آموزش مکالمه زبان انگلیسی

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

در همین ابتدای مطلب باید نکته ای را به شما خاطر نشان سازیم و آن این است که هدف ما از نگارش این مطلب صرفا یادگیری و آموزش مکالمه زبان انگلیسی ما می باشد. بنابراین قصد نداریم تا در این زمینه کار شگفت انگیز و استثنایی یا به اصطلاح جادویی انجام دهیم.

جدول محتوایی

 

 

هدف ما آموزش مکالمه زبان انگلیسی  از راه هایی است که می تواند نتایج درخشانی را برای شما  رقم بزند. از همین رو به شدت توصیه می کنیم تا ضمن رعایت نکاتی که به منظور آموزش مکالمه زبان انگلیسی و تقویت این زبان ارزشمند در این مطلب به آنها  اشاره شده است از فعالیت و تلاش مستمر نیز غفلت نکنید.

 

 

سخنران حرفه ای؟! چرا که نه !

 

 

شما هم می توانید  آنقدر بر ظرایف زبانی و مهارت مکالمه در زبان انگلیسی پیشرفت کنید که به یک سخنران فوق العاده و حتی گوینده معروفی تبدیل شوید. فکر می کنید کسانی که زبان مادریشان زبان انگلیسی نبوده است و از هر نظر شباهت های زیادی با شما دارند چطور و از چه راه هایی توانسته اند بر انگلیسی غلبه کنند و به اصطلاح انگلیسی را قورت بدهند.

 

 

شاید فکر می کنید کار شاق و دشواری را انجام داده اند و مسیرهای صعب و ناهمواری را در این زمینه پشت سر گذاشته اند. ولی باید به شما  بگوییم که با وجود دشواری های این کار هنوز هم آموزش مکالمه زبان انگلیسی به مراتب در جایگاه بالاتری از مکالمه به سایر زبان های معتبر اروپایی و بین المللی قرار دارد. دلیل آن هم بسیار واضح است.

 

 

زبان انگلیسی یک زبان فرا منطقه ای و به طور کلی یک زبان مشترک جهانی به شمار می رود بنابراین لزومی ندارد برای آموزش مکالمه  زبان انگلیسی دست به ابتکارات یا کارهای خارق العاده ای بزنید. همین که به خودتان اعتماد کنید نصف راه را رفته اید و در واقع نیمه دیگر این مسیر نیز به متدهای آموزش مکالمه و روش هایی بستگی دارد که در ادامه همین مطلب به آنها  اشاره می کنیم و هر یک از آنها  را به طور جداگانه مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد.

 

 

چرا فقط ۱۴ مسیر برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی پیشنهاد داده اید؟

 

 

شاید بپرسید که  چرا از بین راه های متعددی که به منظور تقویت و آموزش مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد فقط به تعدادی از آنها  اشاره کرده ایم؟. جواب مشخص است. در واقع اشاره کردن به تمام راه هایی که برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد بحث را بیش از اندازه خسته کننده و طولانی می کرد که در حوصله خواننده و سایر مخاطبین نمی گنجید از همین  رو ترجیح دادیم تا به معروفترین راه هایی که در این زمینه وجود دارند اشاره کنیم.

 

 

این متدها که به منظور آموزش مکالمه زبان انگلیسی  پیشنهاد می شود از سایر روش های موجود معتبر تر بوده  و به اصطلاح بازدهی و کارایی آنها  به اثبات رسیده است. ضمنا این ۱۴ مسیر طلایی مورد تایید و توافق اغلب کارشناسان و صاحب نظران بوده و از همین رو در این زمینه اولویت بندی  نموده ایم و بهترین راه ها را به شما معرفی کرده ایم.

 

 

دیگر گیج نمی زنید

 

 

تا حالا برایتان پیش آمده است وقتی دو نفر با هم انگلیسی صحبت می کنند سرتان گیج برود. اصلا برایتان پیش آمده است که در حالی که ادعا می کنید دست کم مفاهیم و دروس مقدماتی زبان انگلیسی را گذرانده اید ولی برای تفهیم بعضی چیزها به زبان ایما و اشاره متوسل شوید؟ از دیدن افرادی که به قولی انگلیسی را مثل بلبل حرف می زنند چه حالی به شما دست می دهد؟ آیا فکر می کنید دیگر وقتش رسیده است که شما هم دست به کار شوید و  به کلاس ها و دوره های مقدماتی و پیشرفته آموزش مکالمه زبان انگلیسی بروید؟.

 

 

پس درنگ نکنید هم اکنون همیار زبان را به عنوان یک موسسه آموزشی فعال و حرفه ای در زمینه آموزش مکالمه زبان انگلیسی و سایر زبان های زنده دنیا انتخاب کنید و کار را شروع کنید. همیار زبان همیار شما در تمام مقاطع تحصیلی و سطوح مختلف می باشد. برای آشنایی بیشتر با مسیرهای طلایی آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری آن از شما دعوت می کنیم که در ادامه این مطلب نیز ما را همراهی کنید.

 

 

 

متدها و روش های نوین آموزش مکالمه زبان انگلیسی

 

 

همانطور که اشاره کردیم ما سعی کرده ایم تا مجموعه ای از متدها و شیوه های آموزش مکالمه  زبان انگلیسی و تقویت آن را برای شما گردآوری نمایم. این متد ها را در ۱۴ مورد برای شما خلاصه کرده ایم که امیدواریم بتوانید ضمن رعایت آنها  به موفقیت های درخشانی در این زمینه دست پیدا کنید. این ۱۴ روش که ما آنها  را ۱۴ مسیر طلایی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی  و تقویت سخنوری و گفتار شما می نامیم عبارتند از:

 

۱_بپذیرید که زبان انگلیسی یک زبان جهانی و شگفت انگیز است.

 

۲_آموزش مکالمه زبان انگلیسی  را با جدیت تا مراحل پیشرفته پیگیری کنید.

 

۳_از لاک دانشجو یا دانش آموز زبان انگلیسی خارج شوید.

 

۴_جواب هر سوال انگلیسی می تواند در سوال آن نهفته باشد.

 

۵_به پادکست های زبان انگلیسی گوش دهید.

 

۶_کلمات را به حافظه بلند مدت بسپارید.

 

۷_جملات و عبارات را به طور کامل یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.

 

۸_برای یادگیری گرامر وسواس نداشته باشید.

 

۹_بر آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری آن بیشتر از هر چیز دیگری تمرکز کنید.

 

۱۰_از اشتباه کردن اصلا واهمه نداشته باشید.

 

۱۱_انواع زبان های بومی و لهجه های انگلیسی را گوش دهید.

 

۱۲_از فیلم و ویدیو کلیپ های کوتاه آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

۱۳_در جریان مکالمه زبان انگلیسی قرار گیرید.

 

۱۴_رمان های انگلیسی را در حد توان بخوانید.

 

البته همانطور که اشاره کردیم در کنار این ۱۴ راه یادگیری و آموزش مکالمه زبان انگلیسی قطعا روش های متعدد دیگری نیز وجود دارند ولی ما به فراخور حال زبان آموزان و علاقه مندان زبان انگلیسی صرفا به ۱۴ مورد اشاره کرده ایم و یقین داریم در صورتی که متدهای مذکور را مورد استفاده قرار دهید در کوتاه مدت می توانید  شاهد نتایج شگفت انگیز آن و تکمیل روند آموزش مکالمه  زبان انگلیسی  باشید. در این بخش به بررسی و  تشریح جداگانه هر یک از موارد مذکور می پردازیم.

 

main image

تقویت زبان انگلیسی برای پیشرفت در زندگی

یادگیری آنلاین زبان با اساتید مجرب
شروع کنید
2,350
دانش آموخته راضی

 

 ۱_بپذیرید که زبان انگلیسی یک زبان جهانی و شگفت انگیز است.

 

 

زبان انگلیسی یک زبان جهانی و پرکاربرد در اغلب کشورهای جهان به شمار می رود. به دلیل پیشینه و نوع تعاملات کشورهای انگلیسی زبان با سایر کشورهای جهان این زبان از رشد گسترده ای در مقایسه با سایر زبان های معتبر جهانی برخوردار است.

 

 

تقریبا  با این زبان می توان با بخش اعظمی از افرادی که در سایر کشورها زندگی می کنند ارتباط برقرار کنید. می توانید به تجارت بپردازید و در صورتی که بر آن مسلط باشید به ادامه تحصیل بپردازید. البته در زبان انگلیسی شگفتیهای بیشماری نیز در نوع تلفظ وجود دارد که صرف از طریق آموزش مکالمه  زبان انگلیسی و شیوه های پیشرفته و سریع می توانید  بر آنها  تسلط پیدا کنید. بهترین کار این است که به استثناهایی که در زبان انگلیسی وجود دارند توجه کنید و آنها  را به خاطر بسپارید تا در آینده و زمانی که با این عبارات یا کلمات برخوردار می کنید دچار بهت و تحیر نشوید.

 

 

مثلا دقت کند که چرا کلمه MICE در شکل مفرد یا به صورت تکی به این ترتیب تلفظ می شود ولی در حالت جمع به MOUSE تبدیل می شود در حالی که HOUSE اسم جمع HOSES  است. درست به دلیل همین غیر قابل پیش بینی بودن زبان انگلیسی است که اتفاقا توصیه می کنیم آن را به خاطر بسپارید و یاد بگیرید و استثنا ها را فراموش نکنید.

 

 

 

 

۲_آموزش مکالمه زبان انگلیسی را با جدیت تا مراحل پیشرفته پیگیری کنید.

 

 

می توانید آموزش مکالمه زبان انگلیسی را از یک ساعت در روز شروع کنید. البته با توجه به سطح یادگیری شما بیشتر یا کمتر از این میزان هم می توانید تمرین کنید. البته اگر قرار باشد این یک ساعت تمرین آموزش مکالمه زبان انگلیسی به یک ساعت در طول هفته ختم شود اصلا نتایج قابل قبولی را در پی نخواهد داشت.

 

 

بنابراین توصیه می کنیم که این مدت را برای یک روز و در صورت نیاز و توانایی بیشتر افزایش دهید. می توانید  در ابتدا کار را از چند دقیقه در روز شروع کنید و به تدریج مدت زمان مورد نظر را افزایش دهید و به تدریج به سطح معینی از قبیل یک ساعت و بیشتر برسانید.

 

 

به دلیل فرار بودن معانی و واژگان زبان انگلیسی باید سعی کنید تا آنها  را حتما یاد بگیرید و به حافظه بسپارید تا دچار فراموشی نشوید. در واقع اگر قصد دارید بر زبان انگلیسی اشراف داشته باشید توصیه می کنیم آن را به بخش لاینفک و جدایی ناپذیری از زندگیتان تبدیل کنید.

 

 

سعی کنید توانایی های خودتان را در زمینه آموزش مکالمه زبان انگلیسی هر بار به چالش بکشید و سطح دانش و معلومات تان را در این زمینه بسنجید. در صورتی که متوجه شده اید به پیشرفت های مطلوبی در این زمینه دست پیدا کرده اید آن وقت می توانید یادگیری کلمات جدید را شروع کنید. بنابراین آموزش مکالمه زبان انگلیسی در صورتی که برنامه مناسبی بدین منظور در اختیار نداشته باشد ممکن است منجر به شکست شود. آ که در این زمینه بازنده نباشید حتما تلاش کنید تا برنامه منسجمی بدین منظور داشته باشید.

 

 

۳_از لاک دانشجو یا دانش آموز زبان انگلیسی خارج شوید.

 

 

اگر قرار باشد مانند یک دانش آموز فقط بخشی از قواعد و کلمات را در گفتگوهای ساده یاد بگیرید  و فکر  کنید که در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده اید متاسفانه باید به شما بگوییم که در این زمینه سخت دچار اشتباه شده اید.

 

 

اصولا نوع آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت حرفه ای با نوع آموزش این زبان از طریق مدرسه یا دانشگاه متفاوت است و از همین رو لازم است تا صرفا ملاک و معیار ما برای یادگیری منابع مشخصی باشد که از طریق آموزشگاه های مورد نظر و اساتید مجرب زبان انگلیسی  برای شما  در نظر گرفته می شود.

 

 

سعی کنید خودتان را در روند یادگیری و آموزش زبان انگلیسی درگیر کنید و توانایی هایتان را به چالش بکشید. تفکرات تان و کلماتی را که در ذهن دارید در جملات با زبان انگلیسی به کار بگیرید. در صورتی که این کار را تکرار کنید دور نخواهد بود که شاهد موفقیت خودتان در این زمینه باشید. به شرطی که آموزش مکالمه زبان انگلیسی را جدی بگیرید.

 

 

زمانی که شما با یک زبان تکلم می کنید یا تصوراتتان را با این زبان بروز می دهید در واقع بدین معنی است که به نوعی روند آموزش مکالمه زبان انگلیسی در ذهن شما نهادینه شده است و از همین رو می توان امیدوار بود که در عمل نیز نتایج مثبت و درخشانی را کسب کنید.

 

 

به عنوان مثال زمانی  که قصد دارید کلمه سیب را در ذهنتان ثبت کنید و به حافظه بسپارید ابتدا تصویر ذهنی آن را خلق کنید. در واقع هر گاه که به آن تصویر ذهنی مراجعه می کنید برای شما  تداعی کننده کلمه   APPLE خواهد بود.

 

 

 

 

۴_جواب هر سوال انگلیسی می تواند در سوال آن نهفته باشد.

 

 

برای پاسخ به برخی سوالات در زبان انگلیسی در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به این نکته تاکید شده است که لزوما نباید یک ردیف کلمات پرطمطراق را در جواب بیاورید که می تواند برای شما  هم دردسر ساز باشد. دردسر ساز که می گوییم بدین معنی که شاید حفظ و مرتب کردن این سوالات وقت شما  را بیش از حد معمول به خودش اختصاص دهد. سوالات در زبان انگلیسی مانند آینه عمل می کنند که جواب این سوالات بازتاب و منعکس کننده خودشان هستند به سوالات و پاسخ های زیر دقت کنید:

 

.Does he…? → Yes, he does

 

.Can she…? → Yes, she can

 

.Is it…? → Yes, it is

 

می بینید که قرار نیست شما کار شاق و چندان دشواری انجام دهید که در نهایت خودتان هم در این زمینه به زحمت بیفتید. بدین معنی که اگر شخصی از شما سوالی می پرسد ابتدا کمی تامل کنید و به سوال او خوب فکر کنید در اغلب موارد فرد جوابی را که از شما می خواهد و انتظار دارد که آن را بشنود در سوال خودش مطرح کرده است. همانطور که در موارد بالا به آنها  اشاره کردیم. پس یک راه درست برای این کار که در آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیز به آن اشاره شده است توجه و تمرکز بر سوالی است که فرد پرسشگر مطرح می کند.

 

 

۵_به پادکست های زبان انگلیسی گوش دهید.

 

 

پادکست ها و اصولا هر نوع فایل شنیداری می تواند روند آموزش مکالمه زبان انگلیسی شما را تسریع کند. این پادکست ها که بر همین  مبنا نیز تولید شده اند می توانند ذهنیت شما را به گونه ای آماده سازی کنند که در نهایت بتوانند زمینه ساز یک گفتگو و مکالمه مناسب برای شما باشند.

 

 

سعی کنید به نوع ادا و تلفظ کلمات و به طور کلی زیر و بم کلمات دقت کنید. متوجه میشوید که زبان انگلیسی ظرافت های زبانی زیادی دارد. به لهجه های مختلف و زبان های بومی مختلفی که در زبان انگلیسی وجود دارد گوش دهید و پادکست های متنوعی را که در این زمینه آماده شده اند تهیه نمایید.

 

 

گاهی  وقت ها این پادکست ها به سادگی قابل دانلود بوده و در ظرف چند دقیقه در اختیار شما قرار می گیرند بنابراین پادکست ها را  در آموزش مکالمه زبان انگلیسی جدی بگیرید. همچنین می توانید این پادکست ها را  اولویت بندی کرده و سطح فهم و درکتان از مطالب موجود را با هر بار  گوش دادن به آنها  ارتقا دهید.

 

 

 

۶_کلمات را به حافظه بلند مدت بسپارید.

 

 

انگلیسی ها ضرب المثل معروفی دارند که می گوید چیزی را که از آن استفاده نکنید ناگزیر از دست می دهید. این مثال کاملا با آموزش مکالمه زبان انگلیسی  و روند آن در زبان انگلیسی سنخیت دارد. به عبارت دیگر در صورتی که شما کلمات و عباراتی را که در آموزش مکالمه زبان انگلیسی یاد می گیرد به طور مرتب در طول هفته و در جملات مشخص مورد استفاده قرار ندهید ممکن است آن کنید.

 

 

بنابراین بهترین راه تمرین و جمله سازی با استفاده  از واژگان جدید است. برای به خاطر سپردن منتظر نباشید تا دفعه بعد دوباره آن را حفظ کنید. بهتر است از همان لحظه کار را شروع کنید.

 

 

۷_جملات و عبارات را به طور کامل یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.

 

 

جملات را ناقص و یا نیمه کاره رها نکنید. لازم است تا به هر نحوی این جملات را یاد بگیرید. در آموزش مکالمه زبان انگلیسی بر این نکته اساسی تاکید می شود که بهتر است بدین منظور معادل یابی کنید. یعنی زمانی که شما از جمله گرسنه ام در زبان مادری خودتان استفاده میکنید معادل انگلیسی آن را به طور کامل در جملات به کار بگیرید.

 

 

۸_برای یادگیری گرامر وسواس نداشته باشید.

 

 

یکی از چیزهایی که ممکن است تا حدودی آموزش مکالمه زبان انگلیسی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد گرامر این زبان است. فراموش نکنید حتی افرادی که زبان انگلیسی به نوعی زبان مادری آنان به شمار می رود در قواعد دستوری و کاربردهای جملات بر حسب گرامر این زبان دچار اشتباه می شوند  و این یک چیز کاملا طبیعی است. در عوض سعی کنید تا توانایی های خودتان را در زمینه نوشتار، گفتار و درک مطلب افزایش دهید تا خطاهای دستوری را بتوانید به نوعی از این طریق پوشش دهید.

 

 

۹_بر آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری آن بیشتر از هر چیز دیگری تمرکز کنید.

 

 

به حواشی نوشتن جملات و نیز مرتب کردن کلمات چندان توجه نداشته باشید. بالاخره کار باید از یک جایی آغاز شود در بسیاری موارد خطاها و اشتباهات به مرور زمان و با درک صحیح زبان آموز از بین می رود. آموزش مکالمه زبان انگلیسی فقط توسط اساتید و کتاب های درسی انجام نمی شود بلکه در واقع هر کس که به زبان انگلیسی تکلم می کند می تواند در این زمینه به شما کمک کند و  به اصطلاح بخشی از فرایند آموزش مکالمه زبان انگلیسی و تقویت آن به شمار بیاید.

 

۱۰_از اشتباه کردن اصلا واهمه نداشته باشید.

 

 

گاهی وقت ها پیش می آید که ترس از اشتباه کردن مانع برقراری ارتباط از طریق یک دیالوگ و گفتگوی منطقی می شود. توصیه میکنیم هر آنچه را که در زمینه آموزش مکالمه زبان انگلیسی یاد گرفته اید بروز دهید و ترسی از اشتباه کردن در این زمینه نداشته باشید. در واقع این اشتباهات می توانند اساس و بنیان خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی و موفقیت در این زمینه باشند.

 

 

 

۱۱_انواع زبان های بومی و لهجه های انگلیسی را گوش دهید.

 

 

زبان انگلیسی دارای لهجه های مختلفی است. مثلا در انگلستان لهجه بریتیش و در آمریکا لهجه امریکایی و در کشورهایی مانند استرالیایی نیز لهجه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و اصولا زیبایی یک زبان از جمله زبان انگلیسی به همین  تنوع است. شما در انگلستان و شهرهای آن با گویش های متعددی مواجه هستید و در آمریکا و استرالیا نیز همین گویش ها را می توانید بشنوید در حالی که نوع تلفظ و  در مواردی معانی و مفاهیم را هم می توانند تغییر داده و به همین  دلیل شناخت آنها  می تواند در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شما یاری برساند.

 

 

۱۲_از فیلم و ویدیو کلیپ های کوتاه آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

 

ویدیو کلیپ های آموزشی که توسط موسسات مربوط به یادگیری زبان انگلیسی تولید میشوند منبع مناسبی برای یادگیری و آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شمار می روند. شما می توانید  این فیلم های آموزشی را از سایت همیار زبان و یا سایت های معتبر دیگری از قبیل سایت   fluentuنیز تهیه نمایید.

 

۱۳_در جریان مکالمه زبان انگلیسی قرار گیرید.

 

زمانی که خودتان را در روند آموزش مکالمه زبان انگلیسی قرار دادید یعنی باید جسارت این را داشته باشید تا وارد عمل شوید. در صورتی که توانایی برقراری ارتباط با دیگران را نداشته باشید و از دانسته ها و معلوماتی که در این زمینه دارید به درستی استفاده نکنید در واقع آموزش مکالمه زبان انگلیسی  شما به درستی انجام نگرفته است و شما فقط وقتتان را تلف کرده اید. خودتان را در شبکه ها و پیام رسان های اینترنتی یا دوره های آنلاین بحث و گفتگو به زبان انگلیسی درگیر کنید تا بتوانید با ظرافت ها و کاربردهای واژگان مختلف در این زبان محبوب آشنا شوید.

 

 

۱۴_رمان های انگلیسی را در حد توان بخوانید.

 

یکی دیگر از منابعی که می تواند در آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شما یاری برساند مطالعه رمان های کلاسیک و یا رمان های مطرح دیگری است که به این زبان نوشته شده اند. آثار درخشانی در این زمینه وجود دارند که ضمن تقویت زبان آموزی و توان گفتار و سخنوری شما همچنین لذت مطالعه و یادگیری مفاهیم انسانی و ارزشمند را نیز به شما می بخشند. بنابراین از مطالعه این آثار غافل نشوید.

 

 

جمع بندی

 

شما هم می توانید  آنقدر بر ظرایف زبانی و مهارت مکالمه در زبان انگلیسی پیشرفت کنید که به یک سخنران فوق العاده و حتی گوینده معروفی تبدیل شوید. فکر می کنید کسانی که زبان مادریشان زبان انگلیسی نبوده است و از هر نظر شباهت های زیادی با شما دارند چطور و از چه راه هایی توانسته اند بر انگلیسی غلبه کنند و به اصطلاح انگلیسی را قورت بدهند.

 

 

پادکست ها به آموزش مکالمه زبان انگلیسی کمک می کنند؟
پادکست ها و اصولا هر نوع فایل شنیداری می تواند روند آموزش مکالمه زبان انگلیسی شما را تسریع کند. این پادکست ها که بر همین مبنا نیز تولید شده اند می توانند ذهنیت شما را به گونه ای آماده سازی کنند که در نهایت بتوانند زمینه ساز یک گفتگو و مکالمه مناسب برای شما باشند.
آموزش زبان انگلیسی از طریق مدرسه یا دانشگاه برای مکالمه زبان انگلیسی کافی است؟
اصولا نوع آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت حرفه ای با نوع آموزش این زبان از طریق مدرسه یا دانشگاه متفاوت است و از همین رو لازم است تا صرفا ملاک و معیار ما برای یادگیری منابع مشخصی باشد که از طریق آموزشگاه های مورد نظر و اساتید مجرب زبان انگلیسی  برای شما در نظر گرفته می شود.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد