۱۰ اپلیکیشن برتر زبان آلمانی

۱۰ اپلیکیشن برتر زبان آلمانی

آشنایی با 10 اپلیکیشن زبان آلمانی که به عنوان برترین اپلیکیشن های آموزش این زبان شناخته می شوند .تا اخر این مقاله با ما همراه باشید.

جدول محتوایی

 

آیا شما  هم در زمره کسانی  هستید که فکر می کنند برای یادگیری زبان آلمانی باید روند طولانی و خسته کننده ای را پشت سر بگذارند؟ چقدر به این جمله زیبا که خواستن توانستن است اعتقاد دارید؟ آیا شما هم نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ نگران نباشید ما در معرفی ۱۰ اپلیکیشن زبان آلمانی که به عنوان موفق ترین اپلیکیشن های یادگیری این زبان زیبا و منحصر به فرد شناخته می شوند سعی کرده ایم تا کار را برای شما آسانتر کنیم. البته این بدین معنی نیست که شما باید فقط بنشینید و هیچ تلاشی از خودتان انجام ندهید بلکه زمانی می توانید ادعا کنید که گام های اولیه را برای یادگیری یک زبان از قبیل زبان آلمانی برداشته باشید.

 

 

در واقع آن زمان شما می توانید در شناسایی منابع و کسب اطلاعات در زمینه آن زبان توانسته باشید به اطلاعات جامع و قابل توجهی دست پیدا کنید. در این مطلب سعی می کنیم تا به فراخور شرایط شما در خصوص افزونه ها و برنامه های آموزش زبان آلمانی و اپلیکیشن زبان آلمانی مطالبی را تقدیم شما کنیم.

 

 

قطعا در صورتی که قصد دارید تا از اپلیکیشن های موجود استفاده کنید این مطلب می تواند انتخاب آنها را برای شما راحت تر کند. بنابراین به منظور آشنایی با ۱۰ اپلیکیشن زبان آلمانی که به عنوان  اپلیکیشن های  برتر آموزش این زبان شناخته می شوند به شما پیشنهاد می کنیم که حتما تا پایان این مطلب ما را همراهی بفرمایید. قطعا یکی از اپلیکیشن های موجود می تواند در زمره انتخاب های شما قرار گیرد و به سوالات بیشماری که در خصوص یادگیری این زبان منحصر به فرد دارید از هر نظر جواب مناسبی بدهد و به شما در این زمینه کمک کند.

 

 

چرا باید اپلیکیشن زبان آلمانی را نصب کنم؟

 

 

پاسخ، ساده است. روشن ترین جوابی که می توان به این سوال داد این است که شما در کنار استفاده از انواع متدهای آموزش زبان آلمانی نیاز دارید تا از روش های مکمل و تقویتی در این زمینه نیز بهره بگیرید افزونه ها و برنامه های نصبی از قبیل هر اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی می تواند شما را قادر سازد تا در کنار یادگیری این زبان از راه های متنوع و جدیدی به تمرین و تکرار و نیز سایر مراحل  یادگیری این زبان راه پیدا کنید. فراموش  نکنید زمانی که از زبان آلمانی صحبت می کنیم یعنی از یک زبان ریشه دار و قدیمی در اروپا سخن می گوییم که ریشه های مشترکی با زبان انگلوساکسون ها دارد و به عنوان یک زبان علمی، صنعتی، تجاری و ادبی از معروفیت و شهرت جهانی برخوردار است.

 

 

چرا باید اپلیکیشن زبان آلمانی را انتخاب کنم؟

 

 

حدود ۲۰۰ میلیون نفر در جهان با این زبان تکلم می کنند و از این حیث در رتبه پنجم زبان های پرگویش در جهان قرار دارد. بخش اعظمی از اروپای مرکزی و نیز کشورهایی چون آمریکا با حدود ۵ میلیون نفر و کانادا با جمعیتی در حدود ۱ میلیون و دویست هزار نفر و آرژانتین با ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر با این زبان تکلم می کنند.

 

 

بنابراین این زبان چندان هم که تصور می کنید ناشناخته نیست. امروزه غیر از روش های سنتی به منظور آموزش زبان آلمانی فناوری و تکنولوژی های آموزشی هم به کمک این زبان آمده اند و علاقه مندان یادگیری این زبان محبوب توانسته اند به لطف اپلیکیشن زبان آلمانی به موفقیت های شایان توجهی در این زمینه دست پیدا کنند. شما با استفاده از اتصال به اینترنت و یک گوشی هوشمند یا سیستم رایانه شخصی به راحتی می توانید این اپلیکیشن ها را دانلود کرده یا با هزینه ای ناچیز خریداری نموده و نصب نمایید.

 

 

قطعا مزایای داشتن و نصب هر اپلیکیشن زبان آلمانی بر سایر موارد ارجحیت دارد. اگر می خواهید با ویژگی ها و مزایای استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی بیشتر آشنا شوید این مطلب را از دست ندهید.

 

 

مزایای استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی

 

 

برخی از مهمترین ویژگی هایی که می تواند موجب شود تا از یک اپلیکیشن زبان آلمانی استفاده کنید عبارتند از:

 

 

نصب اپلیکیشن زبان آلمانی آسان است.

 

 

شما برای نصب این برنامه ها لازم نیست تا روند پیچیده و دشواری را طی کنید فقط کافی است تا برنامه را از منبع معتبر در اینترنت دانلود کنید. راه دیگر هم خریداری مجموعه اپلیکیشن های معتبری است که به همین منظور در فروشگاه ها ی معتبر یا وب سایت های قانونی قرار گرفته اند. طرز کار کردن با این اپلیکیشن ها  هم بسیار آسان بوده و شما فقط با یک بار  استفاده از این برنامه های می توانید روند یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید. شما با کشیدن انگشت تان و جابجایی کلمات یا ورق زدن برخی صفحات و گذاشتن انگشت روی کلمات با معنا و تلفظ این کلمات آشنا شوید.

 

 

۱۰ اپلیکیشن زبان آلمانی محیطی جذاب و منحصر به فرد دارند.

 

 

 هر اپلیکیشن زبان آلمانی که ما به شما معرفی می کنیم دارای محیطی بسیار زیبا و کاربر پسند می باشد یعنی شما می توانید به راحتی با واژگان  اصطلاحات زبان آلمانی ارتباط برقرار کنید. طیف رنگهای بدیع و در عین حال ساده توانسته است بر جذابیت بصری این محیط بیفزاید. به عبارت دیگر طراحان و برنامه نویس ها از تمام عناصر جذابیت به منظور غنا بخشیدن به این اپلیکیشن ها بهره گرفته اند تا بتوانند محیطی کاربرپسند و به اصطلاح لوکس و جذاب را به منظور تفهیم بار معنایی از لحاظ ذهنی و روحی برای فرد فراهم نمایند.

 

 

برای نصب اپلیکیشن زبان آلمانی نیاز به هزینه کردن نیست.

 

 

هر اپلیکیشن زبان آلمانی رایگان بوده و شما به منظور دریافت آن نیازی به پرداخت هزینه های اضافی ندارید. هر چند شاید در نهایت برای روزآمد کردن این برنامه ها مبلغ ناچیزی را صرف کنید. در واقع هزینه ای که برای نصب یا خریداری اپلیکیشن زبان آلمانی تقبل می کنید در مقایسه با سایر روش های یادگیری این زبان یا هر زبان دیگری بسیار ناچیز است.

 

 

 

۱۰ اپلیکیشن زبان آلمانی متنوع و هستند.

 

 

در کنار توجه به ویژگیهای بصری این اپلیکیشن ها باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این اپلیکیشن ها از روش های مختلفی به منظور آموزش زبان آلمانی استفاده می کنند. استفاده از فلش کارت، آهنگ، بازی و همچنین دسترسی به مطالب مختلف با زبان آلمانی توانسته است به کلیشه ای بودن روند آموزش یک طرفه یا استاد- شاگردی پایان بدهد. از همین رو استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی در کنار روش های اصلی آموزش این زبان به رشد سریع یادگیری و تقویت حافظه شما برای برقراری ارتباط بیشتر با واژگان و عبارات موجود در این زبان زیبا یاری می رساند.

 

 

 

معرفی ۱۰ اپلیکیشن زبان آلمانی

 

قبل از این که به معرفی این اپلیکیشن ها بپردازیم لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که در سالیان اخیر به تدریج آموزش هر یک از زبان های زنده و پویای جهان از فرم سنتی خود که در آن حضور در کلاس واجب بود خارج شده  و وارد مرحله جدیدی شده است. دوره های آنلاین آموزش برای زبان های مختلف که در انتها صفر تا صد این آموزش ها به نحو بسیار مطلوب و با بهره گیری از اساتید متخصص و مجرب انجام می گیرد فقط بخشی از این پیشرفت ها محسوب می شوند. در این بین نقش برنامه ها و افزونه های مختلف بسیار پر رنگ است.

 

 

۱_اپلیکیشن زبان آلمانی DuoLingo

 

 

اپلیکیشن زبان آلمانی DuoLingo به شما این امکان را می دهد تا به معانی واژگان جدیدی که در زبان آلمانی یاد می گیرید دسترسی پیدا کنید. اپلیکیشن زبان آلمانی DuoLingo از طریق تفهیم معانی چندگانه یک واژه با زبان انگلیسی و تطبیق آن در همان زبان به یکی از بهترین اپلیکیشن های موجود در بین سایر برنامه های آموزش زبان آلمانی تبدیل شده است.

 

 

در این برنامه شما از طریق فهم تصاویر و درک مطالبی که به همین منظور در نظر گرفته شده است می توانید توانایی های خودتان را در زمینه زبان آموزی محک بزنید. دولینگو از طریق بازی هایی که در اختیار شما قرار می دهد و گرفتن امتیازاتی که طی این بازی ها کسب می کنید به شما این امکان را می دهد تا به تدریج در مراحل بالاتر نیز حضور پیدا کنید و اگر خلاف این قضیه اتفاق بیفتد یعنی از پاداش و جایزه بی نصیب بمانید مجبور هستید تا دوباره از همان سطح مبتدی دوباره تلاش کنید.

 

 

 

اپلیکیشن دولینگو

 

۲_اپلیکیشن زبان آلمانی Rosetta Stone

 

 

اگر بخواهیم یکی از اپلیکیشن های کاربردی به خصوص برای سطوح مقدماتی و کودکان را در بین ۱۰ اپلیکیشن برتر زبان آلمانی ذکر کنیم بدون شک اپلیکیشن زبان آلمانی Rosetta Stone در صدر این مجموعه قرار خواهد گرفت. بهره مندی از خصوصیات جذاب و بسیار مفرح از قبیل امکان تشخیص و ربط دادن تصاویر مختلف، فیلمها ، صدا، متن های آلمانی و ترجمه به زبان اصلی از جمله ویژگی های منحصر به فرد اپلیکیشن زبان آلمانی Rosetta Stone به شمار می رود. این برنامه همچنین به شما کمک می کند تا با سایر زبان آموزان همسطح خودتان نیز ارتباط برقرار کنید .

 

 

اپلیکیشن زبان آلمانی   Rosetta Stone برای کودکان بسیار کاربردی و ارزشمند تلقی می شود. به طور کلی این برنامه در آموزش زبان های مختلفی از جمله زبان آلمانی و فرانسه یکی از پرطرفدارترین برنامه ها به شمار می رود.

 

 

 

۳_اپلیکیشن زبان آلمانی FluentU

 

 

شاید به جرات بتوان گفت تنها اپلیکیشنی که به نحوی زبان آموزان را غیر از جنبه های آموزشی با فرهنگ و تعاملات اجتماعی مردم آلمان آشنا می سازد اپلیکیشن زبان آلمانی FluentU می باشد. این اپلیکیشن متنوع و پرکاربرد در طی سالیان اخیر به یکی از محبوب ترین برنامه های آموزش زبان آلمانی تبدیل شده است که هر روز تعداد زیادی از علاقه مندان زبان آلمانی آن را خریداری یا دانلود نموده و نصب می کنند.

 

 

ویژگی بارز اپلیکیشن زبان آلمانی FluentU استفاده از آهنگ های آلمانی، شعر،  فیلم ها، مطالب، اخبار و رویدادهای مختلف به این زبان می باشد. اپلیکیشن زبان آلمانی FluentU زبان آموزان در موقعیتی قرار می دهد که بتوانند با این زبان بیشتر مانوس شوند و در واقع با این زبان زندگی کنند.

۴_اپلیکیشن زبان آلمانی Wie geht’s German

 

 

یکی از جامع ترین برنامه هایی که برای آموزش زبان آلمانی در نظر گرفته شده  است اپلیکیشن زبان آلمانی Wie geht’s German می باشد. شما پس از نصب این برنامه آموزشی باید سطح خودتان را تعیین کنید. یعنی باید بدانید که در چه سطحی از آموزش زبا نآلمانی قرار داردی تا مطالب منطبق با همان سطح را دریافت نمایید.

ی

 

این اپلیکیشن مشتمل بر بخش های مختلفی می باشد که شما می توانید با توجه به موضوعات و حوزه های در نظر گرفته شده به عنوان مثال در زمینه سلامت، مشاغل، ورزش و سایر موارد به جمع علاقه مندان یادگیری زبان آلمانی بپیوندید. این اپلیکیشن تخصصی همچنین شما را قادر می سازد تا از طریق بخش گرامر با مطالب این حوزه نیز آشنایی پیدا کنید. این برنامه سرشار از اصطلاحات، جملات و عبارتی است که شما در گفتگوهای روزمره باید مورد استفاده قرار دهید و درست به همین دلیل استفاده از آن را به دوستداران زبان آلمانی توصیه می کنیم. 

 

 

 

۵_اپلیکیشن زبان آلمانی Slow German

 

 

این اپلیکیشن بیشتر بر جنبه های خوانداری و نیز درک مطلب استوار است. به عبارت دیگر شما هم می توانید متن را با استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی Slow German مطالعه کنید و هم در ادامه آن را با صدای اساتید آلمانی و تلفظ واقعی آنان در زبان آلمانی بشنوید و اشتباهات خودتان را در این زمینه اصلاح کنید. بنابراین می توان اینطور پیش بینی کرد که با نصب اپلیکیشن زبان آلمانی Slow German در واقع به تدریج همانطور که از نام این اپلیکیشن هم مشخص است روند آموزش این زبان را پیگیری نمایید. توصیه می کنیم کسانی این برنامه را نصب کنند که در سطوح پیشرفته قرار دارند.

 

 

۶_اپلیکیشن زبان آلمانی Der Die Das

 

 

یکی دیگر از برنامه های کاربردی به منظور یادگیری و تقویت آموزش زبان آلمانی اپلیکیشن زبان آلمانی Der Die Das می باشد. این برنامه جذاب و منحصر به فرد بیشتر در زمینه جستجوی واژگان آلمانی در بین ۱۷۰۰۰ واژه آلمانی در نوع خود بی نظیر است.

 

 

برای استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی Der Die Das فقط کافیست تا حرف تعریف نخستین کلمه ای را وارد نوار جستجوگر این اپلیکیشن محبوب نمایید تا بتوانید بقیه کلماتی را که با این حرف تعریف شروع می شوند مشاهده نمایید. شما میتوانید این کلمات را همچنین ضمن درک معانی آنها به فهرست علاقه مندی های خودتان نیز اضافه کنید.

 

 

 

۷_اپلیکیشن زبان آلمانی DeutschAkademie

 

 

این برنامه در واقع روش جالبی برای یادگیری گرامر زبان آلمانی ارائه می دهد. در واقع یکی از دغدغه های زبان آموزان این زبان یادگیری قواعد دستوری زبان آلمانی می باشد که اپلیکیشن زبان آلمانی DeutschAkademie به تمام این دغدغه ها در این زمینه پایان داده است. در این اپلیکیشن بیش از ۲۲ هزار تست و تمرین مختلف در نظر گرفت هشده است که می تواند توانایی های شما را در این زمینه افزایش دهد. اپلیکیشن زبان آلمانی DeutschAkademie یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان و زبان آموزانی به شمار می رود که با این زبان آشنایی داشته و در صدد پیشرفت و تقویت سطوح آموزشی خودشان هستند.

 

 

۸_اپلیکیشن زبان آلمانی German verb conjugations by Brainscape

 

 

یکی از مواردی که اغلب زبان آموزان با آن درگیر هستند قواعد دستوری و صرف افعال مختلف در این زبان بزرگ و معتبر بین المللی می باشد. از همین رو اپلیکیشن زبان آلمانی German verb conjugations by Brainscape به یاری آن دسته از علاقه مندان زبان آلمانی آمده است که با گرامر این زبان مشکل داشته و فکر می کنند با روند پیچیده و دشواری مواجه هستند.

 

این اپلیکیشن می تواند به این ابهامات جواب داده و همه چیز را به گونه ای برای شما ساده و مختصر سازد که به راحتی با گرامر زبان آلمانی  و قواعد دستوری در این زبان زیبا کنار بیایید.

 

 

۹_اپلیکیشن زبان آلمانی Babbel

 

 

این برنامه برای کسانی که از گرافیک های پیشرفته و نیز محیط های پر زرق و برق در عذاب هستند بسیار مناسب است. با استفاده از اپلیکیشن زبان آلمانی Babbel شما می توانید از آموزش زبان آلمانی برای سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته بهره مند شوید . همچنین در این اپلیکیشن امکاناتی تدارک دیده شده است تا از آموزش های کوتاه مدت نیز استفاده کنید به طوری که از یکنواخت بودن و کسالت آور بودن روند آموزش گلایه ای نداشته باشید. استفاده از فناوری تشخیص کلمات در زمان گفتار، مرور و تمرین کلمات، تمرینات مختلف برای تقویت مهارت های خواندن، درک مطلب، دستور زبان و گفتگو از جمله مواردی هستند که در این اپلیکیشن برای شما در نظر گرفته شده است.

 

 

۱۰_اپلیکیشن زبان آلمانی Learn German by Bravolol

 

 

در واقع این اپلیکیشن مختص کسانی است که قصد دارند به آلمان سفر کنند. محتوای اپلیکیشن زبان آلمانی Learn German by Bravolol بیشتر مشتمل بر دیالوگ ها و گفتگوهایی است که در زبان آلمانی به کار می رود. در واقع شما با نصب این اپلیکیشن می توانید در سطوح  مبتدی  و در صورت عدم آشنایی با این زبان تا حدودی نیازهایتان را در زمان مسافرت به کشورهای آلمانی زبان برطرف نمایید.

 

 

جمع بندی

در مطالب فوق سعی کردیم تا برای شما ضرورت آشنایی با زبان آلمانی را مطرح سازیم. پیشرفت و دید علمی و تخصصی به این زبان موجب شده است تا زبان آلمانی به عنوان یک زبان استثنایی و علمی و در مواردی حتی به عنوان زبان تجارت جهانی شناخته شود. در چنین شرایطی لزوم آشنایی با این زبان و اپلیکیشن های ده گانه ای که در این مطلب به آنها اشاره شد می تواند روند یادگیری ما را شتاب دیگری ببخشد.

 

 


 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
چرا باید از اپلیکیشن برای آموزش استفاده کنیم؟
شما در کنار استفاده از انواع متدهای آموزش زبان آلمانی نیاز دارید تا از روش های مکمل و تقویتی در این زمینه نیز بهره بگیرید افزونه ها و برنامه های نصبی از قبیل هر اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی می تواند شما را قادر سازد تا در کنار یادگیری این زبان از راه های متنوع و جدیدی به تمرین و تکرار و نیز سایر مراحل  یادگیری این زبان راه پیدا کنید.
آیا نصب این اپلیکیشن ها سخت است و نیاز به راهنما دارد؟
شما برای نصب این برنامه ها لازم نیست تا روند پیچیده و دشواری را طی کنید فقط کافی است تا برنامه را از منبع معتبر در اینترنت دانلود کنید. راه دیگر هم خریداری مجموعه اپلیکیشن های معتبری است که به همین منظور در فروشگاه ها ی معتبر یا وب سایت های قانونی قرار گرفته اند.
ویژگی های این اپلیکیشن ها چیست؟
در کنار توجه به ویژگیهای بصری این اپلیکیشن ها باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این اپلیکیشن ها از روش های مختلفی به منظور آموزش زبان آلمانی استفاده می کنند. استفاده از فلش کارت، آهنگ، بازی و همچنین دسترسی به مطالب مختلف با زبان آلمانی توانسته است به کلیشه ای بودن روند آموزش یک طرفه یا استاد- شاگردی پایان بدهد.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد