مشاوره آیلتس چیست و چه بخش‌هایی دارد؟

مشاوره آیلتس چیست و چه بخش‌هایی دارد؟

اگر قصد شرکت در آزمون بین‌المللی آیلتس (IELTS) را دارید، باید یک مشاور حرفه‌ای کنارتان داشته باشید تا بتواند راه و روش موفقیت در این آزمون و گرفتن نمره بالای آیلتس را نشانتان دهد.

جدول محتوایی

چطور می‌توانیم در آیلتس نمره بالا بگیریم؟ اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد شرکت در این آزمون بین‌المللی را دارید، باید از همین حالا به فکر یک مشاور آیلتس کنارتان باشید. مشاور آیلتس مسیرهای سخت و هموار این آزمون را به خوبی می‌شناسد و کمکتان می‌کند تا در این آزمون پررقابت نمره خوبی را کسب کنید.

 

 

برای کسانی که بار دوم یا سوم است که می‌خواهند در آزمون آیلتس شرکت کنند هم داشتن مشاور آیلتس به عنوان یک مربی حرفه‌ای ضروری است. این مربی کمکتان می‌کند که بدون صرف هزینه سنگین برای شرکت در دوره‌های متوالی آزمون آیلتس، در آزمون آیلتس(IELTS) موفق شوید و نمره‌ای که مد نظرتان است را به دست بیاورید.

 

 

همیارزبان این امکان را برای زبان آموزان فراهم کرده است که در کلاس‌های خصوصی آمادگی آیلتس شرکت کنند و همراه با مشاورهای حرفه‌ای این آزمون بین‌المللی برای پشت سر گذاشتن موانع آیلتس و دریافت نمره عالی قدم بردارند. برای اینکه بهتر بتوانید با خدمات مشاوره آیلتس آشنا شوید، در ادامه اطلاعات بیشتری در این باره ارائه کرده‌ایم.

 

 

خدمات مشاوره آیلتس در همیارزبان

 

همیارزبان همیشه روی آموزش زبان انگلیسی باکیفیت تاکید دارد. به همین دلیل است که مشاورین این وب سایت با استانداردهای بالا و فیلترینگ قوی انتخاب می‌شوند؛ تا متقاضیان آیلتس بتوانند به راحتی به آن‌ها اعتماد کنند و مطابق آنچه مشاور برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند برای موفقیت در امتحان آیلتس قدم بردارند.

 

 

مراحلی که همیارزبان برای ارائه خدمات مشاوره در نظر گرفته به صورت زیر است:

 

 

- تعیین سطح زبان انگلیسی

 

- مشخص کردن اهدافی که برای دریافت مدرک آیلتس دارید

 

- تعیین منابع آموزشی مناسب آیلتس برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده

 

- مشخص کردن برنامه آموزشی امتحان آیلتس مطابق با هدف و بودجه متقاضیان

 

- ارائه برنامه مطالعاتی دقیق و حرفه‌ای برای حرکت در مسیر درست یادگیری زبان

 

 

تعیین سطح زبان توسط همیارزبان

 

هر فردی در طول زندگی خودش ممکن است بارها زبان انگلیسی را شروع کند و هر بار آن را نیمه‌کاره رها کرده باشد. این مطالعات مقطعی در یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند سطح یک نفر را به سطح متوسط انگلیسی برساند، اما برای شرکت در امتحان آیلتس لازم است که تا سطح پیشرفته دانش زبان انگلیسی‌تان را ارتقاء دهید.

 

 

البته در بین متقاضیان آزمون آیلتس افرادی هم دیده می‌شود که سال‌ها است بدون وقفه زبان می‌خوانند و از چند سال پیش برای شرکت در این آزمون برنامه‌ریزی داشته‌اند. این گروه فقط با شرکت در امتحانات آمادگی برای آیلتس و دوره‌های خصوصی می‌توانند خودشان را برای موفق شدن در این آزمون بین‌المللی آماده کنند.

 

 

در کنار این دو گروه، افرادی هم هستند که تا به حال سابقه زبان خواندن به جز شرکت در کلاس‌های مدرسه و دانشگاه را نداشته‌اند؛ و حالا برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور در حال آماده شدن برای IELTS Exam هستند. این گروه باید ابتدا در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی همیارزبان شرکت کنند؛ و بعد از رسیدن به سطح مناسب انگلیسی، برای آیلتس و کسب نمره لازم در این آزمون آماده شوند.

 

 

با توجه به اینکه شرایط هر متقاضی آیلتس متفاوت است، در قدم اول مشاوره آیلتس همیارزبان لازم است که متقاضیان تعیین سطح شوند. با این روش مشخص می‌شود که هر فردی باید در کدام کلاس شرکت کند و چقدر زمان نیاز دارد تا بتواند وارد بخش آمادگی آیلتس و شرکت در این آزمون بین‌المللی شود.

 

 

در همیارزبان پروسۀ تعیین سطح بر اساس جدیدترین متدهای روز جهان و سیستم سطح‌بندی CREF انجام می‌شود؛ بعد از شرکت در این آزمون و دریافت نتیجه می‌توانید اطلاعات کاملی از سطح زبان انگلیسی خودتان در هر چهار مهارت مکالمه، شنیداری، نوشتاری و خواندن به دست بیاورید.

 

 

مشخص کردن هدف از یادگیری و دریافت مدرک آیلتس

 

شاید زبان انگلیسی خواندن برای عده‌ای صرفاً تفریحی باشد و صرفاً برای شناخت مردم ساکن در کشورهای دیگر جهان، سفر به نواحی مختلف و... به سراغ آموزش زبان انگلیسی بروند؛ اما برای متقاضیان آیلتس این شرایط وجود ندارد.

 

 

کسانی که در این آزمون بین‌المللی ثبت‌نام می‌کنند و هزینه نسبتاً سنگین دلاری آن را می‌پردازد، از دریافت مدرک آیلتس و کسب نمره لازم در این آزمون هدف مشخصی دارند؛ بنابراین در طول مشاوره آیلتس هدف متقاضیان از شرکت در این آزمون بین‌المللی مشخص می‌شود، تا آموزش‌ها و برنامه‌ریزی نهایی شفاف‌تر باشد.

 

 

 

 

اهداف مهم و ضروری گرفتن مدرک آیلتس

 

برای بعضی از متقاضیان مانند کسانی که می‌خواهند وارد دانشگاه‌های خارج از کشور شوند گرفتن مدرک آیلتس ضروری است. البته افرادی دیگری هم هستند که بدون داشتن این مدرک در مسیر تغییر شغل یا مهاجرتشان دچار مشکل می‌شوند و باید حتماً مدرک آیلتس را بگیرند. 

 

 

در این بخش گروه‌هایی که حتماً نیاز به این مدرک دارند و دریافت آیلتس برای آن‌ها ضروری محسوب می‌شود را معرفی کرده‌ایم. اگر شما هم در این گروه‌ها هستید حتماً در جلسه مشاور این موضوع را با مشاور آیلتس در میان بگذارید تا برنامه‌ریزی دقیقی برایتان تنظیم شود.

 

 

- تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی مانند دانشگاه‌های اروپا، کانادا و آمریکا

 

- تحصیل در مدارس بین‌المللی مانند مدارس کانادا

 

- شرکت در دوره‌های فنی و حرفه‌ای بین‌المللی

 

- تقاضا برای دریافت شهروندی یا اقامت دائم کشورهای انگلیسی‌زبان

 

 

اهداف جانبی دریافت مدرک آیلتس

 

برای بعضی از افراد گرفتن مدرک آیلتس صرفاً برای نشان دادن میزان تسلط به زبان انگلیسی است. این گروه نیازی به مدرک آیلتس ندارد، اما با دریافت این مدرک می‌خواهند توانایی‌های خودشان در زبان انگلیسی را به مراکزی که قرار است با آن‌ها همکاری کنند نشان دهند. برای این گروه معمولاً گرفتن نمره بالای آیلتس ملاک نیست و صرفاً گرفتن نمره قابل قبول مانند 6 یا 6.5 آیلتس کفایت می‌کند. 

در ادامه مواردی که نمره آیلتس جزء اهداف جانبی آن‌ها محسوب می‌شود را معرفی کرده‌ایم.

 

 

- تدریس زبان انگلیسی

 

- مسافرت به کشورهای خارجی

 

- سفرهای تجاری و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی

 

- دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

 

 

 

انتخاب مناسب‌ترین منابع آموزشی آیلتس

 

بعد از مشخص کردن هدف متقاضیان از یادگیری آیلتس نوبت به انتخاب منابع مناسب برای این آزمون بین‌المللی می‌رسد. با توجه به هدفی که برای شرکت در این آزمون در نظر گرفته‌اید و نمره‌ای که به آن نیاز دارید، مشاور آیلتس بهترین منابع آزمون آیلتس را برایتان مشخص خواهد کرد.

 

 

البته برای اینکه منابع مورد نیازتان به طور دقیق تعیین شوند و بتوانید به اهداف مشخص شده برسید، مشاوران یک سری سوال را مطرح می‌کنند که باید به طور دقیق به آن‌ها پاسخ دهید. در ادامه نمونه‌ای از این سوالات را برای آشنایی بیشتر برایتان آورده‌ایم.

 

 

- می‌خواهید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید یا آیلتس جنرال؟

 

- چه نمره‌ای برای آیلتس نیاز دارید؟

 

- کدام مهارت زبان انگلیسی شما از بقیه مهارت‌هایتان ضعیف‌تر است؟

 

- روزانه چند ساعت فرصت مطالعه دارید؟

 

- آیا در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنید؟

 

- به کلاس خصوصی نیاز دارید یا کلاس عمومی؟

 

- آیا می‌خواهید به صورت خودخوان برای آزمون آیلتس آماده شوید؟

 

 

مشخص کردن برنامه آموزشی امتحان آیلتس

 

پس از مشخص شدن اهداف و منابع آیلتس نوبت به برنامه‌ریزی برای آمادگی این آزمون بین‌المللی می‌رسد. با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید به اهدافی که دارید برسید. این برنامه طبق زمان‌بندی و بودجه‌ای که متقاضی برای شرکت در این آزمون در نظر گرفته مشخص می‌شود.

 

 

ارائه برنامه مطالعاتی دقیق و حرفه‌ای

 

پس از اینکه برنامه‌ریزی توسط مشاور انجام شد و نکاتی که متقاضی آموزش زبان انگلیسی روی آن‌ها تاکید داشت در استراتژی مطالعاتی اعمال شد، برنامه آمادگی برای آیلتس در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد. با انجام دادن برنامه ارائه شده در مشاوره آیلتس می‌توانید قدم به قدم به سمت هدفتان حرکت کنید و این آزمون بین‌المللی را با نمره عالی پشت سر بگذارید.

 

 

 

 

چرا همیار زبان برای مشاوره آیلتس

 

در همیارزبان آموزش زبان انگلیسی با توجه به شرایط و نیاز متقاضیان تنظیم می‌شود و خبری از کلاس‌های شلوغ و گروهی نیست. در این مجموعه می‌توانید از طریق جلسه‌های خصوصی در کلاس‌های مرتبط با سطحی که در آن هستید شرکت کنید و روز به روز در مسیر آمادگی برای آزمون بین‌المللی آیلتس پیشرفت داشته باشید. 

 

 

با توجه به اینکه قصد شرکت در کلاس آمادگی آیلتس در کوتاه‌مدت را دارید یا می‌خواهید طبق برنامه چند ساله برای کسب نمره عالی در این آزمون شرکت کنید، اساتید حرفه‌ای همیار زبان می‌توانند بهترین منابع و… را در به شما معرفی کنند.

 

 

در ادامه یک سری از دلایلی که نشان می‌دهد مشاوره همیارزبان نسبت به سایر مراکز آموزشی باکیفیت‌تر و بهتر است را برایتان آورده‌ایم. با بررسی این دلایل بهتر می‌توانید درباره شرکت در کلاس‌های همیارزبان و برخورداری از راهنمایی‌های مشاورین حرفه‌ای این مجموعه برنامه‌ریزی کنید.

 

 

آموزش آیلتس در همیارزبان بر اساس جدیدترین متدهای جهانی آموزش آنلاین انجام می‌شود.

 

همیارزبان یک پلتفرم اختصاصی برای ارتباط زبان آموزان با اساتید زبان حرفه‌ای ایران دارد. اساتید این مجموعه با شرایط خاصی انتخاب شده‌اند و سابقه درخشانی در زمینه تدریس و مشاوره آیلتس دارند.

 

همیارزبان کلاس‌های زبان انگلیسی را به صورت خصوصی ارائه می‌کند، تا هر فردی بتواند مطابق با برنامه‌ای که برایش در نظر گرفته شده آموزش زبان را دنبال کنید.

 

زمان‌بندی و رزرو کلاس در همیارزبان انعطاف‌پذیر است و متقاضیان می‌توانند در کلاس‌های مد نظرشان ثبت‌نام کنند.

 

کلاس‌های آیلتس همیارزبان به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و می‌توانید از هر نقطه از جهان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

موفقیت در آزمون آیلتس نیازمند همراهی با یک مربی قوی و حرفه‌ای مانند مشاور آیلتس همیارزبان  است.

 

 

و در انتها...

 

 

مطالعه زبان انگلیسی برای آزمون‌های بین‌المللی آیلتس با مطالعه آن به صورت عمومی و از روی علاقه‌مندی متفاوت است. به همین خاطر است که توصیه می‌شود قبل از اینکه مطالعه یا ثبت‌نام آزمایشی آیلتس را انجام دهید، خدمات مشاوره آیلتس را از اساتید متخصص و حرفه‌ای همیارزبان دریافت کنید. مشاورین این مجموعه اطلاعات کامل درباره شرایط برگزاری این آزمون بین‌المللی دارند و با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری درست متقاضیان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب در آیلتس همراهی می‌کنند.

 

آیا دریافت مشاوره زبان انگلیسی برای آیلتس ضروری است؟
برای اینکه برنامه‌ریزی دقیقی برای شرکت در آیلتس و کسب نمره مناسب در این امتحان داشته، باشید باید از خدمات مشاوره آیلتس قبل از شرکت در این آزمون استفاده کنید.
دوره‌های خصوصی آیلتس بهتر هستند یا کلاس‌های آموزشگاهی؟
دوره‌های خصوصی و کلاس‌های آنلاین زبان برای اغلب متقاضیان گزینه بهتری هستند.
برای ثبت‌نام آیلتس چه موقع اقدام کنیم؟
بعد از تعیین سطح می‌توانید مدت زمانی که برای آمادگی آیلتس نیاز دارید را تخمین بزنید و بعد از آن در این آزمون ثبت‌نام کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد