لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟

لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟

لهجه آمریکایی و لهجه بریتیش دارای تنوع بالایی هستند و افرادی که در مناطق مختلف انگلیس یا آمریکا متولد شده‌اند به لهجه مردم آن منطقه صحبت می‌کنند.

جدول محتوایی

لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟، افرادی که در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی هستند معمولاً این سوال را مطرح می‌کنند؛ زیرا یادگیری زبان با لهجه اصیل مردمی که در انگلیس یا آمریکا ساکن هستند بسیار جذاب به نظر می‌رسد. در قدم اول قبل از یادگیری زبان انگلیسی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تلفظ درست لغات انگلیسی از یادگیری زبان با یک لهجه خاص بسیار مهم‌تر است؛ بنابراین به خاطر یادگیری لهجه بریتیش یا آمریکایی یا امریکن در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی‌تان وقفه ایجاد نکنید.

 

 

در این مطلب همیارزبان هر دو لهجه امریکایی و بریتش را از جوانب مختلف با هم مقایسه کرده‌ایم. با شناخت این موارد بهتر می‌توانید موقع یادگیری انگلیسی این دو لهجه را از هم تشخیص داده و به یکی از آن‌ها تسلط بهتری پیدا کنید.

 

 

مقایسه لهجه بریتیش و آمریکایی 

 

برای اینکه بدانید لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟ در این بخش این دو لهجه را از جهت‌های مختلف با هم مقایسه کرده‌ایم.

 

تلفظ در بریتیش و آمریکایی 

 

اولین تفاوت لهجه بریتیش و آمریکایی را می‌توان در تلفظ آن‌ها دانست. لهجه بریتیش به تنهایی دارای تلفظ‌های مختلفی است و هر کدام از این تلفظ‌ها در دوره خاصی و توسط افراد خاصی که در انگلیس یا حومه آن ساکن بوده‌اند استفاده می‌شده است. در سبک تلفظ cockney که بین کارگران انگلیسی دیده می‌شود، تلفظ لغات t و h و یا عدم تلفظ حرف h در ابتدای برخی کلمات به چشم می‌خورد؛ اما در تلفظ بریتیش که بین اشراف‌زاده‌ها و درباریان رایج است و به عنوان سبک تلفظ posh نیز شناخته می‌شود، تغییراتی در تلفظ حرف r، حرف h در ابتدای برخی کلمات و حروف صدادار به چشم می‌خورد.

 

 

این تغییر تلفظ حروف در بین افراد ساکن ایالت متحده نیز دیده می‌شود و کسانی که در ایالت‌های مختلف آمریکا ساکن هستند، تلفظ‌های متفاوتی دارند.اما به طور کلی، آنچه به عنوان تفاوت در تلفظ لغات بین افرادی که در انگلیس با لهجه بریتیش استاندارد صحبت می‌کنند و افراد ساکن آمریکا با لهجه امریکن استاندارد حرف می‌زنند وجود دارد عبارتند از:

 

 

-   در انگلیسی آمریکایی، نحوه تلفظ حرف قبل و بعد از T صدادار قبل از t به صورت “آ” و بعد از t به صورت“اِ” است. در صورتی که در لهجه امریکایی بعد از t حرف T مایل به صدای “د” تلفظ می‌شود.

-     در انگلیسی بریتیش زمانی که r بعد از یک حرف صدادار قرار می‌گیرد، r تلفظ نمی‌شود؛ اما در لهجه آمریکایی شاهد تلفظ این حرف هستیم.

 

 

 

املای لغات در بریتیش و آمریکایی 

 

جهت شناخت لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟ لازم است که درباره تفاوت‌های این دو زبان در املا و نحوه نوشتار لغات نیز شناخت به دست بیاورید. در ادامه برخی از این تفاوت‌ها را جهت شناخت بیشتر بررسی کرده‌ایم.

·        کلماتی که در بریتیش به “our” ختم می‌شوند، در انگلیسی آمریکایی به “or” ختم شده‌اند. به عنوان مثال color به colour تبدیل می‌شود.

·        کلماتی که در بریتیش به “ise” ختم می‌شوند، در انگلیسی آمریکایی به “ize” ختم شده‌اند. به عنوان مثال Realise به Realize تبدیل می‌شود.

·        کلماتی که در بریتیش به “re” ختم می‌شوند، در انگلیسی آمریکایی به “er” ختم شده‌اند. به عنوان مثال Litre به Liter تبدیل می‌شود.

·        کلماتی که در بریتیش به “ence” ختم می‌شوند، در انگلیسی آمریکایی به “ense” ختم شده‌اند. به عنوان مثال به تبدیل می‌شود.

·        در بریتیش برای اضافه کردن “ing” یا “ed” به لغتی که با حرف “L” به پایان میرسد، در صورتی که قبل از L یک حرف صدادار وجود داشته باشد، باید یک “L” دیگر نیز به عبارت اضافه شود، در صورتی که در انگلیسی آمریکایی این شرایط برقرار نیست.

·        شکل گذشته بعضی از لغات مانند learn در انگلیسی آمریکایی و بریتیش متفاوت است.

 

 

 

تفاوت لغات در بریتیش و آمریکایی 

 

 بعضی از لغات در انگلیسی آمریکایی و بریتیش به شکل متفاوتی نوشته می‌شوند. در نتیجه ساختار عبارت به طور کامل متفاوت خواهد بود و تلفظ آن نیز تغییر می‌کند. از جمله این لغات می‌توان به apartment و flat یا college و university اشاره کرد.

 

 

تفاوت در دستور زبان بریتیش و آمریکایی 

 

در بریتیش و امریکن برای ساختن جمله‌ها از حروف اضافه به شکل متفاوتی استفاده می‌شود. دستور زبان‌هایی که افرادی که به این زبان‌ها صحبت می‌کنند برای ساختن جملات مختلف در نظر دارند نیز با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال در هر دو زبان برای رد کردن تعارف برای غذا خوردن ساختار زیر استفاده می‌شود.

 

 

Thanks, I had enough

(انگلیسی آمریکایی)

 

 

Thanks, I have had enough

(انگلیسی بریتیش)

 

 

کدام لهجه را باید انتخاب کنیم؟

 

 قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب یکی از این لهجه‌ها باید حتماً این موضوع را در نظر داشته باشید که لهجه زبان انگلیسی افراد و تغییرات حنجره او در سن پایین شکل می‌گیرد؛ بنابراین در سنین بالا افرادی که زبان انگلیسی را یاد می‌گیرند و زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست نمی‌توانند مانند یک فرد که در انگلیس یا امریکا متولد شده صحبت کنند.

 

 

اما به طور کلی کسانی که قصد شرکت در آزمون تافل یا آزمون آیلتس را دارند و می‌خواهند با هدف سفر، مهاجرت، کار و... زبان انگلیسی را یاد بگیرند، حتماً لازم است که هر دو لهجه را متوجه شوند؛ اما اینکه تصمیم می‌گیرید منابع اصلی یادگیری خودتان را به چه لهجه‌ای انتخاب کنید، تا حد زیادی به ترجیحات و علاقه‌مندی‌هایتان و کشوری که قصد دارید در آن حضور داشته باشید بستگی دارد.

 

سخن پایانی

 

 تا به اینجا درباره تفاوت‌های کلی این دو لهجه شناخت مناسبی کسب کرده‌اید و بهتر می‌توانید جواب سوال لهجه آمریکایی بهتر است یا بریتیش؟، را پاسخ دهید. همیارزبان به عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌های یادگیری زبان این امکان را برایتان فراهم کرده است که با بهترین کیفیت و لهجه زبان انگلیسی را یاد بگیرید و مشکلی موقع برقراری ارتباط با سایر مردم انگلیسی‌زبان جهان نخواهید داشت. برای شروع یادگیری انگلیسی می‌توانید از سایت و اساتید انگلیسی همیارزبان کمک بگیرید و به مورد سطح خودتان را در انگلیسی ارتقاء دهید.

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
1) کدام لهجه برای من مناسب‌تر است؟
با توجه به شغل، کشور مقصد، راحتی خودتان و ترجیحاتی که دارید می‌توانید یکی از لهجه‌های بریتیش و امریکن را انتخاب کنید.
2) کلمات متفاوت بریتیش و امریکن کدامند؟
در این مطلب همیارزبان تفاوت لهجه بریتیش و امریکن را در بخش‌های مختلف مانند لغات و املای لغات مورد بررسی قرار داده‌ایم.
3) چگونه لهجه انگلیسی داشته باشیم؟
لهجه‌های انگلیسی افراد معمولاً در سنین پایین شکل می‌گیرد و اگر در سنین پایین یادگیری زبان را شروع کرده باشید، یا اینکه در یک کشور انگلیسی‌ زبان ساکن باشید لهجه انگلیسی خواهید داشت.
3) بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان کدام است؟
سطح کتاب‌های امریکن انگلیش فایل با توجه به میزان مهارت هر فرد در زبان انگلیسی مشخص می‌شود. با توجه به توصیه استاد زبانتان می‌توانید یکی از این کتاب‌ها یا سایر منابع را برای شروع یادگیری انگلیسی استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد