آموزش زبان اسپانیایی در سفر

آموزش زبان اسپانیایی در سفر

16th ژوئن, 2019

0
Loading...

آیا کمربندهایتان را برای پرتاب به یک سفر دور و دراز محکم بسته اید؟ آیا چتر نجات همراهتان دارید؟ می خواهیم فرود راحتی داشته باشید. می خواهیم شما را به اسپانیا ببریم و کاری کنیم که با مردم صحبت کنید.

 

فراموش نکنید حتی اگر شما در خلال گشت و گذار تان به این کشور سیاحتی بتوانید چند عبارت و کلمه را ولو  در گویش محلی یاد بگیرید یعنی گام بلندی با آموزش زبان اسپانیایی در سفر برداشته اید. مردم اسپانیا یا کشورهای اسپانیولی زبان واقعا از این که ببینند شما با زبان آنها صحبت می کنند از شما تشکر و قدردانی می کنند.

 

در جریان آموزش زبان اسپانیایی در سفر شما یاد می گیرید تا دوستان تازه ای پیدا کنید و جهان کنونی خودتان را متحول سازید. بسیاری از این دوستی ها حتی به صورت طولانی مدت دوام می  آورند و این در آموزش زبان اسپانیایی در سفر یک مزیت است.  کار را با اصطلاحات بسیار ساده آغاز می کنیم که شما در آموزش زبان اسپانیایی در سفر به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

 

واژگان کلیدی آموزش زبان اسپانیایی در سفر

 

در اینجا شما را با مهمترین واژگان کاربردی آموزش زبان اسپانیایی در سفر آشنا می کنیم.

 

با زبان اسپانیایی سلام کنید

 

یکی از مواردی که باید در آموزش زبان اسپانیایی در سفر به آن توجه کنید به اصطلاح خودمان  احوالپرسی روزانه است. در واقع سلام کردن و احوالپرسی کلید ورود به گفتگوها و مکالمات روزانه می باشد. رایج ترین کلمه ای که می توانید بدین منظور به کار ببرید کلمه hola است.

 

این کلمه را می توانید در هرکجا و هر شرایطی بدون محدودیت به کار ببرید و یکی از مصطلح ترین واژگان ارتباطی به خصوص در آموزش زبان اسپانیایی در سفر به شمار می رود. شما همچنین می توانید به منظور تقویت آموزش زبان اسپانیایی در سفر موارد زیر را هم امتحان کنید.

 

 

صبح بخیر در زبان اسپانیایی

 

زمانی که شما قصد دارید به یک فرد با زبان اسپانیایی صبح بخیر بگویید باید از کلمه ترکیبی( la mañana )   استفاده کنید. در صورتی که می خواهید بگویید عصر بخیر می توانید از واژگان ترکیبی     la tarde را استفاده کنید.

 

شما همچنین می توانید با گفتن عبارت buenus tardes یک عصر خوب و دلپذیر را برای شخص مورد نظر آرزو کنید. البته این عبارت در آموزش زبان اسپانیایی در سفر به اشکال متفاوتی بیان می شود.

ن هستید

 

همچنین اگر دنبال سفر به کشور های انگلیسی زبان هستید میتونید مقاله آموزش زبان انگلیسی در سفر مارو بخونید

 

از آشنایی شما خوشبختم

 

این عبارت هم جزو مهمترین عبارات آموزش زبان اسپانیایی در سفر می باشد. زمانی که برای نخستین بار به فرد دیگری معرفی می شوید در زبان اسپانیایی  باید بدین منظور از اصطلاح  mucho gusto استفاده کنید. این اصطلاح دلنشین را می توانید  بارها و در موقعیت های مختلف نیز مورد استفاده قرار دهید.

 

معرفی خودتان به زبان اسپانیایی

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر یکی از مواردی که اهمیت ویژه ای دارد معرفی فرد از زبان خودش می باشد. برای معرفی خودتان می توانید ابتدا با گفتن me llamo  کار را شروع کنید  و پس نام خودتان را بگویید.

 

آموزش زبان اسپانیایی در سفر بدین معنی نیست که شما برای معرفی خودتان نامتان را هم ترجمه کنید و به زبان اسپانیایی بگویید!. البته می توانید به این صورت هم باشد که ابتدا اینطور شروع کنید    Hola, soy Benny  یعنی سلام من بنی هستم. ولی با این وجود بیشتر مصطلح است که از شکل اولیه و رایج آن استفاده شود.

 

اسم شما چیه؟

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر هر زمان که در جریان معارفه از فرد دیگری خواستید تا خودش را معرفی کند می پرسید:

 Cómo te llamas?- یا اسم شما چیه؟

و فرد در جوا ب می تواند از روش پیشین  برای پاسخ به شما از me llamo و سپس نام خودش استفاده کند.

 

روز خوبی داشته باشید

 

همچنین در جریان آموزش زبان اسپانیایی در سفر هر زمان خواستید اوقات خوشی را برای کسی آرزو کنید اگر با او صمیمی باشید و از نزدیکان شما باشد می تواند به صورت غیر رسمی تر و یا معمولی بگویید:

que tengas un buen dia

ولی اگر  با شخص دیگری خداحافظی می کنید می توانید از عبارت زیر استفاده کنید و بگویید:

Tenga un buen día

 

به زودی شما را خواهم دید

 

یکی دیگر از عبارت هایی که لازم است در آموزش زبان اسپانیایی در سفر به آن توجه کنید زمانی است که شما می خواهید علاقه خودتان را برای دیدار مجدد فردی ابراز کنید. شما در این شرایط باید بگویید:

– Hasta luego

  گرامر زبان اسپانیایی قسمت سوم

یعنی شما را خواهم دید یا به زودی شما را ملاقات خواهم کرد.

 

 

خداحافظی

 

زمانی که می خواهید در زبان اسپانیایی  از کسی خداحافظی کنید می گویید:

adios

همچنین در آموزش زبان اسپانیایی در سفر کلمه cuídate نیز به عنوان خداحافظی  مصطلح می باشد.

مودبانه حرف زدن

 

یکی از کارهایی که شما در آموزش زبان اسپانیایی در سفر ملزم به رعایت آن هستید آداب سخنوری یا حرف زدن مودبانه است. این کار از نظر اسپانیایی ها ضمن این که تشخص و وقار شما را نشان می دهد می تواند تا حدود زیادی معرف شما باشد.

 

لطفا را فراموش نکنید

 

زمانی که در زبان اسپانیایی می خواهید در خواستی از کسی داشته باشید حتما قبل از آن از کلمه لطفا که به صورت por بیان می شود استفاده کنید. این کلمه نیز همانند معادل انگلیسی آن  یعنی please  به انتهای جمله می چسبد.

 

از شما متشکرم

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر توصیه می شود اگر قصد دارید از کسی تشکر کنید و از این طریق فروتنی و قدرشناسی خودتان را نسبت به او بابت خدمتی که برای شما انجام داده است نشان دهید توصیه می کنیم از عبارتgracias      یعنی متشکرم یا muchas gracias    به معنای خیلی سپاسگزارم استفاده کنید.

 

خوشامدگویی

 

اگر قصد دارید تا به کسی خوشامد بگویید در زبان اسپانیایی باید از عبارت de nada استفاده کنید. این عبارت همچنین نوعی اطمینان بخش است چرا که می تواند بدین معنی نیز باشد که خوش آمدید و مشکلی نیست.

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر همچنین تاکید شده است که  می توان برای ابراز خوشحالی و شادمانی زاید الوصف از دیدن فرد از عبارت mucho gusto  یا از دیدن شما خیلی خوشحالم نیز استفاده کنید.

 

ببخشید

 

برای این که از کسی عذر خواهی کنید  و یا معادل اسپانیایی عبارت Excuse Me را به کار ببرید توصیه می شود از عبارت perdone را به کار ببرید. این واژه بیشتر در شرایطی است که به کسی نیاز دارید تا کاری را برای شما انجام دهد ولی اگر در شرایط عادی قصد دارید تا به طرز مودبانه ای معذرت خواهی کنید توصیه می کنیم تا عبارات ” perdón، ” disculpe و    con permiso را به کار ببرید. البته بهترین و مودبانه ترین حالت این است که بگویید:

– pardon me

 

عذرخواهی

 

اگر قصد دارید به دلیل خطا یا اشتباهی که انجام داده اید از کسی تقاضای عفو و پوزش داشته باشید در آموزش زبان انگلیسی در سفر گزینه siento را به شما پیشنهاد می کند. این کلمه معادل   excuse me در زبان انگلیسی می باشد.

 

می توانید چت کنید

 

اکنون وقت شنا کردن و غواصی کردن در این دریای عمیق و سرشار از اصطلاحات و واژگان مفید می باشد. در واقع آموزش زبان اسپانیایی در سفر این جرات و جسارت را به شما می دهد که با خیال راحت ریسک های مهارت افزایی در زبان اسپانیایی را بپذیرید. چت کردن و گفتگوهای رو در رو و مستقیم یکی از راه هایی است که شما از طریق آنها می توایند مباحث جدی تری را دنبال کنید.

 

حال شما چطور است؟

 

اگر بخواهید حال کسی را با زبان اسپانیایی بپرسید می توانید از عبارت Cómo estás?  استفاده کنید. البته در حالت مودبانه تر می توانید بگویید:

– Cómo está usted

 

چی شده؟

 

اگر پیگیر اتفاق یا احوالات شخصی دوستان یا فرد مخاطب هستید و می خواهید بپرسید که چه اتفاقی افتاده است می توانید از اصطلاح Qué tal?  استفاده کنید. ولی نکته ای که در آموزش زبان اسپانیایی در سفر نیز به آن توجه شده است این است که در حالت رسمی تر بهتر است به منظور اطمینان بخشیدن به فرد جواب آن را اینطور بدهید:

bien یا     muy bienکه می تواند اینطور بیان شود من خوبم. یا very well… خیلی خوب.

 

 

به چه کاری مشغول هستید یا در زبان عامیانه چکار می کنید؟

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر جواب این سوال بدین صورت مطرح می شود:

– Cuáles son tus aficiones?

مثلا شما می توانید در جواب به مشغله ها و یا سرگرمی هایتان اشاره کنید و جواب دهید:

– un pasatiempoare

همچنین این سوال می تواند بدین صورت نیز مطرح شود:

Qué haces para divertirte?

یعنی سرگرمی شما- این روزها- چیست؟.

 

 

تمایل دارم یا ندارم

 

برای ابراز تمایل در زبان اسپانیایی نسبت به چیزی از عبارت gusta استفاده می کنند. مثلا اگر بخواهند اینطور بیان کنند که من دوست دارم مسافرت کنم عبارت me gusta viajar  را به کار می برند . اگر هم مثلا می خواهید بگویید که من پیتزا دوست ندارم می گویید:

– No me gusta la pizza

 

کجا می روید؟

 

  راهنمای اصلی معرفی اعضای بدن به زبان اسپانیایی

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر  با وجود گزینه های متعدد گزینه

– De dónde eres?

را بدین منظور پیشنهاد می دهد.

 

صحبت کردن درباره آب و هوا

 

از جمله عبارات و جملات متداول در زبان های مختلف جهان پرسش از وضعیت آب و هوا می باشد. بدین منظور در زبان اسپانیایی در جواب این سوال از جملات زیر استفاده می کنند

– Buen clima hoy هوا امروز خیلی زیباست.

– El mal tiempo hoy هوا خیلی بده.

یا جملات دیگری از قبیل:

– hace calor hoy هوا گرمه

یا

– hace frío hoy هوا سرده

 

خارج از شهر یا در اطراف آن

 

زمانی که شما مسافرت می کنید لازم است تا با بعضی سوالات اساسی  و نیز جوابهایشان آشنا باشید که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. اصولا مسافرت است که هدف آموزش زبان اسپانیایی  در سفر را بیشتر محقق می سازد:

 

من دوست دارم(در مورد غذا و نوشیدنی و سایر چیزها)

 

در این شرایط باید gustaría را استفاده کنید.

مثلا:

– me gustaría beber

یا

– me gustaría comprar

در این شرایط می توانید واژه ای را نیز به انتهای آن اضافه کنید که نشان تمایل یا عدم تمایل شما به آن خوردنی یا وسیله  مورد نظر باشد. مثل:

– Me gustaría comprar un periódico  من می خواهم روزنامه بخرم.

 

 

می توانم منو را ببینم

 

برای دیدن منو در رستوران ها مختلف بهتر است از جمله پرسشی زیر استفاده کنید:

– Un menú, por favor

 

صورتحساب، لطفاً!

حالا وقت تسویه حساب است. بنابراین لازم است تا صورت حسابتان را از صندوقدار بخواهید.

– La cuenta, por favor

 

قیمتش چقدره؟

 

در آموزش زبان اسپانیایی در سفر اینطور در مورد قیمت ها سوال می کنید:

– Cuánto cuesta eso?

 

من احتیاج دارم

 

برای این که بتوانید نیازهایتان را برطرف کنید و دیگران را از این نیازها مطلع سازید مثلا اگر بخواهید بگویید که به دستمال توالت احتیاج دارید می توانید بگویید:

– Necesito papel higiénico

 

می خواهم و یا نمی خواهم…قصد دارم و یا قصد ندارم

 

هر زمان چیزی را می خواهید و در دست یافتن به آن عزمتان را جزم کرده اید از yo quiero   و در غیر این صورت از yo no quiero را به کار می برید.

 

کجاست؟ در زبان اسپانیایی

 

این سوال را زمانی که در حال سفر هستید به عنوان یکی از ادات پرسشی که مکان را مطرح می کند در زمینه های گوناگونی از جمله راهنمایی گرفتن از دیگران در خصوص آدرس های مختلف می توانید مطرح کنید. در این شرایط عبارت  Dónde está…?  به به معنی  کجا به قبل از جمله پرسشی می چسبد مثلا:

 

– Dónde puedo encontrar un taxi?  کجا می توانم به تاکسی دسترسی پیدا کنم؟

و بسیاری از سوالات دیگر.

 

جهات اصلی در زبان اسپانیایی

 

جهات مختلف در زبان اسپانیایی  و برخی عبارت کلیدی اسپانیایی عبارتند از:

Izquierda-چپ

Derecha-راست

Siga recto – مستقیم به جلو

Gira-روشن

Aquí- اینجا

Allí-وجود دارد

Adelante-روبرو

Deténgase aquí –توقف در اینجا

 

ساعت چنده؟

 

برای اطلاع پیدا کردن از ساعت می توانید سوال خودتان را اینطور مطرح کنید:

Qué es esto?  ساعت چند است؟

 

 

این چیه؟ WHAT IS THIS?

 

در حین آموزش زبان اسپانیایی در سفر هر زمان که چیزی برای شما مبهم بود می توانید بپرسید:

– Qué es esto? این چیه؟

سوالات مهم را مطرح کنید

 

برای پیدا کردن راه حل ها و جواب هایی منطقی و مناسب سوالات را به طور منظم و به صورت اساسی مطرح کنید تا تمرکز خودتان و مخاطب را به هم نزنید و بتوانید به جواب های منطقی دست پیدا کنید.

 

چراها و چی های زبان اسپانیایی؟

 

این ادات سوالی که مشتمل بر چراها و چی های مختلف است به شکل زیر ظاهر می شوند:

Quién…? ..کی؟ چه کسی؟

Qué…?  چی؟

Cuándo…?  چه زمانی؟

Dónde…?  کجا؟

Por qué…?  چرا؟

 

چگونه  یا چطور؟

 

اگر قصد شما چرایی چیزی باشد بدین منظور از کلمه Cómo…?  استفاده می کنید و اگر می خواهید پرسش شما در زمینه مقدار باشد می پرسید Cuántos? یا چقدر. اگر هم قصد دارید تا در خصوص انتخاب بعضی چیزها بپرسید می توانید از  Cuál? به معنای کدام استفاده نمایید.

 

آیا می توانید به زبان اسپانیایی از کسی کمک بخواهید؟

 

اگر شما می خواهید فرد یا افرادی شما را از مشکل خاصی نجات دهند می توانید از Puede ayudarme?  استفاده کنید پس بهتر است آن را دقیقا به خاطر بسپارید زیرا این جمله نجات بخش است. در صورتی هم که قصد خرید یا مشاوره در این زمینه را داشتید از عبارت Puede ayudarme? استفاده کنید. اگر هم شرایط اضطراری بود فریاد بزنید:

– Auxilio! کمک!

دانلود اپلیکیشن همیارزبان، متفاوت ترین اپلیکیشن آموزش زبان !

برای دریافت لینک دانلود اپلیکیشن همیارزبان شماره خود را وارد نمایید :

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس : 3740 2842 021

بخش ها
مقالات
مجوز ها
logo-samandehi