ووچر تافل چیست و نکات مهم خرید آن کدام هستند؟

ووچر تافل چیست و نکات مهم خرید آن کدام هستند؟

ووچر تافل کوپنی است که با کمک آن می‌توانید هزینه شرکت در این امتحان بین المللی را به راحتی بپردازید، بدون اینکه نیاز به استفاده از درگاه‌های پرداخت بین المللی داشته باشید.

جدول محتوایی

ووچر تافل چیست؟ برای اینکه درباره ووچر تافل اطلاعات کسب کنید در قدم اول باید بدانید که آزمون تافل یکی از آزمون‌های بین‌المللی معتبر زبان انگلیسی است که برای تحصیل یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی‌زبان به آن نیاز دارید. 

 

 

این آزمون برای سنجش توانایی متقاضیان به مهارت‌های زبان انگلیسی در نظر گرفته شده و نمره‌ای که در آزمون تافل به دست می‌آورید نشان دهنده میزان تسلط شما به مهارت‌های چهارگانه لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ زبان انگلیسی است.

 

 

برای شرکت در آزمون تافل باید هزینه تافل را بپردازید. روش‌های زیادی برای پرداخت هزینه این آزمون وجود دارد و یکی از مطمئن‌ترین روش‌های پرداخت هزینه این آزمون ووچر تافل است. در حقیقت داوطلبان آزمون تافل می‌توانند به جای پرداخت هزینه تافل به صورت مستقیم از این روش برای پرداخت هزینه آزمون استفاده کنند. همیارزبان اطلاعاتی که لازم است درباره ووچر آزمون تافل بدانید را در این مطلب ارائه کرده است.

 

 

 

چرا باید در آزمون تافل شرکت کنیم؟

 

برای اینکه در دانشگاه‌های برتر جهان ثبت‌نام کنید یا وارد شرکت‌های معتبر بین‌المللی شوید باید مدارکی که مورد تایید این مراکز هستند را ارائه کنید. یکی از این مدارک تافل است. مدرک تافل نشانگر میزان مهارت فرد در زبان انگلیسی و درک درست این زبان خواهد بود. به همین خاطر است که دانشگاه‌های بین‌المللی برای پذیرش دانشجویان غیر انگلیسی‌زبان مدرک تافل را درخواست می‌کنند. 

 

 

این مدرک توسط مراکز مورد تایید صادر می‌شود و مهارت‌های زبان انگلیسی فرد را به طور دقیق و بی‌طرفانه ارزیابی می‌کند. در اغلب کشورها آزمون تافل توسط موسسه ETS‌ برگزار می‌شود. این موسسه برای کسانی که داوطلب این آزمون بین‌المللی هستند امکانات متنوعی مانند برگزاری آزمون‌های آمادگی کوتاه، ارائه نمرات برتر تافل، ارائه تست‌های رایگان آمادگی تافل، ثبت‌نام آنلاین برای آزمون تافل، اپلیکیشن تافل و ... را در نظر گرفته است.

 

 

چه مراکزی نمرات تافل را پذیرش می‌کنند؟

 

نمره تافل در بیش از 11000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در بیش از 150 کشور جهان از جمله استرالیا، کانادا، نیوزلند، ایالات‌متحده، انگلستان و سراسر اروپا و آسیا پذیرفته می‌شود. همچنین، بیش از 80 درصد دوره‌های تحصیلات تکمیلی در کانادا آزمون تافل را نسب به سایر آزمون‌های انگلیسی ترجیح می‌دهند؛ و در استرالیا، نیوزلند، فرانسه، آلمان و انگلستان این آزمون محبوبیت بالاتری نسبت به سایر آزمون‌های سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبان دارد.

 

هزینه آزمون تافل در ایران

 

هزینه آزمون تافل در هر کشور متفاوت است. به عنوان مثال موسسه ETS هزینه این آزمون را برای داوطلبان تافل در ایران از دسامبر 2016 مبلغ 245 دلار را تعیین کرده است. البته، هزینه تافل در تمام مراکز برگزار کننده این آزمون در ایران یکسان است و میزان ریالی آن با توجه به نرخ روز دلار محاسبه می‌شود. برای دیدن جزییات هزینه‌های آزمون مانند هزینه تغییر تاریخ یا کنسل کردن آزمون، هزینه ریپورت و غیره به آدرس www.ets.org/toefl مراجعه کنید.

 

 

ووچر تافل چیست؟

 

پس از انجام ثبت‌نام آزمون تافل در ‌سایت ETS، باید با یکی از روش‌های موجود هزینه آن را پرداخت کنید. راه‌های مختلفی مانند استفاده از سرویس PayPal، ویزا کارت، ووچر و غیره جهت پرداخت هزینه آزمون تافل در نظر گرفته شده است؛ و داوطلبان زیادی از ووچر تافل به عنوان یکی از روش‌های معمول پرداخت هزینه این آزمون بین‌المللی استفاده می‌کنند.

 

 

 ووچرهای تافل کدهای یا کوپن‌های منحصر به فردی هستند که 16 رقم دارند و موقع ثبت‌نام در آزمون تافل می‌توانید از آن‌ها برای پرداخت هزینه امتحان استفاده کنید. این سرویس در همه مناطقی که آزمون تافل برگزار می‌شود - به جز جمهوری خلق چین - در دسترس است.

 

 

ووچر تافل توسط یکی از موسسات مجازی که در هر کشور برای ارائه این کوپن در نظر گرفته شده ارائه می‌شود. پس از دریافت این کوپن موقع ثبت‌نام برای آزمون تافل می‌توانید کد ارائه شده برای ووچر را در قسمت Voucher Number وارد کنید و هزینه تافل را به راحتی بپردازید.

 

مراحل ثبت‌نام و استفاده از ووچر تافل

 

برای ثبت‌نام آنلاین با استفاده از ووچر تافل باید راه و روش استفاده از این کوپن یا کد اختصاصی را بلد باشید. در ادامه مراحل استفاده از ووچر را برای ثبت‌نام در آزمون تافل ارائه کرده‌ایم.

 

 

 

 

-  در قدم اول باید به آدرس www.ets.org/toefl/voucher مراجعه کنید.

 

 

-  سپس یک اکانت TOEFL iBT ایجاد کرده و وارد اکانت خودتان شوید.

 

 

-  در این قدم باید دستورالعمل‌های ثبت‌نام آزمون را مطالعه کنید.

 

 

-  سپس باید گزینه Register for a Test زیر بخش My Test‌ را انتخاب کنید.

 

 

-  بعد از انتخاب گزینه TOEFL Test‌ باید Continue‌ را انتخاب کنید.

 

 

-  در مرحله بعد باید با شرایط و ضوابط گفته شده موافقت خودتان را اعلام کرده و گزینه Continue را انتخاب کنید.

 

 

-  سپس باید محل مورد نظرتان برای آزمون را پیدا کنید (بیش از 8000 موسسه در سراسر جهان این آزمون را برگزار می‌کنند).

 

 

-  اکنون می‌توانید برای تعیین تاریخ آزمون یک بازه را در قسمت تعیین شده انتخاب کنید.

 

 

-  در این قدم باید گزینه Search‌ را انتخاب کرده و از لیست مراکز برگزاری آزمون در بازه زمانی و شهر مورد نظرتان یک گزینه را انتخاب کنید.

 

 

-  در صفحه بعد وضعیت ثبت‌نامی داوطلب (زمان و مکان) نمایش داده می‌شود و اگر همه موارد مورد تاییدتان بود گزینه Continue‌ را انتخاب کنید.

 

 

-  در این مرحله باید فیلدهای مربوط به اطلاعات شخصیتان را پر کنید (حتماً اطلاعات را مطابق با شناسنامه و کارت ملی‌تان وارد کنید تا موقع شرکت در آزمون تافل دچار مشکل نشوید)

 

 

-  در مرحله بعد نوع ریپورت یا گزارش نمره تافل که به دو صورت آنلاین یا کاغذی است را انتخاب کنید.

 

 

-  با توجه به اینکه نمره آزمون تافل شما فقط برای چهار مرکز آموزشی به صورت رایگان ارسال می‌شود در این مرحله باید 4 دانشگاه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید (البته تا ساعت 10 شب روز قبل از برگزاری امتحان تافل هنوز فرصت انتخاب این مراکز را دارید)

 

 

-  سپس سوالات نظرسنجی مطرح‌شده را پاسخ دهید (پاسخ دادن به دو سوال نظرسنجی برای عبور از این مرحله کافی است.)

 

 

-  در مراحل بعدی گزینه Yes یا No‌ را برای استفاده یا عدم استفاده از سرویس جستجوی تافل انتخاب کنید؛ و در صورتی که تمایلی به سفارش پکیج‌های تافل ندارید گزینه No thanks‌ را در صفحه مربوط به این پکیج‌ها انتخاب کنید.

 

 

-  در این مرحله صفحه نمایش اطلاعات ثبت‌نام داوطلب نمایش داده می‌شود، در صورت تایید اطلاعات ارائه شده گزینه Confirm Order‌ را انتخاب کنید.

 

 

-  در این مرحله نوبت پرداخت هزینه آزمون می‌رسد و زمانی که صفحه Select Payment Method" " ظاهر شد باید گزینه " Voucher " را انتخاب کنید. سپس شماره ووچر را وارد کنید تا تاییدیه ثبت‌نام برایتان ایمیل شود.

 

 

-  در مرحله آخر رسید ثبت‌نام نهایی (Ticket Confirmation) تمام مشخصات داوطلب را نشان می‌دهد و بهتر است این صفحه را پرینت بگیرید و روز آزمون همراه خودتان داشته باشید.

 

 

هزینه دریافت ووچر تافل چقدر است؟

 

برای دریافت ووچر تافل نیازی نیست هزینه‌ای بپردازید. در واقع هزینه ووچر رایگان است و داوطلبان برای دریافت این کوپن باید هزینه آزمون تافل را طبق مبلغی که برای کشور آن‌ها مشخص شده بپردازند. در سال 1401 هزینه‌ای که برای ثبت‌نام تافل در نظر گرفته شده 245 دلار است.

 

 

 

 

پس از پرداخت این مبلغ و اقدام برای دریافت ووچر آزمون تافل، حدود سه هفته زمان نیاز است تا ووچرها برای داوطلبان ایمیل شوند؛ بنابراین برای ثبت‌نام در آزمون تافل توصیه می‌شود که ووچر را چند هفته قبل از شروع ثبت‌نام نهایی تهیه کنید.

 

 

نحوه کنسل کردن آزمون تافل

 

اگر ثبت‌نام آزمون تافل حداکثر تا چهار روز قبل از آزمون کنسل شود، 50 درصد از هزینه اولیه آزمون به فرد بازگردانده می‌شود. (50 درصد کسر شده برای پوشش هزینه‌های فرآیند ثبت‌نام شما و نگه‌داشتن صندلی به صورت رزرو خواهد بود).

 

 

در صورتی که از طریق دریافت ووچر در این آزمون ثبت‌نام کرده باشید، هزینه کنسل شدن آزمون به حساب موسسه فروشنده ووچر واریز می‌شود و با ارائه ایمیل کنسلی آزمون می‌توانید این مبلغ را دریافت کنید.

 

 

نکات پایانی در مورد دریافت ووچر تافل

 

برای اینکه بدون مشکل بتوانید ووچر آزمون تافل را دریافت کنید و مراحل ثبت‌نام این آزمون بین‌المللی را طی کنید، نکاتی که لازم است بدانید در ادامه ارائه شده است. با توجه به این نکات می‌توانید بدون مشکل در آزمون تافل با کمک ووچرهای ارائه شده ثبت‌نام کنید و با دریافت مدرک تافل خودتان را برای مهاجرت تحصیلی یا کاری آماده کنید.

 

 

1.ووچرهای تافل فقط در یک کشور خاص معتبر هستند و در صورت نیاز به شرکت در آزمون تافل در کشور دیگر می‌توانید ووچر را برای آن کشور سفارش دهید.

 

 

2.با توجه به اینکه پرداخت هزینه تافل از طریق مستر کارت یا ویزا کارت ممکن است، برای پرداخت هزینه این آزمون به طور مستقیم باید از دوستان یا نزدیکانتان که در کشورهای دیگر ساکن هستند کمک بگیرید؛ اما ووچر تافل این مشکل را برطرف کرده و با دریافت این کد می‌توانید به راحتی ثبت‌نام تافل را تکمیل کنید.

 

 

3.حتماً موقع خرید ووچر به تاریخ انقضای آن دقت کنید تا ووچر منقضی نشده باشد.

 

 

4.توجه داشته باشید که ووچرهای تافل فقط تا 12 ماه پس از تاریخ صدور اعتبار دارند؛ بنابراین تنها تا یک سال بعد از خرید ووچر می‌توانید از آن‌ها برای ثبت‌نام در آزمون تافل استفاده کنید.

 

 

 5.ووچرهای تافل بدون Voucher Number قابل استفاده نیستند و ووچر خریداری‌شده را نمی‌توانید به اشخاص دیگر انتقال دهید.

 

 

 6.کد 16 رقمی ووچر تافل توسط مراکز ارائه دهنده ووچر به طور مستقیم بین شرکت‌کنندگان آزمون توزیع می‌شود.

 

 

7.کد ووچر را از فقط از مراکز مجاز اعلام شده توسط سازمان سنجش خریداری کنید، تا در صورت کنسل کردن آزمون برای پس گرفتن پولتان دچار مشکل نشوید.

 

 

 

و در پایان...

 

 

 

قبل از خرید ووچر تافل و ثبت‌نام در آزمون تافل باید زبان انگلیسی خودتان را تقویت کنید و با دانش زبانی قابل‌قبول در این آزمون بین‌المللی ثبت‌نام کنید. همیارزبان این امکان را برای متقاضیان تافل فراهم کرده که در کلاس‌های آمادگی تافل شرکت کنند. 

 

با شرکت در این دوره‌ها می‌توانید تحت نظر بهترین اساتید کشور مهارت‌های مورد نیاز برای کسب نمره مناسب در آزمون تافل را بیاموزید و با یک بار شرکت در این آزمون حدنصاب نمره مد نظرتان را کسب کنید.

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
ووچر تافل TOEFL چیست؟
ووچر آزمون تافل یک کد 16 رقمی است که برای پرداخت هزینه تافل می‌توانید از آن استفاده کنید.
نحوه خرید ووچر تافل چگونه است؟
برای خرید ووچر آزمون تافل باید به مراکز یا وب سایت‌های معتبری که در کشور این کوپن را می‌فروشند مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد