همه چیز درباره نمره آزمون تافل در همیارزبان

همه چیز درباره نمره آزمون تافل در همیارزبان

یکی از روش ‌های اثبات تسلط افراد مختلف به زبان انگلیسی شرکت در امتحان تافل و دریافت مدرک این آزمون بین المللی است. نمره تافل بین 0 تا 120 تعیین شده و هر چقدر نمره متقاضی به 120 نزدیکتر باشد توانایی او در زبان انگلیسی بیشتر است.

جدول محتوایی

برای کار یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. تافل یکی از امتحان‌های بین‌المللی است که برای سنجش این مهارت داوطلبان و نشان دادن میزان تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. برای سنجش دقیق توانایی‌های داوطلبان در مهارت‌های چهارگانه لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ بازه نمره دهی خاصی در نظر گرفته شده است.

 

 

اگر متقاضی تافل از منابع مناسبی برای این آزمون استفاده کرده باشد و دانش خوبی درباره مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی و ساختار تافل داشته باشد، نمره تافل بیشتری را به دست خواهد آورد. برای اینکه بدانید نمره تافل چطور محاسبه می‌شود و چه نمره‌ای برای کار و تحصیل در کشورهای خارجی مورد قبول است با همیارزبان همراه باشید.

 

 

 

نحوه نمرده دهی در آزمون تافل

 

بعد از جواب دادن به سؤال تافل چیست؟ باید درباره نحوه نمره دهی در این آزمون بین‌المللی اطلاعات به دست بیاورید. بازه نمره تافل آی بی تی بین 0 تا 120 تعین شده است. این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و هر کدام از چهار مهارت آن دارای نمرات بین 0 تا 30 هستند.

 

 

برای آزمون تافل کاغذی یا pbt که این روزها کمتر مرسوم است، سه مهارت لیسنینگ، ریدینگ و اسپیکینگ با هم برگزار می‌شود. سپس داوطلب در آزمون رایتینگ که حدود 30 دقیقه زمان برای آن در نظر گرفته شده شرکت می‌کند. برای محاسبه نمره نهایی آزمون نمرات هر بخش جداگانه حساب می‌شوند و در نهایت عددی که برای نمره اصلی در نظر گرفته می‌شود بین 310 تا 677 خواهد بود.

 

 

چه نمره تافلی برای پذیرش گرفتن از دانشگاه‌ها مورد قبول است؟

 

برای پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های بین‌المللی باید نمره تافل متقاضی بالای 80 باشد. با داشتن نمره بین 80 تا 90 امکان پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های متوسط جهان را دارید. کسانی که نمره آزمون تافل آن‌ها بین 90 تا 100 شده می‌توانند به دانشگاه‌های دارای رتبه‌های بهتر هم فکر کنند. برای افرادی که نمره بین 100 تا 120 گرفته‌اند شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های درجه یک جهان به همراه فاند یا بورسیه تحصیلی وجود خواهد داشت.

 

 

نحوه ارسال نمره تافل به دانشگاه چگونه است؟

 

برای اینکه از ارسال کارنامه‌های جعلی و نمره‌های تقلبی تافل به مراکز آموزشی بین‌المللی پیشگیری شود، متقاضیان این آزمون بین‌المللی نمی‌توانند شخصاً کارنامه و نمره تافل خودشان را به دانشگاه، کالج و... مد نظرشان ارسال کنند.

 

 

اگر قصد دارید که کارنامه و نمره آزمون تافل خودتان را به یک یا چند موسسه آموزشی ارسال کنید، باید به سایت ETS درخواست دهید. این سازمان با دریافت هزینه مشخصی مدرک تافل را برای مراکز آموزشی مد نظرتان ارسال خواهد کرد.

 

 

اعتبار مدرک تافل چقدر است؟

 

 

 

 

اگر با آمادگی مناسبی در آزمون تافل شرکت کرده‌اید و توانسته‌اید نمره تافل قابل قبولی را در این آزمون بین‌المللی به دست بیاورید، باید این موضوع را در نظر داشته باشید که مدت زمان اعتباری که برای مدرک تافل در نظر گرفته شده 5 سال است.

 

در صورتی که 5 سال از زمان دریافت مدرت تافل توسط متقاضیان سپری شده باشد و فرد مورد نظر برای اپلای تحصیلی یا کاری نیاز به ارائه این مدرک داشته باشد، لازم است که متقاضی دوباره در آزمون تافل شرکت کند و مهارت‌های خودش را در مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی مورد سنجش قرار دهد.

 

 

روش‌های بهبود نمره تافل کدام است؟

 

برای اینکه بتوانید حد نصاب نمره مدنظرتان در آزمون تافل را به دست بیاورید، باید نکاتی که مدرسان زبان انگلیسی برای شرکت در تافل ارائه می‌کنند را در نظر داشته باشید. در این بخش مهم‌ترین مواردی که می‌تواند برای بهبود نمره آزمون تافل کمکتان کند توسط همیارزبان ارائه شده است.

 

 

 - تقویت مهارت‌های کامپیوتری برای پاسخ‌دهی به سؤالات آنلاین تافل

 

 

 - بررسی سؤالات به طور کامل و دقیق جهت پیشگیری از گمراهی و اشتباه در آزمون

 

 

 - تقویت حافظه جهت حفظ فایل‌های صوتی پخش شده برای لیسنینگ

 

 

 - مدیریت زمان و پاسخ‌دهی به سؤالات رأس ساعت تعیین شده

 

 

 - استفاده از منابع مناسب برای آمادگی آیلتس

 

 

 - شرکت در کلاس‌های آمادگی آیلتس با بهترین اساتید ایران در همیارزبان

 

 

نمره تافل معادل آیلتس چند است؟

 

اگر قبلاً در آزمون آیلتس شرکت کرده‌اید و حالا نیاز به مدرک تافل دارید، تطبیق نمره تافل و آیلتس کمکتان می‌کند تا سطح خودتان را در این آزمون بین‌المللی را هم متوجه شوید. در ادامه می‌توانید جدول معادل‌سازی نمره تافل و آیلتس را مشاهده کنید.

 

 

تافل آیلتس
0-31 0-4
32-34 4.5
35-45 5
46-59 5.5
60-78 6
79-93 6.5
94-101 7
102-109 7.5
110-114 8
115-117 8.5
118-120 9

 

 

 

سوالات متدوال
سؤالایی که شاید توی ذهن شما هم باشه!
با ما تماس بگیرید 021-91307646
هزینه آزمون تافل چقدر است؟
هزینه شرکت در آزمون تافل حدود 300 دلار است.
حداکثر نمره تافل چقدر است؟
حداکثر نمره‌ای که برای آزمون تافل در نظر گرفته شده 120 نمره است.
حداقل نمره تافل برای پذیرش چند است؟
حداقل نمره تافل صفر است و برای پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های بین‌المللی باید حداقل نمره 80 تافل را کسب کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد