آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب؛ معرفی ۱۵ کانال یوتیوب

آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب؛ معرفی ۱۵ کانال یوتیوب

30th آوریل, 2019

+2
Loading...

از همان بدو تاسیس یوتیوب به عنوان یک شبکه فراگیر عمومی ایده فعالیت هایی در حوزه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب نیز از طرف کاربران این شبکه پرطرفدار مطرح گردید. بر خلاف نظر عامه که یوتیوب را مختص ارائه انواع فایل های صوتی و تصویری مختلف می پندارند می توان در بستر این شبکه آموزش های مختلفی را در خصوص زبان های مختلف نیز ارائه داد.

 

اصولا علاقمندان زبان و به ویژه زبان انگلیسی تمایل دارند تا از طریق رسانه های  سمعی و بصری به این اطلاعات و آموزش های لازم دست پیدا کنند. در طی ۱۵ سال که از تاسیس یوتیوب  می گذرد  کارشناسان حوزه زبان آموزی به این نتیجه رسیده اند که با رشد روزافزون کاربران این وبگاه می تواند مکان مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب می باشد.

 

از همین رو امروزه موسسات مطرح جهانی در آن حضور پررنگی دارند. ویدئوهای موجود در این کانال ها غالبا منطبق با استانداردهای جهانی تولید شده اند و دارای جذابیت های بصری شگفت انگیزی می باشند.

 

اثربخشی آموزش های تصویری نیز کاملا به اثبات رسیده است و اگر به صورت همزمان با سایر روش های آموزشی از قبیل کتاب های آموزشی انجام گیرد می تواند نتایج درخشانی را برجای بگذارد.

 

به منظور آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب هر یک از علاقمندان و نیز زبان آموزان در صورتی که در کانال های وبگاه یوتیوب به جستجو بپردازند می توانند گزینه های متعددی را پیدا کنند که لازم است با شناخت مناسب از مطالب این کانال ها استفاده کنند.

 

در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا ۱۵ کانال معتبر را در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب به شما معرفی کنیم  و در این زمینه به شما یاری برسانیم.

 

هدف این است تا پس از خواندن این مطلب بتوانید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب نمایید. بنابراین به شما توصیه می کنیم اگر منتظر این اتفاق هستید در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

زبان انگلیسی با یوتیوب

 

یادآوری

 

خاطر نشان می کنیم که سعی کرده ایم تا به ترتیب اثربخشی این کانال ها در آموزش و با توجه به رنکینگ موفقیت آنها ابتدا به چند مورد از  موفق ترین کانال هایی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب فعالیت دارند اشاره کنیم  و طبیعی است که در مورد ۳ کانال برتر این وبگاه اطلاعات جامعتری را در اختیار خواننده قرار دهیم.

 

۱-real English

 

یکی از کانال های پر طرفدار که در زمره کانال هایی قرار می گیرد که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب فعالیت های چشمگیری دارد کانال real English می باشد.

 

فیلم هایی که به منظور آموزش زبان انگلیسی در کانال مذکور قرار گرفته اند کاملا واقعی بوده و مکالمات انجام گرفته اشخاص مختلف را در موقعیت های مختلف به تصویر می کشد.

 

بنابراین می توان گفت که این فیلم ها تابع سناریوی از پیش تعیین شده نمی باشد. این قضیه به زبان آموز کمک می کند تا به خوبی دریابد که آدم های واقعی به طور طبیعی و در موقعیت های مختلف چطور صحبت می کنند.

 

کانال real English یکی از بهترین و برترین کانال های  آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب به شمار می رود و دسترسی بسیاری از علاقمندان و کاربران را به این منابع و فیلم های موجود در کانال به راحتی میسر می سازد.

 

اغلب فیلم های ارائه شده در کانال real English زیرنویس شده و در مواردی هم با توجه به سطوح مختلف زبان آموزان بدون زیرنویس می باشند. همچنین در این زمینه تمرین های مفید و موثری نیز در نظر گرفته شده است.

 

در واقع فرد می تواند در این کانال با طیف گسترده ای از موضوعات متنوع مواجه شود که اشخاص مختلف در موقعیت های متفاوت در این زمینه به بحث و گفتگو می پردازند. این قضیه همچنین می تواند در تقویت قواعد دستوری زبان انگلیسی، یادگیری زبان و یا آشنایی با واژگان مصطلح که به طور روزمره مورد استفاده قرار می گیرد نیز موثر واقع شود.

 

به عنوان مثال فرد می تواند از این طریق با جزئیات درخواست های مختلف از قبیل درخواست به منظور مصاحبه شغلی و سایر موارد اطلاع پیدا کند.

 

۲-کانال انگلیسی راشل

 

راشل یکی از متخصصان آواشناسی و آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب می باشد که از طریق موسیقی کلاسیک به این کار می پردازد.

 

فیلم های موزیکال راشل در کانال یوتیوب انگلیسی راشل موجب جذب تعداد زیادی از مخاطبین و علاقمندان زبان انگلیسی شده است. هر چند کانال های دیگری نیز در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب از طریق موسیقی فعالیت دارند ولی کانال انگلیسی راشل یکی از شاخص ترین آنها بر شمرده می شود.

 

راشل در تلفظ کلمات بر نوع ادای آن کلمه یا حروف مشخص تاکید دارد و سعی می کند تا از طریق تصویر نحوه حرکات و خروج هجاهای مختلف با بسامد مشخص را به بیننده آموزش دهد.

  آموزش زبان انگلیسی با اخبار؛ یک روش هدفمند

 

تمام فیلم های ارائه شده در کانال انگلیسی راشل دارای زیرنویس بوده که می تواند در تصویر سازی ذهنی و آشنایی بیننده کمک کند. همچنین اساتید و معلمان زبان انگلیسی نیز می توانند از کانال انگلیسی راشل به عنوان یکی از بهترین کانال های آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب  به منظور تداوم روند آموزشی خود استفاده کنند.

 

در هر شرایطی یکی از موارد ایده آل و مورد نظر شما که می تواند به اصلاح و بهبود لحن و لهجه شما کمک کند بهره مندی از امکانات موزیکال آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب است.

 

فیلم های ارائه شده در این کانال بر اساس تم ها و درونمایه های مختلفی طبقه بندی شده و در طی همان فیلم می توانید با تلفظ کلمات مرتبط آشنا شوید. شما همچنین در کانال انگلیسی راشل می توانید تمرینات مربوط به هر درسی را که فرا گرفته اید به طور مجزا انجام دهید.

لینک کانال

 

راشل؛ یک شگفتی در آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب

 

آیا هنوز هم فکر می کنید آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب فکر بیهوده ای است؟بدون شک زمانی که شما این فیلم ها را در کانال انگلیسی راشل می بینید می توانید نحوه قرار گیری زبان و لب ها برای تولید اصوات مشخصی را به خوبی تمرین کنید تا  از این طریق کاملترین نوع تلفظ را یاد بگیرید و مورد استفاده قرار دهید.

 

در عین حال می توانید با انواع لهجه های بومی زبان انگلیسی نیز که در مناطق مختلف با آن صحبت می کنند را نیز یاد بگیرید.

 

در واقع با تم های مختلفی از لهجه ها و تلفظ های زبان انگلیسی آشنا می شوید که تا کنون در سایر روش های آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب نظیر آن را ندیده اید.

 

در واقع آهنگ و لحن کلمات برای بسیاری از زبان آموزان دشوارترین بخش یادگیری به شمار می رود که با متدهایی که در آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب به آن پرداخته شده است این مشکل نیز تا حدود زیادی رفع گردیده است.

 

-۳ کانال EF PODENGLISH

 

یکی دیگر از کانال هایی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب فعالیت دارد کانال EF PODENGLISH می باشد. در واقع این کانال به منظور ارتقا سطح یادگیری زبان آموزان ایجاد شده است. شما به عنوان یکی از علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی به صورت رایگان در یکی از دوره های آزمایشی این کانال شرکت کنید.

 

این دوره ۱۵ روزه رایگان بوده و شما می توانید از بهترین روش های یادگیری در این زمینه بهره مند شوید.

 

فلش کارت های موجود به منظور آشنایی با واژگان زبان انگلیسی، فیلم های زیرنویس شده، پادکست ها و کتاب های صوتی، مقالات متناسب با سطح یادگیری شما و بسیاری دیگر از منابع و مطالب در این کانال وجود دارند که می توانند موجب پیشرفت روند یادگیری زبان انگلیسی شما شوند.

 

شما می توانید به راحتی به این اطلاعات جامع و کاربردی دست پیدا کنید. شما از طریق آشنایی با این کانال همچنین در می یابید که چرا آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب از بهترین راه های فراگیری این زبان جهانی می باشد. مدارس ایجاد شده توسط EF PODENGLISH شامل ۵۰۰ مدرسه در بیش از ۵۰ کشور جهان می باشد که در نوع خود بی نظیر است.

لینک کانال 

 

ویژگیهای یادگیری زبان انگلیسی از طریق کانال EF PODENGLISH

 

هر درس حدود ۵ دقیقه طول می کشد که برای حفظ و یادگیری بسیار مهم است

دروس ارائه شده در دو سطح مبتدی و پیشرفته طبقه بندی شده اند.

 

این دروس مشتمل بر سه بخش مهارت آموزی از طریق فیلم و تصویر، یادگیری و تمرین می باشد.

 

۴-mmm English

 

یکی دیگر از کانال هایی که به ترویج و بهبود آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب یاری می رساند کانال mmm   engliSh  می باشد. کانال مورد نظر به شما برای دستیابی به مهارت لازم به منظور مکالمه و اعتماد به نفس در مسیر یادگیری زبان انگلیسی به خصوص در زمینه تقویت مکالمه می باشد.

 

شما می توانید از تماشای فیلم های با کیفیت این کانال لذت ببرید و به یادگیری زبان انگلیسی به صورت تخصصی بپردازید.

لینک کانال 

 

۵-VOSCREEN

 

VOSCREEN هم به عنوان یک کانال مطرح در بین کانال های متعددی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب فعالیت دارند به شمار می رود. در این کانال نیز آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم، موزیک و سایر مطالب و منابع به منظور بهره گیری علاقمندان و زبان آموزان در سطوح مختلف انجام می گیرد. قطعا با مراجعه به این کانال لحظات دلنشینی را در کنار آموزش زبان انگلیسی سپری خواهید کرد.

لینک کانال

 

۶-کانال دانشگاه کمبریج ELT

 

در صورتی که در جستجوی مراجع و منابع خاصی به منظور آموزش زبان انگلیسی هستید ما به شما کانال یوتیوب دانشگاه کمبریج ELT را پیشنهاد می کنیم. در صورتی که قصد دارید تا از راهنمایی ها و ایده های آموزشی و هعمچنین آخرین اطلاعات در خصوص دوره های ELT  مطلع شوید کانال دانشگاه کمبریج ELT می تواند یکی از بهترین گزینه ها بدین منظور باشد.

  آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

لینک کانال

 

۷– آموزش آنلاین زبان انگلیسی  Holmwood

یکی دیگر از جمله کانال های مشهور وبگاه یوتیوب کانال Holmwood می باشد. این کانال نیز مانند بسیاری از کانال هایی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب به صورت حرفه ای مشغول فعالیت هستند به همین منظور راه اندازی و ایجاد شده است.

 

البته با این تفاوت که تمرکز اصلی کانال Holmwood بر قواعد دستوری و گرامر زبان انگلیسی می باشد. هر چند با مراجعه به این کانال می توانید به منابع و مطالب دیگری نیز در این زمینه دست پیدا کنید.

لینک کانال

۸- کانال بی بی سی انگلیسی BBC Learning English

 

بی بی سی انگلیسی از جمله معتبرترین و معروفترین مراکز رسانه ای در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب در جهان به شمار می رود. این رسانه عظیم بین المللی با ایجاد کانال آموزش زبان انگلیسی با تکیه بر مکالمه و گفتگو توانسته است به جمع کانال هایی بپیوندد که در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب از تجربیات درخشانی برخوردار هستند.

 

در این کانال که به صورت روزانه ویدیوهای جدیدی را به منظور آموزش علاقمندان  زبان انگلیسی قرار می دهند. همچنین بی بی سی انگلیسی با تولید فیلم های آموزشی  جدید به صورت هفتگی و منظم در زمینه آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب مخاطبین و بازدیدکنندگان از این کانال را شگفت زده می کند.

لینک کانال

 

۹- Anglo-Link

 

یکی دیگر از کانال هایی که بر آموزش، بهینه سازی و تسلط بر زبان انگلیسی راه اندازی شده است کانال Anglo-Link می باشد. این کانال همچنین در تقویت مکالمه و راه های اعتماد به نفس برای شروع یک گفتگو و همچنین تولید فایل های شنیداری فعالیت دارد.

لینک کانال

 

 

آموزش انگلیسی بوسیله یوتیوب

 

۱۰- کانال آموزش زبان انگلیسی با جنیفر English With Jennifer

 

دهمین گزینه از بین کانالهایی که  مرجع مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب به شمار می رود کانال آموزش زبان انگلیسی با جنیفر می باشد. جنیفر یکی از اساتید زبان انگلیسی می باشد که ویدیوهای مختلفی را با موضوعات متنوعی تهیه کرده است.

معلمان و اساتید زبان انگلیسی می توانند به عنوان یک راهنمای مناسب از این کانال و فیلمهای آموزشی آن  استفاده کنند.

لینک کانال 

 

۱۱-فیلم های ساده و کوتاه انگلیسی-  Simple English Videos 

 

شما در این کانال می توانید به سرعت روش های مکالمه و صحبت کردن را فرا بگیرید و از دیدن ویدئوهای جذاب آن لذت برید. تیم حرفه ای که این کانال را راه اندازی کرده اند به طور منظم روزهای جمعه هر هفته ویدیوهای جدیدی را در این کانال بارگذاری می کنند.

لینک کانال

 

۱۲  – انگلیسی را با نیک شفرد یاد بگیرید Learn English with Nick Shepherd

 

نیک شفرد معلم و نویسنده ای است که ۳۰ سال از عمرش را وقف آموزش زبان انگلیسی به هزاران دانش آموز در سراسر جهان کرده است و در این زمینه جوایزی نیز کسب کرده است.

 

این استاد برجسته زبان انگلیسی به جمع اساتید معروفی پرداخته اند که به آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب می پردازند و با ایجاد کانال اختصاصی به منظور بهینه سازی زبان انگلیسی فعالیت های خود در این حوزه را نیز گسترش داده است.

لینک کانال

 

۱۳-کانال آموزش زبان انگلیسی EnglishClass101.com

 

EnglishClass101.com یک کانال بسیار مناسب به منظور یادیگری سریع، ساده و سرگرم کننده زبان انگلیسی می باشد. در این کانال می توانید فقط در ظرف چند دقیقه با استفاده از فایل های صوتی و تصویری آن به  صحبت کردن با زبان انگلیسی  و نیز مکالمه بپردازید.

لینک کانال

 

۱۴-کانال آموزش زبان انگلیسی – English Central

 

کانال English Central فقط یک کانال ساده در وبگاه یوتیوب  به شمار نمی رود. در واقع این کانال که به منظور آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب راه اندازی شده است یک پلتفرم جامع برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و موسیقی می باشد. می توانید با بازدید از این کانال لحظات دلنشینی را تجربه کنید.

لینک کانال

 

۱۵-  آهنگ های فوق العاده ساده-  Super Simple Songs

 

اگر شما قصد دارید تا به آموزش زبان انگلیسی با یوتیوب برای کودکان بپردازید قطعا با دیدن این کانال غافلگیر خواهید شد. شما می توانید همانطور که به آرامی در جنگل و زیر ردیف درختان بلند به آرامی گام بر می دارید و پیاده روی می کنید به آهنگ ها و موزیک های آموزشی این کانال گوش دهید و از شنیدن آنها لذت ببرید.

لینک کانال

 

 

 

 

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi