8 اپلیکیشن کاربردی و حرفه‌ای زبان انگلیسی به انتخاب زبان‌آموزان

8 اپلیکیشن کاربردی و حرفه‌ای زبان انگلیسی به انتخاب زبان‌آموزان

با توجه به اینکه تعداد زیادی اپلیکیشن برای آموزش زبان ارائه شده‌اند و مخاطبان ممکن است موقع انتخاب اپلیکیشن زبان انگلیسی دچار تردید و سردرگمی شوند، همیارزبان در ادامه کاربردی‌ترین اپلیکیشن هایی که برای آموزش زبان ارائه شده‌اند را معرفی کرده است.

جدول محتوایی

با توجه به فراگیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند اپلیکیشن‌های کاربردی زیادی برای یادگیری و... تولید شدند. یکی از این اپلیکیشن‌ها که با استقبال خوبی از سمت کاربران تلفن‌های همراه مواجه شده برنامه‌هایی است که برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه شده‌اند.

 

 

با وجود اینکه اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی روی گوشی تلفن همراه نصب می‌شود، کاربران می‌توانند در هر روز و هر ساعتی از آن استفاده کنند و بدون محدودیت یادگیری زبان انگلیسی را ادامه دهند.

 

 

البته نباید بُعد سرگرم کننده بودن این اپلیکیشن‌ها را هم در نظر نگرفت! زیرا با توجه به اینکه اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی هدفمند طراحی می‌شوند، افرادی که قصد دارند این زبان بین‌المللی را یاد بگیرند می‌توانند از فرصت‌های هدررفته طول روزشان استفاده کنند و یادگیری زبان انگلیسی را هدفمند دنبال کنند.

 

 

اگر دانشجو، کارمند، خانه‌دار، دانش‌آموز و... هستید و نمی‌توانید در کلاس‌های حضوری یا کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید؛ با کمک اپلیکیشن‌های زبان انگلیسی می‌توانید این زبان بین‌المللی را یاد بگیرید و از مهارت‌هایتان برای پیشرفت در مسیر تحصیلی، کاری و زندگی‌تان استفاده کنید.

 

 

معرفی اپلکیشن های کاربردی زبان انگلیسی

 

با توجه به اینکه تعداد زیادی اپلیکیشن برای آموزش زبان ارائه شده‌اند و مخاطبان ممکن است موقع انتخاب اپلیکیشن زبان انگلیسی دچار تردید و سردرگمی شوند، همیارزبان در ادامه کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌هایی که برای آموزش زبان ارائه شده‌اند را معرفی کرده است. این اپلیکیشن‌ها محیط آموزشی مناسبی را برای مخاطبانشان فراهم می‌کنند؛ و آن‌ها می‌توانند بدون سردرگمی و خستگی یا وقفه یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنند.

 

 

1) اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان (Hamyarzaban)

 

اولین اپلیکیشن زبان انگلیسی که یادگیری این زبان را برای کاربران ساده و کاربردی کرده اپلیکیشن همیارزبان است. در این اپلیکیشن داوطلبان می‌توانند ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت کنند. سپس با تکنیک آموزش به همراه آزمون یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنند.

 

 

برای تقویت مهارت داوطلبان کتاب‌های داستان انگلیسی با ترجمه فارسی نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است؛ بنابراین زبان‌آموزان می‌توانند از نقطه صفر شروع کرده و قدم به قدم مهارت‌های خودشان را در زبان انگلیسی بهبود دهند. در نهایت پس از اتمام مراحل یادگیری گواهی همیارزبان به متقاضیان ارائه می‌شود تا نشان دهنده تسلط آن‌ها به این زبان باشد.

 

 

تعیین سطح رایگان همیارزبان

 

برای شروع یادگیری زبان انگلیسی باید ابتدا داوطلبان تعیین سطح شوند. همیارزبان این امکان را برای زبان‌آموزان فراهم کرده که در آزمون تعیین سطح رایگان این اپلکیشن شرکت کرده و سطح مهارت‌هایشان در زبان انگلیسی را بهتر متوجه شوند. سطوحی که در این اپلیکیشن در نظر گرفته شده به ترتیب A1, A2, B1, B2, C1, C2 است. کسانی که در سطح مبتدی هستند در سطح A1 قرار دارند و افرادی که تا سطح پیشرفته زبان انگلیسی پیش می‌روند در سطح C2 قرار خواهند گرفت.

 

 

در اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان تعیین سطح طبق استاندارد جهانی CEFR انجام می‌شود؛ تا سطح واقعی زبان‌آموزان مشخص شود و بهتر بتوانند یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنند. با وجود این تعیین سطح استاندارد، کسانی که قصد شرکت در آزمون تافل یا آیلتس را دارند نیز می‌توانند مهارت‌های زبان انگلیسی خودشان را با کمک همیارزبان تقویت کنند.

 

 

 

 

یادگیری به روش آموزش و آزمون

 

بعد از اتمام تعیین سطح متقاضیان وارد بخش آموزش زبان انگلیسی می‌شوند. در این بخش هر سطح به صورت جداگانه آموزش داده می‌شود؛ و تا زمانی که متقاضی به یک سطح تسلط پیدا نکرده باشد و آزمون‌های آن را با موفقیت سپری نکرده باشد، سطح بعدی زبان انگلیسی برای او باز نخواهد شد.

 

 

هر بخش آموزشی همیارزبان از چند درس تشکیل شده است. در درس‌های ارائه شده بخش‌های مختلفی از جمله Vocabulary، Grammar، Reading، Listening، Speaking در نظر گرفته شده است. زبان‌آموز در هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند بخشی از مهارت‌های زبان انگلیسی را یاد بگیرد و به مرور دانش خودش را در این زبان بین‌المللی تقویت کند.

 

 

بخش مهارت لغات (vocabulary)

 

در بخش آموزش لغات انگلیسی هر لغت به همراه تلفظ آن نمایش داده می‌شود. سپس در پایین هر لغت می‌توانید کاربرد آن را در جمله متوجه شوید. برای درک بهتر جملات ساخته شده با لغت مورد نظر، تلفظ و معنی جمله نیز در این قسمت ارائه شده است.

 

 

زبان‌آموزان می‌توانند بارها و بارها از طریق اپلیکیشن انگلیسی همیارزبان تلفظ لغات و جملات ارائه شده را گوش کنند، تا لغت در ذهن آن‌ها تثبیت شود و بتوانند دایره لغت خودشان را بیشتر کنند.

 

 

شما در رابط کاربری بسیار ساده و قابل فهم شما هر ده لغتی را که فرا می‌گیرید، آزمون آن را هم بلافاصله می‌دهید تا در ذهنتان تثبیت شود.

 

 

بخش مهارت دستور زبان (grammar)

 

یادگیری گرامر برای اغلب زبان‌آموزان مخصوصاً افرادی که در سطح مبتدی هستند سخت است. این افراد ممکن است بارها و بارها یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند و به خاطر سختی یادگیری گرامر آن را نیمه‌کاره رها کنند. با توجه به این موضوع، همیارزبان گرامر را با بهترین ساختار و در قالب آموزش انگلیسی به همراه توضیحات فارسی و فایل صوتی ضبط شده توسط استاد در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

 

 

با تماشای درسنامه یا فایل آموزشی و گوش دادن به محتوای آموزشی درسی استاد می‌توانید یک کلاس گرامر حرفه‌ای و لذت‌بخش را تجربه کنید. این محتوا همیشه در دسترس زبان‌آموزان است و می‌توانند چند بار هر گرامر را برای تسلط بهتر مرور کنند.

 

 

 

 

بخش مهارت خواندن (reading)

 

در بخش ریدینگ اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان یک متن انگلیسی به همراه تصویر وجود دارد. در قسمت پایین مطلب می‌توانید فایل صوتی همراه آن را اجرا کنید تا با تلفظ لغت‌های انگلیسی بهتر آشنا شوید. اگر نیاز به ترجمه فارسی متن اصلی برای درک بهتر معانی لغات دارید نیز می‌تواند دکمه ترجمه را بزنید تا متن برایتان به صورت ترجمه شده نمایش داده شود.

 

 

مهارت شنیداری (listening)

 

در قسمت شنیداری لازم است که زبان‌آموز به فایل صوتی پخش شده گوش داده و پاسخ درست را برای جاهای خالی جملات ارائه انتخاب کند. برای هر بخش listening در اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان تعدادی فایل صوتی با سؤالات متنوع در نظر گرفته شده تا متقاضیان بتوانند با گوش دادن به فایل‌های صوتی و علامت زدن جواب درست تقویت کنند.

 

 

مهارت گفتاری (Speaking)

 

در بخش مهارت گفتاری جمله‌ای به همراه معنی و تلفظ برای زبان‌آموزان نمایش داده می‌شود. بعد از شنیدن و یادگرفتن تلفظ این جمله باید عیناً آن را تکرار کنید تا تلفظ درست لغات انگلیسی را یاد بگیرید. بعد از پایان موفقیت‌آمیز این بخش سطحی که در آن هستید به پایان می‌رسد و می‌توانید وارد سطح جدیدی از یادگیری زبان انگلیسی شوید.

 

 

بخش کتاب داستان‌ها

 

یادگیری لغات در متن یکی از بهترین روش‌های تقویت زبان انگلیسی است. به همین دلیل در اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان کتاب داستان‌های مخصوص سطوح مختلف نیز ارائه شده است. هر کتاب داستان دارای متن انگلیسی و ترجمه فارسی اختصاصی است تا زبان‌آموزان بتوانند معانی لغات ارائه شده را به خوبی درک کنند.

 

 

کتاب داستان‌های انتخاب شده توسط همیارزبان از جذاب‌ترین داستان‌های انگلیسی هستند؛ و متن روان ترجمه فارسی آن‌ها متقاضیان را برای یادگیری بیشتر آماده می‌کند.

 

 

 

 

دریافت گواهی همیارزبان

 

بعد از اتمام سطح پیشرفته زبان انگلیسی یا سطح C2 می‌توانید برای دریافت گواهی معتبر همیارزبان اقدام کنید. این گواهی‌نامه طبق اطلاعات ارائه شده متقاضی و در عرض 14 روز برای او صادر می‌شود. با کمک این گواهی می‌توانید سطح تسلط خودتان به زبان انگلیسی را به محل کارتان و... اثبات کنید.

 

 

در پایان، پس از دریافت تمام ستاره‌های سطح C2 شرایط لازم برای دریافت گواهی معتبر همیارزبان را خواهید داشت. بعد از باز شدن قابلیت درخواست گواهی همیارزبان، اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و ظرف نهایتاً ۱۴ روز کاری گواهی خود را دریافت کنید.

 

 

برای دانلود اپلیکیشن همیارزبان بر روی دکمه زیر کلیک کنید

 

 

دانلود از گوگل پلی

 

 

2) اپلیکیشن زبان انگلیسی Sentence Master Pro

 

اپلیکیشن زبان انگلیسی Sentence Master Pro بر پایه اصول گیمفیکشن (gamification) طراحی شده است. در واقع یادگیری زبان انگلیسی از طریق این برنامه بازی محور و سرگرم کننده است؛ و افرادی که در سنین مختلف قرار دارند می‌توانند از این اپلیکیشن برای تقویت مهارت زبان انگلیسی خودشان استفاده کنند.

 

 

 

 

 

برای یادگیری زبان با این اپلیکیشن زبان انگلیسی باید روی ساخت جملات متمرکز شوید. در واقع در این برنامه زبان‌آموز با انبوه کلمات مواجه می‌شود و می‌تواند با مرتب کردن آن‌ها جملات منظم و ساختارمند بسازد. برای ساختن هر جمله مدت زمان مشخصی در نظر گرفته شده و زبان‌آموز تا پایان این بازه زمانی فرصت ساختن جملات مد نظرش را دارد.

 

 

این اپلیکیشن زبان انگلیسی برای افرادی مناسب است که دانش انگلیسی دارند و می‌خواهند با بازی و سرگرمی سطح نوشتار و درک مطلب خودشان را تقویت کنند. البته کودکان و نوجوانان نیز از طرفداران پر و پا قرص این برنامه سرگرم کننده هستند و روزانه با کمک Sentence Master Pro لغت‌های مختلف زبان انگلیسی و نحوه استفاده از آن‌ها در جملات مختلف را یاد می‌گیرند.

 

 

3) اپلیکیشن زبان انگلیسی Doulingo

 

دولینگو یا Doulingo یکی از اپلیکشن های پرطرفدار آموزان زبان انگلیس است. این اپلیکشن به نحوی طراحی شده که زبان انگلیسی را از سطح مبتدی به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد. به محض ورود به اپلیکیشن 7 موضوع مختلف برای متقاضیان نمایش داده می‌شود؛ و باید یکی از این زبان‌ها را برای یادگیری انتخاب کنید. زبان‌آموزان می‌توانند روزانه یکی از این موضوعات را انتخاب کرده و در عرض 20 دقیقه مشخص شده زبان انگلیسی خودشان را تقویت کنند.

 

 

 

 

دولینگو آموزش زبان انگلیسی را در قالب تصاویر، تلفظ و به صورت مرحله به مرحله پیش می‌برد. در واقع کسانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند می‌توانند از سطح صفر شروع کرده و به مرور دانش زبانی خودشان را تقویت کنند؛ بنابراین هر فردی در هر سطحی که باشد می‌تواند از اپلیکیشن زبان انگلیسی Doulingo برای تقویت زبان انگلیسی خودش استفاده کند.

 

 

این اپلیکیشن بیشتر به عنوان مکمل آموزشی استفاده می‌شود؛ و کسانی که قصد درگیر شدن با لغات انگلیسی و تقویت این زبان همراه با بازی و سرگرمی در طول روز را دارند از دولینگو برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. این اپلیکشن در دو نسخه اندروید و Ios ارائه شده و کاربران هر دو پلتفرم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

 

 

4) اپلیکیشن زبان انگلیسی Busuu

 

هر فردی هدف خاصی از یادگیری زبان انگلیسی دارد. بعضی از افراد زبان انگلیسی را صرفاً برای سفر به کشورهای دیگر یاد می‌گیرند. در نقطه مقابل افرادی قرار دارند که برای کار، تجارت یا تحصیل در کشورهای انگلیسی‌زبان نیاز به این زبان بین‌المللی دارند. اپلیکیشن زبان انگلیسی Busuu با توجه به این نیاز ساخته شده و امکان یادگیری زبان‌های مختلف را با اهداف متفاوت برای متقاضیان فراهم می‌کند.

 

 

 

 

به محض نصب این اپلیکیشن لیستی از زبان‌های مختلف برایتان نمایش داده می‌شود. پس از انتخاب زبان انگلیسی، در بخش بعد می‌توانید دسته‌بندی‌های مختلفی را مشاهده کنید. از جمله این دسته‌بندی‌ها می‌توان به آموزش، سفر و شغل اشاره کرد. بعد از انتخاب دسته‌بندی باید زمانی که برای یادگیری در نظر دارید را انتخاب کنید. سپس شرایط تدریس دروس، پرداخت هزینه‌ها و... در اپلیکیشن قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

با توجه به اینکه مطالب در این برنامه به صورت متمرکز آموزش داده می‌شود، متقاضیان می‌توانند مطالب و لغاتی که برای اهداف آن‌ها مناسب است را بهتر یاد بگیرند. این اپلیکیشن برای کسانی مناسب است که سطح دانش زبان انگلیسی خوبی دارند و می‌خواهند لغات انگلیسی مرتبط با حوزه مد نظرشان را یاد بگیرند گزینه مناسبی است.

 

 

5) اپلیکیشن زبان انگلیسی WORD GAMES

 

این اپلیکیشن زبان انگلیسی برای تقویت لغات و افزایش دایره واژگان زبان‌آموزان گزینه مناسبی خواهد بود. این اپلیکشن لغات جدید را در قالب بازی‌های جذاب به زبان‌آموزان ارائه می‌کند. با تکرار و تمرین لغات ارائه شده توسط این اپلیکشن می‌توانید دانش زبان انگلیسی خودتان را تا چند سطح ارتقا دهید و به خوبی برای آزمون‌های بین‌المللی آماده شوید.

 

 

 

 

با توجه به اینکه لغات انتخاب شده در اپلیکیشن از سطح پایه شروع شده و تا سطح پیشرفته ادامه دارند، زبان‌آموزان می‌توانند دانش زبانی خودشان را به خوبی با کمک اپلیکیشن زبان انگلیسی WORD GAMES تقویت کنند و محدودی برای استفاده افراد مبتدی یا پیشرفته از این اپلیکشن وجود نخواهد داشت.

 

 

در این اپلیکشن فلش کارت‌هایی برای یادداشت برداری زبان‌آموزان نیز در نظر گرفته شده تا بتوانند نکاتی که درباره عبارت‌های مد نظرشان دارند را به بازی اضافه کنند. با توجه به فضای خاص این اپلیکیشن زبان‌آموزان می‌توانند به عنوان یک بازی جذاب روزانه از آن استفاده کرده و دایره لغت غنی از زبان انگلیسی را به دست بیاورند.

 

 

6) اپلیکیشن زبان انگلیسی Memrise

 

یادگیری لغات انگلیسی برای افرادی که به تازگی زبان‌آموزی را شروع کرده‌اند سخت است. چون این افراد معمولاً دایره لغت محدودی دارند و ممکن است برای یادگیری واژگان مختلف نیاز به بازه زمانی طولانی داشته باشند. البته در طول این مدت لازم است که زبان‌آموز مدام لغاتی که یاد گرفته را مرور کند تا بتواند یک دایره لغت قوی از واژگان زبان انگلیسی پیدا کند.

 

 

 

 

اپلیکشن زبان انگلیسی Memrise یک برنامه خلاقانه برای یادگیری لغات انگلیسی و به خاطر سپردن آن‌ها است. در این روش زبان‌آموزان با تکرار و تمرین لغات متنوعی را که در اپلیکشن ارائه شده یاد می‌گیرند و سطح زبان خودشان را بهبود می‌دهند. البته Memrise برای یادگیری گرامر هم روش‌های خلاقانه‌ای را ارائه کرده تا زبان‌آموزان بتوانند به بهترین نحو گرامر انگلیسی را یاد بگیرند و دانش خودشان را در این زمینه تقویت کنند.

 

 

برای استفاده از اپلیکیشن زبان انگلیسی Memrise نیازی به اتصال همیشگی به اینترنت نیست؛ و به صورت آفلاین هم می‌توانید از این اپلیکیشن کاربردی یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

 

7) اپلیکیشن زبان انگلیسی Babbel

 

اپلیکشن Babbel با هدف تقویت مهارت مکالمه زبان‌آموزان طراحی شده است. این اپلیکیشن به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت گفتاری خودشان را تقویت کرده و در آزمون‌های بین‌المللی نمره بهتری کسب کنند. برای تقویت مکالمه انگلیسی با اپلیکیشن زبان انگلیسی Babbel باید جملاتی که ارائه شده را کامل کنید، لغات ارائه شده را تکرار کنید و با تشخیص صداها، بررسی تصاویر و... سوالاتی که مطرح شده را جواب دهید.

 

 

 

 

کیفیت و تمرکز روی یادگیری مکالمه، هدف اصلی اپلیکشن Babbel است. به همین منظور به کاربران این امکان را می‌دهد که برای یادگیری زبان هدف تعیین کنند و با توجه به معیارهای تعیین شده سطح زبان انگلیسی خودشان را تقویت کنند.

 

 

8) اپلیکیشن زبان انگلیسی Rosetta Stone

 

اپلکیشن زبان انگلیسی Rosetta Stone برای کودکان، نوجوانان و افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را از پایه شروع کرده‌اند گزینه مناسبی است. این اپلیکیشن ابتدا کلمات پایه‌ای را به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد و با کمک عبارت‌های تصویری و فایل‌های صوتی مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی افراد را تقویت می‌کند.

 

 

 

 

از جمله امکانات اپلیکیشن Rosetta Stone می‌توان به تشخیص و تعیین تلفظ صحیح کلمات اشاره کرد. با این روش زبان‌آموزان می‌توانند تلفظ کلمات را به صورت واقعی و درست یاد بگیرند؛ و عبارت‌های درست را از عبارت‌های نامأنوس زبان انگلیسی بهتر تشخیص دهند.

 

 

 

و در انتها...

 

 

 

با کمک اپلیکیشن‌های معرفی شده در این مطلب می‌توانید دانش زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و از هر زمانی در طول روز برای تقویت مهارت‌های انگلیسی خودتان بهره‌مند شوید. اگر جزء افرادی هستید که خود خوان بودن زبان انگلیسی برایتان سخت است و نیاز به راهنمایی اساتید متخصص این حوزه دارید، علاوه بر نصب اپلیکیشن زبان انگلیسی همیارزبان می‌توانید در کلاس‌های آنلاین انگلیسی این پلتفرم هم شرکت کنید. با این روش می‌توانید در کنار استاد یادگیری زبان انگلیسی را به بهترین نحو تجربه کنید و مشکلاتی که در مسیر یادگیری دارید را به راحتی برطرف کنید.

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
اپلیکیشن همیارزبان کدام مهارت‌های زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد؟
با کمک اپلیکشن همیارزبان می‌توانید مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی را تقویت کنید؛ و پس از رسیدن به سطح پیشرفته برای آزمون‌های بین‌المللی آماده شوید.
آیا اپلیکیشن همیارزبان تعیین سطح نیز دارد؟
قبل از شروع یادگیری می‌توانید در تعیین سطح استاندارد همیارزبان شرکت کرده و سطح واقعی خودتان را متوجه شوید.
محبوب‌ترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی کدام است؟
همیارزبان با وجود امکانات اختصاصی که در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های زبان انگلیسی است.
بهترین نرم‌افزار آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته کدام است؟
اپلیکیشن همیارزبان این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده که زبان انگلیسی را از مبتدی تا پیشرفته یاد بگیرند.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد