از این انیمیشن ها در قالب یک داستان خنده دار چند واژه را معرفی می کند.  کودکانی که توانایی خواندن و نوشتن را دارند همچنین لغات جدیدی را مشاهده کنند که  روی صفحه نمایش داده می شوند. این فیلم ها بسیار زیبا و جذاب هستند. امتحان کنید.

 

 

دورا اکسپلورر-گردش ها و جستجوهای دورا

 

 

یکی دیگر از فیلم های انیمیشنی که به منظور آموزش زبان اسپانیایی برای  کودکان تهیه و تدارک دیده شده است مجموعه انیمیشنی دورا اکسپلورر می باشد . این مجموعه در ده ها زبان مختلف تهیه و تولید می شود. این مجموعه برای کودکان پیش دبستانی گزینه بسیار مناسبی می باشد. بخش هایی از این مجموعه از کانال NICKELODEON JR نیز به صورت روزانه پخش می شود.

 

 

لس سیمپسون

 

بله، لس سیمپسون هم انتخاب خوبی جهت آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان و نوجوانان می باشد. هر چند بیشتر قسمت های این انیمیشن مناسب یادگیری نوجوانان و سنین کمی بالاتر می باشد. خانواده سیمپسون بر عکس داستان های مسخره و خنده دارشان بسیار هم آموزنده هستند و می توانند در این زمینه به شما خیلی کمک کنند.

 

 

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان از طریق بازی

 

بازی های مختلف به دلیل ماهیت تعاملی که دارند به منظور یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان بسیار مناسب هستند. این نوع بازی های آموزشی همچنین می توانند اعتماد به نفس کودکان را هم بالاتر ببرند. برخی از این بازی ها عبارتند از:

 

 

JUEGOS ARCOIRIS:

 

 

JUEGOS ARCOIRIS یک وب سایت جامع است که می تواند انگیزه شما را برای یادگیری زبان اسپانیایی افزایش دهد. این بازی ها بسیار کوتاه بوده و مشتمل بر پازل ها، قصه های کوتاه و رنگ آمیزی می باشد. یعنی غیر از آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان می توانید مدت چند ساعت هم کودکتان را از این طریق سرگرم کنید. هر چند این مجموعه صرفا به منظور آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان تولید نشده است با این وجود فرزندان شما می توانند همزمان با بازی و رنگ آمیزی اصطلاحات و واژگان مهم را نیز یاد بگیرند.

 

 

SPANISH-GAMES.NET

 

 

این وب سایت نیز شامل آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان به صورت رایگان می باشد. شما می توانید موضوع مورد نظرتان را انتخاب کنید. در واقع خودتان می توانید تعیین کنید که صرفا می خواهید آموزش ببینید یا از طریق بازی به یادگیری بپردازید. یکی از مزیت های این وب سایت در آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان این است که می توانید گوش زبان اسپانیایی و لاتین را تغییر دهید و هر کدام را که تمایل دارید انتخاب کنید.

 

 

بازی های آنلاین و رایگان به منظور تقویت و آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

 

 

این وب سایت به دلیل وجود آموزش های شنیداری می تواند تاثیرات مطلوبی را بر یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان و نوجوانان داشته باشد. این مجموعه مشتمل بر آهنگ های مختلف با موضوعات گوناگون  و ذکر اسامی اسباب بازی ها و همچنین صفات موافق و متضاد آنها می باشد.

 

 

کتاب های آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

 

 

هر چند بازی ها، فیلم ها و انیمیشن های تلویزیونی می توانند منابع آموزشی مناسبی برای یادگیری زبان اسپانیایی می باشند با این وجود همواره کتاب ها یکی از بهترین منابع در این خصوص به شمار می روند. کتاب ها می توانند شما را وارد دنیای تازه ای کنند که شاید سایر منابع قادر به چنین کاری نباشند. در ادامه به بررسی برخی نمونه ها در این زمینه خواهیم پرداخت.

 

 

 

CONMIGO

 

 

CONMIGO  در واقع یک کتابخانه گسترده از کتاب های آموزشی دو زبانه می باشد هر چند شما مجبور هستید برای استفاده از تمام منابعی که در این مجموعه وجود دارند باید اکانت ویژه ای داشته باشید و از کاربران آن باشید با این وجود می توانید یکی از داستان هایی را که در این مجموعه وجود دارد بدون پرداخت حق اشتراک و به صورت رایگان دانلود کنید.  برای این کار کافی است تا روی DESCARGAR کلیک کنید تا فرمت های مختلف دانلود برای این کتاب ها را مشاهده نمایید.

 

 

کتابخانه دیجیتال بین المللی کودکان

 

 

یکی دیگر از مراجع و منابعی که به منظور بهره برداری و استفاده از کتاب های مختلف و آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان به شما معرفی می کنیم کتابخانه دیجیتال بین المللی کودکان یا ICDL می باشد که مشتمل بر صدها کتاب در این حوزه می باشد. در این پایگاه جامع بیش از ۱۵۰ کتاب اسپانیایی و ترجمه شده کلاسیک از انگلیسی به اسپانیایی  ونیز کتاب های زبان اصلی اسپانیایی موجود می باشند.

 

 

جمع بندی

 

 

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان بسیار مهم است و به همین خاطر این مقاله برای علاقمندان به آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان و نوجوانان سرشار از نکات پر اهمیت است مانند: به دلیل تعدد منابع موجود برای آموزش این زبان زیبا و فاخر کودکان به راحتی می توانند با این زبان ارتباط برقرار کنند. از این منظر البته منابع آنلاین و اینترنتی متعددی نیز وجود دارد که به صورت رایگان یا در قبال پرداخت مبلغ ناچیزی می توانید این منابع را دریافت نمایید و توضیحاتی درباره با انیمیشن ها مناسب که؛ هر یک از این انیمیشن ها در قالب یک داستان خنده دار چند واژه را معرفی می کند.  کودکانی که توانایی خواندن و نوشتن را دارند همچنین لغات جدیدی را مشاهده کنند که  روی صفحه نمایش داده می شوند. این فیلم ها بسیار زیبا و جذاب هستند.

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-28423740
بازی برای یادگیری زبان اسپانیایی مناسب است؟
بازی های مختلف به دلیل ماهیت تعاملی که دارند به منظور یادگیری زبان اسپانیایی برای کودکان بسیار مناسب هستند. این نوع بازی های آموزشی همچنین می توانند اعتماد به نفس کودکان را هم بالاتر ببرند.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد