چرا در دوره آیلتس همیارزبان شرکت کنیم؟

چرا در دوره آیلتس همیارزبان شرکت کنیم؟

افرادی که امتحان آیلتس در پیش رو دارند با شرکت در دوره‌های آیلتس می‌توانند خودشان را برای این امتحان آماده کنند.

جدول محتوایی

دوره آیلتس، برای کسانی که می‌خواهند نمره قابل قبولی در این آزمون بین‌المللی به دست بیاورند تنظیم شده است. برای اینکه بتوانید در آزمون آیلتس نمره قابل قبولی بگیرید و بهترین سوالات را از بین گزینه‌های سخت و آسان انتخاب کنید، باید با آمادگی در این آزمون شرکت کنید. چون ممکن است سوالات سخت آیلتس در همان ابتدای شروع آزمون قرار داشته باشند و با صرف وقت روی آن‌ها زمان آزمون را از دست بدهید.

 

 

علاوه بر مشکلاتی مانند عدم شناخت سوالات و انتخاب درست آن‌ها برای پاسخگویی، داوطلبان آیلتس با مشکلاتی مانند انتخاب منابع هم مواجه هستند. چون تعداد منابعی که برای این آزمون بین‌المللی در نظر گرفته شده واقعاً زیاد است؛ و داوطلبان آیلتس گاهی مجبور می‌شوند چندین بار منابع انتخابی خودشان را برای رسیدن به آمادگی لازم برای شرکت در امتحان آیلتس تغییر دهند.

 

 

در این مطلب به نکاتی که می‌تواند برای شرکت موفقیت‌آمیز در این آزمون بین‌المللی کمکتان کند پرداخته‌ایم. همچنین نقش کلاس آیلتس همیارزبان را در این مسیر برایتان شفاف کرده‌ایم تا با شناخت و آگاهی بیشتری بتوانید در این دوره کاربردی شرکت کنید.

 

 

 

دوره آیلتس چیست و زمان آن چقدر است؟

 

دوره آیلتس برای آماده شدن داوطلبان برای شرکت در این آزمون بین‌المللی برگزار می‌شود. در طول دوران زبان‌آموزان سوالات متنوع آزمون آیلتس را مشاهده می‌کنند و استاد زبان درباره نحوه پاسخ‌دهی به آن‌ها توضیحات لازم را ارائه می‌کند.

 

 

همچنین در این دوره درباره نحوه مدیریت زمان و تقویت مهارت‌های مختلف این آزمون هم اطلاعات لازم در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد. البته برای اینکه زبان‌آموزان آیلتس یک برنامه هدفمند برای شرکت در این آزمون و کسب نمره لازم داشته باشند، اساتید همیارزبان منابع معتبر آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال را هم به آن‌ها معرفی می‌کنند.

 

 

قبل از اینکه دوره شروع شود زبان‌آموزان در آزمون تعیین سطح همیارزبان شرکت می‌کنند. پس از تعیین سطح می‌توانید در دوره‌های فشرده و فوق فشرده همیارزبان که به صورت خصوصی برگزار می‌شوند شرکت کنید. تمامی این دوره‌ها شامل آموزش کلیه مهارت‌های لیسنینگ، رایتینگ، ریدینگ و اسپیکینگ هستند.

 

 

معرفی آزمون تعیین سطح دوره‌های آیلتس همیارزبان

 

برای شرکت در دوره‌های آیلتس همیارزبان باید در آزمون تعیین سطحی که توسط این پلتفرم در نظر گرفته شرکت کنید. همیارزبان این آزمون را مطابق استانداردهای روز دنیا طراحی کرده است.  بنابراین، برای شرکت در این آزمون نیازی نیست که مانند آموزشگاه‌های زبان در آزمون سطح کتبی یا شفاهی شرکت کنید، چون تمام مراحل آزمون تعیین سطح همیارزبان به صورت آنلاین طراحی شده است.

 

 

چون با توجه به اینکه استرس در آزمون تعیین سطح زبان آنلاین کمتر است، متقاضیان موقع پاسخ‌دهی به سوالات آزمون استرس کمتری خواهد داشت و سطح زبان انگلیسی آن‌ها دقیق‌تر مشخص می‌شود.

 

 

تفاوت دوره آیلتس همیار زبان با سایر مؤسسات آموزشی

 

برای یادگیری زبان و آماده شدن برای آیلتس راه‌های زیادی برای زبان‌آموزان وجود دارد. یکی از این روش‌ها شرکت در مؤسسات زبان و کلاس‌های حضوری آیلتس است. با توجه به اینکه دوره‌های آموزشی در آموزشگاه‌های زبان به صورت عمومی برگزار می‌شوند، زبان‌آموزان مجبور هستند که موقع برگزاری کلاس در آموزش حاضر شوند و در جلساتی که برای آمادگی آیلتس در نظر گرفته شده شرکت کنند.

 

 

زمان‌بندی شروع و پایان این دوره‌ها هم بر عهده آموزشگاه است و معمولاً متقاضیان باید 1 تا 2 سال را برای شرکت در آن‌ها در نظر داشته باشند. البته طولانی بودن این دوره‌ها با مشکلاتی هم همراه است. چون در صورتی که زبان‌آموز نتواند یا چند جلسه در کلاس حاضر شود بخش مهمی از مباحث تدریس شده را از دست می‌دهد؛ بنابراین برای بعضی از افراد یادگیری تکنیک‌های آیلتس در آموزشگاه زبان بیشتر از 2 سال زمان نیاز خواهد داشت. طولانی شدن دوره آیلتس در این مؤسسات می‌تواند هزینه زیادی هم برای زبان‌آموزان آیلتس داشته باشد.

 

 

اما دوره‌های آیلتس همیار زبان به سبک متفاوتی نسبت به آموزش‌های حضوری برگزار می‌شوند. با توجه اینکه دوره‌های آیلتس در همیارزبان به صورت خصوصی و آنلاین هستند در هر ساعتی از هفته می‌توانید در کلاس آیلتس برگزار شده توسط این پلتفرم شرکت کنید.

 

 

در صورتی که هر هفته 1 تا 4 جلسه را برای آمادگی آیلتس در نظر بگیرید و به طور مداوم در دوره‌های آمادگی آیلتس همیارزبان شرکت کنید می‌توانید خودتان را برای حضور در آزمون آیلتس برای 5 تا 6 ماه آینده آماده کنید. چون با مطالعه منظم هفتگی می‌توانید سطح زبان انگلیسی خودتان را سطح مطلوبی برسانید و در امتحان آیلتس نمره دلخواهتان را کسب کنید.

 

 

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که علاوه بر شرکت در دوره آیلتس همیارزبان باید روزانه ساعت‌های خاصی را هم برای مطالعه در نظر بگیرید. چون شرکت در کلاس زبان به تنهایی تضمین کننده کسب نمره آیلتس 7 و بالاتر در این آزمون بین‌المللی نخواهد بود.

 

 

بخش‌های دوره آیلتس همیارزبان

 

برای برگزاری دوره‌های آیلتس در همیارزبان برنامه‌ریزی دقیقی در نظر گرفته شده است، تا زبان‌آموزان پس از اتمام هر دوره بتوانند در آزمون آیلتس شرکت کنند و نمره مد نظرشان را در این آزمون کسب کنند. در ادامه بخش‌هایی که برای دورهای همیارزبان در نظر گرفته شده است را ارائه کرده‌ایم.

 

 

 

 

-  شرح و آموزش هر بخش از آزمون آیلتس از جمله ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ و تکنیک‌هایی که باید برای هر کدام از این بخش‌ها برای رسیدن به نمره مد نظرتان یاد بگیرید.

 

 

-  معیارهای ارزیابی آزمونگران آیلتس برای آمادگی پاسخ‌دهی به سوالات آن‌ها در آزمون شفاهی و کتبی

 

 

-  یادگیری تکنیک‌های آزمون آیلتس برای پاسخ‌دهی به سوالات آسان و دشوار این آزمون

 

 

-  راهکارها مهمی که بری تقویت مهارت زبان انگلیسی‌تان باید بدانید و سطح زبانتان را بهبود دهید.

 

 

-  ارائه تمرینات متنوع در طول دوره برای آمادگی بیشتر زبان‌آموزان جهت شرکت در آزمون آیلتس

 

 

دوره اسپیکینگ آیلتس همیارزبان

 

اسپیکینگ یکی از مهارت‌های زبان انگلیسی است که اغلب زبان‌آموزان نمی‌توانند در آن نمره قابل قبولی کسب کنند. چون برای صحبت کردن به انگلیسی فرصت فکر کردن، یادداشت‌برداری و آماده شدن مانند سایر مهارت‌های آزمون آیلتس را ندارید.

 

 

اگر شما هم مانند سایر زبان‌آموزان در این بخش از آزمون آیلتس مشکل دارید و نمی‌توانید مانند یک انگلیسی‌زبان صحبت کنید و دچار استرس می‌شوید، دوره آیلتس همیارزبان که برای تقویت مهارت اسپیکینگ در نظر گرفته شده گزینه مناسبی برایتان است.

 

 

ویژگی‌های دوره اسپیکینگ آیلتس همیارزبان عبارتند از:

 

 

-  آموزش نحوه پاسخگویی کامل و صحیح به سوالات آزمونگر آیلتس

 

 

-  افزایش اعتماد به نفس موقع صحبت کردن به زبان انگلیسی

 

 

-  برنامه‌ریزی برای سخنرانی کوتاه یا مکالمه به زبان انگلیسی

 

 

-  مدیریت زمان موقع صحبت کردن به زبان انگلیسی

 

 

-  بهبود تلفظ لغات برای انگلیسی صحبت کردن با تلفظ درست

 

 

-  یادگیری گرامر زبان انگلیسی

 

 

دوره ریدینگ آیلتس همیارزبان

 

مهارت دیگری که برای کسب نمره مناسب در آزمون زبان آیلتس باید روی آن تمرکز داشته باشید ریدینگ است. اغلب زبان‌آموزان تصور می‌کنند که ریدینگ ساده‌ترین بخش امتحان آیلتس است و می‌توانند در این بخش نمره قابل قبولی کسب کنند؛ اما موقع شرکت در امتحان متوجه این اشتباهشان می‌شوند. چون با وجود اینکه ریدینگ از سایر مهارت‌های آزمون آیلتس ساده‌تر به نظر می‌رسد، اما برای کسب نمره مناسب در این بخش از آزمون هم باید ترفندهای مهم ریدینگ آیلتس را بلد باشید.

 

 

در دوره ریدینگ آیلتس همیارزبان ترفندهای مهم پاسخگویی به سوالات این بخش از آیلتس را یاد می‌گیرد و می‌توانید با جوابدهی دقیق به سوالات ریدینگ، نمره قابل قبولی در این آزمون به دست بیاورید. در ادامه مواردی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود ارائه شده است.

 

 

-  آموزش تکنیک‌های ریدینگ مانند اسکیمینگ و اسکن برای بهبود سرعت خواندن یک متن انگلیسی

 

 

-  مطالعه متون انگلیسی مختلف برای آشنایی بیشتر با موضوعات ناشناخته این زبان

 

 

-  بهبود دایره واژگان و چگونگی متوجه شدن با کلمات ناآشنایی انگلیسی در آزمون آیلتس

 

 

-  مدیریت زمان برای پاسخ‌دهی دقیق و کامل به سوالات آزمون

 

 

دوره رایتینگ آیلتس همیارزبان

 

برای رسیدن به حدنصاب نمره مورد نظرتان در آزمون آیلتس باید در بخش رایتینگ هم نمره مناسبی را کسب کنید. کسانی که در دوره آیلتس همیارزبان شرکت می‌کنند می‌توانند مهارت‌های خودشان را در بخش نوشتار متون انگلیسی آیلتس هم بهبود دهند. در این دوره مدرس راه و روش نوشتن متن‌های درست و کامل کوتاه و بلند انگلیسی را به متقاضیان آموزش می‌دهد؛ و نوشته‌های آن‌ها را برای رسیدن به ساختار مناسب اصلاح می‌کند.

 

 

از جمله مواردی که دورۀ رایتینگ آیلتس همیارزبان به آن‌ها پرداخته می‌شود می‌توان به گزینه‌های اشاره کرد:

 

 

-  درک و توصیف نمودارها و داده‌های سوالات آیلتس

 

 

-  جمله‌بندی و درک ساختار یک مقاله برای نوشتن یک مطلب کوتاه یا بلند انگلیسی

 

 

-  دستور زبان و واژگان مورد نیاز برای نگارش متون انگلیسی

 

 

دوره لیسنینگ آیلتس همیارزبان

 

مهارت شنیدن جملات انگلیسی هم برای آزمون آیلتس در نظر گرفته شده است. در این بخش باید متقاضیان به فایل‌های صوتی انگلیسی که به لهجه‌های مختلف پخش می‌شوند گوش کنند؛ و به سوالاتی که پیرامون این مصاحبه‌ها یا فایل‌های صوتی در نظر گرفته شده است پاسخ دهند.

 

 

 

 

مواردی که برای تقویت مهارت لیسنینگ در دوره آیلتس همیارزبان در نظر گرفته شده عبارتند از:

 

 

-  آموزش تکنیک‌های لیسنینگ مانند شدویینگ

 

 

-  گسترش محدوده توانایی لیسنینگ زبان‌آموزان

 

 

-  تکنیک افزایش تمرکز موقع گوش دادن به فایل‌های صوتی

 

 

-  مهارت گوش دادن به مکالمات زبان انگلیسی

 

 

-  نحوه درک لهجه‌های مختلف انگلیسی

 

 

تعیین استراتژی یادگیری زبان برای شرکت در آزمون آیلتس

 

برای اینکه در آزمون آیلتس نمره مناسبی را کسب کنید باید قبل از شرکت در این امتحان برای آن برنامه‌ریزی و استراتژی یادگیری دقیقی تنظیم کنید. در این استراتژی باید مشخص کنید که آیا به شرکت در دوره آیلتس و یادگیری عمیق برای این آزمون نیاز دارید، یا اینکه قصد دارید خودتان منابع آیلتس را انتخاب کرده و برای شرکت در این آزمون بین‌المللی آماده شوید. با توجه به روشی که انتخاب می‌کنید می‌توانید برنامه مطالعاتی دقیقی برای آمادگی آیلتس تنظیم کنید و برای شرکت در این آزمون بین‌المللی خودتان را به طور کامل آماده کنید.

 

 

برای شرکت در دوره‌های آیلتس می‌توانید کلاس‌های حضوری یا آنلاین را در نظر بگیرید. در دوره‌های آنلاین تنظیم زمان‌بندی کلاس بر عهده زبان‌آموزان است و کسانی که می‌خواهند سریع‌تر خودشان را برای آیلتس آماده کنند‌ می‌توانند این گزینه را در نظر بگیرند. دوره آیلتس همیارزبان به صورت خصوصی برگزار می‌شود؛ با این وجود امکان اضافه کردن دوستانتان را به این دوره دارید و می‌توانید هزینه‌های آمادگی آیلتس را بهتر مدیریت کنید.

 

 

پس از مشخص شدن مسیر یادگیری زبان برای آیلتس باید اهداف واقع‌بینانه‌ای برای خودتان در نظر بگیرید. در این بخش لازم است تعداد ساعت‌هایی که می‌توانید در هفته زبان بخوانید را مشخص کنید و به صورت پیوسته در این مسیر حرکت کنید. اگر برنامه‌ای که در نظر گرفته‌اید دقیق باشد و تعداد کلاس‌ها و ساعت‌های مطالعاتی در نظر گرفته شده بیشتر از حد توانتان نباشد، با مشکلاتی مانند کمبود وقت، استرس، انباشته شدن درس‌های آیلتس و... مواجه نخواهید شد.

 

 

به خاطر داشته باشید که برای یادگیری عمیق زبان انگلیسی نیاز به تکرار و تمرین دارید؛ بنابراین در برنامه آمادگی آیلتس بازه‌های خاصی را هم برای تکرار نکات آزمون و... در نظر داشته باشید.

 

 

 و در انتها...

 

 

برای آماده شدن جهت شرکت در آزمون آیلتس باید سوالات این آزمون را بشناسید و ترفندهای پاسخ‌دهی به سوالات سخت و آسان آیلتس را یاد بگیرید. در دورهای آیلتس همیارزبان این امکان برای زبان‌آموزان در نظر گرفته شده که مطابق برنامه زمانی مناسبشان در کلاس‌های آیلتس شرکت کنند. 

 

 

در این کلاس‌ها نکاتی که باید برای پاسخ‌دهی به سوالات هر کدام از مهارت‌های آیلتس در نظر داشته باشید را یاد می‌گیرد. سپس با مطالعه منابع مناسب آیلتس و نکات ارائه شده توسط مدرس آیلتس می‌توانید حدنصاب نمره مد نظرتان را در این آزمون کسب کنید.

 

 

دوره آیلتس، یا دوره‌های همیارزبان مطابق استانداردهای جهانی آمادگی آیلتس طراحی شده است؛ و زبان‌آموزانی که در سطوح مختلف هستند می‌توانند با تعیین سطح و شرکت در این دوره‌ها خودشان را برای آزمون اصلی آماده کنند.

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
آمادگی آزمون آیلتس چقدر زمان نیاز دارد؟
برای یادگیری زبان انگلیسی و آمادگی برای آیلتس باید ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت کنید؛ اما به طور کلی برای آمادگی و شرکت در آزمون آیلتس باید بازه زمانی 6 ماه تا 2 ساله را در نظر داشته باشید.
هزینه دوره آیلتس چقدر است؟
کلاس‌های همیارزبان به صورت خصوصی برگزار می‌شوند و هزینه هر دوره و هر جلسه مشخص است.هزینه دوره‌های آیلتس همیارزبان را می‌توانید در بخش کلاس آیلتس مشاهده کنید.
برای تهیه دوره‌های آنلاین باید در چه سطحی از زبان انگلیسی باشیم؟
برای شرکت در هر دوره همیارزبان لازم است که در آزمون تعیین سطح شرکت کنید و کلاس زبانی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد