راهنمای جامع و کامل آزمون آیلتس جنرال

راهنمای جامع و کامل آزمون آیلتس جنرال

مدرک آیلتس زبان جنرال برای افرادی مناسب است که قصد دارند به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنند و هدفشان از مهاجرت کار یا زندگی در آن کشور است.

جدول محتوایی

آزمون آیلتس جنرال، برای کسانی در نظر گرفته شده که قصد مهاجرت به کشورهایی مانند انگلستان، کانادا، نیوزیلند و... را دارند. چون زندگی در یک کشور انگلیسی زبان نیازمند دانش زبان انگلیسی است.

 

 

داوطلبانی که قصد کار در یک کشور انگلیسی زبان را دارند و می‌خواهند میزان تسلط خودشان را به هر چهار مهارت زبان انگلیسی (خواندن، شنیدن، نوشتن و مکالمه) نشان دهند هم در این آزمون بین المللی شرکت می‌کنند و مدرک آیلتس جنرال را می‌گیرند.

 

 

 

اگر قصد دارید یک استارتاپ یا بیزینس در کانادا یا کشورهای اروپایی یا استرالیا و... راه‌اندازی کنید، باز هم این آزمون آیلتس جنرال است که می‌تواند کارتان را راه بیندازد. در این مقاله همیارزبان، نکات مهم این امتحان بین المللی را برای علاقه‌مندان به زبان انگلیسی و کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند بررسی کرده‌ایم. 

برای شرکت در آزمون آیلتس جنرال می‌توانید از کلاس‌های آنلاین آیلتس همیارزبان استفاده کنید؛ و نکات آزمون آیلتس را تحت نظر بهترین اساتید این حوزه یاد بگیرید.

 

 

 

انواع امتحان آیلتس جنرال

 

برای برگزاری آزمون جنرال نسخه کامپیوتری و نسخه کاغذی در نظر گرفته شده است. در روش کاغذی امتحان روی ورق برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند مانند کنکور به سوالات پاسخ دهند؛ اما در روش کامپیوتری امتحان از طریق کامپیوتر برگزار می‌شود و برای شرکت در این آزمون به خودکار و مداد و پاک‌کن نیاز ندارید. البته بخش مکالمه در هر دو امتحان به صورت حضوری است و باید متقاضی با امتحان گیرنده مکالمه انگلیسی داشته باشد.

 

 

بخش ریدینگ آزمون جنرال آیلتس

 

در بخش ریدینگ امتحان آیلتس جنرال (IELTS General Training) سه بخش وجود دارد. بخش اول شامل دو یا سه متن کوتاه است. برای بخش دوم هم یک متن متوسط در نظر گرفته شده و قسمت سوم امتحان شامل یک متن طولانی است. در ادامه جزییاتی که در هر بخش ریدینگ آیلتس جنرال وجود دارد را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

 

بخش اول ریدینگ آزمون آیلتس جنرال

 

در این بخش موضوعاتی که یک فرد در طول زندگی‌اش در یک کشور انگلیسی زبان با آن‌ها مواجه می‌شود مطرح خواهد شد؛ و معمولاً اطلاعات این بخش امتحان در قالب اطلاعیه‌ها، آگهی‌ها و جداول ارائه می‌شوند.

 

 

بخش دوم ریدینگ آزمون آیلتس جنرال

 

در بخش دوم امتحان آیلتس جنرال باید به سوالاتی که درباره مسائل کاری مطرح می‌شود پاسخ دهید. از جمله این پرسش‌ها می‌توان به شرح وظایف کارمندان، قراردادها، موضوعات آموزشی و... اشاره کرد. 

 

 

بخش سوم ریدینگ آزمون آیلتس جنرال

 

برای بخش سوم ریدینگ موضوعات عمومی در نظر گرفته شده است. برای طراحی سوالات بخش سوم هم از روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌ها و منابع آنلاین مناسب استفاده ‌می‌شود. نوشته شما در این بخش باید طولانی‌تر باشد و موضوع مورد نظر را توصیف کنید تا نمره کامل ریدینگ بخش سوم آیلتس جنرال را بگیرید.

 

 

نکته مهم:

 

 

-  باید سوال‌ها را در همان بازه زمانی که برای آزمون ریدینگ در نظر گرفته شده پاسخ دهید.

 

-  موقع نوشتن جواب‌ها در پاسخنامه نباید اشکالات املایی و گرامری داشته باشید.

 

- سوالات آزمون ریدینگ جنرال و آکادمیک مشابه هستند و اگر قبلاً تجربه شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک را داشته‌اید در این آزمون هم می‌توانید نمره خوبی بگیرید.

 

 

مهارت‌های مورد نیاز رایتینگ آیلتس جنرال

 

 رایتینگ امتحان آیلتس جنرال دو قسمت دارد. در قسمت اول باید یک نامه درباره یک موضوع بنویسید. این موضوع ممکن است توصیف یک شهر، موقعیت مکانی و… باشد. در بخش دوم از متقاضی خواسته می‌شود که درباره یک مسئله استدلال یا نظر خودش را بنویسید.

 

 

 

 

برای نمره دادن به این بخش آزمون چهار معیار در نظر گرفته شده که شامل Task achievement/response، همگرایی و همبستگی لغات و جملات، دایره لغات متقاضی و نحوه استفاده از گرامر صحیح برای نگارش است.

 

 

رایتینگ امتحان آزمون آیلتس موضوع اول

 

در این بخش باید یک مطلب حداقل 150 کلمه‌ای بنویسید. این مطلب می‌تواند رسمی یا غیررسمی باشد و از اتفاقات روزمره زندگی در آن استفاده کنید. از جمله مواردی که می‌توانید برای نگارش نامه تسک اول رایتینگ آزمون آیلتس جنرال در نظر بگیرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 

- در مورد مشکلات خوابگاه برای سرپرست خوابگاه نامه بنویسید.

 

-  در مورد مشکلاتی که در مدیریت زمان دارید برای کارفرمای جدیدتان نامه بنویسید.

 

- برای حل مشکلات سیستم گرمایش خانه برای یک شرکت خدماتی نامه بنویسید.

 

- با توجه به اینکه طرف مقابل شما چه کسی است می‌توانید نامه را به صورت رسمی یا غیررسمی بنویسید.

 

نکات مهم:

 

 

-برای این موضوع بهتر است بیش از 20 دقیقه وقت صرف نکنید. همچنین باید حداقل 150 کلمه را حتماً در این بخش بنویسید؛ چون در صورتی که تعداد کلماتی که نوشته‌اید کمتر باشد نمره این قسمت را از دست می‌دهید.

 

- نوشته شما باید مرتبط با موضوع و منسجم باشد و از منابع دیگر کپی نشده باشد.

 

- نیازی نیست که هیچ آدرس یا اسمی را در بالای نامه بنویسید.

 

- در این تسک توانایی زبان آموز برای نوشتن یک نامه منسجم از نظر  سبک نگارش سنجیده می‌شود.

 

در تسک 1 آزمون آیلتس جنرال توانایی متقاضی در موارد زیر ارزیابی می‌شود:

 

 

- درخواست یا ارائه اطلاعات عمومی در مورد یک موضوع

 

- بیان نیازها، خواسته‌ها، علاقه‌مندی‌ها و آنچه دوست ندارید

 

- ابراز عقاید، نظرات، شکایات و...

 

 

رایتینگ آزمون آیلتس جنرال موضوع دوم 

 

برای این بخش از متقاضیان خواسته شده که یک مقاله 250 کلمه‌ای با لحن نیمه‌رسمی بنویسند. این مقاله باید نظر فرد درباره مسئله خاصی باشد و هر چقدر نحوه نگارش شما در این بخش بهتر باشد، نمره بهتری در آزمون کلی رایتینگ به دست خواهید آورد. از جمله مواردی که می‌توانید برای تسک 2 رایتینگ آیلتس در نظر داشته باشید می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 

 

 

 

- آیا فعالیت‌های اوقات فراغت کودکان حتما باید آموزشی باشد؟

 

- چگونه می‌توان مشکلات زیست‌محیطی را حل کرد؟

 

- آیا سیگار کشیدن در اماکن عمومی باید ممنوع شود؟

 

برای جواب دادن به مسئله مطرح شده در این بخش باید ایده‌های خودتان را به خوبی سازمان‌دهی کنید. همچنین استفاده از شواهد و مثال‌های متعدد هم می‌تواند در این بخش کمک کننده باشد. 

 

 

برای نوشتن 250 کلمه این بخش 40 دقیقه زمان دارید. توجه داشته باشید که اگر متن شما اگر زیر 250 کلمه باشد، رایتینگی که نوشته‌اید تصحیح نمی‌شود. همچنین، اگر متن طولانی‌تری نوشته باشید، احتمال خطا در آن بالا می‌رود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم مطلب مورد نظرتان ر در 250 کلمه جمع‌بندی کنید و یک متن باکیفیت و عالی برای این بخش بنویسید.

 

 

سیستم نمره دهی آزمون آیلتس چطور است؟

 

در آزمون آیلتس جنرال هر چهار مهارت ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ و هر بخش نمره مخصوص به خودش را دارد. نمره‌ای که برای هر مهارت‌ آیلتس جنرال در نظر گرفته شده بین 0 و 9 است و میانگین این نمره‌ها، نمره کلی آزمون آیلتس جنرال متقاضی خواهد بود. 

 

 

جالب است بدانید که، نمرات بخشهای لیسنینگ و ریدینگ نسبت به آزمون‌های رایتینگ و اسپیکینگ با روش متفاوتی ارزیابی می‌شوند. هرکدام از بخش‌های لیسنینگ و ریدینگ شامل 40 سوال هستند؛ و هر پاسخ صحیح 1 نمره دارد. در نهایت نمره کل به مقیاس 9 آیلتس تبدیل می‌شود و نمره نهایی متقاضی مشخص خواهد شد.

 

 

معرفی بهترین منابع امتحان آیلتس جنرال

 

 کسانی که می‌خواهند در امتحان آیلتس جنرال ثبت‌نام کنند می‌توانند از منابعی که در ادامه توسط همیارزبان معرفی شده‌ استفاده کنند.

 

 

- Cambridge IELTS 1 to 17(up to 2022)

 

- Official Cambridge Guide IELTS

 

- IELTS Trainer Cambridge

 

- New Insight into IELTS

 

- Top Tips for IELTS

 

- Cambridge Complete IELTS

 

- Objective IELTS

 

 

تعداد سوالات امتحان آیلتس جنرال+ زمان‌بندی برای هر بخش

 

برای اینکه آمادگی بهتری در امتحان داشته باشید و بتوانید برای پاسخ‌دهی به سوالات آیلتس جنرال برنامه‌ریزی کنید، در این بخش تعداد سوالات امتحان آیلتس جنرال و مدت زمان پاسخ‌دهی به آن‌ها را در یک جدول ارائه کرده‌ایم.

 

 

 

بخش آزمون زمان‌بندی بخش آزمون تعداد سؤالات
Listening (شنیدن) حدود 40 دقیقه 40 عدد
Reading (خواندن) حدود 60 دقیقه 40 عدد
Writing (نوشتن) حدود 60 دقیقه 2 عدد
Speaking (مکالمه) حدود 14 دقیقه 3 عدد

 

 

 

کلاس آیلتس همیارزبان برای امتحان جنرال

 

برای اینکه بتوانید با آمادگی کامل در امتحان آیلتس شرکت کنید، نیاز به کمک اساتید متخصص در این حوزه دارید. چون اگر گرامر و تلفظ لغات زبان انگلیسی را خوب یاد بگیرید و تمام تکنیک‌های امتحان آیلتس جنرال را بدانید، به راحتی می‌توانید این امتحان را پشت سر بگذارید و نمره خوبی در امتحان آیلتس کسب کنید.

 

 

همیارزبان بهترین اساتید آیلتس را در کلاس‌های متنوع گرد هم آورده تا به متقاضیان آیلتس برای آمادگی بیشتر جهت شرکت در این امتحان بین‌المللی کمک کند. اگر برای آزمون آیلتس جنرال آماده می‌شوید، با اساتید همیارزبان می‌توانید نکات مهم این آزمون را یاد بگیرید و با کمک تکنیک‌ها و نکات ارائه شده در  کلاس‌های همیار زبان در همان بار اول حد نصاب نمره مورد نظرتان را در آیلتس به دست بیاورید.

 

 

و در انتها...

 

 

در این مطلب بخش‌های مهم آیلتس جنرال  و نحوه نمره‌دهی در هر بخش این آزمون و حد نصاب نمره آیلتس را مرور کردیم. اگر متقاضی امتحان آیلتس هستید با کمک این راهنما می‌توانید منابع مناسب برای آمادگی آیلتس را تهیه کرده و از همین امروز مطالعه و تقویت زبان انگلیسی‌تان را شروع کنید. 

برای یادگیری تکنیک‌های امتحان آیلتس هم می‌توانید از کلاس‌های همیارزبان استفاده کنید و ترفندهای موفقیت در امتحان آیلتس را از اساتید حرفه‌ای و متخصص همیارزبان یاد بگیرید.

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
قیمت آزمون آیلتس جنرال چقدر تعیین شده است؟
برای ثبت‌نام آزمون آیلتس جنرال باید مبلغی حدود 250 دلار را در نظر داشته باشید. البته این عدد تخمینی است و قیمت دقیق این آزمون را می‌توانید از مراکز برگزار کننده آیلتس جویا شوید.
چطور می‌توانیم در امتحان آیلتس جنرال شرکت کنیم؟
آیلتس جنرال هم مانند آیلتس آکادمیک در روزهای مختلفی از سال برگزار می‌شود. زمان دقیق این آزمون معمولا از طریق مراکز برگزاری آزمون آیلتس اعلام می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد